Skocz do zawartości
max340

Radeon Hd 4770 40 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Karta zapowiada się extra. Jedyny problem to ich spory wysyp w ostatnim czasie. Cieżko będzie ludziom wyprzedawać karty kupione w ciągu niecałego roku hd3850, hd4670, hd4830.

Jestem ciekaw bo nigdzie niemogę znaleźć jak wygląda prądożerność w stosunku do hd3850.

Co do zużycia prądu to jak ktoś zakupi sobie hd4770 mógłby zmierzyć czas jednego obrotu tarczy licznika na starej i nowej grafie. Łatwo będzie przeliczyć różnice w poborze prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilkadziesiąt złoty są do kupienia mierniki prądu, takie podłączane w gniazdko ;) troche lepsza metoda niż mierzenie obrotów tarczy licznika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie :)

Metoda 100% pewna bo oblicza rzeczywiste zużycie prądu bez żadnej tolerancji +/- wynikającej z jakości miernika.

Dla w pełni satysfakcjonujacego pomiaru można by jeszcze zmierzyć 1 obrót licznika przy włączonej żarówce 100W żeby mieć punkt odniesienia.

Matematyka nie kłamie, a miernikom się zdarza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie :)

Metoda 100% pewna bo oblicza rzeczywiste zużycie prądu bez żadnej tolerancji +/- wynikającej z jakości miernika.

Dla w pełni satysfakcjonujacego pomiaru można by jeszcze zmierzyć 1 obrót licznika przy włączonej żarówce 100W żeby mieć punkt odniesienia.

Matematyka nie kłamie, a miernikom się zdarza :D

Ke??? Każdy licznik energii elektrycznej ma klase dokładności , wtedy dowiesz się jaki mają błąd pomiarowy. Niektóre zakłady energetyczne do niedawna stosowały liczniki nawet bez klasy dokładności :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kee ??

Mierniki też mają klase dokładności. Pozatym niesądze żeby energetyka pozwoliła sobie na slabej jakości liczniki. Tak czy siak nawet jeśli przesunięcie w pomiarze +/- X% byłoby stałe to i tak można obliczyć dokładną różnicę w poborze prądu pomiędzy dwoma kartami. Liczniki z energetyki to niejednoręki bandyta więc pewnie aż tak nieoszukują :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale znając nasz kraj i mentalność ludzi którzy w nim żyją wiadomo w którą stonę będzie błąd przesunięty :lol2:

BTW osobiście czekam na tą bogatszą wersję lub na wytwór AUSA z serii Matrix, ale i tak karta będzie wyjmowana z kompa gdy nie będzie się giercowało :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bedziesz na czas pomiaru odlaczal lodowke i wszystko inne co masz w domu?

Tak, raz na rok czy dwa jak odłącze lodówkę to ręce mi nieodpadną :lol:

Ale miernik to też opcja tyle że mi jest niepotrzebny.

 

Wracajmy już do tematu hd4770 :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jak sie komus nudzi :)

 

@oliver21

Ty tak na serio ?

 

Zakladajac , ze plyta glowna z integra ciagnie zawsze tyle samo prad czy IGP dziala czy nie, odlaczasz grafike ktora w idlu ciagnie z 20W , liczac ze komp chodzi 24h na dobe i grasz jakies 2-3h to oszczedzisz ile z pol kilowatogodziny ?

 

Srednia cena w Unii to ok 10 eurocentow czyli jestes jakies 20-30 gr do przodu dziennie.

 

Nie wiem jak twoj , ale ja swoj czas poswiecony na babranie sie w kompie cenie nieco wyzej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz wydawać 650 na 4850 to już lepiej gtx 260 za ok 700zł..

4770 są fajne ale ceny szybko spadną zapewne do ok 360-380zł więc opłacasię poczekać ten tydzień czy dwa...

ok 450zł to nie jest dobra oferta bo od ok 500 zaczynajają się już gdzie niegdzie 4850-ki...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko:

 

To:

 

Sapphire Radeon HD 4850 Toxic 512MB DDR3 PCI-E OEM - Link

 

czy czekać na to:

 

Gigabyte Radeon HD 4770 512MB DDR5 PCI-E BOX - Link

 

Z góry grzecznie podziękował za odpowiedź ;)

W tym samym sklepie za 407zł

Drobny szczegół, że chwilowo wywiało.

Przy różnicy w cenie 150zł na pewno 4770. Cichsze, chłodniejsze, mniej prądu żre. Wydajność bardzo zbliżona i opłacalny CF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie czy przy moim zasilaczu da rade ten radeonik? bo te 250zł to nie dużo i mógłbym tyle dorzucić i sobie sprawić dużo lepszą karte choć nie gram ale czasem się zdarzy :)

dopowiem tyle że ta delta ma 18A na linii 12V czyli z prostego rachunku wychodzi niby 216W

i także sprawdzałem miernikiem napięcia i są bardzo stabilne (wahania mniej niż 1%) gdyż max linie 5V dochodzi do 5,11 a 12 schodzi do 11,73 ale to przy procku 3,25 i 1,45V i grafie podkręconej.

może ktoś teraz wkładał tą grafe do takiego zasilacza to bym prosił o opinie

no i ogólnie jak myślicie serio ta grafa bierze tak mało prądu jak w obiecują i dało by rade czy bez nowej zasiłki nici z kupna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, że uraziłem fanów Ati chcąc wyjaśnić nieścisłość w podawanych parametrach. No ale cóż. Wiara, nadzieja, Ati... :D

Wcale nie twierdzę, że tak nie jest, jednak podziwiam wiarę w obiektywność jednego testu.

Już się nie odzywam, by nie drażnić lwa, tudzież karmić trolla.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 schodzi do 11,73 ale to przy procku 3,25 i 1,45V i grafie podkręconej.

A ile ma w idle i bez oc na 12-tce - może rozkalibrowany miernik ?

 

 

Bo jak ~12 to już trochę wydaje mi się za dużo chcesz wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sprawdzałem też z procesorem ustawionym na 1.2GHz i 1.25V a na grafice to o połowę takty zmniejszyłem i na 12V było 11,86V a na 5V było 5,09. miernik jest ok

napisałem, że wahania na liniach są bardzo małe i nawet nie 1% ale zastanawiam się czy podoła.

bo jak bym miał kupować zasilacz to raczej już bym kupił 8800GTS z dobrym OC bo jednak raczej troszkę lepszy jest od tego radzia

jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, karta prezentuje się ciekawie, ale do CF jednak trzeba mieć szybki procesor :D Jakbym taki ja chciał zaszaleć 2xHd4770 to jednak mój cep 'troche' by to ograniczał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba kupie tą kartę trochę z ciekawości a trochę ze zniecierpliwienia. Kompletowałem sobie komputer przez ostatnie miesiące i jakoś tak mi się flota skończyła ^^, zabrakło na grafikę.

Dojadę na niej do jesieni a wtedy... zobaczymy co nowego wyjdzie.

 

Jak ktoś natknie się na model z tą lepszą sekcją zasilania to niech wklei link. Póki co widziałem wszędzie te biedniejsze.

 

Hmm, karta prezentuje się ciekawie, ale do CF jednak trzeba mieć szybki procesor :D Jakbym taki ja chciał zaszaleć 2xHd4770 to jednak mój cep 'troche' by to ograniczał....

w sumie też mnie korci....

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, karta prezentuje się ciekawie, ale do CF jednak trzeba mieć szybki procesor :D Jakbym taki ja chciał zaszaleć 2xHd4770 to jednak mój cep 'troche' by to ograniczał....

Mysle,ze wiecej niz troche :wink: Kiedys mialem 8600gt w sli,to brisek 2,8 mial z nimi problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://enthusiast.hardocp.com/article.html...GVudGh1c2lhc3Q=

 

<- w sumie wniosek jasny

Masz maly monitor chcesz grac niskie rozdzialki w ymaksowanym AA bierzesz radeona, masz monitor z 1920x1200 lub wiekszy wtedy mozna myslec na GTS250/4850.

Nie przesadzaj, 4850 na HD to bym nie puszczał ;) Do max 1680x1050 zarówno 4770 jak i 4850/250.

Powyżej to 4870/4890 i 260

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jak bym miał kupować zasilacz to raczej już bym kupił 8800GTS z dobrym OC bo jednak raczej troszkę lepszy jest od tego radzia

jak myślicie?

wedlug testow 4770 jest szybszy od 8800/9800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie szybszy, bądź co bądź 8800 to na dzisiejsze standardy karta stosunkowo szybka, aczkolwiek stara :D

HD4770 O/C jak wyżej napisali będzie jeszcze lepiej (a wydaje mi się, że O/C będzie bardziej niż przyzwoite :) poczekajcie na pierwsze vmody xD )

 

PS

a to 'troche' w przypadku mojego cepa jest specjalnie w cudzysłowie ;) .

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...