Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Zastanawiam sie caly czas nad 12 Kingdoms. Zaluje , ze nie bedzie kontynuacji tak swietnego serialu. Mysle nad obnizeniem reszcie animcow , ktore mialy 10 ocen na 9.5. To jest tak niebanalne anime , ze ciesze sie iz trafilem na ta perelke. W sumie caly czas mysle o losach krolestwa Kei i Youko. :unsure: Wrylo mi sie w czaszke. Chyba daruje sobie Azumange i zaczne ogladac to od nowa. Ta fabula , klimat , postacie....

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Ciesze sie ,ze Youko w drugim swiecie wyglada inaczej. Idzie sie zakochac :D
:-P :D

 

 

Edit

 

Praktycznie koncze Azumange. Po 17 epizodach utwierdzilem sie w swoim przekonaniu. Anime niewykorzystanej szansy z dobrym pomyslem ale slabym wykonaniem. Faktycznie ten powrot do lat dziecinnych mogl byc ciekawy , ale nie jest. Jako komedia nie powala by nie powiedziec , ze w zasadzie zadnych gagow tam nie ma wiec po co to ohladac skoro fabuly tam przeciez nie uswiadczymy , a Osaka nie uratuje scenariusza. Klapa w amerykanskim stylu. Ocena leci na 4.

 

Ide spac..ciesze sie , ze zblizam sie do konca. Nie umiem powiedziec czy to mnie nudzi i ogladam z rozpedu czy po prostu jest tylko slabe ale nie odpychajace jak Lodoss...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fate/Stay Night obejrzane.

 

Na plus:

+ fajna kreska

+ dobra muzyka (choc mialem wrazenie, ze w calym serialu sa ze 3 utwory)

+ postac Saber

+ ogladalo sie w sumie przyjemnie

 

Na minus:

- naduzywanie "deus ex machina"

- zmiana regul gry w trakcie gry

- postac Berserkera

- kilka dziur w fabule

 

Komentarz do powyzszych w spoilerze:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Ogolnei waham sie nadal miedzy 7/10, a 7.5/10, sklaniajac sie raczej ku tej pierwszej ocenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem Azumange. Na razie 5 epków.

Momentami juz pewne sceny denerwują.

Ale i też są takie które śmieszą.

 

Zobaczymy co z tego będzie dalej...

_________________________________________________

 

Doszedłem do 9 epka i mi sie nie chce tego oglądać :unsure:

 

Trzeba było zacząć Fumoffu...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

_________________________________________________

 

Doszedłem do 9 epka i mi sie nie chce tego oglądać :unsure:

Witaj w klubie , ja uparlem sie i to skoncze ogladac. Jestem na 18 epce...

 

 

 

 

Costi :D :D :D :D

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Problem FSN polega na tym , ze anime nie jest caloscia gry. Swiat jak sama nazwa mowi sklada sie jakby z 3 nowel , w ktorych jest wiecej wyjasnione , a w samym animcu mamy praktycznie tylko samego FATE....dlatego ogladamy czasem uproszczenia itd.

 

Mi na plus przypadla muzyka , ten glowny motwy jest wedlug mnie swietny i do dzis go slucham. Rowniez podobala mi sie ewolucja Saber. Interesujacymi postaciami sa jeszcze Rinn oraz Archer. Po prostu to anime ma swoista magie , ja nie znalazlem w nim minusow :-P Sam koniec jest przygnebiajacy ale klimatyczny. Oceny nie zmienie :) Mowisz , ze nasz glowny bohater to jajza. W sumie nie trudno sie zgodzic , ale jednoczesnie jakby nie bylo...on ma swoista moc dzieki czemu pozniej produkuje to co wymieniles , na samym koncu oddaje to prawowitej spadkobierczyni , czyli Saber ktora w tym momencie dopiero moze walczyc na rowni z Gilgameszem , nie wpsominajac ze 10 lat wczesniej tez go pokonala...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage, ktory chyba pomylil mnie z Vennorem ;)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Prosba ogolna do tych, ktorzy wyslali mi prosbe o dodanie do buddy list na anidb - wyslijcie mi tam wiadomosc, zebym mial wasze nicki, bo anidb nie dziala w dwie strony (tzn. zatwierdzenie czyjejs prosby o dodanie nie dodaje mi automatycznie tego usera do listy), a wiadomosci juz pokasowalem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

@Firekage, ktory chyba pomylil mnie z Vennorem ;)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Archer byl chyba najfajnieszym Sluga, drugi w kolejce jest samuraj (pomijam Saber ;) ). "Jajza" to moze zbyt powazne okreslenie, choc jego rola w walkach zazwyczaj sprowadza sie do obrywania :P Po prostu w porownaniu z reszta, to magik z niego marny... nie watpie, ze ma moc i cos tam umie, ale IMHO watek jego treningu magicznego mozna bylo bardziej rozwinac, kosztem np. bycia bitym przez Saber (swoja droga, ladny mi "trening" :P ).

A widzisz - nie :P Pod sam koniec oddaje jej pochwe od Excalibura, ktora przywolal podczas spotkania z Gilgameszem kolo mostu. Posiadanie tej pochwy niewiele jednak zmienilo, poza tym, ze Saber po ataku Gilgamesza przestala sie krwia zalewac ;) Pokonac go pomogl jej dopiero Avalon, ktory pojawil sie bez zadnego wyjasnienia, jak gwiazdka z nieba, w ostatnim odcinku. Ten sam Avalon dal zreszta powera Shirou.

 

Przygnebiajacy? IMHO jest calkiem optymistyczny. Widzialem bardziej dolujace koncowki ;)

Costi , faktycznie pomylilem sie , serdecznie przepraszaaaaaaam :-P :-P

 

A co do spojlera , teraz moj

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
A czy czasem Avalona nie oddaj Saber jej master? Jesli nie mysle sie to "wyszedl" on z niego , to on byl sprawca tego , ze Emiya nie odnosil ran , szybko sie leczyl

Prosba ogolna do tych, ktorzy wyslali mi prosbe o dodanie do buddy list na anidb - wyslijcie mi tam wiadomosc, zebym mial wasze nicki, bo anidb nie dziala w dwie strony (tzn. zatwierdzenie czyjejs prosby o dodanie nie dodaje mi automatycznie tego usera do listy), a wiadomosci juz pokasowalem :(

Ja prosilem tylko o dodanie sie do publicznego profilu bo nie moge Twojej lisy ogladac , wywala mi errora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi&Firekage

Powysyłałem wam zapytania o kumplostwo na AniDB ;)

Mam taki nick jak tu...

 

Dałem sobie spokój z Azumangą.

 

Zacząłem FMP: Fumoffu

A potem robie the Second Raid.

 

A Azu pewnie jakoś po trochu obejrzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi , faktycznie pomylilem sie , serdecznie przepraszaaaaaaam :-P :-P

Zdarza sie nawet najlepszym ;)

 

A co do spojlera , teraz moj

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Ja prosilem tylko o dodanie sie do publicznego profilu bo nie moge Twojej lisy ogladac , wywala mi errora.

Odpisalem Ci, powinno juz dzialac. ustawilem profil na Guests, wiec powinien teoretycznie byc widoczny nawet dla niezalogowanych.

 

EDIT: mam pytanko, czy jest jakis sposob hurtowego wystawiania ocen w mylist na anidb? Na piechote trwa to strasznie dlugo, a mam sporo pozycji do dodania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: mam pytanko, czy jest jakis sposob hurtowego wystawiania ocen w mylist na anidb? Na piechote trwa to strasznie dlugo, a mam sporo pozycji do dodania...

Wypróbuj AniDB O'Matic. Znajomy mówił, że to bardzo przydatny program.

 

A wiadomość do Ciebie poszła już jakiś czas temu.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po Fumoffu :)

 

FMP I FMP Fumoffu ma u mnie 10/10 jako pierwsze do tej pory anime. :)

 

Już się nie mogę doczekać TSR :P

 

Niektóre rzeczy mogą sie wydawać przesadzone, albo w nadmiernych ilościach, ale to jednak pasuje do tego anime. :)

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Za mna Azumanga w calosci. Powiem tylko tyle , ze ostatni odcinek wznosi ta serie na wyzyny , przypomina nam nasze dziecinstwo i szkole. Gdyby cala seria byla utrzymana w klimacie ostatniego epizodu to bez wahania wystawilbym wyzsza ocene , ale niestety to tylko zyczenie. Faktycznie sympatyczne przygody , bohaterzy ale przez dluzsza czesc po prostu nuda. Szkoda , szkoda , wystawiam 5. A ta podroz mogla byc tak przyjemna , pod koniec jest po prostu lepiej , czemu tak zmascili to. :unsure:

 

Teraz jedziem z Samurai Deeper Kyo oraz Paranoia Agent i przy okazji Love Hina Again bo cos czasu nie mialem przy okazji normalnej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TSR to chyba jest drugi sezon FMP ale nie tego smiesznego :|

 

Co taką minę robisz :P

TSR też jest całkiem fajne, jak na razie 3 epki, ale jest odmiana od Fumoffu, bo znów się leją ;)

 

Ale "Fumo Fumo" miażdży :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z TSR zapadła mi w pamięć taka jedna scena...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Jak Chidori płakała na dachu, nie pamiętam już dokładnie okoliczności.

Scena była naprawdę taka... realistyczna. Good stuff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Air - niesamowite anime, pełne magii (dosłownie i w przenośni) i momentami zmuszające do refleksji. Śliczna kreska i cudowna muzyka w której idzie się zakochać...

Główny i poboczne wątki bardzo ciekawe, postacie sympatyczne, momentami nawet śmiesznie (jak na ten gatunek :P).

Jak dla mnie 9/10 !

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu mialem troche czasu na nadrobienie zaleglosci :)

Tym razem na odstrzal poszly:

 

Claymore - niewiele wykracza poza krwawa laznie. Oglada sie calkiem przyjemnie, ale nie mozna tego potraktowac jako ambitnego tytulu.

 

Seirei no Moribito - w koncu interesujace fantasy z rozsadna fabula i na dodatek nie przepelnione ciaglymi "tasiemcowymi" walkami. Dobra kreska, wciagajaca akcja, przyzwoity podklad dzwiekowy. Nie jest to moze Juuni Kokuki, ale i tak warto obejzec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Spicum wyprzedziles mnie. Mialem Sereia wpisac , na Labie polecili mi jako cos podobnego do 12 Kingdoms :)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Air - niesamowite anime, pełne magii (dosłownie i w przenośni) i momentami zmuszające do refleksji. Śliczna kreska i cudowna muzyka w której idzie się zakochać...

Główny i poboczne wątki bardzo ciekawe, postacie sympatyczne, momentami nawet śmiesznie (jak na ten gatunek :P).

Jak dla mnie 9/10 !

obejrzyj po jakims czasie ( tak z 2-3 miesiace ) Air the Movie. Grafika wymiata tą z TV

 

Wyszlo ostatnio cos ciekawego z sci-fi? Bo wzbraniam sie wszystkimi konczynami przed ambitniejszym Planetes i zadam jakiejs smacznej i nie glebokiej papki ;]

no pewno, gurren lagann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wyszlo ostatnio cos ciekawego z sci-fi? Bo wzbraniam sie wszystkimi konczynami przed ambitniejszym Planetes i zadam jakiejs smacznej i nie glebokiej papki ;]

Podobno nowy Gundam (00) jest ciekawy.

 

 

Za mna epizod Samurai Deeper Kyo - narazie bez oceny. Ale jedno cisnie mi sie na usta... - znowu super powersy.

 

Przy okazji po jednym epizodzie Paranoii Agent. Intrygujace , zobaczymy dalej.

 

Bleach The Sealed Sword to typowy wypelniacz , nic lepszego od serialu. Mocna 7.

 

Love Hina Again zaliczona. Lubie ta serie , mocna 7 sie nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee nie gadaj, też mam końcówkę półrocza, a nagle tyle czasu się znalazło... :rolleyes: :P

 

Borsuczy_król, dzisiaj skończę TSR to ten spoiler przeczytam...

 

Aaa oglądał ktoś Black Lagoon?

Mam zamiar jutro zacząć...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee nie gadaj, też mam końcówkę półrocza, a nagle tyle czasu się znalazło... :rolleyes: :P

 

[/b]Borsuczy_król[/b], dzisiaj skończę TSR to ten spoiler przeczytam...

 

Aaa oglądał ktoś Black Lagoon?

Mam zamiar jutro zacząć...

Oglądało tutaj dość sporo osób ;] Jakoś popremierowo :P

 

sesq

Air the Movie leży na hdd. Miałem do niego dwa podejścia. Jest po prostu nudny....może rzeczywiście trochę odczekam i obejrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Aaa oglądał ktoś Black Lagoon?

Mam zamiar jutro zacząć...

Ogladaj bo warto. Anime nie ma jakiejs glebokiej i skomplikowanej fabuly , na to nie licz. To jest anime , gdzie glowna role gra akcja. Ale przyznam , ze jest ciekawe a bohaterowi sympatyczni.

 

O , tak wyglada Revi :

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Pierwsza seria ode mnie dostala 8.5 bodajze, druga to juz bardzo mocna 9. Jedna z ciekawszych postaci jest Balalaika , a ja dubbinguje typiara , ktora podkladala glos Tali Gladys z Gundamow , wiec ten mily glosik :-P :-P Akcja , akcja i jeszcze raz dobra akcja. Przyjemnie sie oglada. koncowka TSB jest mocna strona.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszlo ostatnio cos ciekawego z sci-fi? Bo wzbraniam sie wszystkimi konczynami przed ambitniejszym Planetes i zadam jakiejs smacznej i nie glebokiej papki ;]

tak patrzę że w końcu Karas jest cały zsubowany, więc warto sprawdzić, 6 epków, ciekawie i ładnie zrealizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...