Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Mass Effect 2

Rekomendowane odpowiedzi

Miazdzypaszcze łatwo było rozwalić, wziołem jakąś "wyrzutnie rakiet" co miałem pod ręką, wywaliłem wszystkie 13 naboi, dołożyłem z lekka karabinem szturmowy i z głowy, a jak go zobaczyłem myślałem, że będzie ciężej.

 

Jestem po jakichś 20h i bardzo miło mi sie gra imho ocena jak narazie conajmniej 9/10, szkoda mi tylko, że wrexa nie można zwerbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra jest przykrótka, side questów jest jak na lekarstwo, a nie wypełniając misji na lojalność, to zapewne można ją skończyć w jeden wieczór. Brak statystyk broni, pancerzy to jak dla mnie minus, bo przydzielanie punktów do paru mocy to lipa, właściwie podczas gry i tak nic z tego nie wynika. Brakuje mi możliwości odwiedzenia pewnych miejsc z pierwszej części np. to jak okroili cytadelę to kpina. Skanowanie planet to nuda, już wolałem Mako pojeździć.

 

Generalnie ok, gra lepiej wygląda i można sobie pograć, ale jedynak była dla mnie zdecydowanie lepsza, może dlatego, że była to jakaś nowość, a tu wiadomo było mniej więcej czego się spodziewać. Widzę, że w Bioware mają uniwersalną fabułe na każdego nowego RPG-a, 3/4 gry to pozyskiwanie nowych ludzi do ekipy (jak w Dragon Age), a sam wątek główny to 3h grania. Także wolę sobie pograć w DA:Origins bo tam można się sporo kręcić po świecie itd.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Jeszcze cos"
Ciekawi mnie to jak rozwiążą kwestię dużej śmiertelności załogi podczas ostatniej misji, w kontekście 3 części, i wynikającej z tego dużej liczby kombinacji. Zapewne system z save'em z poprzedniej części pomoże.
Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś na szybkości wrzucić screen/link w którym zaznaczone są różnice pomiędzy ON/OFF z opcji graficznych? Bo wyłączyłem kilka, pobiegałem sekund parę i nie widziałem drastycznych zmian prócz stałego fps na Normandii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Odpal save'a, zrób screen, wyjdź do opcji, zmień coś i wczytaj save'a, zrób screen. Potem poprzeglądaj screeny. Ja tak porównywałem różnice w AA.

 

 

ME1 przeszedłem w tamtym tyg, w tym katuje ME2, traktuje to jako jedną grę niejako. Wozaq, zaznacz, że robisz spojler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem przed chwilą. Tak na gorąco:

 

1 . Przyjemnie podrasowana grafika. Co ciekawe wydaje mi się, że na lapku chodzi mi lepiej niż jedynka.

2. Walka wciąga. Bronie w końcu strzelają futurystycznie, co widać i słychać (trochę jak Star Wars). No i jest to zrobione z o wiele większym rozmachem. W niektórych misjach naparzanina jest jak w hollywódzkich hiciorach.

3. Podoba mi się rozwiązanie z misjami pobocznymi/lojalnościowymi. Dużo ciekawsze niż to jeżdzenie łazikiem w jedynce (choć raz w jednej misji mogli dać się przejechać :D). Tutaj widać, że poświęcono im dużo uwagi. Lojalnościowe uważam, za część fabuły. Są zrobione z tą samą starannością, co główny wątek i sporo można się z nich dowiedzieć o świecie w ME. No.. nie wszystkie są równie dobre, ale moim zdaniem nie powinno się ich omijać.

Wszystkich pobocznych misji nie zaliczyłem. Nie mogłem się juz doczekać finału, no nie wiem czy będę miał czas grać w najbliższych dniach.

4. Warto często zaglądać do tej parki inżynierów. Ich dialogi mnie rozwalają :D

5. Znalazłem polski akcetnt w grze (oczywiście musiał być martylologiczny). :D

6. Doktorek (też fajna postać) mnie zaskoczył po misji finałowej :D

 

Steam mi pokazuje, że grałem ok 38h. W grze było chyba troche mniej wyliczone.

 

Godna kontynuacja. W moim odczuciu to właściwie lepsza od jedynki pod każdym względem. Uproszczenia mi specjalnie nie przeszkadzają. Też się czasami zastanawiałem, jaką broń wybrać, czy w co zainwestować. Jednak generalnie zmiany wyszły grze na dobre. Więcej poprawiono niż zepsuto. Z niecierpliwością będę wyczekiwał trójki.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "FINAŁ"

Straty własne: zero

Trochę mnie zirytował spoiler wozaq'a. Potem czekałem, kto pierwszy mi odpadnie. Jednak okazało się, że śmiertelność członków załogi nie jest regułą.

Po skończeniu gry poczytałem spilery z poprzednich stron i spekulacje nt. zakończenia.

U mnie tak:

 

Specjalista: Legion. Uznałem, że najlepiej będzie hakował. Poza tym to była potencjalnie samobójcza misja, uznałem, że najmniej będę go żałował ;)

Dowódca drużyny: Garrus (za każdym razem). Dowodził tą swoją bandą na Omedze, wyszło mi że najlepiej się nadaje.

Pole trzymała Samara.

 

Do swojej drużyny (Sentinel) w finale brałem Thane'a i Mirandę. Miałem dzięki temu do dyspozycji 3xWarp i szbko rozmiękczałem przeciwników.

 

Finałowa walka widowiskowa, jednak mało emocjonująca. Nie czuć było zagrożenia. To już bardziej się ekscytowałem finałem w takim DeadSpace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Ciekawi mnie coś, robiąc pewne questy osobiste członków mojej drużyny, odblokowują im się nowe armory. Różnią się one wyłącznie wyglądem, czy też właściwościami? Wie ktoś?

 

Mariusz, u mnie dwójka ma tyle samo fpsów (+/- 20%) do jedynka.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu nie wynika żeby te pancerze cokolwiek dawały. Tylko wygląd zmieniają. Te bonusowe z kolekcjonerskich wersji coś niby dają, ale ja tego nie używałem, bo nie można hełmu zdejmować. Tylko na początku przymierzałem :D

 

Co do wydajności to mi chodziło konkretnie o lapka, bo ostatnio prawie cały czas poza domem i na nim pykam. Patrząc po wydajności w jedynce i porównując zapowiedzi z dwójki, martwiłem się trochę, że nie da rady a tu miła niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu sie zdobylem na gest i jestem w posiadaniu ME2 :P

 

NIESAMOWITY ZRZERACZ CZASU :D

 

Tyle moge powiedziec :) ... wdziedzie zagladam, wszystko slucham ... a ile razy sie zgubilem :P

Poki co ... poczatki gry swietnie zapowiadaja cala reszte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Nie zgodzę się, że to zrzeracz czasu. Gra jest dynamiczna i kompaktowo zrobiona. World of warcraft to zbieracz czasu: idź zabij 20 mobów, wróc i weź następnego quyesta... i to bieganie po świecie.. taaaakie powolne. :)

 

Fallout 3 jest troche zżeraczem czasu.. dużo ganiania po świecie w wątpliwym celu.

 

 

Właśnie pozyskałem chomika do kabiny. ;d troche słaba interakcja z nim.

 

 

Jak myślicie, na kim się wzorowali twórcy robiąc postać Jacka? Angelina Jolie + Natalie Portman?

post-103554-1265864490_thumb.jpg

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że to zrzeracz czasu. Gra jest dynamiczna i kompaktowo zrobiona. World of warcraft to zbieracz czasu: idź zabij 20 mobów, wróc i weź następnego quyesta... i to bieganie po świecie.. taaaakie powolne. :)

 

Fallout 3 jest troche zżeraczem czasu.. dużo ganiania po świecie w wątpliwym celu.

Albo walka w Dragon Age - gdyby nie tony mobów wyskakujących zza każdych drzwi, gra byłaby na 15h

 

Właśnie pozyskałem chomika do kabiny. ;d troche słaba interakcja z nim.

Tyż go mam, myślałem, że będzie w pancerzu sobie mieszkał ;) I rybki mi cholera wyzdychały, bo zapomniałem nakarmić

 

 

Jak myślicie, na kim się wzorowali twórcy robiąc postać Jacka? Angelina Jolie + Natalie Portman?

Jak dla mnie Portman z V jak Vendetta, tylko mocno uagresywniona i udoroślona (Portman wiecznie wygląda jak 18-latka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że to zrzeracz czasu. Gra jest dynamiczna i kompaktowo zrobiona. World of warcraft to zbieracz czasu: idź zabij 20 mobów, wróc i weź następnego quyesta... i to bieganie po świecie.. taaaakie powolne. :)

 

Nie mam pojęcia gdzie jeszcze trzeba wiecej biegac po swiecie niz w mass effect 2.

A zrzeraczem czasu dla mnie jest gdyz ciekzo oderwac się od komputera ... fabula wciaga :D

Elementy RPG ktore dotad odstraszaly mnie w takich grach tutaj sa bardzo ladnie wtopione i nawigacja miedzy "misjami" jest bardzo fajna ... :)

Pierwsza gra RPG w FPP jaka gram dlatego dla mnie jest to zrzeracz czasu ... na kosmiczna skale ...

 

Zawsze wolalem kosmitow niz smoki, niziolki, krasnale, worizki i abonament :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Jakie są wasze ulubione lokacje w Mass Effect 2?

 

Dla mnie, mniej więcej tak wygląda kolejność:

Normandia

Omega

Tuchanka

Ilium

statek żniwiarzy #1

statek żniwiarzy #2

Korlus

Haestrom

to miejsce, gdzie Jack została wyszkolona

 

 

To przypomni conieco:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa komuś to AA w tej grze? Czytałam, że Sandbox (a więc silnik, na któmy opartych jest wieeleee obencych gie,r m.in Mass effecty), nie ma wsparcia dla AA.  :| niewiarygodne

Właśnie pozyskałem chomika do kabiny. ;d troche słaba interakcja z nim.

[OT] Probowales to leczyc? Troche dlugo sie ciagnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT] Probowales to leczyc? Troche dlugo sie ciagnie ;)

:lol:

 

 

 

taka ciekawostka, nie wiem czy ktos zauwazyl, ale miranda wyglada jak aktorka, ktora podkladala pod nia glos - Yvonne Strahovski, polka z australii :) :

 

Dołączona grafika

 

@Origusz - sorki, nie kazdy ma czas zeby ogladac kazdy trailer :sad:

Edytowane przez Tha.Doggfather

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde siódemka z battlestara robi za si - wchodzi jej to w krew :lol:

Do tego nie tylko ona z załogi Galactici tam gości :blink:

 

Tak sobie myślałem znam skądś ten głos.. ogoleni obsada angielskojęzyczna jest naprawdę zacna :rolleyes:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Właśnie ukończyłem grę.

 

EPICKA

 

 

Kończąca misja za krótka, ale jedna z najlepszych w grze.

 

25lvl, 35h gameplay time, kilka galaktyk na 100%, jakies 5-7 artefaktów znalezionych.

 

Jaki jest max level w tej grze?

Chyba egoizmu i prawości, naraz nie da si pociągnąć do końca.

post-103554-1265960782_thumb.jpg

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczalrem wczoraj grac (dziekujemy Ci, Ultima.pl <_< ), co prawda na konsoli, ale na PC tez jest, to tutaj pisze.

 

Mowiac krotko: masakra. O fabule na razie sie nie wypowiadam, bo gralem raptem 4 godziny, ale to, co juz widzialem, napawa mnie optymizmem. Sceny dialogowe zmontowane sa po prostu fenomenalnie, jakby sie dobry film ogladalo.

Uproszczenie mechaniki moim zdaniem wyszlo tej grze na dobre, wycieto kupe zbednych ciach!l, a zostawiono "samo miesko", co dobrze wspolgra z dynamiczna akcja. ME nigdy erpegiem pelna geba nie byl, jesli chodzi o cyferkologie, wiec zostawienie tego, co jest, wyszlo tej grze tylko na dobre.

 

Bardzo polecam!

 

A tak BTW. jesli komus brakuje Mako - bedzie w DLC i przejdzie maly lifting, bo z kolowego pojazdu stanie sie hovertankiem ;)

 

 

EDIT; szkoda, ze nie zastosowali rozwiazania z Dragon Age - helm jest normalnie na postaci, a do scen dialogowych jest automatycznie zdejmowany, chyba ze scena wymaga inaczej.

Obecnie jest dylemat - wyglad, czy skutecznosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Wie może ktoś, czemu nie chce mi się zainstalować dodatek DLC? Wyskakuje komunikat, że nie znajduje gry.

Edit: udało się zainstalować.

 

W sumie warto przechodzić questy PO ukończeniu wszystkich fabularnych misji, bo wówczas dostajemy 125% expa za wszystko. Zamiast 125exp, 156. :) Łatwiej 30lvl zrobić .. tylko po co? ;)

Obecnie gram, juz po zakonczeniu gry, skanuje reszte planet w poszukiwaniu anomalii i robie misje z DLC. 27lvl wpadnie niedługo.

post-103554-1266059535_thumb.jpg

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez skonczylem gre i przezyli u mnie wszyscy co nie bylo zbyt trudne. Misje poboczne wykonalem wszystkie przed ostatnia misja i po ostatniej walce mam 28 lvl. Ostatnia decyzja nie byla zbyt prosta i zobaczymy w 3 czesci jakie beda ciemne i jasne strony ich obu. Mam nadzieje ze zapowiedziany Mass Effect na koniec roku okaze sie ostatnia czescia tej histori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...