Skocz do zawartości
qqrydza

Borderlands

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Analizując historię rozwoju gier komputerowych, szczególnie niezmiennie popularnych strzelanin pierwszoosobowych, łatwo zaobserwować pewien stale postępujący trend. Mianowicie klasyczne shootery powoli odchodzą do lamusa, wypierane przez hybrydy międzygatunkowe. I nic dziwnego. W końcu tytuły pokroju Bioshock czy S.T.A.L.K.E.R. łączące w sobie cechy FPS oraz cRPG cieszą się coraz większą popularnością. Korzyści płynących z takowych fuzji można wyliczyć multum począwszy od ambitniejszej fabuły na większej grywlaności skończywszy. Przyszłość należy do nich, zaś jako wielki entuzjasta „mieszańców” nie mogłem przegapić także Borderlands. Gra w założeniach miała scalać najlepsze cechy Diablo oraz Call od Duty podawane w klimacie Fallouta. Brzmi znajomo? Owszem, wszak Id Software obecnie pracuje nad zbliżonym projektem zatytułowanym Rage. Zanim jednak zobaczymy efekty pracy kolegów Johna Carmacka, warto bliżej zainteresować się Borderlands, jako przedsmak tego co nas czeka...<p>

Autor: Sebastian „Caleb” Oktaba</p>

<p>ODNOŚNIK DO PUBLIKACJI</p>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Czy doczekam dnia, kiedy UE zacznie obsługiwać wygładzanie krawędzi?

hmm. w przypadku produktow nv, fsaa w grach na UE dziala praktycznie zawsze. podobnie jest z borderlands. fakt, ze czasami trzeba sie posilkowac nhancerem, ale ogolnie z nvidiowego CP tez dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. w przypadku produktow nv, fsaa w grach na UE dziala praktycznie zawsze. podobnie jest z borderlands. fakt, ze czasami trzeba sie posilkowac nhancerem, ale ogolnie z nvidiowego CP tez dziala.

Trzeba też sobie jasno powiedzieć, że przeciętny Kowalski nie "grzebie" w CP tylko szuka owej opcji w ustawieniach gry, a tam jej niestety nie znajdzie co za tym idzie gra AA nie oferuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie wsadzą taką grafikę.. Mamy koniec 2009. Patrzcie kiedy wyszedł Crysis.. Nadal nie ma nic co ma równie dobrą grafikę i fizykę ...

 

No ale oczywiście CryEngine żaden producent nie wykupi, bo po co.. Lepiej się cofać w tył albo kupując po raz n'ty Untreal Engine. I szczerze mówiąc Crysis miał bardzo dobrą optymalizacje zważając na grafikę. Detale zawsze można obniżyć jak komuś tnie.

 

NO ALE TERAZ GRY NA PC to tylko przełożenie (często marne) z PS3, albo gra zrobiona na odwal się. Dlaczego tak? Ano jak śpiewała ABBA "many, many, many..". Wkurzające to jest! W dodatku że przeciętny PC gracza ma dużo większe możliwości niż te cholerne konsole.

 

Czekam na Crysisa 2.

 

Recka OK, jednak gra mi totalnie nie podchodzi. Marna kopia Fallouta ze skopaną grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recka OK, jednak gra mi totalnie nie podchodzi. Marna kopia Fallouta ze skopaną grafiką.

Sek w tym, ze Borderlands nie ma byc Falloutem tylko Diablo z giwerami :> A grafa ma styl, tylko ze jej jakosc pozostawia nieco do zyczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest dobra, ale gra roku to za dużo powiedziane. Rzeczywiście jest za mało dopracowana. Za mało smaczków, jak np. w diablo (elitarne przedmioty miały czasem kilkanaście linijek opisu, tu tylko 4). Nie wiem co jeszcze wymienić, ale czegoś brakuje. Co do gry drużynowej to wydaje mi się ok. Każda postać wnosi coś do teamu: berseker dodaje życie, soldier ammo, hunter accuracy, a syrena nie wiem. Szkoda, że tylko 4 osoby mogą grać jednocześnie. Na czteroosobowym party 50lvl jest za łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby gamer of the year i dla mnie gdyby nie to, ze takie krótkie.

Tzn. ile zajeło Ci przejscie gry? I dla porównania, pokaz innego FPSa z porównywalnym lub dłuższym czasem grania.

 

brakuje zadbania o detale w stylu blizzardowskim icon_biggrin3.gif zeby to oni te gre zrobili to by bylo pozamiatane icon_biggrin3.gif

Gdyby to robił Blizzard gra wyszłaby w 2015 i była na enginie warcrafta 3 ("ulepszonym"), więc zapomnij o klimatycznej grafice, jaką teraz mamy. NIe poblem robić grę 10 lat i tworzyc kilkunastolinijkowe opisy brni, magiczne sety itp, która w momencie premiery wygląda już na przetarzałą. I tak, grafika jest ważna, ona tworzy 80% kilamtu Borderlands.

 

Borderlands ma dobry pomysł, klimat i wykonanie, bugów praktycznie nie ma. Gra bardzo mi się spodobala i naprawde polecam, zwłaszcza osobom, które nie mogą spędzać 8h dziennie na granie - bo faktycznie, po 8h kilka dni z rzędu gra może zacząć nużyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ile zajeło Ci przejscie gry? I dla porównania, pokaz innego FPSa z porównywalnym lub dłuższym czasem grania.

Około tygodnia, byłoby dłużej, gdyby nie taxi. Niestety ten element gry jest imo niedopracowany, bo co to za przyjemność dosłownie biegać za o 15lv wyższym kumplem, gdzie xp leci jak szalone. Oczywiście, nikt mi nie każe za nim biegać, ale chcąc pograć razem online nie ma innego wyjścia.

 

Ja borderlands nie krytykuje,bo sam sie świetnie przy nim bawiłem, ale właśnie dla tego, że zabawa skończyła się tak szybko ta gra nie zasługuje na Game of the year. A to, że niema innej porównywalnej lub dłużej gry nie znaczy, że ta jest najlepsza.

 

Grafika jak najbardziej dodaje tu klimatu i za to +

Niedługo będzie można już do zombiaków postrzelać, także jest na co czekać.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo sympatyczna. Największe wrażenie zrobiła ( i robi dalej ) na mnie grafika - mimo braku mega fajerwerków, buduje niesamowity klimat. Czuć fallouta, jednak w bardziej lajtowym wydaniu. Nie pamiętam, kiedy ostatnio skończyłem jakiegoś singla (pomijając MW2, który swoją drogą uczy bardzo złych nawyków - szarża na wrogów szybko okazuje się niezbyt skuteczną metodą ( gram czarnuchem )), ale Borderlands postaram się dociągnąć do napisów końcowych.

 

Swoją drogą gram na deflautowym poziome trudności i niekiedy są problemy. Największe były gdy zapuściłem się do pierwszej kopalni. Kilka respawnów, ale udało się mi skończyć questa. Dopiero później zauważyłem, że rekomendowany poziom trudności jest o 4 lvl wyższy od mojego aktualnego.

 

Bardzo lubię cRPGi typu Diablo czy też Dungeon Siege, za dosyć szybką akcję, ciekawe questy i możliwość zbierania coraz to lepszy przedmiotów. FPSy za jeszcze szybsze tempo gry oraz mechainkę. Tutaj połączono te dwa gatunki, wyciągając najlepsze elementy i doporawiając ten mix klimatem ala fallout. Nieżle, nieżle. Widzę przyszłość przed tego typu grami.

 

Myślę że jutro z bratem ruszymy coś online - oby zabawy było tyle co przy L4D.

 

ps. sterowanie pojazdem to jakaś masakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

nie wiecie moze czy da sie po przejsciu gry na playthrough2 zaczac od nowa ta sama postacia 3ci raz? bo po ubiciu ostatniego bossa i oddaniu questu nie widze niestety tej opcji. Niewiem czy to u mnie cos sie zwalilo czy tak juz ma byc ze 2 razy a potem to jak cos to multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...