Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak zobaczyłem okładkę GTO, to już wiedziałem, że nie chcę tego oglądać...

 

Za mną już 20 odcinków Juuni Kukoki, dzisiaj będzie kolejne 10 :). Jest coraz lepiej.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTO nie jest taki zły, ale to nie jest typ anime, który ma ciągłą fabułę i po obejrzeniu jednego odcinka stwierdzasz, że musisz obejrzeć następny bo nie wytrzymasz. Narazie zatrzymałem się z SE Lain na 4 odcinku, spróbuje tego nie przedawkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj na odmianę jakieś głupie ecchi łyknę ;]... też się miałem uczyć [;

 

Co do GTO.... specyficzne anime, ale mnie się podoba.

Szczególnie jak Onizuka z siebie debila robi, przebierając się za kogoś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :)

ja tez sie miałem uczyc, ale mialem ochote obejrzec 3ci raz Elfen Lied, niestety po 4 odcinkach stwierdzilem ze nie mineło wystarczająco duzo czasu zeby ogladac to 3ci raz.

No i sie uczylem matme zamiast ogladac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście dużo nauki nie mam, bo już przez ostatnie 2 tygodnie miałem prawie ze wszystkiego sprawdziany itp. :)

 

Ichigo 100% - takiego czegoś mi było trzeba na niedzielny, deszczowy dzień :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Za mna 16 epek Noir , czyli blizej niz dalej i caly czas zastanawiam sie oczym to jest. Dobrze sie to oglada bo nie jest nudne czy przegadane - wciaga i trzyma w napieciu , ale poza morderstwami o co im chodzi :| Moze dalej..moze dalej...

Cofam to co powiedzialem , juz wiem o czym jest to swietne anime i ocena leci wyzej 9/10

 

Ja jak zobaczyłem okładkę GTO, to już wiedziałem, że nie chcę tego oglądać...

Ja stwierdzilem , ze nie chce tego juz ogladac wcale po 18 epkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jakos przetrwalem cale GTO, nawet przyjemnie sie ogladalo, aczkolwiek im dalej, tym czesciej powtarzali te same dowcipy.

 

Przetestujemy FSN - akurat ide do pracy na noc, wiec bedzie sie moglo spokojnie sciagac, nie szumiac mi nad uchem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Przetestujemy FSN - akurat ide do pracy na noc, wiec bedzie sie moglo spokojnie sciagac, nie szumiac mi nad uchem :P

Na dokladke poszukaj sobie tych wyzej wypisanych przeze mnie utworkow :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem SE Lain - jeśli twierdzicie, że to mózgotrzep, to spróbujcie między odcinkami uczyć się matematyki dyskretnej ;), ale na szczęście tak źle nie było. Trochę mam mieszane uczucia po zakończeniu, chciałem dać 9/10 (w AnimeDB na 20 kilka serii tylko GiTS SAC 2 dostało u mnie tak wysoką ocenę), ale zakończenie trochę mnie rozczarowało.

 

DUŻY SPOILER KOŃCA SE Lain

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Zdaję się, że za bardzo przywiązałem się do apokaliptycznej wersji końcówki End of Evangelion i taki pozytywny i spokojny happy end nie ma na mnie takiego oddziaływania. Chyba lepiej by było gdyby zakończenie było ciemniejsze: Lain łącząca świadomości wszystkich ludzi albo przenosząca ich do Wired

Chyba dlatego właśnie dam 8/10.

 

Nasze forum doczekalo sie taga [ spoiler ] ;) Polecam korzystac, bo numer z bialym tekstem nie zawsze dziala (np. na Darkness)

costi

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Lece wlasnie z Slayersami. Podoba mi sie , podoba :) :) Uwazam ,ze tego typu animce maja racje bytu jako cos przy czym mozna sie odprezyc przed bardziej wymagajacymi pozycjami , a dodatkowo to anime ma ciekawy humor (that time of month? :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: ).

 

Tylko jedna mala uwaga. Nienawidze ogladac animcow po angielsku , wole oryginalny dzwiek , ale jest cos czego nie znosze bardziej. Tym czyms sa kretynkie poucinane suby robione na podstawie angielskiego dubbingu. Zabija to klimat , traktuje skrotowo i czesto po prostu gubi sens wypowiedzi..wiec Slayersow ogladam niestety po angielsku.

 

EDIT1

Maly przyklad tlumaczenia :

-angielski dubbing > jestes calkiem silna jak na mala dziewczynke , nieprawdaz??

-angielskie suby >> nie masz cyckow , prawda??

 

Myslalem , ze udlawie sie wlasna slina. :| No i teraz ogladaj po japonsku z subami , porazka.

 

Jak narazie 7-8/10

 

EDIT2 : nie moge :lol2: , te humorzaste minki rzadza :lol2:

 

EDIT3 : po pewnej uczcie

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
zjedzeniu Noonsy
taka mialem mine >>> :lol2: :lol2: Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juuni Kokuki (The Twelve Kingdoms) - niesamowita historia, takiego anime jeszcze nie widziałem.

 

Ogromny, rozbudowany i posiadający własną historię świat.

 

Nie mam ochoty na pisanie czegoś dłuższego, ale naprawdę bardzo przyjemnie mi się oglądało, choć na początku te 45 odcinków mnie przerażało. Teraz wydaje mi się, że to za mało...

 

To całkiem odmienny serial od tych, które już widziałem. Pierwszy z serii przygodowych, na jaki się skusiłem i muszę przyznać, że był doskonały.

 

W moim prywatnym TOP jest na równi z Death Note (faworytem).

 

Cudowny zlepek historii i ogrom informacji o zawartym tu świecie - ach... Taaak.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nie dokonczyli historii Taiki, byla IMHO jedna z ciekawszych. Niestety, ktoremus z glownych czlonkow ekipy sie ciezko zachorowalo, czy wrecz zmarlo, i ciagu dalszego ni ma.

Mozna poszukac po sieci tlumaczen powiesci, na podstawie ktorych powstal serial.

 

Ogolnie na mnie tek Juuni Kokki zrobilo ogromne wrazenie, choc momentami troche nudzilo.

 

Z innej beczki: Vennor - Now And Then, Here And There (Ima, Sokoni Iru Boku) widziales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Szkoda, ze nie dokonczyli historii Taiki, byla IMHO jedna z ciekawszych. Niestety, ktoremus z glownych czlonkow ekipy sie ciezko zachorowalo, czy wrecz zmarlo, i ciagu dalszego ni ma.

Mozna poszukac po sieci tlumaczen powiesci, na podstawie ktorych powstal serial.

 

Ogolnie na mnie tek Juuni Kokki zrobilo ogromne wrazenie, choc momentami troche nudzilo.

 

Z innej beczki: Vennor - Now And Then, Here And There (Ima, Sokoni Iru Boku) widziales?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Właśnie miałem wspominać o Taiki, bo wcześniej zapomniałem o tym napisać - to prawda, sam bym chętnie zobaczył, co się z nim stało.

 

Myślę, też, że mógłbyś użyć spoilera ;).

Mi się odrobinę nudziło na końcowych odcinkach - po 39.

 

Ima, Soko ni Iru Boku nie oglądałem, ale w "wishliście" siedzi, więc kiedyś na pewno to zrobię :).

 

Edit: Ach, a teraz Mushi-shi...

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Właśnie miałem wspominać o Taiki, bo wcześniej zapomniałem o tym napisać - to prawda, sam bym chętnie zobaczył, co się z nim stało.

 

Myślę, też, że mógłbyś użyć spoilera ;).

Mi się odrobinę nudziło na końcowych odcinkach - po 39.

 

Ima, Soko ni Iru Boku nie oglądałem, ale w "wishliście" siedzi, więc kiedyś na pewno to zrobię :).

 

Edit: Ach, a teraz Mushi-shi...

walnij berserka a potem mushishi

zeby bylo spokojne, akcja, spokojne, akcja na zmiane ;>

( nie sugeruje ze berserk jest lepszy )

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ukonczylem Slayersow. Ocena niestety spada do 6/10. To jest anime z gatunku smiesznych wiec fabuly ciekawej nie ma , powinno to nadrabiac gagami , a pozniej juz bylo jednak slabiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walnij berserka a potem mushishi

zeby bylo spokojne, akcja, spokojne, akcja na zmiane ;>

( nie sugeruje ze berserk jest lepszy )

Aj, nie mam Berserka.

 

I swoją drogą Juuni Kokuki poza odcinkami z opowiadaniami wcale takie spokojne nie jest :).

 

Później planuję obejrzeć jakąś komedię: Love Hina, School Rumble, albo Azumanga Daioh, które zresztą ma świetny opening :lol2:, ale może między to wrzucę coś innego, żeby zastosować się do Twojej rady, bo rzeczywiście nie można oglądać w kółko anime podobnych gatunkowo.

 

Firekage: widzę, że zrobiłeś mały update listy na anidb ;).

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Firekage: widzę, że zrobiłeś mały update listy na anidb ;).

Tak jak i obiecalem :wink: Jednak uprzedzam : calosci , ktora obejrzalem tam nie ma bo po prostu nie idzie tego spamietac. Jak mowilem , ogladam to od 2001 badz 2002 i czasem cos wyleci z glowy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i obiecalem :wink: Jednak uprzedzam : calosci , ktora obejrzalem tam nie ma bo po prostu nie idzie tego spamietac. Jak mowilem , ogladam to od 2001 badz 2002 i czasem cos wyleci z glowy :wink:

Domyśliłem się, dlatego też zaznaczyłem, że był to mały update :).

 

Inna sprawa - obejrzałeś już jakiś z poleconych przeze mnie filmów (lub też jakąś inną dobrą produkcję)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Domyśliłem się, dlatego też zaznaczyłem, że był to mały update :).

 

Inna sprawa - obejrzałeś już jakiś z poleconych przeze mnie filmów (lub też jakąś inną dobrą produkcję)?

A nie. Jeszcze nie , nawet tego nie mam. Sypnales niezla , obszerna lista. Pamietam o niej , do tego posilkowac sie bede twoim spisem z anime db , wiec tutaj nie mam obawy aby mnie cos ominelo badz abym ogladnal jakiegos crapa pokroju Samurai 7 drugi raz :wink: Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na anidb masz 2806278[/snapback]

A nie. Jeszcze nie , nawet tego nie mam. Sypnales niezla , obszerna lista. Pamietam o niej , do tego posilkowac sie bede twoim spisem z anime db , wiec tutaj nie mam obawy aby mnie cos ominelo badz abym ogladnal jakiegos crapa pokroju Samurai 7 drugi raz :wink:

Cieszę się, że mogłem pomóc ;).

 

Odnośnie "krapu", to chyba największym jaki dotychczas widziałem było Tokko.

 

Fabuła jednak nie była aż taka zła, efekty dźwiękowe mi się podobały, ale cała reszta leżała na glebie :).

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co mi przypomina, ze musze w koncu usiasc i uzupelnic swoja... :roll:

To jedziesz , jedziesz :razz: :razz:

 

BTW : Panowie , mieliscie doczynienia z One Piece? To kreca chyba z 10 lat, jest juz ze 300 epek i dosc wysokie noty to zbiera :|

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW : Panowie , mieliscie doczynienia z One Piece? To kreca chyba z 10 lat, jest juz ze 300 epek i dosc wysokie noty to zbiera :|

Calkiem ciekawy "tasiemiec". Tylko warto ogladac wiekszymi paczkami :)

Skonczylem cos na 220 i czekam az sie uzbiera z 30-40 kolejnych z K-F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czyli jak na anime humorzaste to przypadlo Ci do gustu? Lepsze od Golden Boya albo Love Hina?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...