Skocz do zawartości
spavatch

Asus A7V8X (Gold) - zlote rady, codzienne problemy...

Czy jestes zadowolony ze swojego A7V8X?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojego A7V8X?

    • Zdecydowanie tak, nic wiecej do szczescia nie trzeba.
      58
    • Tak, jednak do podkrecania przydalo by sie cos innego.
      26
    • W koncu nie wiem, dobra ona czy zla?
      16
    • Nie, ale nie zmienie, narazie wystarczy.
      8
    • Nie, same problemy, zmienie przy najblizszej okazji.
      16


Rekomendowane odpowiedzi

nie rozumiem Twojego pytania.

 

w biosie możesz ustawić w jakim trybie ma pracowac AGP.

BIOS wyswietla te predkosci AGP ktore sa dostepne dla wlozonej karty, wiec jesli nie widzisz 8x to Twoja karta nie obsluguje AGP x8 czym sie jednak nie trap :]

 

taki hint - A7V8X bynajmniej moje, z radkami 9800 (a wczesniej z 9700) zle wspolpracuja w trybie x8... wydajnosc ta sama przy x4, a stabilnosc poprostu jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumowując , prawdopodobnie mam kartę 4x mimo że zamawiałem 8x, jak włożę obsługującą 8x to powinno w biosie pojawic mi się 2x , 4x , 8x czy tak , szukałem w manualu i na stronach ASUSA ale nie spotkałem wyjaśnienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z góry uprzedzam, że jestem kompletnie zielony, więc proszę nie nabijać się z moich pytań. A mam ich kilka na początek:

1. Co to jest revision i jak sprawdzać jego wersję?

2. Jak sprawdzić wersję bios?

3. Czy z oznaczeń umieszczonych na płycie głównej można wyczytać jakieś urzyteczne informacje? Gdzie ich szukać?

4. Do czego służy AGP Performance Control i DRAM Burst Length 8QW-obie opcje mem ustawione na disable.

Z góry thx!

Żądny wiedzy i wtajemniczeń!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIBOR: powinno być tak jak piszesz. Masz kartę 4x.

 

1) wersja płyty ? może się zmieniać w okresie produkcji, znajdziesz ją nadrukowaną na płycie, w okolicach slotów PCI

 

2) Przy starcie komputera podaje

 

3) To zależy co chcesz wyczytac ? ;) i co jest dla ciebie uzyteczne

 

4) w praktyce nie widze róznicy przy włączonej/wyłączonej tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx! A czy są jakieś użyteczne informacje, których znajomość przydaje się przy podkręcaniu? Mój procek to athlon xp 2000+, jaką wartość mogę ustawić, nie bawiąc się napięciem, w opcji CPU Speed-1200, 1600, 2000, 2500 czy może manual (i bawić się mnożnikiem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, dotyczacy opcji OVERVOLTAGE mianowicie po jej wlaczeniu powinnismy miec pelna regulacje napiecia Vcore do 2V z groszami, bez niej (przy normalnym ustwieniu zworki) mamy tylko 1,7 V (na maxa), teoretycznie powinno tak byc jednak w praktyce zarowno model Asusa A7V8X i A7V8X-X nie pozwala na to gydz po ustawienu zworki na DISABLE lub ENABLE mamy dalej regulacje napiec do 1,7 V, te ustwienia testowalem zarowno na nowym sprzecie jak i na swoim -zasilacz tez mam niczego sobie wiec co jest grane :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam DLT3C i standardsowe napięcie 1,5V mogę dać na max 1,7V ja ustawię overvoltage na enable to mamn jeszcze +0.1V czyli max 1,8V dalej już nie da :(. Pozostaje drut mod. Kolega ma na przykład DUT3C i ma 1,6V do 1,8V. Czyli jak by zrobić drut mod na 1,75V to ww biosie mamy +0.2V i +0.1 na overvolt czyli pisane w instrukcji 2.05V innego sposobu chyba nie ma. Chyba że ktoś stworzył biosa w którym mamy możliwość od 1.5V do 1.95V bo to było by super (hehe nawet jeszcze niższe jak w moim starym A7V133 mam 1,1V!) Może ktoś się tym interesował bardziej bo też mi to trochę przeszkadza a na 1.8B procek mi idzie tylko 2530MHz :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PMP, ty masz bartona (1,65V) i tobie dodaje 0,2V na overvoltage? Ja mam tbred 1,5V i mi dodaje 0,1V, co z tym zrobić, chyba pozostaje tylko drut mod. Maksymalnie moge dać na proc 1,8V i nic więcej jak napisałem wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie wiem, czy to kwestia ustawień w biosie czy niefart z zasilaczem.

Mam athlonxp 2000+, ustawiłem mnożnik na 12,5, FSB na 166. Jeśli chodzi o pamięć to mam KINGMAX 512MB DDR-400 PC3200, ustawiłem SDRAM CAS Latency-2, SDRAM RAS to CAS Delay-2, SDRAM RAS Precharge Delay-2, SDRAM RAC Active Precharge Delay-8. Napięcie jest wszędzie domyślne. Grałem sobie grzecznie aż tu nagle komp się wyłączył. Myślałem, że procek się nagrzał i wyłączył, ale nie. O co chodzi? Zasilacz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co się dzieje, komp się nie włącza czy co ? Możliwe że procek ma za słabe napięcie lub za wysoką temperaturę. Jeśli się w ogóle nie odpala to może być wina zasilacza. Jak wciskasz power to coś się dzieje czy nic ?. Te pamięci jakie mają czasu standardowo? może niewytrzymały presji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci to domyślnie jest 2,5-4-4-10. Komp się nie włącza, po wyjęciu wtyczki z gniazda, powtórnym jej włożeniu i przyłożeniu ucha do zasilacz coś tam cichutko brzęczy, jednak po wciśnięciu power migną diody, drgnie wiatrak i cisza. Wyczyściłem CMOS, myślałem, że to coś da i nic. Co to może być???Please HELP, bo musiałbym zabrać kompa do serwisu do Olsztyna (z Torunia). Komp ma dopiero 2 tygodnie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość sprawdź na innym zasilaczu, sam zasilacz też możesz sprawdzić czy działa łącząc zielony i czarny kabel na wtyczce ATX (choć nie jestem pewnien poszukaj jak odpalić sam zasilacz ATX), ale raczej nie jest to wina zasilacza, możliwe że poszły kondensatorki na płycie bo miałem jkiedyś podobny przypadek, obejrzyj czy nie są wylane, napukłe na plycie głównej, najlepiej jak byś miałmożliwość sprawdzać każdy komponent osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie , na płycie znalazłem dwa miejsca do przyłączenia wiatraków na 12V , czym się różnią te złącza i jakie wiatraki można podpiąć , złącza są opisane jako Chassis ( oznaczenie na płycie CHA_FAN1) oraz Power Fan (oznaczenie PWR_FAN1)

 

ps. Czy ma ktoś może manual do płyty A7V8X w języku polskim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie , na płycie znalazłem  dwa miejsca do przyłączenia  wiatraków na 12V , czym się różnią te złącza i jakie wiatraki można podpiąć , złącza są opisane jako Chassis ( oznaczenie na płycie CHA_FAN1) oraz Power Fan (oznaczenie PWR_FAN1)

 

ps. Czy ma ktoś może manual do płyty A7V8X w języku polskim ?

Niczym się nie różnią. Można do nich podpinać dowolne 12V wiatraki. Naazwy jedynie sugerują, że mogą to być wiatraki umieszczone w obudowie (chassis) i zasilaczu (power).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przy włączaniu komputera, nie ważne jak jest podkręcony procek zawsze wyświetla się bazowa wartość czyli w przypadku 1700+ zawsze bedzie pokazywał 1700+ Jest jakaś możliwość zmiany tego, jakaś przeróbka BIOS-u, płyty głównej lub Procka

 

2. Czy na tej płycie (ASUS A7V8X) pójdzie Barton 2500+ Bo na stronie producenta nie ma nic o Bartonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje napiecia na 7 miesięcznym sprzęcie ( zasilacz Megabajt 350W) :

+ 3.3 V- 3.39 V

+ 5 V - 4.78 V

+ 12 V - 13.50 V

-12 V - 13.41 V

-5 V - 5.08 V

napiecie na procesorze 1.74 V

 

czy tak powinno być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziwne rzeczy się dzieją z moim kompem. Niedawno wymieniłem zasilacz na 400W (stary 300W mi padł) i się zaczęło. Komp sam się resetuje w najmniej oczekiwanych momentach. wygląda to tak-resetuje się, pokazuje się ekran z wersją bios itd., resetuje się ponownie raz lub dwa i dopiero się odpala. Dzieje się tak po zainstalowaniu windy, potem jest spokój. Coś z kompem czy z windą? WinXP zasugerował kiedyś przy uruchamianiu, że to może być wina nowo wykrytego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem z A7V8X-X:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=52573

Wentyla sprawdzałem na innej płycie i wszystko gra, a tu nie.

 

Mam jeszcze kolerjny problem mam bios 1007 (na wcześniejszej "firmowej" wersji 1006 też się to działo) że jak wchodzę do biosa to niby wszystko OK, ale jak próbuję wejść do "Hardware Monitor" to komputer zaczyna nie reagować przez około 3 sekundy i dopiero po tych 3 sekundach wchodzi to tej sekcji biosu. Czy to jest normalne?

Bo do innych sekcji wchodzi od razu bez żadnych "postojów"

A jeśli chodzi o temperaturkę procka to inną mi pokazuje sandra 2004 (mniejszą) niż bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem plute ASUS A7V8X-X z duronem 1600 i pamieciami kingston 512 mb pc333.

Wszystko ladnie dzialalo (nie podkrecalem), az przyszlo mi do glowy zrobic update biosu z revision 1006 (taka wersja byla wgrana standardowo) do wersji 1007... i zaczely sie problemy....

w2k sie resetowal... niby sie uruchomil (czasami nie) ale za chwile jakies bledy... blebleble i reset samoczynny..... nie wiedzialem co jest grane no to proboje zainstalowac od nowa winde.... a tu podczas instalacji krzyczy cos ze nie moze skopiowac plikow blebleble i restart...

Zmienilem w biosie ustawienia pamieci z 333 na 266 i wszystko dobrze chodzi... ale denerwuje mnie ze przedtem gdy mialem ustawione 333 (lub auto) tez wszystko ladnie chodzilo, a teraz nie ! I jeszcze jedna rzecz zauwazylem ze w BIOS'ie (po uaktualnieniu na 1007) nie zapamietuje nazwy dysku ani cdrw tylko wyswietla AUTO, a przedtem tego nie bylo.

Czy jest jakas mozliwosc wrocenia do poprzedniej wersji BIOS'u ? A moze wyszla jakas nowa wersja ? Chociaz na stronie asusa jest najnowsza: 1007.

Jak by ktos mogl mi pomoc to bylbym bardzo wdzieczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakas mozliwosc wrocenia do poprzedniej wersji BIOS'u ? A moze wyszla jakas nowa wersja ? Chociaz na stronie asusa jest najnowsza: 1007.

Jak by ktos mogl mi pomoc to bylbym bardzo wdzieczny...

Bez problemu zmienis bios na nizszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy temperatury podawane przez bios a co za tym idzie przez asus probe są wiarygodne???

Sandra 2004 pokazuje mi dość wysoką różnice tzn bios pokazuje 59 a sandra 48.

Przy sandrze 2003 wyniki sie pokrywały co jest.

Wyniki na sandrze 2003 robiłem na 1700 palomino ,teraz mam nowy proc.

Skąd ta rozbierzność??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Termometry" na Asusie są faktycznie badziewne.

Czym najlepiej mierzyć temperaturę?

 

Chce kupić panel Asusa. Taki z wyświetlaczem. Jakie on ma funkcje i gdzie można go kupić? Warto? Może lepiej jakiś inny panel innej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też mam kilka pytań, płytę mam a7v8x-x:

-gdzie włącza się postreporta?

-skąd macie wersję biosu 1009, skoro na stronce asusa jest dopiero 1007?

-windows się nie uruchamia na fsb 174 i większym :( dlaczego

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W Biosie

2. Cyba mylisz płyty, do A7V8X jest nawet 1013, ale do A7V8X-X są osobne biosy i najwyższy to chyba 1007

3. Mogą być różne przyczyny: nie wyrabia proc, nie wyrabia RAM, przegrzewa się NB. Na początkek spróbuj podnosić napięcie procesora i pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taki dziwny problemik - Pod winXP ASUS-Update podczas podlaczania sie do serwerow krzyczy ze aktualnie podlaczonych jest zbyt wielu userow i zeby sprobowac pozniej, natomiast jak pod win98 jest OK i laczy sie bez problemow.

(FTP mam na Passive, zabezpieczenia internet-sredni) - o co tu moze chodzic ?

 

BTW:

Co do biosa to faktycznie przy pytaniu podawajcie dokladną wersję płyty.

- A7N8X Deluxe-a są dwie wersje wiec jak podajecie A7N8X to wogole nie wiadomo o co Wam chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...