Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to Utawarerumono jest beznadziejne...

 

Dobrze, że przynajmniej nie odstrasza i jeszcze mi się chce to oglądać.

 

W każdym razie fabuła jest okropnie banalna i głupia; dobrze jednak, że teraz (11 odcinek) zaczęto kontynuować niektóre urwane wątki - może coś ciekawego się wydarzy.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Ale "od człowieka z amnezją do cesarza" w 6 odcinków to już przesada. Gość nie pamięta kim jest. Wieśniacy znajdują go poranionego, leżącego w lesie, a za parę dni staje się cesarzem kraju i dzień po jego wstąpieniu na tron cała ludność jest niezwykle ucieszona i żyje pełnią życia, choć nie wie kim jest nowy władca i jaka jest jego przeszłość (on zresztą sam tego nie wie). Nikomu to nie przeszkadza.

 

Wszystko to zdobył dzięki dwóm dziewczynkom i grupie wieśniaków, z którymi to pokonał cesarską armię samurajów.

 

Teraz prowadzi ogromną armię (skąd on ich wziął!?) na podbój kraju, który spalił wioskę wspomnianych dziewczynek. Okropieństwo.

Edit: O, właśnie! Są tu też ludzie (?), którzy jednym zamachnięciem miecza powalają siedmiu innych, trzymetrowe miecze i (za) duże piersi...

 

Jak mi się przyśni ta mała z tasakiem to powiedzmy że będę się zgadzał z tamtym cytatem :D

:lol2:

 

Edit: Po 14 odcinku nieco lepiej.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieje, ale jeszcze sobie dociągnę Darken Than Black a dopiero potem obejrzę coś lajtowego ;]

 

Przydało by się też zaliczyć Ghost in the shell...

Możecie polecić jakąś rzeźnie? ;) :P :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darker than Black oglądaj, oglądaj, bardzo dobre anime.

 

Rzeźnię w jakim sensie? Anime krwawe, czy tak, dobre, że nazwane rzeźnią?

 

Death Note już widziałeś...

 

O, tak przy okazji, powiedz mi jak Ci się oglądało Shanę. :)

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeźnię w sensie bardzoooo krwawe.

Jak człowiek za długo w domu siedzi to różne dziwne zachcianki ma ;]

 

Shanę oglądało mi sie przyjemnie i czekam aż cała 2 seria wyjdzie i dopiero będę oglądał. Jedno z moich pierwszych Anime, jak nie drugie :)

 

W każdym razie jednak coś mogło by być inaczej w tym anime ;)... norma :P

 

BTW. Widzę że mnie na anidb znalazłeś :P

 

Jak wiesz to mi napisz gdzie mogę w profilu zmienić tą skale oceny na dokładniejszą bo ni cholery nie mogę znaleść ;[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No wiec ogladam sobie Melancholy , zastanawiam sie czy warto brnac w to dalej i narazie moje nastawienie jest negatywne. Nie jest to smieszne , owszem - nie przynudza ale spodziewalem sie wiecej. Zobaczymy dalej :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeźnię w sensie bardzoooo krwawe.

Jak człowiek za długo w domu siedzi to różne dziwne zachcianki ma ;]

Aj, poza Elfen Lied, czy Hellsingiem chyba nic takiego nie widziałem.

 

BTW. Widzę że mnie na anidb znalazłeś :P

 

Jak wiesz to mi napisz gdzie mogę w profilu zmienić tą skale oceny na dokładniejszą bo ni cholery nie mogę znaleść ;[

Nie było trudno :).

 

Włączenie skali ocen z połówkami:

 

profile -> show fine grained vote options.

 

No wiec ogladam sobie Melancholy , zastanawiam sie czy warto brnac w to dalej i narazie moje nastawienie jest negatywne. Nie jest to smieszne , owszem - nie przynudza ale spodziewalem sie wiecej. Zobaczymy dalej :unsure:

Ja to anime doceniłem dopiero pod koniec. Na początku też mi zupełnie nie odpowiadało, a w szczególności jego wymieszanie gatunków. Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj, poza Elfen Lied, czy Hellsingiem chyba nic takiego nie widziałem.

Szkoda... akurat te widziałem.

 

 

Nie było trudno :) [...]

Oszszsz, a wczoraj to 2 razy czytałem :mur: Dzięki :) Zaraz poprawie ocenki.

 

 

Higurashi coś tak jakby się poprawiło... szczególnie 13 odcinek. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Rzeźnię w sensie bardzoooo krwawe.

Jak człowiek za długo w domu siedzi to różne dziwne zachcianki ma ;]

Ninja Scrool badz Ninja Ressurection , to drugie zostalo po bodajze 1 oavce czy epce zarzucone z powodu brutalnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki :)

Jak znajdę to gdzieś to się kiedyś obejrzy ;]

 

Tak oglądam te nowe odcinki Bleach'a... jeżeli chodzi o fabułę to jest słaba, ale opening miażdży :) w ogóle Bleach ma zajebistą oprawę muzyczna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! 15 odcinek Utawarerumono zmienia złą passę poprzednich, oby tak dalej.

 

Ale z innej strony patrząc najchętniej bym to już skończył i wziął się za Azumangę.

 

JROX: widzę, że tu też jest parę dość krwawych scen:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I zaakceptuj mój request w my place -> buddies -> waiting for authorisation ;).

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o same sceny :P

Całe anime od początku do końca powinno być przesiąknięte brutalnością, pożogą i najlepiej żeby głównym bohaterem był jakiś psycho z huśtawką nastrojów tudzież z ukrytym "drugim życiem" w postaci morderstw wieczorami itp :D

 

Za długo siedzę w domu także nie bierzcie tego do końca poważnie ;)

 

Zaakceptowałem Cię ;) W sumie zrobiłem to już wcześniej :blink:

 

 

Skończyłem Higurashi no Naku Koro ni... Na anidb dałem 8,5, ale do tej pory nie jestem pewien czy 9 nie jest odpowiedniejsze... Ale raczej zostawię 8,5 za pierwszą połowę serii...

 

A jutro DTB ;) ... Jak Ci się podobało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o same sceny :P

Całe anime od początku do końca powinno być przesiąknięte brutalnością, pożogą i najlepiej żeby głównym bohaterem był jakiś psycho z huśtawką nastrojów tudzież z ukrytym "drugim życiem" w postaci morderstw wieczorami itp :D

Niezłe wymogi :lol2:.

 

A jutro DTB ;) ... Jak Ci się podobało?

Bardzo mi się podobało, ma swój mroczny, tajemniczy klimat, nieco zalatuje Death Note - wspominał już o tym - ale tylko trochę.

 

Więcej nie będę mówił, bo nie chcę psuć zabawy.

 

Z ciekawością przebrnąłem szybko przez całą serię i końcówka mnie nieco zniesmaczyła, ale to nie zmienia faktu, że to anime, które trzeba obejrzeć.

 

O! Yin jest... Kawaii!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... pierwszy raz tu zaglądam, ale mam nadzieję że mi ktoś pomoże bo mam dosyć szukania czegoś Ciekawego, do oglądania po omacku...

 

Dotychczas obejrzałem:

 

GTO (Great teacher onizuka) - jak dla mnie to numer jeden jeśli chodzi o moją przygodę z Anime

 

Chobits - bardzo przyjemna historyjka o uczuciach i dylematach oczywiście wszystko okraszone sporą dawką chumoru

 

Rahxephon - historia o wielkiej miłości, obcych i wielkich "robotach"

 

Neo Genesis Evangelion - troszkę na mój gust chore anime, co nie zmienia faktu że ogląda się to nawet przyjemnie

 

Full Metal Alchemist - :)

 

Shakugan no Shana - płomiennoka... początek fajny później troszkę na siłę przeciągane

 

Slayers - miało być coś naprawdę fajnego ale sposób rysowania postaci zabił wszystko i obejrzałem tylko pierwszy odcinek, warto dalej próbować?

 

Cowboy BeBop - tak jak ze Slayers z tym że obejrzałem 3 odcinki

 

Haibane Renmei - 4 odcinki i brak chęci na więcej...

 

no to tyle z tego co oglądałem ostatnio tak to był jeszcze helsing, naruto, DB, Yaiba - ale to było już dawno

 

nie jestem jakimś znawca i to co oglądam wyszukuje na podstawie opinij innych czasem trafi sie coś fajnego a czasem nie, ostatnio ciągle jest to drugie :| więc może ktoś by coś polecił, zależy mi żeby było to cos zabawnego z nutką humoru ala GTO lub Chobits, i jakąś miłą kreską np jak Full metalu... nie pogardził bym też Anime Akcji jak RaXep.. albo Shakugan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zawi moja rada bedzie nieco inna. Ja , Costi oraz Vennor jestesmy userami Anime DB. Wklep w google , kuknij na nasza 3 - tam kazdy z nas wystawil oceny ,a i opis samego animca jest wiec szybciej znajdziesz to co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zaproponuje to samo co Firekage - przejrzyj nasze listy na anidb (choc moja jest mocno niekompletna, ale pracuje nad tym ;) ).

 

Co do Cowboy Bebop i Haibane Renmei - uwazam oba te seriale za rewelacyjne, ale maja one swoja specyfike.

CB toczy sie w leniwym, jazzowo-bluesowym tempie, ma fajny klimat, aczkolwiek nie ma w nim fabuly, ktora nie pozwalalaby sie oderwac. Dla mnie jest to dobre anime na przerywnik, mozna ogladac na raty, jest troche akcji i troche humoru.

Polecam obejrzec Cowboy Bebop: the Movie, jest to naprawde porzadne kino akcji.

 

Co do Haibane Renmei - do tego trzeba IMHO usiasc z otwarta glowa, nie czytajac wczesniej zadnych spoilerow czy skrotow fabuly. Jest to spokojna, ciepla historyjka o fajnym jak dla mnie klimacie, ktora zostawia po obejrzeniu fajne uczucie i kupe pytan (choc nie z gatunku "o co w tym wlasciwie chodzilo?"). Chyba "powiastka filozoficzna" jest okresleniem najlepiej pasujacym do tego serialu.

 

BTW. jak chcesz cos podobnego konstrukcja do Chobitsow, to polecam Welcome to the NHK! (i jednozcesnie odradzam opis na anidb, ktory IMHO kompletnie nie pasuje do serialu). Podobne jest o tyle, ze tak jak w Chobitsach jest to miks komedii i powaznego serialu - tyle, ze o ile w Chobitsach bylo najpierw smieszno, potem smutno, to tutaj jest to bardziej wymieszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawi moja rada bedzie nieco inna. Ja , Costi oraz Vennor jestesmy userami Anime DB. Wklep w google , kuknij na nasza 3 - tam kazdy z nas wystawil oceny ,a i opis samego animca jest wiec szybciej znajdziesz to co chcesz.

 

Tez zaproponuje to samo co Firekage - przejrzyj nasze listy na anidb (choc moja jest mocno niekompletna, ale pracuje nad tym ;) ).

ja bym komus komu sie nie podobało haibane, bebop a podobało FMA ( nie wiem czy mu sie podobało, bo nie wiem co znaczy ':D' wiec strzelam ze tak ) nie polecał anime wg. mojej listy.

 

obejrzyj School Rumble/Seto no Hanayome a potem wroc.

tyle mozna powiedziec na podstawie lubienia GTO, chobits, fma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądam to DTB ipodoba mi się, ale nie mogę powiedzieć żeby mnie całkowicie pochłonęło.

 

Bertha

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jak mnie ta grubaska obrzydziła kiedy próbowali złapać Yin... Aż mi się nieprzyjemnie zrobiło jak zobaczyłem jej twarz :ploom:

 

(pomijając jej ogólny wygląd ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz wszyscy chwala sie swoimi anime DB, to tak spytam, ma ktos MAL? :wink: Co do Haruhi, jesli podejdzie sie do tego jak do school comedy to oglada sie wybornie :) Shane mam zamiar zaczac meczyc, ale musze najpierw przerzucic subki eclipse do ripa dvd, bo sam eclipse to TV, a jest z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz wszyscy chwala sie swoimi anime DB, to tak spytam, ma ktos MAL? :wink: Co do Haruhi, jesli podejdzie sie do tego jak do school comedy to oglada sie wybornie :) Shane mam zamiar zaczac meczyc, ale musze najpierw przerzucic subki eclipse do ripa dvd, bo sam eclipse to TV, a jest z tym problem.

MAL mowisz B-)

Mozna zrobic import z exportu anidb :) (wycialem z exportu wszystko co trafiloby do Plan to Watch - byloby tego zdecydowanie za duzo)

Niekiedy niestety sa braki w stosunku do anidb.

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, DTB poszło całe dzisiaj ;]

 

Nie mogę tak oglądać... Lepiej po trochu przez te 3 dni niż wszystko na raz.

 

Wystawiłem 9,5 ale ta ocena się chyba zmieni. Jakoś tak bez specjalnego zainteresowania to oglądałem, tak z odcinka na odcinek byle do końca...

 

Jeszcze do tego wrócę...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy to mają wytrwałość - respect

ja już takich zamulaczy nie trawię zbyt dobrze, za dużo się tego naoglądałem

ogólnie, z czasem mija to podekscytowanie anime, takie jest przynajmniej moje zdanie

Czy ja wiem...

Mi dobrze robi jakaś przerwa i znów mam niesamowitą ochotę oglądać dalej.

Teraz właśnie jestem po takiej przerwie i skończyłem oglądać Haruhi, w tle leci Air ( wreszcie :lol:) a w kolejce już czeka pani poni dash ;]

I doskonale wiem, że za 2-3tygodnie obejrzę znów Melancholy of... :mrgreen:

 

Skoro juz wszyscy chwala sie swoimi anime DB, to tak spytam, ma ktos MAL? :wink: Co do Haruhi, jesli podejdzie sie do tego jak do school comedy to oglada sie wybornie :) Shane mam zamiar zaczac meczyc, ale musze najpierw przerzucic subki eclipse do ripa dvd, bo sam eclipse to TV, a jest z tym problem.

Masz strasznie nieczytelną tą listę :P

Shana też jest w planach, zobaczymy co z tego będzie. Kreska wygląda ładnie, ale z ocenami to widzę że gorzej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie potężnie zadziwiają ostatnie odcinku Utawarerumono - co tu się dzieje!

 

Idę, obejrzę to do końca i napiszę trochę, co o tym sądzę...

 

JROX: łe :P. Są anime, które dobrze ogląda się na raz, ale wydaje mi się, że niektóre się do tego nie nadają.

 

Niekiedy lepiej delektować się klimatem, choć od takiego Death Note nie potrafiłem się oderwać.

 

Oglądając Kimi ga Nozomu Eien też dobrnąłem do końca, nawet nie wiedziałem kiedy :).

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W zasadzie koncze Melancholy , a wiec mala refleksja - szukam jeszcze szukam i mam nadzieje , ze sie nie zawiode bo jak narazie sa fajne postacie , bardzo mila kreska i nic poza tym. Cos ostatnio zwolnilem z ogladaniem :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten Death Note ;] [; ;]

 

Ale raczej ciężko go obejrzeć na "raz" :P

 

Poza tym nie pisałem że jest złe, więc mi nie łełuj :P

Yin... jak pisałeś :)

Ona by się nadała na inną postać :P

 

Jak tak pomyślę to zasługuje na ocenę równą DN, czy też Fate (u mnie), ale na drugi raz nie będę oglądał całego anime w jeden dzień, bo to po prostu na dobre nie wychodzi...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

 

W każdym razie Utawarerumono poważnie mnie zaskoczyło.

 

Nie mogłem nawet przypuszczać, że to się tak skończy.

 

Niesamowity pomysł, świetna (no, może nie do końca...) fabuła, jednak nieco nieciekawe wykonanie.

 

To anime przede wszystkim powinno być dłuższe, bo ciągle się tu coś dzieje; brak przerywników, opowiastek - jak w Juuni Kokuki.

 

Ogółem rzecz biorąc Utawarerumono jest jak wspomniane Juuni Kokuki, nieco Dragon Ball i Neon Genesis Evangelion - zupełnie zmieszane ze sobą i paroma dodatkami.

 

Powtórzę to jeszcze raz: końcówka jest świetna (choć jedna postać nie podobała mi się pod względem rysownictwa - ona też przyniosła mi na myśl Dragon Ball).

 

Gdyby tylko wykonano to nieco inaczej, Utawarerumono miałoby szansę być wielkim hitem.

 

W tej chwili nie wiem nawet jak mógłbym ocenić taką produkcję, bo jednak parę wad ma, ale zalet jej nie brakuje.

 

Chyba czas, na duże zmiany w ocenianiu.

 

Wracając do anime: polecam obejrzenie i przede wszystkim dobrnięcie do końcówki.

 

Niektórych może zdziwi mój zachwyt, ale z czymś takim jeszcze się nie spotkałem :).

 

Oczywiście sam się ostudzę, dodając, że początek anime był średni i nie podobały mi się animacje 3D, lecz do plusów z pewnością zaliczyć można rozwój akcji, pojawiającą się tajemnicę (jest to jednak ledwo wyczuwalne), ładną animację walk i parę dobrych scen komediowych, przy których nieźle się uśmiałem :).

 

Do tego dochodzi jeszcze przyjemna muzyka, a zwłaszcza ending ostatniego odcinka, który jest mi znany już od bardzo dawna (Suara - Kimi ga Tame).

 

Ech, co ja bym robił bez anime ;).

 

Edit: Zapomniałbym (to właściwie nie spoiler, a zdjęcie):

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika

:lol2:

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ukonczylem przygode z Melancholy - niestety nie porwalo to mnie az tak bym wystawial oceny powyzej 9/10. Szkoda bo klimat przyjemny , postacie sympatyczne ale czegos zabraklo. Moze wiekszej dawki komediowej? Moze lepszej fabuly? Na pewno nie nudzilo , wielka szkoda a jednoczesnie problem z ocena. 6.5/10 czy 7/10 :unsure:

 

Edit : niech strace , 7/10 bo Slayersi dostali 6.5/10 a Melancholy jest znacznie lepszym anime. Jednak nie nazwalbym go best overall 2006....

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczalem sie wkrecac w tematy typu manga/anime i myślę, że mi pomożecie :-P

 

Otóż potrzebuje czegoś w klimacie "Latający zamek Hauru" i "Księżniczka Mononoke". Jakie tytuły tutaj polecacie? Po obejrzeniu powyższych 2 produkcji, zrobiłem tak: :blink: Chcę więcej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...