Skocz do zawartości
Olsześ

Zestaw Za Max 2,5 Tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciałbym zmienić mojego emeryta na nowy sprzęt;) Fundusze jakimi dysponuje to 2500zł. W skład zestawu ma wchodzić "skrzynka" + Monitor + głośniki.

Co do głośników to już jestem zdecydowany na logitech x-230, moja siostra takie posiada i dla mnie by były wystarczające ;) Co do monitora nie mam zielonego pojęcia:P myślę że wystarczy 19 cali, ale nie wiem jaka firma jaki model itp ;)

Nad komputerem trochę już myślałem i wyszło mi takie "cudo" :P

 

Płyta główna: MSI P35 NEO2 (ok 250zł)

Procesor: Intel c2d E7400 (ok 500zł)

Karta Graficzna: BFG 9800 GTX+ OC 760MHz 512MB (ok 590zł)

Pamięć: 2x 2GB GOODRAM DDR2 800 (ok 160zł)

Napęd: Nagrywarka DVD Samsung (ok 100zł)

Obudowa: 130zł

 

 

Nie wiem jaki zasilacz do tego potrzebny;)

Bez zasilacza cena wynosi ok 1730 zł + 150 za głośniki

Co sądzicie o tym i bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 505 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 279 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 800MHZ PK - 210 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4770 512MB - 420 zł

Zasilacz: Corsair CX400W - 199 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 215 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

 

Razem : 1918 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm skoro i tak masz fundusze to moze ten selekt z bachcompa ? Nie wiem gdzie chcesz kupowac, ale jeden procek wlozyc to chyba nie problem :D poradzisz sobie, a to gwarancja 4 rdzenia, zawsze cos, a pieniadze i tak sa. Co innego gdyby trzeba bylo oszczedzac na czyms. Pomysl czy moglbys dolozyc 90zl za gwarancje x4 i oc na poziomie 3,4ghz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze się zastanowię jak coś to będę pytał ;)

Kompa nie kupuje jutro tylko za jakiś miesiąc albo później więc i ceny trochę się zmienią ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no sie zmienia i nie tylko ceny. Za miesiac to ty znow napisz, bo ja mysle ze tych selektow moze nie byc chocby jutro, a ogolnie zestaw moze byc wyparty przez lepszy nawet w ciagu jednego dnia, wiec miesiac to kupa czasu jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no sie zmienia i nie tylko ceny. Za miesiac to ty znow napisz, bo ja mysle ze tych selektow moze nie byc chocby jutro, a ogolnie zestaw moze byc wyparty przez lepszy nawet w ciagu jednego dnia, wiec miesiac to kupa czasu jest.

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 505 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 279 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 800MHZ PK - 210 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4770 512MB - 420 zł

Zasilacz: Corsair CX400W - 199 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 215 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

 

Razem : 1918 zł

Podoba mi się ten zestawik, w tej cenie sam bym wybrał asrocka, choć bardziej mi się podobają płyty biostara ;) pamięć trochę drogo, ale samej pamięci nie opłaca się brać gdzie indziej.

 

Nie wiem jaki zasilacz do tego potrzebny;)

Bez zasilacza cena wynosi ok 1730 zł + 150 za głośniki

Co sądzicie o tym i bardzo proszę o pomoc

Obudowę policz lepszą, jakieś 200 warto dać.

 

Hehe, no sie zmienia i nie tylko ceny. Za miesiac to ty znow napisz, bo ja mysle ze tych selektow moze nie byc chocby jutro, a ogolnie zestaw moze byc wyparty przez lepszy nawet w ciagu jednego dnia, wiec miesiac to kupa czasu jest.

Prawda, prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym powrócić jeszcze do tematu:)

Zastanawia mnie kwestia procesora

Zaproponowano mi zestaw

 

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 505 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 279 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 800MHZ PK - 210 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4770 512MB - 420 zł

Zasilacz: Corsair CX400W - 199 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 215 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

 

Razem : 1918 zł

 

Wyczytałem w artykule:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5000-108

Że AMD Phenom II X3 710 jest słabszy od c2d E7400.

Co sądzicie o tym jak bym zmienił w tym zestawie procesor na c2d i płytę główną na AsRock P43DE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ koszty przesyłki i sam by musiał złożyć kompa, ale opłaca się.

To zależy czy będzie kupować kompa przez neta czy osobiście. Ja kupuję w sklepie niedaleko mnie, procka biore AMD Phenom II x4 710 3,4 z bachcompu i gość powiedział że nie ma problemu, że jak procek przyjdzie mam przynieść i oni go złożą razem z resztą :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy będzie kupować kompa przez neta czy osobiście. Ja kupuję w sklepie niedaleko mnie, procka biore AMD Phenom II x4 710 3,4 z bachcompu i gość powiedział że nie ma problemu, że jak procek przyjdzie mam przynieść i oni go złożą razem z resztą :lol2:

Co do składania nie ma problemu;)

Części bym raczej kupił przez neta ale jeszcze bym zobaczył jak się ceny prezentują u mnie;)

To jak z tym procesorem?

Sponsor mi powiedział że nie da więcej niż 2500zł :/ więc w zestaw ma wchodzić już wszystko czyli komp, monitor, klawiatura, myszka, głośniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym powrócić jeszcze do tematu:)

Zastanawia mnie kwestia procesora

Zaproponowano mi zestaw

 

 

Wyczytałem w artykule:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5000-108

Że AMD Phenom II X3 710 jest słabszy od c2d E7400.

Co sądzicie o tym jak bym zmienił w tym zestawie procesor na c2d i płytę główną na AsRock P43DE

Nie chcę za bardzo bronić tego X3... ale on ma 200mhz mniej od tego E7400( mowa tu tylko o aplikacjach wykorzystujących dwa jajka) wszędzie gdzie trzeba więcej niż dwa rdzenie, X3 będzie oczywiście lepszy. Poza tym możesz mieć czwarty rdzeń za free, wtedy nie ma nawet co porównywać.

 

Tylko zastanawiam się dlaczego X3 ma takie problemy w grach(kilka tytułów)... nie chodzi tu o wydajność.

Miejmy tylko nadzieję że AMD szybko coś z tym zrobi.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawiam się dlaczego X3 ma takie problemy w grach(kilka tytułów)... nie chodzi tu o wydajność.

Miejmy tylko nadzieję że AMD szybko coś z tym zrobi.

Tak twierdzi egiełda. Nie ma potwierdzenia tych problemów na zagranicznych forach. U nas bodajże ktoś testował Phenoma II X3 w Crysisie i nie zauważył żadnych problemów. Eksperci z egiełdy stwierdzili, że nie ma on porównania do innych procesorów...

 

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak twierdzi egiełda. Nie ma potwierdzenia tych problemów na zagranicznych forach. U nas bodajże ktoś testował Phenoma II X3 w Crysisie i nie zauważył żadnych problemów. Eksperci z egiełdy stwierdzili, że nie ma on porównania do innych procesorów...

 

EOT.

No właśnie mi chodziło o wydajność w grach, ten komp będzie głównie z przeznaczeniem do grania;)

Więc myślicie że AMD będzie dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi chodziło o wydajność w grach, ten komp będzie głównie z przeznaczeniem do grania;)

Więc myślicie że AMD będzie dobre?

Do 2500zł najlepsze będą AMd. Ok 3000zł lepszy już by był q9550 intela. Karty graficzne obecnie raczej ATI@AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi chodziło o wydajność w grach, ten komp będzie głównie z przeznaczeniem do grania;)

Więc myślicie że AMD będzie dobre?

Myśle że AMD w takich funduszach to strzał w plecy, tym bardziej ten X3 710. Wyniki mówią same za siebie, rzeczywistości się nie oszuka - trzeci rdzeń w bardzo nielicznych grach daje przyspieszenie, a w grach dwuwątkowych proponowany przez Ciebie Intel jest o niebo lepszym wyborem...

 

Ten Phenom II X3 710 to nawet z E7300 sporo przegrywa nie mówiąc o E7400 jeśli chodzi o opłacalność do gier

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Opson6667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak twierdzi egiełda. Nie ma potwierdzenia tych problemów na zagranicznych forach. U nas bodajże ktoś testował Phenoma II X3 w Crysisie i nie zauważył żadnych problemów. Eksperci z egiełdy stwierdzili, że nie ma on porównania do innych procesorów...

 

EOT.

Twoja pamięć jest wyjątkowo krótka - FrazPC.pl, PurePC.pl, neoseeker oraz TechReport potwierdzają to o czym piszę.

 

Do 2500zł najlepsze będą AMd. Ok 3000zł lepszy już by był q9550 intela. Karty graficzne obecnie raczej ATI@AMD.

Procesor AMD? OK, ale nie X3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...