Skocz do zawartości
marco

IPB 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie się podziała i czy będzie opcja pokaż 10 moich ostatnich postów? Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby tego nie było, bo gdy mam/ktoś ma jakiś problem szybko mogę się przenieść do danego tematu. Dla mnie to na dzień dzisiejszy największy minus. Themy pewnie i tak wkrótce zmienicie bo są paskudne - genialny IMHO był darkness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję zmiany w skórce CleanCut, skoro już o nich rozmawiamy. Mianowicie chodzi o zamianę miejscami dwóch belek: Nawigatora (niebieski i szary) z belką ustawień. Podgląd w załączniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Wysłałem PMke do osoby, wchodzę sobie do PMki (po wysłaniu, żeby sobie ją przejrzeć) - PMka jest ale oprócz niej jest jeszcze ..... PMka z 2006r. , innego użytkownika, na zupełnie inny temat (do niego nic nigdy nie wysyłałem) - tak pisze, dla informacji .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo... baza nie bangla jeszcze do końca jak trzeba, czy coś z cache?

Czas generacji strony przy 15 zapytaniach mam, pisząc te słowa, 0.16s... widziałem koło południa 8 zapytań i 0.26s (główna).

 

 

.:.:edit:.:.

Co ze starymi PW? Będą, czy spisać na straty?

 

1) I to i to. Lecą w tle pewne konwersje jeszcze związane z PW. Niestety serwer to dosyć słaba maszyna z 8 GB RAMu i zwykłymi dyskami i pewnych rzeczy przyśpieszyć się nie da (rozważałem wynajęcie EC2, ale kłopotliwość zestawienia takiego rozwiązania i transmisji była zbyt duża). Co do wydajności wypowiadajmy się od...środy ;)

2) Powinny się pojawiać. Nie wszystkie na raz, ale postępuje ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja jest jak najbardziej OK. Po kilku modyfikacjach da się ją polubić. Aby poprawić sobie trochę wygląd, wrzućcie do Stylish takie coś:

#forum_footer {display: none}

div.quote {background-color: #efefef;}

div[class=error message]{display: none}

#fast-reply_toolbar_1 {display:none}

#fast-reply_toolbar_2 {display:none}

#fast-reply_toolbar_3 {display:none}

#footer_utilities {display:none}

#board_footer{display:none}

#mod_tools {font-size: 14px; font-weight: bold;}

#board_statistics {display: none}

 

No i oczywiście zalecane wyłączenie panelu prawego w podglądzie listy forum.

 

Edit:

Przepraszam za zbyt pochopne użycie linijki:

.category_block {display: none}

Miała ona wyłączyć "Similar Topics". Niestety przy okazji wyłączyła listę kategorii forum.

 

Może ktoś do jasnej ciasnej naprawić tego cholernego trackera pod CleanCut?

Opcje wyboru przeglądarki oraz skina forum przy szybkiej odpowiedzi nie wyświetlają się wcale, przy normalnej odpowiedzi to jak im się uda. Nie wspomnę już o widocznej opcji "Usuń zgłoszenie", która to nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanie, czy pojawi się skórka przynajmniej podobna do jednej z poprzednich (taka jak jest def na pclabie)? Te które są dostępne na chwilę obecną jakoś niespecjalnie mi się podobają, albo wyglądają strasznie obskurnie albo są zbyt "kolorowe". Tamta była ładna, stonowana, przejrzysta i niesamowicie się do niej przyzwyczaiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba wyłapać wszelkie błędy i braki w działaniu. Sprawa wyglądu jest drugorzędna i na chwilę obecną nikt nie będzie się z tym bawił. Później na pewno to się zmieni - zostaną dodane nowe skórki lub przerobione obecne w miarę możliwości i chętnych do pracy przy tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodane (przywrócone) zostało powiadomienie o operacji moderowania tematu/postu (przy okazji działa zdecydowanie lepiej niż poprzednio i nie tylko w odniesieniu do tematu, ale również w odniesieniu do postów)

 

Może ktoś do jasnej ciasnej naprawić tego cholernego trackera pod CleanCut?

Opcje wyboru przeglądarki oraz skina forum przy szybkiej odpowiedzi nie wyświetlają się wcale, przy normalnej odpowiedzi to jak im się uda. Nie wspomnę już o widocznej opcji "Usuń zgłoszenie", która to nie działa...

 

A teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc od tyłu...

 

TRACKER:

http://www.cws.i-slownik.pl/temp/tracker.jpg

1 - szybka odpowiedź (brak przeglądarki i skina)

2 - po wciśnięciu "więcej opcji" (brak przeglądarki)

Ergo: W obu przypadkach nie mogę nic odpisać, bo podaję "za mało informacji dodatkowych".

 

QUICKREPLY:

http://www.cws.i-slownik.pl/temp/quick.jpg

Schodzę na dół tematu i jest małe zgrabne okienko QuickReply. Klikam myszą na pole tekstowe i ni z marchewki, ni z pietruchy przełącza się na MCE (okienko poniżej).

Jako doświadczony użytkownik forum nie potrzebuję narzędzi zaznaczonych czerwoną ramką. Poza tym powiększanie się okna edycyjnego też jest denerwujące.

Sugerowanie rozwiązanie: Domyślnie okienko szybkiej odpowiedzi powinno być rozmiarowo pomiędzy tym małym, a tym dużym - powiedzmy 8 linijek, a po kliknięci nie powinno się przełączać na MCE. MCE powinno się włączać dopiero przy "Więcej opcji". Ewentualnie powinno tam być tylko kilka podstawowych przycisków (B, I, U, mordki, link, obrazek, cytat itd) - bez pierwszego i trzeciego toolbara.

 

WAŻNE

Nie działa opcja chyba żadna opcja moderacji operująca na tematach/postach. Nie można skasować żadnego tematu, nie można zamknąć żadnego tematu, nie można nawet odrzucić posta. Nie wiem czy wszędzie i czy na wszystkich skórach, ale w "Co kupić" jest 4 identyczne tematy o zakupie karty graficznej i nie mogę z nimi nic zrobić. Skóra CleanCut, FF 3.6 (aktualizacja z 3.5.8).

 

Jeszcze jeden drobiazg dla moderki. Narzędzie IP po kliknięciu na IP wyszukuje od razu posty. IMO bezcelowe. Lepiej, aby wyświetlało WHOIS. Po co ma lecieć na darmo po bazie...?

Inna sprawa, że zamiata aż miło - chyba nawet szybciej niż "Znajdź posty użytkownika".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Panowie, czy planujecie sprawić, aby ludziom scrolle w myszkach szybciej się zużywały? :)

 

Czy konieczny jest taki rozjazd między tematami? Bardzo cieżko "przelecieć wzrokiem".

PurePC.pl - Forum Dyskusyjne -> Ośla łączka

Fajnie, że zmiany zaszły i jest nowsza wersja Ipb, choć miałem cichą nadzieję, że web 3.0 nie zawita do tego forum, gdzie wszystko jest przerośnięte i oddalone od siebie o kilometr.

 

2. Ramka z avatarem in info jest za szeroka, a tekst nieczytelny ze względu na brak odstępów.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw ile osób będzie korzystać z tych nowych funkcji.... Ochy i achy ale jak wszystko wróci do normy pewnie nawet nie zwrócę uwagi na to że coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Jestem ciekaw ile osób będzie korzystać z tych nowych funkcji.... Ochy i achy ale jak wszystko wróci do normy pewnie nawet nie zwrócę uwagi na to że coś się zmieniło.

 

Dokładnie - jedyny + który na razie widzę, to mozliwość wstawiania video z YT np. - reszta, nic specjalnego (jak dla mnie przynajmniej), wodotryski mi niepotrzebne.Co innego administracja i moderacja - tu przypuszczam jest wiele udogodnień (które im się przydadzą).Trzeba się będzie przyzwyczajać, tylko ten darkness .... ;]

 

O przepraszam, byłem niesprawiedliwy - jest jeszcze jeden + , OpenID.

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tracker nie działa mi wcale - próbowałem CleanCut, PureRed i Default. Nie ma śladu po wyborze przeglądarki, nie mogę odpisać na raport Orgiusza. Usuwanie postów/tematów nie działa. Zamykanie także. Mogę jedynie korzystać z przycisków [Zatwierdź]/[Odrzuć] - co ciekawe, wykonanie tego samego przez zaznaczenie posta i wybranie opcji z menu, nie jest już możliwe...

 

2. Kto na beszczela (używając tagów komentarzy HTML) wyłączyć "Pokaż kod HTML" w edytorze? O ile wiem, każdy MCE można konfigurować wybierając aktywne przyciski lub moduły...

 

Dobra. Przestaje być zabawnie:

 

http://cws.i-slownik.pl/temp/pmki.jpg

 

Tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marco

Czy możliwość wstawiania w postach video zostanie, czy będzie usunięta?

Bo pamiętam, że na poprzednim Ipb ta opcja była ograniczona ze względów bezpieczeństwa ^^

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy pionowe ułożenie subfor w danej grupie zostanie przywrócone? :>

 

Np:

 

  • Socket 754/939/940/AM2/AM3
  • Socket 423/478/775/479
  • Socket 1366/1156
  • Socket 462(A)/Slot A
  • Socket 370/Slot 1
  • Pentium, K5, K6, 486, Cyrix, VIA (Epia) i inne
  • Co kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tracker nie działa mi wcale - próbowałem CleanCut, PureRed i Default. Nie ma śladu po wyborze przeglądarki, nie mogę odpisać na raport Orgiusza. Usuwanie postów/tematów nie działa. Zamykanie także. Mogę jedynie korzystać z przycisków [Zatwierdź]/[Odrzuć] - co ciekawe, wykonanie tego samego przez zaznaczenie posta i wybranie opcji z menu, nie jest już możliwe...

 

2. Kto na beszczela (używając tagów komentarzy HTML) wyłączyć "Pokaż kod HTML" w edytorze? O ile wiem, każdy MCE można konfigurować wybierając aktywne przyciski lub moduły...

 

Dobra. Przestaje być zabawnie:

 

http://cws.i-slownik.pl/temp/pmki.jpg

 

Tak ma być?

 

1. Bez screenshotów to ja mogę sobie powróżyć...

2. A po polsku?

Z PW wszystko jest normalnie, nie widzę nic złego na zrzucie

 

marco

Czy możliwość wstawiania w postach video zostanie, czy będzie usunięta?

Bo pamiętam, że na poprzednim Ipb ta opcja była ograniczona ze względów bezpieczeństwa ^^

 

W poprzedniej wersji nie było takiej możliwości, a ze względów bezpieczeństwa blokowane było użycie HTMLa w postach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałoby się zrobić, że po wybraniu działu forum z listy rozwijanej na dole, automatycznie by przechodziło do wybranego działu? Teraz trzeba wcisnąć "Wykonaj" co jest upierdliwie. Skórka IP.Board.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Panowie, czy planujecie sprawić, aby ludziom scrolle w myszkach szybciej się zużywały? :)

 

Czy konieczny jest taki rozjazd między tematami? Bardzo cieżko "przelecieć wzrokiem".

PurePC.pl - Forum Dyskusyjne -> Ośla łączka

Fajnie, że zmiany zaszły i jest nowsza wersja Ipb, choć miałem cichą nadzieję, że web 3.0 nie zawita do tego forum, gdzie wszystko jest przerośnięte i oddalone od siebie o kilometr.

 

2. Ramka z avatarem in info jest za szeroka, a tekst nieczytelny ze względu na brak odstępów.

 

1.

Dolaczam sie do pytania, czy musimy az tyle skrolowac? O ile mozna jeszcze przezyc gdy jest jak zaznaczylem w dolnej czesci screena, o tyle 4 linijki to juz za wiele.. i tak na calym forum.

 

Dołączona grafika

 

2. Mam to samo odczucie, w dodatku po co pod avatarem wyswietlana jest ilosc postow, chyba nie o to w tym forum chodzi. Zainteresowania... fajnie ze niektorzy je maja :P ale musze w kazdym temacie o tym czytac szczegolnie gdy ktos ma jakies wielkie wpisy to sie znowu robi jedna wielka nieczytelna plama. Jesli chce sie o kims cos wiecej dowiedziec to wchodze w jego profil i z zainteresowaniem sobie poczytam.

 

Aktualny theme jest jakis taki blady i wszystko sie zlewa w moich oczach, nowosci sa fajne, ale calosc jest dla mnie bardzo nieczytelna. Czy cos zostanie w tej kwestii zmienione?

 

 

edit:

Tak na szybko zauwazylem, ze po kliknieciu w jakikolwiek link zamiast otworzyc sie w nowej zakladce jak to zawsze bylo w zwyczaju otwiera sie w tej samej. Niby ciach!le ale irytuje.

 

Druga sprawa to forum sie masakrycznie rozjezdza, chocby tu gdzie wkleilem screena, niby jest zrobiony resize ale mimo to forum jest rozjechane. Przed chwila czytalem jakis topic, nie pamietam jaki bo dopiero za ktoryms razem stwierdzilem ze to wina forum, musialem scrolowac w bok chyba ze 3 strony.

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bez screenshotów to ja mogę sobie powróżyć...

2. A po polsku?

Z PW wszystko jest normalnie, nie widzę nic złego na zrzucie

 

1. Screeny z trackera oraz quickreply są w poprzednim poście. Cytat postu:

Idąc od tyłu...

 

TRACKER:

http://www.cws.i-slownik.pl/temp/tracker.jpg

1 - szybka odpowiedź (brak przeglądarki i skina)

2 - po wciśnięciu "więcej opcji" (brak przeglądarki)

Ergo: W obu przypadkach nie mogę nic odpisać, bo podaję "za mało informacji dodatkowych".

 

QUICKREPLY:

http://www.cws.i-slownik.pl/temp/quick.jpg

Schodzę na dół tematu i jest małe zgrabne okienko QuickReply. Klikam myszą na pole tekstowe i ni z marchewki, ni z pietruchy przełącza się na MCE (okienko poniżej).

Jako doświadczony użytkownik forum nie potrzebuję narzędzi zaznaczonych czerwoną ramką. Poza tym powiększanie się okna edycyjnego też jest denerwujące.

Sugerowanie rozwiązanie: Domyślnie okienko szybkiej odpowiedzi powinno być rozmiarowo pomiędzy tym małym, a tym dużym - powiedzmy 8 linijek, a po kliknięci nie powinno się przełączać na MCE. MCE powinno się włączać dopiero przy "Więcej opcji". Ewentualnie powinno tam być tylko kilka podstawowych przycisków (B, I, U, mordki, link, obrazek, cytat itd) - bez pierwszego i trzeciego toolbara.

 

WAŻNE

Nie działa opcja chyba żadna opcja moderacji operująca na tematach/postach. Nie można skasować żadnego tematu, nie można zamknąć żadnego tematu, nie można nawet odrzucić posta. Nie wiem czy wszędzie i czy na wszystkich skórach, ale w "Co kupić" jest 4 identyczne tematy o zakupie karty graficznej i nie mogę z nimi nic zrobić. Skóra CleanCut, FF 3.6 (aktualizacja z 3.5.8).

 

Jeszcze jeden drobiazg dla moderki. Narzędzie IP po kliknięciu na IP wyszukuje od razu posty. IMO bezcelowe. Lepiej, aby wyświetlało WHOIS. Po co ma lecieć na darmo po bazie...?

Inna sprawa, że zamiata aż miło - chyba nawet szybciej niż "Znajdź posty użytkownika".

 

2. Przycisk z edytora nie jest wyłączony w opcjach lecz zamknięty w komentarz:

http://www.cws.i-slownik.pl/temp/kod.jpg

 

3. Problem opisany na PM. Generalnie powyżej wiadomości od Greg_1 jest powiadomienie od Orgiusza z 14 lutego, że mój temat o grze został zamknięty. Poza tym jest jeszcze w "Rozmówcach" użytkownik Ferdek i ma podpis, że wiadomość odczytano 2007 roku. Żaden z nas (ani ja, ani Ogriusz, ani Ferdek, ani Greg_1) nie jesteśmy autorami tematu o grze i to nie ja powinienem dostać powiadomienie od Orgiusza.

 

4. Przy próbie kasowanie/zamykania tematu dostaję błąd:

http://www.cws.i-slownik.pl/temp/moderka.jpg

Zapewne taki sam dostaje Orgiusz, o czym pisał w Trackerze. Przy próbie odpowiedzenia na ten problem w Trackerze, dostaję błąd, że nie podałem wystarczających danych dodatkowych (screen wyżej w cytowanym fragmencie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałoby się zrobić, że po wybraniu działu forum z listy rozwijanej na dole, automatycznie by przechodziło do wybranego działu? Teraz trzeba wcisnąć "Wykonaj" co jest upierdliwie. Skórka IP.Board.

 

Już o to pytałem i zgłaszałem problem. Widać, że sprawa jest niewygodna dla administracji i nie da się nic z tym zrobić. Sprawa wygląda tak samo na wszystkich skórkach.

 

Co do wyglądu (oddzielenie przyklejonych jak i inne kwestie) to wątpię aby coś się zmieniło. Gdyby to było takie proste to byśmy dostawali odpowiedzi, że sprawa w toku czy coś. Problem w tym, że posty są ignorowane a to znaczy, że nie da się nic zrobić. Takie uroki nowego silnika i trzeba przywyknąć pomimo tego, że niektóre rzeczy są absurdalne. Pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już o to pytałem i zgłaszałem problem. Widać, że sprawa jest niewygodna dla administracji i nie da się nic z tym zrobić. Sprawa wygląda tak samo na wszystkich skórkach.

 

Nie no taka funkcjonalność to banał, prosty skrypcik by wystarczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już o to pytałem i zgłaszałem problem. Widać, że sprawa jest niewygodna dla administracji i nie da się nic z tym zrobić. Sprawa wygląda tak samo na wszystkich skórkach.

 

Administracji pewnie od jakiegoś czasu po nocach się śni (o ile administracja w ogóle śpi ostatnimi czasy) przejście na nowy silnik i masa problemów do rozwiązania, o których pewnie nawet nie wiemy.

Ten select to drobiazg. Większym problemem od zrobienia skryptu do niego jest pewnie znalezienie odpowiedniego template. A jak się doda mnogość skórek... hmm... nic dziwnego że trzeba czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie równie ż występuje problem z PW. Dostałem wczoraj wiadomość i niby wszystko wygląda normalnie z tym, że nie mogłem odpisać ale musiałem zakłądać "Nowa rozmowę", bo przy pierwotnej wiadomosci był "X" czerwony.

Dołączona grafika

 

Za to po kliknięciu w tą wiadomość ukazuje nam się ona, lecz nad nią jest także post Agnes z 2007 roku, który na pewno nie był adresowany do mnie.

Dołączona grafika

Treść zamazałem, bo to raczej nie ważne. A do tego boczna kolumna "Uczestnicy rozmowy" - o co z tym biega? I czemu opcja odpowiedzenia na wiadomosć nie działa (na screen'ie jest nieaktywna)?

Edytowane przez Marians

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...