Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakim powietrzu masz 865 mhz ?

Referent czy cos lepszego ?

Pytam, bo kolega chce sie przygotowac do zmiany chlodzenia i szuka informacji odnosnie radiatorow pokroju Mk13 itp.

 

Na zwykłym (referat).

 

Jak rozebrac karte i zalożyć bloczek :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=OA7rbgm4B-k&feature=player_embedded

post-7994-1274192481,83_thumb.jpg

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp.

Niestety chlodzenie (referat :D ) nie bedzie uzywany, ale taka wiadomosc sie przyda :)

Ten filmik powinien zostac "przyklejony".

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyszlo Ci bo zarowno MSI jak i Gainward lataly mi niemal identycznie ;)

Nie ma znaczenia czy to MSI czy ASUS czy Palit czy Sralit czy Gejnlord bo to i tak te same odpady i te same konstrukcje referencyjne wiec najlepiej sie oplaca brac Gejnlordy

Ciesz sie z 'lepiej' latajacego rdzenia ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz czekanie na stery obu firm

Dołączona grafika

Nie obeszło się bez problemu. Problem niskiego napięcia w 2D w tej sztuce sie ukazał, niestety nie jestem samotny na forach piszczy od tego, modyfikacja biosu i karta działa jak należy w 2D.

Dla przypomnienia o czym mówię.

Dołączona grafika

Był blok był czas i to wyszło.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kilka osób przede mną, skusiłem się na nowego GF, mianowicie GTX470 od firmy Gainward. Co prawda trudno mi być obiektywnym w konflikcie najnowszych produktów ATI vs Nvidia, bo przesiadałem się z już leciwej karty hd3850 i nie miałem styczności z kartami hd58x0.

 

Na razie bawiłem się tylko w podkręcanie i trochę w Crysis'a. Czytając recenzje dużo było poświęcone hałasowi wytwarzanemu przez karty. Owszem, jest... ale tylko przy obciążeniu grafiki programami takimi jak np. OCCT. Podczas grania Wentylator nie przekracza "magicznej" bariery 70-75% (przy czym 75% może zaczynać już irytować), co przy OCCT następowało bardzo szybko (ale to chyba norma :rolleyes:). Dla porównania puściłem wentyl na 100%... Jakby mógł kręcić się jeszcze z jakieś 5% szybciej to zacząłby zasysać sznurówki moich butów. Oczywiście żartuje, ale szum (a raczej ryk) jest nie do zniesienia, nawet przy puszczeniu muzyki (nie mówię tutaj o rozkręceniu jej na maksimum).

 

Co do OC to bez podnoszenia napięcia (standardowo 1025 mV) udało się dojść do 703MHz na rdzeniu, 1406 shadery i 1802MHz pamięć. Nie jest to maksimum na tych napięciach, ale miałem już dość testowania OCCT stabilności karty (szum wentyla dawał się we znaki, po za tym dobiłem do 99*C na rdzeniu).

 

Coś więcej będę mógł napisać jak podkręcę jeszcze procesor, bo ogranicza na razie kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Ci sie trafila... ;)

U mnie max na pierwszej 820MHz a na drugiej 830...

 

470 czy 480?

Jakie napięcie?

Czym testowane?

 

 

Rdzeń mojej 470 idzie na 740MHz przy 1.012V, testowane przez OCCT. Zastanawiam się tylko czym testować pamięci;/ Wprowadzenie cache w fermim doprowadziło do tego, że memtest z OCCT skanuje cache fermiego a nie pamięć na karcie;/ Fermi pozwala tylko na wyłączenie L1. L2 nie da się wyłączyć więc przydałoby się zmienić algorytmy testowania pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec dla przyszłych co się będą bawili

Dołączona grafika

to nie zdaje egzaminu!!!!!!!

Pamięć nie wytrzymuje!!! Więc zmiana na turbine i dodanie pokrywy.

Tak łatwo się nie poddałem :D

 

To już zdaje egzamin i jest cicho.

Pokrywa jak orginalna tylko z teORT: ORT: ktury, dlaczego nie orginał a no dlatego że trzeba było by ciąć go na rurki wylotowe.

WC@GPU + turbina dla schłodzenia sekcji.

Dołączona grafika

A jak to robi widać tu

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zważywszy że ten stary bloczek traktowałem jako złom nadal nawet dobrze się spisuje a dotyka tylko 3/4 rdzenia

Dołączona grafika

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny procek.

 

nie wiem jak na tym mobo ale na p55 eleet oszukiwało - pokazywało maksymalny zegar proca non stop a napiecia w zależności czy było idle czy full load Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury cały czas na WC? Wysokie!

 

nie ma co się dziwić, u mnie jest lato w pokoju 27C było.

Dzisiaj jest zimniej

Dołączona grafika

Swiftech MCW60-R dotyka tylko 3/4 rdzenia.

I tak temperatura już nic więcej nie pomoże z podnoszeniem napięcia 880Mhz, nie warto dla 40Mhz podnosić do 1.038V.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...