Skocz do zawartości
EvilKillaruna

O nieszczęśliwych użytkownikach i złych moderatorach

Rekomendowane odpowiedzi

@OCM4n14k

Dokładnie. Najlepiej niech jakiś mod prewencyjnie zamknie temat na 24h, co ludzie sobie rozładują emocje w inny sposób niż na klawiaturze, zawalając bazy danych niepotrzebnymi rekordami przy okazji zżerając cenne pasmo.

 

Co do samego przejęcia: adresu raczej nie zmienią, mają zbyt ugruntowaną markę. I żadnego pclab.onet.pl nie będzie. fkn.pl nie ma takiej subdomeny, więc czemu pclab ma nią mieć? Zastrzyk finansowy na pewno się im przyda, ale obawiam się czy nie odbije się to na stronie głównej portalu. "Artykuł sponsorowany" tu, wybitnie pochlebny test czy (nomen omen) onetowe tytuły spowodują że ocena tego portalu u większości normalnych internautów spadnie na pysk (zawsze może być gorzej).

Co do spadku jakości ogólnie pojętego comunity: spójrzcie na myapple.pl. Zanim pojawił się iphone, to forum było na wysokim poziomie merytorycznym. Premiera iPhone na rynek = zalew bezsensownych postów, trolli i innych plag egipskich. Spowodowane to było właśnie zwiększeniem oglądalności. Czyli dążenie do ideału nie zawsze popłaca.

 

BTW - coś źle wam zegar na serwerze chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły pomysł z otwarciem tematu. Przecież ludzie którzy tu piszą mają własne forum, więc czemu mają załatwiać problemy ze swoim burdelem na naszym? Niech Kurt wraca ze swoimi prywatnymi wojenkami tam skąd przyszedł i szuka nirvany na labie, bo mało kogo tu obchodzi to jak wychodzi mu wykonywanie swoich obowiązków na innym forum, a jego miodowo-lukrowe milusi wywody o tym którzy z naszych modów mają"cojones" nadają się najwyżej do topicu śmiechu. Userzy pure też moim zdaniem nie powinni bić piany tutaj o to co tam się dzieje. I tak nic nie załatwicie, a poza tym po co robić tak duże problemy- przecież to tylko konto na forum o komputerach, życie toczy się dalej... ;-)

 

Moim zdaniem powinniście to znowu zamknąć.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły pomysł z otwarciem tematu. Przecież ludzie którzy tu piszą mają własne forum, więc czemu mają załatwiać problemy ze swoim burdelem na naszym? Niech Kurt wraca ze swoimi prywatnymi wojenkami tam skąd przyszedł i szuka nirvany na labie, bo mało kogo tu obchodzi to jak wychodzi mu wykonywanie swoich obowiązków na innym forum, a jego miodowo-lukrowe milusi wywody o tym którzy z naszych modów mają"cojones" nadają się najwyżej do topicu śmiechu. Userzy pure też moim zdaniem nie powinni bić piany tutaj o to co tam się dzieje. I tak nic nie załatwicie, a poza tym po co robić tak duże problemy- przecież to tylko konto na forum o komputerach, życie toczy się dalej... ;-)

 

Moim zdaniem powinniście to znowu zamknąć.

Całkiem możliwe, że zły, ale nie chce:

1) żeby ktokolwiek zarzucał nam cenzurę

2) i tak leciały "mirrory"

3) trudno było mi dopasować odpowiednie zapisy z rozdziału I regulaminu które by pozwoliły skasować temat

 

Natomiast jeszcze raz podkreślam, że regulamin będzie miał zastosowanie w przypadku tego tematu w szczególności IV.12 i IV.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

A z łaski swojej (jeśli odwaga pozwala) możesz mi się przedstawić pod nickiem jakim jesteś na PCL?

Nie mogę.

 

Oficjalnie będę ignorował Twoje posty (i cokolwiek co napiszesz w stosunku do mojej osoby). Żeby nie było "nieporozumień".

 

Z mojej strony EOT.

 

Całkiem możliwe, że zły, ale nie chce:

1) żeby ktokolwiek zarzucał nam cenzurę

Uważam że na ppc nie ma (auto)cenzury - póki co. Ale też nie może być tak że "każdy sobie rzepkę skrobie", porządek musi być. Właśnie za to jesteście szanowani przez użytkowników forum że nie ma tutaj "wolnej amerykanki" - oraz za pracę modów/adminów (przynajmniej przeze mnie).

 

Z mojej strony EOT, więcej się w tym temacie nie będę wypowiadał.

 

pozdrawiam,

Darth Sidious.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem oba topici, i powiem że Firekage zasiał we mnie nutke wątpliwosci, mialem ochote na PClaba wlezc i sie zarejestrowac co by organoleptycznie przkonac sie czy Fire mial racje, ale dzieki Tommo i jego wypowiedziach tutaj wiem ze na PClabie nie zaloze konta nawet 4 fun... mam niestety wrzody dwunastnicy i pewnie by mi popękały z nerwów <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło jezusicku cóżeś tu sie wyprawia!

 

Masakra jakas :D Szkoda ze niektorzy zapominaja, po co sa takie fora - dla ludzi, dla informacji, dla polemiki. Czytam sobie zagraniczne fora i jakos na xtreme czy gdzies nie widze walk i wojenek miedzy userami, a wspolne wymienianie sie informacjami i pomaganie sobie. Wypowiadam sie tu jako kompletnie nie zwiazany z zadna ze stron (choc po tym co tu przeczytalem, o niektorych zdanie juz mam wyrobione - samo budowanie zdan potrafi duzo o czlowieku powiedziec).

 

A co do kwesti moderatorow - to idealny moderator to taki, ktory sie nie udziela na forum. A jak sie udziela to uzywa 2 stwierdzen "posts skasowany ze wzgledu na tresc niezgodna z regulaminem" "temat zamkniety" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły pomysł z otwarciem tematu. Przecież ludzie którzy tu piszą mają własne forum, więc czemu mają załatwiać problemy ze swoim burdelem na naszym? Niech Kurt wraca ze swoimi prywatnymi wojenkami tam skąd przyszedł i szuka nirvany na labie, bo mało kogo tu obchodzi to jak wychodzi mu wykonywanie swoich obowiązków na innym forum, a jego miodowo-lukrowe milusi wywody o tym którzy z naszych modów mają"cojones" nadają się najwyżej do topicu śmiechu. Userzy pure też moim zdaniem nie powinni bić piany tutaj o to co tam się dzieje. I tak nic nie załatwicie, a poza tym po co robić tak duże problemy- przecież to tylko konto na forum o komputerach, życie toczy się dalej... ;-)

 

Moim zdaniem powinniście to znowu zamknąć.

wiadomo ze to co tu jest zalatwiane powinno byc pisane na pcl

 

ale niestety na pcl gdy kreuje sie taka dyskusja leca procenty i bany od tomma i kowala (sith inc.)

dlatego stoimy na neutralnym gruncie

 

 

rowniez dlatego dziekuje administracji ppc za mozliwosc przeprowadzenie tutaj na neutralnym gruncie publicznej dyskusji

 

 

Ło jezusicku cóżeś tu sie wyprawia!

 

Masakra jakas :D Szkoda ze niektorzy zapominaja, po co sa takie fora - dla ludzi, dla informacji, dla polemiki. Czytam sobie zagraniczne fora i jakos na xtreme czy gdzies nie widze walk i wojenek miedzy userami, a wspolne wymienianie sie informacjami i pomaganie sobie. Wypowiadam sie tu jako kompletnie nie zwiazany z zadna ze stron (choc po tym co tu przeczytalem, o niektorych zdanie juz mam wyrobione - samo budowanie zdan potrafi duzo o czlowieku powiedziec).

 

A co do kwesti moderatorow - to idealny moderator to taki, ktory sie nie udziela na forum. A jak sie udziela to uzywa 2 stwierdzen "posts skasowany ze wzgledu na tresc niezgodna z regulaminem" "temat zamkniety" :D

bo na takim xtreme raczej sa tematy stricte sprzetowe..a na pcl smietnik i ot rozrosly sie do gigantycznych rozmiarow

 

co do kwestii moderacji zgadzam sie z toba.

Edytowane przez xtremesystems

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś, uzupełniając post Xtreme'a, może dopiszę kilka słów w kwestii "to załatwcie to na PM" i "Bo się boi napisać do mnie na PW albo jest aż tak mało inteligentny by to zrobić".

 

Ani tej ani żadnej innej sprawy nie da się załatwić przez PM (PW), bo styl rozmowy, argumentacja i "efekty" są dokładnie takie jak na dwóch poprzednich stronach. Na forum pcl za to jest tak jak pisze Xtreme w poście wyżej.. i to nie od dziś. Wolność słowa i konstruktywna krytyka po prostu nie istnieją jeśli dot. kogoś z moderacji, o czym wielu się już boleśnie przekonało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja, cichy i nieznany nikomu user, się dopiszę.

 

Drogi Tommo, powiem Ci, że nie spodziewałem się tego po Tobie, oczekiwałem raczej minimalnej ogłady i jakiegokolwiek szacunku do drugiego człowieka (sam w końcu pisałeś o wynoszeniu go z domu). A co widzę? Jedziesz po innych mimo że każdy zobaczy, że nie masz racji. Boli też fakt, że publicznie wspominasz o problemach Firekage'a - to jest po prostu oburzające i poniżej wszelkiej krytyki. Pomińmy już to, że w ten sposób chciałeś odwrócić uwagę innych ludzi od zdjęć zamieszczonych przez Firekage'a - sposób naprawdę godny pożałowania. Zaskakujący dla mnie jest też fakt, że w jednym poście piszesz, iż czasami trzeba się zniżyć do czyjegoś poziomu i to rzekomo robisz (bo w rzeczywistości schodzisz o wiele niżej), a zaraz potem piszesz, że do czyjegoś poziomu schodzić nie chcesz. Niekonsekwencja czy zamotanie spowodowane ratowaniem się z beznadziejnej dla Ciebie sytuacji? Poniżej jakiegokolwiek poziomu są też również teksty typu "<zwrot po angielsku> - jak chcesz, to Ci przetłumaczę". Rozumiem, że ironia, staranie się bycia śmiesznym, chęć zabłyśnięcia, ale nie dość, że jest to chamskie i nieśmieszne, to jeszcze pogrążasz się tego typu odzywkami. Większość ludzi coś takiego robi, gdy wie, że jest w pewnej dziedzinie wiedzy zwyczajnie słaba i chce się dowartościować. Czyżbyś miał problemy z językami? Przykro mi też z tego powodu, że to Ty zachowałeś się tak, a nie inaczej. Naprawdę Cię ceniłem i szanowałem, teraz niestety pokazałeś na co Cię stać - na kreowanie się na "Pana moderatora, który stoi ponad prawem". Jest to po prostu żałosne.

 

Mimo wszystko pozdrawiam,

kosa64

Edytowane przez kosa64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że zły, ale nie chce:

1) żeby ktokolwiek zarzucał nam cenzurę

2) i tak leciały "mirrory"

3) trudno było mi dopasować odpowiednie zapisy z rozdziału I regulaminu które by pozwoliły skasować temat

 

Natomiast jeszcze raz podkreślam, że regulamin będzie miał zastosowanie w przypadku tego tematu w szczególności IV.12 i IV.16

Cenzura cenzurą, ale imo ten topic powinien stąd zniknąć (a jeśli chamstwo nie podpada pod regulamin, to coś jest nie tak z regulaminem). W życiu nie byłem (nawet jako gość) na forum pclab (o jego istnieniu dowiedziałem się stąd) i mogę nie rozumieć o co tutaj właściwie chodzi, ale nie chcę, choćby przypadkiem, dowiadywać się o nowotworach użytkowników nie za pośrednictwem ich własnych postów. Poza tym, jeśli całe tamto forum reprezentuje zbliżony poziom co jego moderacja (o zgrozo), to chyba nikogo nie ruszy, że PurePC zostanie "tam" posądzone o cenzurę. Ja w każdym razie zajrzałem do tego topicu pierwszy raz i na pewno ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ale nie chcę, choćby przypadkiem, dowiadywać się o nowotworach użytkowników nie za pośrednictwem ich własnych postów.

Ot , poznales po prostu poziom...o ktorym chyba tutaj wspominano...

 

Zapomnialbym - rowniez sposob moderowania , gdzie userowi zmienia sie warny w panelu i sie tym chwali na innym forum. Genialne.

 

Zenujaca proba odwrocenia tonu rozmowy i zbagatelizowania "wagi" moich argumentow od sedna, jakim byly , miedzy innymi , screenshoty - wlasnie tym wtraceniem co do mnie , czy odcinkow House'a.

 

 

 

Cenzura cenzurą, ale imo ten topic powinien stąd zniknąć (a jeśli chamstwo nie podpada pod regulamin, to coś jest nie tak z regulaminem). W życiu nie byłem (nawet jako gość) na forum pclab (o jego istnieniu dowiedziałem się stąd) i mogę nie rozumieć o co tutaj właściwie chodzi,

Chodzi o to by ktos na PCLu zauwazyl problem , ale tam nie da sie zalozyc takiego tematu bo albo zniknie , albo autor wyleci na wieki. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to by ktos na PCLu zauwazyl problem , ale tam nie da sie zalozyc takiego tematu bo albo zniknie , albo autor wyleci na wieki.

Jest jedna (i imho najlepsza) na to rada - olać i zapomnieć ;) Życie jest za krótkie, żeby tracić czas na takie pie***ły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jest jedna (i imho najlepsza) na to rada - olać i zapomnieć ;) Życie jest za krótkie, żeby tracić czas na takie pie***ły.

Wiesz , tylko dlaczego ktos ma tracic jakas tam przyjemnosc z takiego powodu? Nie powiesz mi , ze moderator to osoba, ktora kazdemu moze zmienic warny w panelu jak mu sie widzi - takie cos od razu skresla ta osobe z takiej funkcji i budzi watpliwosci odnodnie innych wystawionych , przyklad na takie dzialanie podano wyzej. Czemu ja mam rezygnowac np. z Anime na tamtym forum , swietnym temacie o W7 i rezygnowac z rozmow z osobami , ktore jakos tam poznalem? Pisze o sobie ale chyba tez w imieniu tych , ktorzy tam siedza. Mam zakladac zapasowca bo sie moda "boje"? Cos jest nie tak.

 

Widac co znaczy lewy regulamin + interpretacja moda , a co regulamin taki jak na PPC , gdzie wszystko jest jasne bo wypunktowali. Eh..

 

Edit

Swoja droga, sam sie oszukuje - wiem , ze to niczego nie zmieni.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Firekage - parę lat temu też tam zaglądałem z nudów, ciekawości i diabli wiedzą czego jeszcze? Ale po przeprawie z modem... dokładnie nie pamiętam jak mu tam było? anomalo_cośtam? z wyraźnym przerostem czegoś_tam dałem sobie na luz - szkoda nerwów.

 

heh... tutaj też niedawno dostałem % + zpp tylko za to, że w jednym temacie zapytałem "dlaczego wszystkie linki z polecanych zestawów prowadzą do esc.pl?" Na PM z pytaniem "o co chodzi?" - zero odpowiedzi. Pod jaki punkt regulaminu można to podciągnąć? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia outsidera cała ta dyskusja jest żenującą dziecinadą.

Nie piszę tego w celu urażenia kogokolwiek, ale takie właśnie budzi odczucia po kilku minutach leORT: ORT: ktury. Zero konstruktywnej dyskusji i wniosków, za to mnóstwo wycieczek osobistych, selektywnego cytowania oraz ignorowania niewygodnych argumentów i pytań.

Niestety widać po tym jak daleko jeszcze polskim portalom i forom do poziomu europejskiego, i to zarówno jeśli chodzi o poziom merytoryczny jak i o poziom dyskusji. Sprawy osobiste załatwia się osobiście - albo na IRC, jeśli komuś brakuje odwagi. Publiczne forum to nie miejsce na pranie własnych brudów i leczenie swoich frustracji.

 

Zasada jest prosta - jeśli moderator nie wywiązuje się ze swoich obowiązków (albo wywiązuje się zbyt entuzjastycznie) można odwołać się do wyższej instancji. Jeśli wyższa instancja nie reaguje (bo moderator jest np. kolegą z osiedla) można się dostosować albo zabrać swoje zabawki i przenieść się w bardziej przyjazne i profesjonalne miejsce. W końcu to użytkownicy stanowią, de facto, klientów każdego forum i zasady są analogiczne do zasad wolnego rynku - nie podobają mi się zagrywki rynkowe Intela więc już od wielu lat nie dałem tej firmie zarobić na mnie ani grosza, co nie znaczy że zacząłem pisać do zarządu listy z obelgami i groźbami.

 

Oczywiście jeśli obsługa forum (lub jej część) jest ewidentnie nieprofesjonalna można sprawę nagłośnić, tyle że można to zrobić na dwa sposoby - albo sprawnie i poważnie, używając opinii uznanych użytkowników (albo samej ilości nieprzychylnych opinii) do wywierania nacisku na "wyższą instancję" albo jak kłócące się w tramwaju dwunastolatki, obrażając się nawzajem do pięciu pokoleń wstecz i dochodząc do takich absurdów jak używanie czyjejś choroby jako pseudoargumentu.

 

Jakkolwiek chciałbym żeby polska "scena" się rozwijała i sam chętnie do tego rozwoju dołożyłbym moją cegiełkę, tematy takie jak ten powodują tylko zniechęcenie i cementują przekonanie o tym że polskie fora (oczywiście nie wszystkie, nie można generalizować) nadal są prowadzone przez amatorów którzy nie dojrzeli jeszcze do takich przedsięwzięć. Niestety w świecie publicznych dyskusji sama wiedza techniczna nie wystarcza, potrzebna jest jeszcze umiejętność prowadzenia sensownej debaty, coś co ogólnie nazywa się "klasą" i przede wszystkim sporo dystansu i obiektywizmu w stosunku do samego siebie.

 

Krytyka pojawia się na każdym kroku, ale zamiast reagowania na nią obrażaniem się i agresją jak, nie przymierzając, nasz prezydent, od obsługi forum pretendującego do miana profesjonalnego oczekiwałbym adekwatnie profesjonalnego podejścia a nie wycieczek osobistych, i to niezależnie od tego "kto zaczął". Takie przepychanki słowne były dobre w piaskownicy, na tym poziomie można już oczekiwać czegoś więcej.

Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rzesz ty orzeszku.

I daj sobie spokój z netem na weekend człowieku.

To coś tutaj nie powinno mieć w ogóle miejsca.

Temat zamykam.

"Nagrody" w trakcie rozdawania. I nie jest istotnie kto, ile i na ile. Zgodnie ze zwyczajem PurePC ostrzeżenia są widoczne tylko dla "poszkodowanych" i moderacji. I tak będzie również w tym przypadku.

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...