Skocz do zawartości
Gi3r3k

Seria P7P55D Czyli P55 Od Asusa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj dotarl do mnie nowy sprzet, mianowicie:

 

Asus P7P55D Deluxe

Intel i7 860

DDR3 G.Skill 4GB PC1866 Dual 2x2GB RH CL9 Ripjaws

Bequiet Stra. Power E7 CM 680W

Gigabyte Radeon HD5870

 

I mam pewien problem z ramami...Otoz obydwie kosci pamieci wygladaja na ok, sprawdzane memtestem, przez okolo 30 min (po 30min na kosc) zadnych bledow, wiecej mi sie nie chcialo czekac :) Ale za nic w swiecie nie moge ich uruchomic w Dualu (w single 2 kosci tez nie dzialaja). pojedyncza kosc dziala tylko w slocie 4 (lcizac od lewej) kiedy dam pojedynczie kosci w slot 1 albo 3 - komp nie wstaje, kiedy wsadze kosci w dual 1 i 3 tez nie wstaje, kiedy wsadze kosci w dual w 2 i 4 to komp wstaje, lecz po uruchomieni windowsa po max minucie wyskakuje Blue screen ...Dodam ze pojedyncza kosc w slocie 2 tez nie dziala, komp nie wstaje. Przycisk MemOK nie nie pomaga, probowalem ustawic taktowanie w biosie na 1600mhz (domyslnie caly czas sie ustawialo na 1333) tez nic nie pomoglo. Wiec czy to oznacza ze na 100% plyta ma padniete sloty 1, 2 i 3? tylko w takim razie dlaczego przy dualu 2 i 4 komp wstaje. Nie instalowalem jeszcze nowego biosu, wlasnie sie do tego przymierzam. Znacie moze takie przypadki i jak ten problem rozwiazac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie P55 (albo raczej procesory na S1156) nie wstaje na pamięciach umieszczonych w slotach 1-3 (ale jak obsadzisz wszystkie sloty - będzie działać).

 

Co do BSODów - podwyższ im napięcie w biosie, bo pewnie dostały za mało. Ustaw tyle, ile jest na nich napisane, pewnie jakieś ~1.8V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj dotarl do mnie nowy sprzet, mianowicie:

 

mam pewien problem z ramami...Otoz obydwie kosci pamieci wygladaja na ok, sprawdzane memtestem, przez okolo 30 min (po 30min na kosc) zadnych bledow, wiecej mi sie nie chcialo czekac :) Ale za nic w swiecie nie moge ich uruchomic w Dualu (w single 2 kosci tez nie dzialaja). pojedyncza kosc dziala tylko w slocie 4 (lcizac od lewej) kiedy dam pojedynczie kosci w slot 1 albo 3 - komp nie wstaje, kiedy wsadze kosci w dual 1 i 3 tez nie wstaje, kiedy wsadze kosci w dual w 2 i 4 to komp wstaje, lecz po uruchomieni windowsa po max minucie wyskakuje Blue screen ...Dodam ze pojedyncza kosc w slocie 2 tez nie dziala, komp nie wstaje. Przycisk MemOK nie nie pomaga, probowalem ustawic taktowanie w biosie na 1600mhz (domyslnie caly czas sie ustawialo na 1333) tez nic nie pomoglo. Wiec czy to oznacza ze na 100% plyta ma padniete sloty 1, 2 i 3? tylko w takim razie dlaczego przy dualu 2 i 4 komp wstaje. Nie instalowalem jeszcze nowego biosu, wlasnie sie do tego przymierzam. Znacie moze takie przypadki i jak ten problem rozwiazac?

 

Sprawdź czy na pewno dobrze je włożyłeś, bo jak źle siedzą to może właśnie dla tego nie wstawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy na pewno dobrze je włożyłeś, bo jak źle siedzą to może właśnie dla tego nie wstawać.

Probowalem juz z 30 razy zamieniac pamieci, sloty itp, za kazdym razem starannie je dociskajac wiec mysle ze nie to jest problemem

 

 

Co do napiecia to na opakowaniu jest napisane 1,6v, tak tez pokazuje w biosie.

Edytowane przez LFSGuru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzbanek: do kogo to bylo?

 

 

Co do tematu, Zaktualizowalem bios do wersji 0606 i dalej to samo...nie moge cos zaktualizowac biosu do wersji 0915 bo mi wyskakuje ze ten bios nie jest kompatybilny z moim aktualnym...Tzn ze musze wszystkie wersje pokolei aktualizowac az dojde do 0915 czy co?

 

I napiecie ramu tez nie pomoglo, zwiekszalem co 0,05 i na 1.75V komp pochodzil z 5 minut po czym bluescreen ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stroje asusa i pobierz jeszcze raz z drugiego serwera, może coś nie tak z plikiem. Nie powinno byc żadnych problemów a przeskoczeniem wersji.

Najbezpieczniej używac nagranego pliku na pamięć flash i ładować poprzez program wbudowany w bios (ALt+F2 podczas uruchamiania). Ale i spod systemu tez będzie nie najgorzej o ile komputer jest stabilny i się nie zawiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobieralem ten bios z linka ktory byl dany strone wczesniej, czy tam 2 strony...ze strony asusa tez sciagalem i tez to samo. W ASUS Update wyskakuje taka wiadomosc: The model of the bios image doesn`t match the bios rom currently present. Press exit button to exit.

 

Edit: ok i wszystko jasne odnosnie biosu, nie zauwazylem ze caly czas pobieralo mi wersje od plyty p7p55d...sciagnalem ze strony do wersji deluxe i wszystko dziala jak nalezy. Ide przetestowac czy pamieci dzialaja, oby dzialaly :(

 

Edit2: no i nie moge uruchomic tych dwoch kosci ram :/ nie wiem juz co robic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLoty 1 - 3 liczysz tak jak są w instrukcji czy liczysz je od proca? Asus wymyślił że sloty 1 - 3 to w rzeczywistości (licząc od proca) 2 - 4. Mnie w innych konfiguracjach komp wogóle sie nie podniósł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Asus tak wymyślił tak jest na wszystkich płytach na P55 i tak samo mam na MSI GD65. Zresztą my mówimy, że trzeba wsadzić w sloty 2/4 (licząc od proca) a jednak w instukcji piszą, że w sloty 1/3 (ale licząc od drugiej strony). W rzeczywistości są to tak naprawdę własnie sloty 1/3 tak bios wykrywa te sloty i tak samo CPU-Z poprostu wszyscy przyzwyczailiśmy się, że dawneij sloty były numerowane i liczone od strony cepa, teraz natomiast po większych zmianach (pewnie największe znaczenie ma wbudowany kontroler pamięci w procku) sloty na P55 nalezy numerować i liczyć od drugiej strony czyli od końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić na innym pamięciach

No niestety nie mam za bardzo takiej mozliwosci :(

 

SLoty 1 - 3 liczysz tak jak są w instrukcji czy liczysz je od proca? Asus wymyślił że sloty 1 - 3 to w rzeczywistości (licząc od proca) 2 - 4. Mnie w innych konfiguracjach komp wogóle sie nie podniósł.

No ja caly czas liczylem od strony procesora

 

Skoro wtedy masz blue screen to obastawiam że w biose coś jest niehalo może napięcie IMC za małe?

A co to jest to IMC? I w biosie sie to tak samo nazywa? I czemu usze cos grzebac w biosie zeby odpalic pamieci w dulau (ogolnie zeby mi 2 kosci odpalily) skoro pojedyncza kosc dziala jak trzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj najnowszy bios musi Ci to pomoc bo tez mialem z tym problem... coraz bardziej mnie ten sprzet wqrza !!!!!!

 

 

 

ja mam wiekszy problem a mianowicie:

 

 

 

Zmienilem komputer a dokladnie plyte, ram oraz procka na to co mam w sygnaturce. Na gieldzie koles mi wymienial sprzet i chyba cos zle podlaczyl albo mam problem w ustawieniach w biosie. Gdy wlaczylem 1wszy raz kompa odrazu pojawily sie problemy z Biosem ale po upd biosu wszystko poszlo dalej do momentu:

 

Najpierw pojawia sie to:

 

http://www.satfilm.net.pl/~amber/1.jpg

 

nastepnie to:

 

http://www.satfilm.net.pl/~amber/2.jpg

 

 

Za 10tym resetem kompa i wejsciem do biosu - w sumie tylko wylaczam dyski i wlaczam ponownie - w koncu wchodzi system i pojawia sie:

 

http://www.satfilm.net.pl/~amber/3.jpg

 

 

Robie reset i wtedy smiga wszystko bez zarzutu, jesli wylacze komputer i wlacze go po jakis np 24h wtedy problem pojawia sie na nowo...

 

co jest wtf grane?? czy ktos mi powie?????

 

 

mało tego.....

 

 

jak juz jestem w windzie, grzebie po dysku i uruchomie cokolwiek z dysku nr2 to wczytuje i chwilowa ma zawieszke tak jakby brakowalo jakis sterow ?? cos z zasilaniem?? zanim zmienilem w/w czesci nie mialem kompletnie zadnych problemow z dyskami

 

kopiowanie z jednego dysku na drugi tez zajmuje wiecznosc

 

 

totalna zalamka :/ prosze o pomoc

 

 

 

 

 

upd:

 

 

 

wgralem wczoraj najnowszy bios i wciaz mam to samo, kupilem nawet antivira znalazl cos usunal, nadal wszystko to samo !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam za bardzo takiej mozliwosci :(

 

 

 

No ja caly czas liczylem od strony procesora

 

 

 

A co to jest to IMC? I w biosie sie to tak samo nazywa? I czemu usze cos grzebac w biosie zeby odpalic pamieci w dulau (ogolnie zeby mi 2 kosci odpalily) skoro pojedyncza kosc dziala jak trzeba?

@LFSGuru

Wsadz pamieci w slot 2 i 4 czyli ten w ktorym dziala ci dual z bledami. Zrob telefonem zdjecia z ekranu biosu, tam gdzie ustawia sie wszystkie napiecia pamieci, procka itp.

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, podniosle napiecie IMC o 0,05v, ramy sutawilem na 1333MHZ (DRAM Frequency) i komp juz chodzi z dobre 30 minut bez blue screena :D Mam nadzieje ze tak juz zostanie do konca bez zadnych problemow. Jakim programem mozna zrobic test tych pamieci, tak zeby je obciazyl na maxa itp? Tylko chcialbym cos zeby w windowsie odpalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest mi ktos w stanie pomoc?? bo ja nie mam bladego pojecia co sie dzieje z tym shitem, bede go wyrzucal przez okno zaraz wiec podam Wam adres kto 1wszy ten lepszy ;p

W temacie o 7 ci odpisałem ale moderzy jak przenieśli temat pousuwali posty.

Odłącz dyski i sprawdź czy bez nich ekran biosu tego nie wyświetla. Jeśli jest zmiana spróbuj podłączać dyski pojedynczo.

 

Bios resetowałes po update?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...