Skocz do zawartości
hardy99

Gigabyte Ma770t-ud3p

Rekomendowane odpowiedzi

maxymili - możliwe, że ma w domu. Sam chciałem sobie kupić proca, żeby był, z dobrym steppingiem, a potem składać reszte. Nie zrobiłem tego i teraz .. cóż trudno się mówi :/

Tyle, że AMD sprzedaje na razie c3 965, a x2 555 i inne mają dopiero wyjść. Chyba, że już są, to chętnie się dowiem gdzie, bo sam czekam, aby móc kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko do posiadaczy plytki

 

czy u Was tez tak jest ze po dotknieciu palcem radiatora rusza sie ? (miedzy procem a karta graficzna)

gorna czesc nie przylega do mobo z tego co zauwazylem

nawet jak dcisne "bolec" to radiator sie rusza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem z OC Athlon II X4 620 puszczony na 13x270 napięcie 1,425V, mnożnik NB x8, Pamięć x4, HT Link 1890Mhz, opóźnienia na wszystkie banki 160ns, timingi takie jak dla 1600MHz testowane w prime ponad godzinę zero błędów, dziś pojawiły się błędy odczytu więc zapuściłem prime i od razu się wysypał wiec wchodzę do biosu patrze czy coś się nie przestawiło ale wszystko ok znów odpalam prime leci już ponad pół godziny i 0 błedów. WTF? Przedobrzone z OC czy może tylko jednorazowy foch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłem OCCT za godzinek dam znać czy przeszło, ram ustawiony mam na 1080MHz z timingami takimi jak dla standardowej częstotliwości 1600MHz czyli 9-9-9-28-40 więc już niżej zjechać nie mogę...

 

 

EDIT: Test oczywiście zakończony pozytywnie zero błędów jak będę miał czas zapuszczę na 2h ale o ile nie wysypie się na początku to wątpię aby później się wysypało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wlaczeniu AHCI pojawia sie dodatkowy screen z dyskami (AHCI DRIVE INIT)

przez co komp wlacza sie dluzej. Jak mozna to pominac ? Czytalem instrukcje oblusgi biosu i nie znalazlem odpowiedniej funkci

 

I czy jest mozliwosc przyspieszenia monitu: Verifying data pool, amd data change... update new data succes?

 

technika idzie na przod a te biosy uruchamiaja sie tak dlugo jak10 lat temu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wlaczeniu AHCI pojawia sie dodatkowy screen z dyskami (AHCI DRIVE INIT)

przez co komp wlacza sie dluzej. Jak mozna to pominac

NIE.

 

Czy ci system wstaje szybciej/wolniej z właczony AHCI ? ( liczy sie czas od samego bootu sysa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wlaczonym ahci komp wlacza sie dluzej przez dodatkowy ekran ahci

 

mam tak:

1 ekran: grafika

2 : proc, wejscie do biosu

3: ahci list

4: Verifying data pool

zajmuje to zawsze 26 sekund

i wreszcie system sie uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem bios w nadziei, że znikną u mnie problemy z ramem po oc procka ale niestety nic w tej kwestii się nie poprawiło.... różnic w stosunku do F5 również nie zauważyłem...

 

EDIT: Jedna zmiana zauważalna szybsze uruchamianie zamiast komunikatu Verifying data pool, amd data change... update new data succes mamy pojawiajacy się dosłownie na sekundę Verifying data pool

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Jedna zmiana zauważalna szybsze uruchamianie zamiast komunikatu Verifying data pool, amd data change... update new data succes mamy pojawiajacy się dosłownie na sekundę Verifying data pool

Dziwne u mnie nic sie w tej kwestii nie zmienilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności czy to nie był jednorazowy wybryk sprawdziłem przed chwilą jeszcze raz i pojawia się dosłownie na sekundę Verifying data pool..... i to wszystko

 

Schranzer kręcony masz procesor? Jeśli tak to mógłbyś napisać na ile i jakie masz ustawienia pamięci? U siebie mam problem właśnie z tymi goodramami po OC procka...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIc nie krece nie widzie roznic wydajnosci w zwyklym uzytkowaniu a nawet w grach wiec na defaultach jade. Musze przyznac ze dopiero dzis po 3 uruchomieniu od flashowania wystapil ow efekt szybszego uruchamiania. Jakis slow motion czy co :)

 

Co do oc - nigdy nie bylem w tym obeznany - jak podkrecalem by zobaczyc ile wycisne sobie max z 3dmarkow to zmienialem tylko czestotliwosc by dojsc do tych 3.5, 3,6 i dawalem napiecie wyzsze. Nic pamiatek nie ruszalem bo po prostu nie wiedzialem co zmienic na co. Chetnie bym potestowal ile wycisne max jakby mi ktos zapodal co mam z pamieciami zmieniac ale konkretnie. Bez ruszania pamieci stabilnie do 3.6 dochodze wyzej nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BRVideo

Czy w biosie da się wyłączyć napięcie USB, po wyłączeniu kompa ?, bo jak mam wyłączony komputer, to dysk zewnętrzny nadal działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem :? Z poniższego obrazu wynika że nie mam obsługi USB2.0 (brak rozszerzonego kontrolera), Korzystam z win7U 32bit

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a0b8d34e9f1b9f95.html

 

Ustawienia w BIOsie mam takie:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/70958093b698063d.html

 

Czy coś źle ustawiłem? a może nie tu szukam? :oops:

Edytowane przez ziutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja widzę to masz rozszerzony kontroler magistrali i powinieneś mieć USB 2.0. Ja mam tak samo i USB 2.0 u mnie działa.

 

Niby tak, ale z menadżera urządzeń wcale tak nie wynika , więc co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do MA770T-UD3P rev. 1.0 można bezproblemowo wgrać bios F5? Bo na stronie gigabyte pisze, że jedna z opcji jest tylko dla rev. 1.1, więc wolę się upewnić.

Edytowane przez trudny3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto ma Mugena 2 na tej płycie mógłby mi powiedzieć czy on jest |||| czy obrócony o 90 stopni a najlepiej wstawić zdjęcie?

kolego wystarczyło wrócić do 5 strony tematu...

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3413592

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3414017

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...