Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mysle, ze to sciema jak diabli....

Zrobilem porownanie gpu-z gtx 480 z normalnej stronki w sieci i gpu-z gtx 485 z chinskiej stronki.

 

Zobaczcie:

 

Dołączona grafika

 

Te same takty i wydajnosc a roznica w SP jest.

Jak to mozliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Pixel Fillrate wynika z ROP-ów, nie z shaderów. Natomiast Texel Fillrate w istocie powinien się zwiększyć dzięki czterem dodatkowym TMU.

 

Tylko karta jest tam jako GTX 480, może dodatkowe TMU nie są rozpoznane czy coś, nie wiem jak ten program to robi. Z drugiej strony skoro SP są rozpoznane, to czemu nie TMU. Screena jednak łatwo przerobić.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czasem przy dodaniu kolejnego bloku nie powinna zwiekszyc sie szyna do 420bit? W przypadku gtx470 i gtx480 odjecie jednego bloku (czy ilu tam) spowodowalo obciecie szyny.

 

nie powinna - fermi było projektowane jako 512 jednostek i 384bity szyna - to ze wypuscili tylko z aktywnymi 480 wynikało z niskiego uzysku w pełni sprawnych rdzeni i/lub zapotrzebowania na prąd
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie dlatego watpliwe jest aby dla wersji z odblokowanym dodatkowym klastrem Nvidoa projektowala nowe PCB. To ktore jest w 480 zapewne od poczatku bylo projektowane pod pelne GF100, a ze potem wyszlo co wyszlo to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie dlatego watpliwe jest aby dla wersji z odblokowanym dodatkowym klastrem Nvidoa projektowala nowe PCB. To ktore jest w 480 zapewne od poczatku bylo projektowane pod pelne GF100, a ze potem wyszlo co wyszlo to inna sprawa.

 

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest też wykluczone że nowe pcb przyjmą wszystkie nowe karty. 480sp czy może nawet 470.

 

choć w sumie, patrząc na to jakie komponenty zostały użyte, to prawdopodobnie będzie to msi lightning.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Colin_MC widzę że utrzymujesz porządek z kablami ;) poza tym różnica wydajności jest marginalna, trzeba było włączyć AA i sprawdzić jaka będzie różnica, ale pewnie nie będzie Ci się chciało :lol2: :lol2:

 

Z kablami rozumiem, że "aronia"? ;) Jeszcze trochę muszę popoprawiać ułożenie, poza tym, w tle widać kable np. od sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak DUSZEK2323 powinny sie zmienic wartosci pixel/texture filtrate z powodu wiekszej ilosci TMU i SP.

 

Pixel - ropy , texture - tmu , poza tym to tylko gpu-z i chociażby na gtx260 192sp i 216sp texturowanie podaje na tym samym poziomie , pomimo różnej ilości tmu(64vs72).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pixel - ropy , texture - tmu , poza tym to tylko gpu-z i chociażby na gtx260 192sp i 216sp texturowanie podaje na tym samym poziomie , pomimo różnej ilości tmu(64vs72).

 

Rzeczywiscie nie ma :smoke:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - problem ze stickerem to żaden problem :)

 

@up - co za obudowa? Widzę, że masz Noctuy tak samo ustawione :) (2xP14FLX na radiatorze procka + 12stka z tyłu)

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Rzeczywiscie nie ma :smoke:

 

Dołączona grafika

 

Ciekawe że pokazuje źle, zarówno jakby to było 64 i 72 TMU. 70 TMU by dało 43.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stickera odkleiłem bez najmniejszych problemów on się zresztą trzymał gdzieś w 1/10 swojej powierzchni.... :lol2:

 

Odklejenie to zaden problem ;)

Tylko jesli go zdejme to czy da sie potem przykleic spowrotem ;)

 

Ale chyba jednak odpuszcze zmiane chlodzenia bo wszystkie horror stories o wyjacych suszarkach wydaja sie byc jednak mocno przesadzone. Z drugiej strony jak mialem 2900pro to tez mi halas nie przeszkadzal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczakamy aż wyjdą te niereferenty i wtedy się okaże jak jest naprawde, bo co nowe info o GTX 485 to 3x więcej pytań niż odpowiedzi

 

@up - co za obudowa? Widzę, że masz Noctuy tak samo ustawione :) (2xP14FLX na radiatorze procka + 12stka z tyłu)

 

Chieftec tak jak u mnie (tyle że ja swojego pomalowałem na czarno i wyciąłem dodatkowe dziury na kable :D ) i też mam Noctuy :P

Edytowane przez DUSZEK2323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odklejenie to zaden problem ;)

Tylko jesli go zdejme to czy da sie potem przykleic spowrotem ;)

 

Nawet jak ci się klej pójdzie j.... , to jest jakiś problem by posmarować go innym klejem :wink:. Te stikery i tak odłażą po dłuższym czasie , bo właśnie klej puszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak ci się klej pójdzie j.... , to jest jakiś problem by posmarować go innym klejem :wink:. Te stikery i tak odłażą po dłuższym czasie , bo właśnie klej puszcza.

 

Nie martw się o klej...

Jak już odkleisz, to przyklej go do kartki na której wcześniej np były naklejki dla dzieci lub coś takiego (musi być tylko śliska)

Za dwa lata sobie ją znowu przykleisz jak będziesz sprzedawał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...