Skocz do zawartości
meeron

Msi P55 - GD80/GD65/CD53

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jaką z tych 3 pamięci polecacie do MSI P55 GD65 i Core i5

 

1. Kingston 2x2 GB Dual 1600MHz HyperX DDR3 Core i5/i7

2. OCZ Dual 2x2GB 1600MHz Platinum Core i5/i7

3. Patriot 2x2GB 1600MHz Dual Viper II Sector5 i5/i7

 

Mam tylko te 3 do wyboru więc proszę nie pisać abym dorzucił kilka dyszek i wziął jakieś inne. Osobiście skłaniam się ku tym Kingstonom zresztą moje preferencje są ułożone wg nr na liście)

 

Chodzi mi przede wszystkim czy nie będą gryźć się z płytą. Aha i jeśli już napiszecie, że np. OCZ to napiszcie dlaczego akurat te i dlaczego nie ewentualnie Kingstony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaką masz w końcu płytę? W temacie asusa p7p55d też zadałeś to pytanie. Z testów/recenzji wynika, że wymienione przez ciebie ramy nie "gryzą" się z gd65, pewnie podobnie będzie na asusie, w końcu są dedykowane dla i5/i7. Ja bym brał tańsze o jak najlepszych parametrach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Czyli niemalże żadnej różnicy do bez porównania lepszych GoodRAMów Pro 2000MHz na Elpidach Hyper :-)

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Naprawde nie bardzo dostepne są te GoodRam'ki i na dodatek nie po tej cenie i jeszcze pewnie nie ma nigdzie w KRK i bede musial za przesylke bulic. Nie widzi mi się to. O ile rzeczywiście będzie dorzucony 3DM to biorę te patrioty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Naprawde nie bardzo dostepne są te GoodRam'ki i na dodatek nie po tej cenie i jeszcze pewnie nie ma nigdzie w KRK i bede musial za przesylke bulic. Nie widzi mi się to. O ile rzeczywiście będzie dorzucony 3DM to biorę te patrioty :)

Z tego sklepu co zaprezentowałeś ceny to na pewno jest 3DM sam ostatnio widziałem. Sklep bardzo pozytywny zawsze możesz się dogadać jak Ci się nie spodobają Patrioty weźmiesz Patrioty bo OCZ już nie ma :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do ciekawych wniosków

Xeon 3450 EVGA 657 3,8mhz 1,35-1,36V temp 85max linx

Xeon 3450 MSI GD 65 3,8mhz 1,4-1,41V temp 92 max linx

I5 750 EVGA 657 4,0ghz 1,34V temp 73 prime

I5 750 MSI GD 65 4,0ghz 1,39V temp 81 prime

 

czyżby słabsza sekcja wymagał wyższego V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jaką z tych 3 pamięci polecacie do MSI P55 GD65 i Core i5

 

1. Kingston 2x2 GB Dual 1600MHz HyperX DDR3 Core i5/i7

2. OCZ Dual 2x2GB 1600MHz Platinum Core i5/i7

3. Patriot 2x2GB 1600MHz Dual Viper II Sector5 i5/i7

 

Mam tylko te 3 do wyboru więc proszę nie pisać abym dorzucił kilka dyszek i wziął jakieś inne. Osobiście skłaniam się ku tym Kingstonom zresztą moje preferencje są ułożone wg nr na liście)

 

Chodzi mi przede wszystkim czy nie będą gryźć się z płytą. Aha i jeśli już napiszecie, że np. OCZ to napiszcie dlaczego akurat te i dlaczego nie ewentualnie Kingstony.

Witam

mam ta wlasnie plyte i pamieci kingston dokladnie te co proponujesz nie sa dobrze rozpoznawane przez plyte

wiec nie polecam ci ich (teraz sam niewiem co z tym problemem zrobic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do ciekawych wniosków

Xeon 3450 EVGA 657 3,8mhz 1,35-1,36V temp 85max linx

Xeon 3450 MSI GD 65 3,8mhz 1,4-1,41V temp 92 max linx

I5 750 EVGA 657 4,0ghz 1,34V temp 73 prime

I5 750 MSI GD 65 4,0ghz 1,39V temp 81 prime

 

czyżby słabsza sekcja wymagał wyższego V ?

No ciekawe są te wyniki, tylko DDR2 powiedz czy te napięcia to są mierzone urządzeniem czy z softu, może ustawienia Biosu. Wiadomo słabsza sekcja może wytwarzać mniej amperów( ew. mniej stabilny amperaż) a w konsekwencji trzeba to nadrobić większym V, ale bilans mocy i tak wypada identyko, tylko skąd ta różnica temp chyba że to też soft:)

Edytowane przez Shamtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do ciekawych wniosków

Xeon 3450 EVGA 657 3,8mhz 1,35-1,36V temp 85max linx

Xeon 3450 MSI GD 65 3,8mhz 1,4-1,41V temp 92 max linx

I5 750 EVGA 657 4,0ghz 1,34V temp 73 prime

I5 750 MSI GD 65 4,0ghz 1,39V temp 81 prime

 

czyżby słabsza sekcja wymagał wyższego V ?

sprawdz nowe biosy .. zmieniaja sporo w kwestii napiec na mobo (mówie o GD-65)

i jeszcze pytanie czy to napiecia z CPU-Z czy z wyprowadzonych pkt pomiarówych

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do ciekawych wniosków

Xeon 3450 EVGA 657 3,8mhz 1,35-1,36V temp 85max linx

Xeon 3450 MSI GD 65 3,8mhz 1,4-1,41V temp 92 max linx

I5 750 EVGA 657 4,0ghz 1,34V temp 73 prime

I5 750 MSI GD 65 4,0ghz 1,39V temp 81 prime

 

czyżby słabsza sekcja wymagał wyższego V ?

Te napiecia ktore tutaj podales to bios/cpu-z/pomiar z punktow? Nie sprawdzalem jeszcze EVGA, ale MSI podaje na punkcie pomiarowym znacznie wiecej niz bios i cpu-z. Ale faktycznie nowe beta biosy poprawiaja obsluge napiec.

 

A zeby bylo smieszniej, to EVGA uzywa podobnych ukladow jak DR.Mos ;) Produkcja firmy corki NECa.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam core i5 750 i msi p55 gd65. Mecze sie z podkreceniem tego procka i chcial bym oisiagnac 4ghz. Co najciekawsze udalo mi sie ten wynik osiagnac ale temperatury byly dosc wysokie bo okolo 95C w stresie. Testowalem procka programem "LINX" przez ponad 2h i test zakonczyl sie pozytywnie. Wszystko bylo by dobrze poza tym ze gdy komputer zostaje na dluzsza chwile w spoczynku to sie zawiesza. Nie rozumiem czemu tak sie dzieje skoro w stresie chodzi normalnie to czemu w spoczynku lapie zawias? Prosil bym o zdjecia z ustawieniami oc w biosie. Moze tam mam cos nie tak. Bardzo byl bym wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam core i5 750 i msi p55 gd65. Mecze sie z podkreceniem tego procka i chcial bym oisiagnac 4ghz. Co najciekawsze udalo mi sie ten wynik osiagnac ale temperatury byly dosc wysokie bo okolo 95C w stresie. Testowalem procka programem "LINX" przez ponad 2h i test zakonczyl sie pozytywnie. Wszystko bylo by dobrze poza tym ze gdy komputer zostaje na dluzsza chwile w spoczynku to sie zawiesza. Nie rozumiem czemu tak sie dzieje skoro w stresie chodzi normalnie to czemu w spoczynku lapie zawias? Prosil bym o zdjecia z ustawieniami oc w biosie. Moze tam mam cos nie tak. Bardzo byl bym wdzieczny.

 

Wyłącz C-state tam gdzie jest opcja C3 i C6 ja mam cos takiego na Asusie. Przy ograniczonym C state do C1 zero problemu. Powiedz jakie ustawienia dajesz BCLK, mnożnik, napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz C-state tam gdzie jest opcja C3 i C6 ja mam cos takiego na Asusie. Przy ograniczonym C state do C1 zero problemu. Powiedz jakie ustawienia dajesz BCLK, mnożnik, napięcia.

Hmmm. Wczesniej mialem C-state wylaczone calkiem. Teraz wlaczylem i ustawilem na C1. Przez pol godziny testowalem w stresie i chodzilo ok ale tu nie o stres chodzi tylko w spoczynku. Napiecie procka mam ustawione teraz na 1.395V a BCLK o ile sie nie myle to jest 200 czyli 4ghz. Jutro potestuje dalej bo teraz do pracy musze isc na nocke. Jak ktos ma ta sama plyte to moglby dac zdjecia z ustawien swojego biosu po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cstate działa tylko w spoczynku. Pod obciążeniem masz wszystkie cepy w C0

Chyba sie udalo. Mam 4GHz i przez 3 godziny testowalem prime95 w stresie i test przeszedl i od godziny w spoczynku nic mu sie nie dzieje. Zostawie dzis na noc kompa wlaczonego i jak sie w spoczynku nie zawiesi to bedzie wszystko ok. Mam zamiar jeszcze zrobic delikatny tunning mojego chlodzenia scythe ninja 2. Bo w stresie temperatura wzrasta do 95C a to chyba za duzo? Chce kupic dobra paste termoprzewodzaca i wymienic koleczki ktore dociskaja chlodzenie na jakies sruby. Zauwarzylem ze jak reka dociskam chlodzenie to temperatura spada o okolo 10C.

 

Edit:

 

Udalo sie. Jest stabilne 4ghz :) Moze sprobuje cos wiecej wydusic tak dla sportu jak schlodze lepiej procka :)

Edytowane przez kowalmisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dwa pytania do ludu ;)

 

1. Jakie mieliście napięcia ustawione na auto?? Mi z pomiarów miernikiem ( programowo zresztą podobnie) wychodziło tak:

vcore ~1,45

vtt ~1,35

ddr ~1,8!!!! i tu mam problem

 

2. I tu mam problem, ponieważ nie umiem ustawić tego napięcia inaczej.

tak jest od początku, powinno być na 1,5 na auto. nawet ustawiłem 1,4 i dalej mi pokazuje 1,8. Co ciekawe jak w corecenter (czy jak to się tam zwie) zmienię to się od razu zmienia i na pnk. pomiarowych jest tyle ile ustawie.

 

miał ktoś coś podobnego?? nie za bardzo wiem co z tym fantem zrobić.

Bios 1.5

 

EDIT_____________________________________

Po przeczytaniu tego powyżej lekko mi się wstyd zrobiło ;p, na szybko pisałem i wyszło jak wyszło;)

 

Dodam jeszcze:

Pamięci: Corsair CM3X2G1600C9DHX - 9-9-9-24 1.8V

 

Wiem że napięcie jest za wysokie, (moją czujność uśpił zestaw purepc na listopad ... ), ale nie w tym rzecz.

 

po ludzku mówiąc: płyta nie reaguje na zmianę napięcia pamięci w biosie, żeby było mało to ustawia zawsze super wysokie 1.8V!!.

 

próbowałem już ccmos, load save default, wyciągnąłem jedną kość i dalej jest tak samo.

 

Co ciekawe w bankach ustawień pamięci mają 1,5v, a dla 1600 1,65v ... ciekawe samo w sobie.

 

Przy częstotliwości 1033, gdy zjechałem do 1,25v w windows'ie (co sprawdziłem miernikiem) SuperPi 32M przeszedł bez problemu.

 

Jest coś co może blokować zmianę napięcia?? Bo nie zależnie od tego jakie są pamięci to płyta się powinna mnie słuchać ;) ?? (źle coś ustawie to nie wstanie, ale ustawić się dać powinno!! )

 

EDIT 2 ____________________________________

 

Pożyczyłem od kumpla zwykłego kingstona 1333 wsadziłem i wszystko z napięciem na pamięciach OK! Ustawia się tyle ile powinno i bez problemowo zmienia na tyle co zadane w biosie.

 

Pytanie dlaczego na tych corsair się tak dzieje?? 100% pamięci czy może płyta sobie z nimi nie radzi?

 

Doradzie co zrobić?? Sprzedać, kupić coś innego?? Jak tak to co i za ile.

Edytowane przez KaRLuS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Może XMP ci sie włączyło gdzieś. Ogólnie wszystkie napięcia masz wysokie. Myśle, że nie ma potrzeby zmian :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, jest to jakiś "trop". Później się pobawię bo na tą chwile jadę na kingmax'ie.

 

Skoro mówisz, że nie ma potrzeby zmiany, a i w między czasie widziałem, że ludzie też na takich napięciach działają to w sadze je i przestane się przejmować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sprawdzić możliwości mojego procesora :)

 

Oto rezultaty:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ustawienia w biosie:

CPU Vcore: 1.382

CPU VTT: 1.303

CPU PLL: 1.9

VDroop Control: Low

 

Chłodzenie: Zalman CNPS 10x Quiet (obroty ustawione potencjometrem tak, żeby było cicho - mniej więcej na środku skali)

 

Przyznam, że na płycie podkręca się bardzo przyjemnie :)

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z GD80 i Sectorami 5 2000 MHz ? Za cholerę nie chcą pracować na GD80 przy 2000 MHz. Już mnie normalnie doprowadza do szału ta płyta. Ktoś chętny za 640 zł - 3 miesięczne mobo ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa, z tego co wiem - wszystkie GD80 mają socket LOTES

 

edycja:

wszystkie GD80 dostępne na te chwilę z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie posiadam następujący zestaw :

płyta : MSI P55-GD65 bios najnowszy 1.5

pamięć RAM: Patriot DDR3 Dual Chanel 2x2GB 1600 8-8-8-24 Viper II Sector5

procesor: Intel Core i5-750

 

Pytanie do posiadaczy płyty lub podobnego parametrami zestawu jak ustawić najbardziej optymalnie bios by uzyskać najciekawsze wyniki OC.

Dodam ,że nie interesuje mnie uzyskanie OC za pomocą OC Genie. Jeśli to możliwe poproszę o jakieś screeny np. z BIOSU jak kto ma takie coś ustawione .

Rozumiem ,że nie każdy ma identyczne możliwości OC ale chodzi mi o to jakie wyniki uzyskujecie najciekawsze i jak to wam rzutuje na wydajność jakie faktyczne przyśpieszenie zestawu dzięki takiemu OC .

W załączeniu obrazki z mojego systemu.

post-178588-1260382475_thumb.png

post-178588-1260382487_thumb.png

przed OC w 3DMark 2006 mam 13000 pkt. po 13700 pkt.

Edytowane przez dantepl49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak, że seria P55 od MSI narazie ma problemy z wysokim taktowaniem Patriotów Sector 5. Mowa akurat o tych modelach co korzystają z kostek Elpidy oraz płytce Brain Power czy HJ M1. Modelu 1600 MHz opartego o kostki Micron D9JNL i tak wyżej niż 1980 MHz nie pociśniesz ;).

Podaruj sobie OC Genie. Wsadź kabelki w punkty pomiarowe i sprawdź VTT jakie napięcie daje OC Genie za pomocą miernika. Zabijesz procka napięciem jakie daje ten system grubo ponad 1.4 V. Przynakmniej tak jest na GD80.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak, że seria P55 od MSI narazie ma problemy z wysokim taktowaniem Patriotów Sector 5. Mowa akurat o tych modelach co korzystają z kostek Elpidy oraz płytce Brain Power czy HJ M1. Modelu 1600 MHz opartego o kostki Micron D9JNL i tak wyżej niż 1980 MHz nie pociśniesz ;).

Podaruj sobie OC Genie. Wsadź kabelki w punkty pomiarowe i sprawdź VTT jakie napięcie daje OC Genie za pomocą miernika. Zabijesz procka napięciem jakie daje ten system grubo ponad 1.4 V. Przynakmniej tak jest na GD80.

Czyli te pamięci co mam to bubel .

OMG ostatnio też już raz się zawiodłem na tej firmie.

Ciekawe ,że płyta je wykrywa domyślnie na innych timingach niż podaje producent. Automatycznie mobo ustawia je na 7-7-7-21 tak więc musialem zmieniać je na 8-8-8-24 masakra .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...