Skocz do zawartości
berkut

GeForce FX 5800

Rekomendowane odpowiedzi

aaa zlituje sie nad toba berkut :D

rozmiar jadra to dokaldnie 15 mm na 15 mm

ramka z zewnetrzenbej strony ma 4 cm a od wewnetrzenj ma 3 cm

czyli ramka jest szerogkscoi 5 mm

 

pomylka moze byc rzedu 0,2 mm bo mierzylem to suwmiarką

Wielkie dzieki! Wreszcie ktos potrafil poinformowac czlowieka ;]

 

A ja dzisiaj dokonalem kolejnego "odkrycia" z tym fx'em... Mianowicie radiatory na pamieciach sa "z lekka" krzywe i na 2 tylnych kosciach zle dotykaja ich... Podejzewam ze oprocz ostrzejszych timingow niz na ultrze to jest 2 przyczyna moich slabych wynikow z pamieciami...

 

Niestety, nie mam jak wykonywac testow tego FX'a bez NF7S... Po prostu FX podobnie jak R300/R350 nie cierpi wysokich agp... Max co udalo mi sie wycisnac z niego na tym KR7A to 15500 ptk (majac nature @ 133fps lightowo, moj "rekord" to 143 ;], zaraz zobacze jak sie skaluje z procesorem 3dmark 2k3 i jezeli bardzo slabo to idzie to po prostu bede katowal 3dmarka 2k3...

 

A w sorde jak beda wreszcie kolejne ferie moj fx zakosztuje raju jakim jest 120W peltier ;]

 

Mam nadzieje tez ze wraz z gosciami z xtremesystems rozwiklamy jak robic vmod'a na tym fx..

v-mod to bedzie to :) , przydala by sie jakas wtyka z nvidii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzialbym ze Chris jest tego bardzo blisko- 2.95ghz... ja conajwyzej 2.75-2.8ghz bede mogl chyba ze to co zrobie z FC poprawi temp. na tyle by bylo te -40C z obciazeniem....

 

Teraz mysle jak zrobic chlodzenie tego FX'a... mysle o 120W peltierze na rdzeniu, 2x 38W na przednich pamieciach i tyl karty chlodzony 120W peltierem (pamieci tylne + rdzen przez odpowiednio grubego TIM'a... Cos takiego jest bardzo latwo zaizolowac i latwo zrobic bloki... nie ma tyle meczenia sie z agregatem i duzo mocniejszym chlodzeniem wody (za pomoca oddzielnego agregatu)

 

jeszcze pomysle ale 120W peltier na rdzeniu napewno bedzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniac"]

trzeba sie postarac o nowy rekord swiata w 3Dmarku 2k1 :D :)  :twisted:  :twisted:

Na AMD ? Nie możliwe. Chyba, że komuś się uda puścić CPU na 3 GHz.

to juz zadanie dla Berkuta :D

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniac"]http://service.futuremark.com/compare?2k1=6362908

 

Link :D Aż sam się zdziwiłem ile wynosi rekord ! :D

OMG OH MY GOD!!!

"Barton 3000 with 2.06V,,,, Kingston HyperX 3500x2,, Dual Channel DDR @227 Mhz ,,3-2-2-CL2,,3.1V,,, Radeon 9800@ 540/405,, Cooled by 220Pelt and chilled water,,, Prometeia Cooling "

i wszystko jasne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja walcze o 10k a tu ludzie 20k trzepia......qrde ten swiat jest niesprawiedliwy :cry: :cry: :cry:

 

zasrane pamieci elixira :evil: :evil: na 3v nie chcialy pojsc na Cl2.0 na 166 :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno nie oplaca ci sie zmieniac tego co masz :)

bo wzrost bedzie dosc maly.

 

a pozatym Fx 5800 wypasik karta :)

Może zmień RAMki jak Ci się nie kręcą ...

o co ci chodz? , bo wyczuwam jakis negatwyny podtekst ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie ja mam ramki zmienić ? :D Dobry pomysł na wakacjach kupię jakiś Geile 333 lub 400 i jazda na fsb 210 hehehee

 

Bo teraz za ciul mi ram nie pójdzie wyżej niż 170 :/ miałem 175 ale w grach blue screen jest po jakimś czasie jechałem z vcore procka do 1,7 i to samo tak samo jak podbije do 2,9v pamięć nie pójdą i już :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie prowokujcie berkuta do rozbierania na czesci karty za 1500, jeszcze was poslucha :-) Zreszta.... I tak by to zrobil :-)

A jak jestescie ciekawi jak TOTO wyglada bez calego zelastwa to wpadnijcioe na www.guru3d.com - na glownej znajdziecie linka do ogromnej recenzji fxa i sesji zdjeciowej - rowniez rozbieranej ;-)

obok- raden 9800pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze mialem kompa to mialem 17k (@500/1000, pod koniec na KR7A robilem 590/1040 ale wyniki po 15500)... teraz nie mam ani abita ani nic... ale to nic, zaraz po prostu zabieram sie za robienie bloku do tego fx'a (wyjatkowo bedzie chyba wiercony ze wzgledu na to ze bedzie vpu chlodzony peltem 120W)

 

Ludzie, nie prowokujcie berkuta do rozbierania na czesci karty za 1500, jeszcze was poslucha

HEHehe... :mrgreen: Poczytaj post od poczatku a zobaczysz ze ta karta bedzie chyba 2 egzemplazem na swiecie ktora miala "skalp" tj. zerwanie IHS'a (podobnie jak skaplowanie P4) wiec zdjecie radiatorow to nic przy jej nieszczesciu :mrgreen:

 

Swoja droga po zrobieniu tego mam 49C full load na 590mhz (po dopracowaniu mocowania by mocniej sciskalo) z Volcano 7+

 

Teraz proboje skombinowac bios od wersji ultra ktora by sie dobrze podkrecala i przeflasciach!e moja karte tym biosem... Pomijajac fakt ze mam bardzo cieple pamieci to powinny na wiecej niz 1040 chodzic (dla zasady chodz 1080 ;]), wkonu z ultry sa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego ra 9500 Pro flashowałem ale miałem chyba jakiś walnięty egzemplarz ktorego sie nieda przeflashować cały czas wywalało (jak już biosu nie było na nim, zresztą wcześ niej też, sprawdzałem na karcie PCI) Error Time out .... co mogło być ? Karta w serwisie leży :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...