Skocz do zawartości
Jordi23

No wreszcie jest TEST HAMMERA AMD 64!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

....jeszcze nie spie czytam ten test w X-bicie i A64 rozczarowoje mnie (bez obrazy grupko entuzjaztow  :lol: ), bo:

 

<niewiem czy dobrze licze (przyblizenia DUZE)...beer  :twisted: , baza P4 2.8C -> A64>

 

- wydajnosc pamieci -40%

- PCMark(CPU) -9%

- PCMark(MEM) -18%

- BW2k2 +15%

- SysMark -20%/-25%/-10%

- MP3 Encoding -15% (inwersja!:))

- WinRar +20% (znow inwersja)

- DivX -20%

- WME -15%

- mark2k3 -5%/-10%

- mark2k1 0%

- RTCW -8%

- UT2k3 +12%/+20%

- SM 0%/+6%/+20%

- 3ds -25%

- lw -20%/-5%

- Cinema -20%

 

No wyniki szczegolnie przy inwersji moga bydc zafalszowane, ale niechcialo mi sie myslec w kazdym razie suma chyyyyyba -177% czyli skor -100% to 2x dluzszy czas, w takim razie wszystkie testy na A64 zajelu testerom prawie 3x wiecej czasu niz na P4. Co wy nato (am)Dekowcy. Do boju, prosze o pelny atak na moja piana osobe  :D  :D  :D  :D , ino bez imperatywow  :evil:

Nie pojmuję. Jak ci wyszło to 177% ??? Jakaś ruska matematyka, za dużo piwa. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto uzywa assemblera....hmm...Ci ktorzy chca miec pelna kontrole nad wykonywanymi procesami/ci ktorzy towrza kompilatory/ci ktorzy wyszukuja dziur w programach ? Oczywisice nie jako glwnego narzedzia programowania  :D

Mit. Pelna kontrole nie czarujmy sie ale nie ma prawie rzeczy ktorej sie nie da napisac w C. Lacznie w kompilatorem. Wzasadzie jedyne 512 bajtow w asseblerze w wiekszosci komputerow do bootsector

-zmiany w kompilatorach wcale nie moga byc takie pobiezne

Napewno nie, ale wiekszosc kompilatorow jest juz gotowa a la gcc 3.xx ktory z powodzeniem sobie radzi pod Itanium i UltraSparc. Ma tez juz support x86-64 ale z oczywistych powodow nieprzetestowany. Chodzi mi tylko o fakt ze dzieki temu ze wiekszosc aplikacji w tej chwili jest pisana w jezykach wysokiego poziomu dla przecietnego programisty migracja w strone 64 bitow nie bedzie klopotliwa. Ot kilka nowych ficzerow, troche inna zabawa z pamiecia i pare dodatkowych przelacznikow w kompilatorze. A conajmnije 90 procent aktualnych aplikacji jest pisana w C/C++ (no moze pod windows troche jeszcze Delphi i VBasic).

CPU intela nie radzi sobie z 32-bit, czy wogle go nie wspiera ??? Ja czyytalem, choc moge sie mylic, ze to drugie.

Wspiera. Nie pamietam dokladnie na jakiej zasadzie ale na logike obstawiam translacje mikrokodu a la Transmeta Crusoe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam super specem nie jestem ale sprawdzanie 64bit proca na 32bit systemie to tak jakby proca 32bit sprawdzać na 16 bit. A co obsługi I64 i programów 32 bit to obsługuje je tyle że marnie. A nie obsługuje wogóle 16 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie tylko tyle że wciąż jest za dużo niewiadomych żeby cokolwiek pewnego mozna było powiedzieć.

Pewno jest tylko to że amd posiada znacznie lepszą optymalizację i przy porównywalnym zegarze intel wymieka. Kolejna sprawa o której cicho to to że intel w ostatnim czasie ponowił ostry skup akcji amd i z tego co pamiętam to ma już coś koło 20% ( czyżby się jednak bali amd ??). Dopóki nie zobaczę ostatecznej, handlowej wersji tego procesora to nie będę się wypowiadał na temat jego wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi  :lol: zdecyduj sie raz piszesz o porownaniu A64 2.8 z P4 2.8 (nie tlumacz sie wyobraznia, bo sadze ze na forum o samochodach raczej nie isza ze gdyby byl maluch z 8l V8, to by wyprzedzil hmm niech bedzie Astre), a potem w 100% popierasz pana ktory mowi ze problemem bedzie 3GHz. 

 

O co chodzi ? :D 

 

Nie odbierz tego jako ataku na twoja persone. Wyjasnij mi to jak mozesz. :wink:

hehe zgadzam sie z przedmowca ze AMD moze miec problem z dojsciem do 3000Mhz w technologii 0.13 , wiec nie wiem czego nie rozumiesz, i zgadzam sie tez z tym ze PR 2800+ dla bartona o zegarze 1600Mhz jest zawyzone. I nie przejmuj sie ze atakujesz w moja persone :) bo wcale tak tego nie odbieram, po to jest forum zeby wypowiadac swoje opinie... Dla mnie poprostu AMD robi kawal dobrej roboty i jestem jak najbardziej jej zwolennikiem , gdyby procesory INTELA byly lepsze od AMD (wedlug mnie) obstawial bym za AMD proste :) a narazie nie ma kogos kto mial by argumenty przemawiajace za INTELEM ktore zmienily by moje zdanie (no chyba ze takie sa i ktos mi je poda to bede wdzieczny) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakis miech temu w roadmapie AMD widzialem ze maja powstac athlony 64 w 0.09um SOI wiec wtdy uda sie osciagnac lekko te 3 ghz .Ja jak narazie jestem zadowolony z hamerka.I na mysl ze to jest dopiero wczesna wersja i procka i zrresztom czipsetu to juz moge sobie wyobrazac co bedzie w finalnej .Ciekawe jak bedzie z podkrecaniem bo krarza plotki ze ma byc calkiem inne ,a moze bedzie takie same .Wszystko sie okarze wraz z premiera .

Pozdro all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytalem dowiedzialem sie wiec tak:

IA-64 posiada sprzetowa emulacje trybu 32-bitowego poprzez translacje mikrokodu [wydzielony oddzielny blok do tych translacji], czyli tak jak mowiles marco.

 

Ale z jedna rzecza niemoge sie z toba zgodzic. W sprawie uzycia assemblera. Ja wprawdzie jestem dopiero na prowinacjach programowania (infa rok I, konczymy C++) ale dotej pory uzycie assemblera w moich programach jest znaczace. Powiedz mi naprzyklad jak chcesz wyczyscic fragment ekranu hmm, np w ksztalcie trapezu...jak podasz mi jakas funkcje (o porownywalnych czasach wykonywania) to bede wdzieczny :) Assembler ma ogromne zastosowanie..wlasnie w tedy gdy chcemy miec PELNA kontrole nad pisanym programem. Tyle ze do jego 100% sporzytkowania potrzeba ogromnej wiedzy. Naprawde bez obrazy ale ja za dla mnie to totalny smut jak ktos pisze ze dzieki kompilatorowi ma pelna kontrole nad tym co robi. Ma znaczna, wystaczajaca do 95% zastosowan kontrole, ale zdazaja sie przypadki gdy uzycie assemblera daje znaczace kozysci. FIN :D

 

Jordi, druga strona bodajze 1 twoj post, tam nie pisales PR,ale MHz, przyznaj sie do bledu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co do podkręcania to wersja 0.13 to chyba nie będzie rewalacja na poziomie XP w 0.18 ale 0.09 to może być coś. Według mnie wszystko teraz zelży od ceny zarówno CPU jak i MOBO. A z tym PR to chyba faktycznie troszke przesada ale nie ma co wystawiać oceny. Porzyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z jedna rzecza niemoge sie z toba zgodzic. W sprawie uzycia assemblera. Ja wprawdzie jestem dopiero na prowinacjach programowania (infa rok I, konczymy C++) ale dotej pory uzycie assemblera w moich programach jest znaczace. Powiedz mi naprzyklad jak chcesz wyczyscic fragment ekranu hmm, np w ksztalcie trapezu...jak podasz mi jakas funkcje (o porownywalnych czasach wykonywania) to bede wdzieczny :) Assembler ma ogromne zastosowanie..wlasnie w tedy gdy chcemy miec PELNA kontrole nad pisanym programem. Tyle ze do jego 100% sporzytkowania potrzeba ogromnej wiedzy. Naprawde bez obrazy ale ja za dla mnie to totalny smut jak ktos pisze ze dzieki kompilatorowi ma pelna kontrole nad tym co robi. Ma znaczna, wystaczajaca do 95% zastosowan kontrole, ale zdazaja sie przypadki gdy uzycie assemblera daje znaczace kozysci. FIN :D

Nie mozesz miec pelnej kontroli. Z prostego powodu. Zaden system operacyjny nie ma prawa dopuscic cie do bezposredniej interakcji z sprzetem i wszystko powinno isc przez wywolania jego API

Przyznam szczerze assemblera x86 nie znam wogole i nie widze potrzeby A do operacji graficznych po co mamy DirectX, OpenGL, SDL i parenascie innych milych bibliotek ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej avenger albo ty czytac nie potrafisz albo masz klopoty z rozumieniem czytanego tekstu :P

oto moj post o ktorym mowisz: "no ja tez osobiscie nie lubie rozmow amd vs intel ale panie avenger prosze ten procek ma TYLKOL 1600MHz ludzie co wy tu porownujecie, prosze porownaj takiego P4 1600MHz wtedy mozemy rozmawiac (choc domyslam sie ze gdybys porownal P4 2000Mhz to tez by dostal) Prawda jest taka ze intel nie potrafi optymalizowac swoich wielkich Mhzow , a AMD robi to doskonale z tad jego PR. PR do hammera jest troche zawyzony ale to na pewno sie zmieni jak bedize juz seryjna sprzedaz, nie twierdze ze INETL zbanczy wrecz przeciwnie jest duzo wiekszy od AMD, i dziwie sie jemu ze takie baty dostaje vs dozu nizszym Mhzowo prockom AMD , buhahahahah ciekawe jak by wygladal test HAmmera 2800Mhz vs Intel P4 2800Mhz jak mysliscie buhahahah hammer 400% szybszy buhahaha pozdro

 

przeczytales jeszcze raz?? specjalnie nie pisalem PR bo wlasnie dalem przyklad (teoria) jakie byly by wyniki gdyby porownac Hammera z zegarem 2800MHz!!!!! (a nie 2800+) z P4 2800MHz wtedy bylo by rowno i intel dostal by sromotne baty, kapishi???? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi23 twoje gdybanie jak by sie zachowaly procki o takich samych zegarach w przypadku P4 i Athlona jest zupelnie bezsensu, jako ze sa to procki o bardzo roznych architekturach, poczytaj dokladnie to co jest wskaznik IPC procka, potokowosc i pare innych rzeczy, to sam stwierdzisz ze delikatnie mowiac co najmnije smieszne bylo by porownywanie p4 i Atlhona i takich samych zegarach .

Ciekawym miernikiem moze byc ilosc odprowadzanego ciepla, ile W odprowadza dany procek w danym procesie technologinczym( np w 0,13 z mniej wiecej podobna iloscia pamieci cache)

Wydaje mi sie takze ze ten nowy Athlon 64 bedzie sie bardzo slabo krecil, bo temu nigdy nie sprzyja duza pamiec podreczna

..poza tym narazie widzielismy beta wersje procka na beta biosie.....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej avenger albo ty czytac nie potrafisz albo masz klopoty z rozumieniem czytanego tekstu  :P 

oto moj post o ktorym mowisz: "no ja tez osobiscie nie lubie rozmow amd (...)

Ech nie znasz sie kompletnie a sie wypowiadasz.Porównywanie zegar w zegar P4 i athlona albo Clawhamer'a niema sensu!!!Pentium 4 z założenia był robiony aby uzyskiwać wysokie częstotliwości taktowania poprzez długie potoki!!!

Intel w tej chwili sprzedaje P4 o taktowaniu 3.06 a ma w planie jeszcze wprowadzić 3,2Ghz podczas gdy AMD jeszcze nie przekroczyło 2,3GHz i nie przekroczy przy obecnym wymiarze tech.!

ciekawe jak by wygladal test HAmmera 2800Mhz vs Intel P4 2800Mhz jak mysliscie buhahahah hammer 400% szybszy buhahaha pozdro

Takie porównanie by było bardzo nie sprawiedliwe dla p4. Clawhamer napewno nie osiągnie takiego taktowania przy wymiarze tech. 0,13um podczas gdy dla p4 nie stanowi to problemu.Ilerazy można pisać że porównywanie zegar w zegar jest bez sensu?Niema sie czym podniecać że AMD jest tak wydajne przy 1,6GHz ponieważ napewno nie osiągnie częstotliwości porównywalnych do p4!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać, że porównywanie pIV i Athlona zegar w zegar nie ma sensu, bo pIV zostało zaprojektowane jako układ latajacy na wysokich częstotliwościach, ale widzę, ze mnie uprzedzono :)

 

Co do x86-64. Musimy pamiętać, że powoli kończy się nam przestrzeń adresowa (4GB i nie więcej. Intel posiada metodę na rozciągnięce tego do 64 GB, ale jest to takie sięganie lewą ręką do prawej kieszeni) a właśnie athlon 64 w trybie 64 bitowym rozciąga ją na ileśtam petabajtów. Do tego dochodzi 16 64 bitowych rejestrów ogólnego przeznaczenia i 16 rejestrów FPU/SSE/3dNow!. To bardzo ułatwi i przyspieszy pracę programów. Szacuje się, ze samo przekompilowanie programów na 64 bit przyniesie 30% wzrost prędkości mimo działania na 32 bitowych danych gdyż zaoszcżędzi się na przesłaniach mędzyrejstrowych i przesłaniach rejestr - cache. Do tego przebudowa na pracę na 64 bitach przyniesie następne korzyści.

 

Patrząc z tej strony athlon 64 jest prockiem na "jutro" a obsługa ia-32 jest tu tylko dla zachowania wstecznej zgodności.

 

Jeżeli standard x86-64 się przyjmie (a wszystko na to wskazuje gdyż itanium jest za drogie a i wydajnośc w trybie 32 bitowym ma żenującą przez co nie stanowi platformy "przejściowej") to intel będzie miał spore problemy z przedstawieniem kontrpropozycji zwłaszcza, że w przeciwieństwie do dawniejszego 3dnow/sse nie pracował na własnym prockiem desktopowym na ia-64...

 

Innymi słowy sprawa zapowiada się interesująco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce siać plotek ale gdzieś się mi obiło o uszy że Intel ma polise na wypadek gdyby jego wizja 64 bit sie nie przyjęła. Jakiś projekt CPU w architekturze x86-64. Ale nie jestem tego w 100% pewien. Tak czy owak jest ciekawie a będzie jeszcze lepiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodz wiele nas rozni, wiele tez nas lonczy, jordi bez obrazy ale jak juz powiedziano gupoty pleciesz, niebede kolejny raz pisal dlaczego (towarzysze przedmowcy naisali).

 

Marco zgadzam sie teraz z Twoja wypowiedzia, w sumie sa bibliteki, ale ja i tak bede zawsze gdzies wciskal assemblera :twisted: , hackersko wyglada w kodzie programu. Tylko jeszcze jedna sprawa, dosc wazna! Assembler pozwala na bezposredni do sprzetu, SO zabrania, ale nic nie stoi na przeszkodzie by miec dostep do procedur SO i wywolan API. Zamiast wywolywac funkcje np BIOSa wywolujemy funkcje Wina, hmm teraz tylko pytanie poco, skoro na 99% ktos juz kiedys napisal na to funkcje :) W sumie to mysle ze obaj mamy prawie racje, sa rozne metody programowania i rozne nawyki, jak jeszcze troche poprgramuje z roczek , dwa, to dam Ci odpowiedz, do jakich wnioskow doprowadzilo mnie doswiadczenie. BTW. Na nastepnym semestrze bede mial budowe mikroprocesorow i programoowanie niskopoziomowe na laborkach wiec bedzie ciekawie :)

 

A i przypomniala mi sie wypowiedz (prawie prof)dr inz. Stasia (z PO wiedza o kogo chodzi) z Architektury Komputerow. Assemblera uzywa sie obecnie coraz zadziej, (...) zastosowanie twozenie kompilatorow, tworzenie SO, enginy wyszukujace baz danych, programowanie chipow ukladw sterujacych (np silniki samchodow, choc akurat tam nacisk polozony jest na obsluge przerwan NMI). Ja tam wieze w jego slowa, gosc wie o czym mowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co by niepowiedziec, to topic dosc fajny wyszedl  :D

hehe dzieki :) a co do tego porownania mhz'ow amd i intela to zeczywiscie nie ma to sensu , wytlumaczyliscie mi to dokladnie i dzieki za to, Ja jednak jestem zdania ze AMD da rade INTELOWI tak samo jak ATI dalo rady NVIDII pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Kasi nie znam znam Mariusza Molende, chodzil ze mna na treningi karate niezly byl, bodajze 2 miejsce na mistrzostwach slaska. Niewiem czy jeszcze trenuje, ja od roku nie chodze, w Opolu chca 90zeta za miesiac!!!! Skandal :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem tylko jedno, ze ten procek nie moze kosztowac tyle co p4 3.06ghz bo to by bylo juz porazka dla AMD. Miejmy nadzieje ze AMD nie popelni glupstwa i bedzie sprzedawalo swoje dziecko po konkurencyjnych cenach a wtedy bedzie krucho z Intelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto uzywa assemblera....hmm...Ci ktorzy chca miec pelna kontrole nad wykonywanymi procesami/ci ktorzy towrza kompilatory/ci ktorzy wyszukuja dziur w programach ? Oczywisice nie jako glwnego narzedzia programowania  :D 

 

-dane (nie instrukcje!) sa 64-bitowe

-zmiany w kompilatorach wcale nie moga byc takie pobiezne

 

pytanie

CPU intela nie radzi sobie z 32-bit, czy wogle go nie wspiera ??? Ja czyytalem, choc moge sie mylic, ze to drugie.

Itanium nie radzi sobie wydajnościowo ze środowiskiem 32 bitowym ze względu na BARDZO SŁABĄ **EMULACJĘ** tego środwiska (aplikacje koszmarnie wolno działają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce siać plotek ale gdzieś się mi obiło o uszy że Intel ma polise na wypadek gdyby jego wizja 64 bit sie nie przyjęła. Jakiś projekt CPU w architekturze x86-64. Ale nie jestem tego w 100% pewien. Tak czy owak jest ciekawie a będzie jeszcze lepiej  :P

Byly takie pogloski na pewnych plotkarskich serwisach (Inquirer dla przykladu ;) ale dementi bylo dosyc stanowcze i szczerze mowiac wierze w nie szczegolnie ze jakos nie slychac bylo u umowie na licencjonowanie x86-64 przez Intela od AMD [zapewne w kontekscie aktualnego prawa w USA nie przeszlo by tak jak kilka lat temu ze s.p. Cyrix nie chcac placic Intelowi za MMX zrobil sobie wlasna implementacje na podstawie dokumentacji technicznej tylko ze przeokazji przeoczyl pare szczegolow]

 

A i przypomniala mi sie wypowiedz (prawie prof)dr inz. Stasia (z PO wiedza o kogo chodzi) z Architektury Komputerow. Assemblera uzywa sie obecnie coraz zadziej, (...) zastosowanie twozenie kompilatorow, tworzenie SO, enginy wyszukujace baz danych, programowanie chipow ukladw sterujacych (np silniki samchodow, choc akurat tam nacisk polozony jest na obsluge przerwan NMI). Ja tam wieze w jego slowa, gosc wie o czym mowi.

Pozwole sobie skomentowac :)

We wspolczesnych systemach operacyjnych takich jak FreeBSD, Linux, Darwin (MacOSX) czy zapewne rowniez Windows NT jedynym elementem assemblerowym jest bootloader. Reszta jest pisana w C. I sadze ze trend ten zostanie zachowany - wystarczy zobaczyc na modne ostatnio koncepcje mikrojader. Tworzenie kompilatorow - w tej chwili tez praktycznie wylacznie C/C++. Bazy danych - absolutnie sobie nie wyobrazam.

Natomiast uwazam ze assembler ma ogromne znaczenie i przyszlosc w ukladach nie X86. W przypadku mikroukladow do specyficznych zastosowan z bardzo ograniczona pamiecia (do roznych rzeczy od centralek alarmowych po elektroniczny wtrysk paliwa na dekoderach TVSAT konczywszy) Narazie w takich zastosowaniach jezyk niskiego poziomu jest niezastapiony i chyba jeszcze dlugo bedzie (no chyba ze ktos wierzy w Jave w kazdej pralce bo ja jakos nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje marco. Asembler jest dobry do mikrokontrolerow w aplikacjach wymagajacych pracy w czasie rzeczywistym. Napisanie jakiejkolwiek aplikacji na PC w asemblerze to karkolomne zadanie w szczegolnosci pod Windows :wink: Nie wyobrazam sobie napisania programu w asemblerze ktorego kod wynikowy bylby wiekszy od 10kb :)

Teraz pisze programik do wzmacniacza audio 5.1 sterowanego przy pomocy mikrokontrolera ATMega 103 i program pisze w jezyku wyzszego rzedu (Basic) Program ma juz 700 linijek i zajmuje 6kb. Korzystajac z asemblera moglbym pewnie zejsc do 3kb ale linijek byloby wiecej :wink:

Juz powoli zaczynam sie gubic w tym swoim programie, wiec sprobujcie sobie wyobrazic program z 1200 (lub wiecej) linijek i znalezc ta konkretna ktora robi blad :)

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz powoli zaczynam sie gubic w tym swoim programie, wiec sprobujcie sobie wyobrazic program z 1200 (lub wiecej) linijek i znalezc ta konkretna ktora robi blad :)

Wyobrazam sobie program, ktory wlasnie (doslownie :) zrobilem tylko przerwe na tłika :P) pisze na zaliczenie z Teorii Grafow i Sieci, ktory narazie ma ok 1800 linijek kodu (44kB) i jak do tej pory najdluzsze szukanie bledu to bylo pare, gora kilkanascie minut z debuggerem w lapie :D Wystarczy pisac program mozliwie modulowo i obiektowo (nie znam basic'a nie wiem czy on cos z tego potrafi ;P)

Z 10% z tego to komentarze, zebym jak zagladne za miesiac wiedzial co jest grane... Ten program sie dopiero "rozkreca" :) Jeszcze pare obowiazkowych punktow mi zostalo, potem doloze cos od siebie i bedzie z 2500 napewno... a to tylko glupiutki program na zaliczenie :D

 

Jak juz dojdziesz do 10k linii to pogadamy ;) ... a pomysl o tych biednych programistach z MS... tyle lini kodu, ze az bledow nie moga znalezc ;)

 

BTW chyba lekko zbaczamy z tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko Athlon 64. Opteron to będzie el diablo... (np. na takiej ośmioprockowej płytce)

Co do AMD to tylko te 64 bity i rynek serwerowy mogą tą firmę uratować. W końcu chodzi o to żeby jakaś konkurencja była. Interesuje mnie jak to będzie działało w trybie 64bit i w wersji handlowej. Podkręcalność nie musi być wcale duża. Jak wyciśniesz z takiego 1.8 GHz to już by był 3400+ ( przynajmniej według g*****nego PR AMD). Ale po lekkiej optymalizacji może ten procek będzie godny nosić miano 2800+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...