Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, bo MHz to może nie najlepszy przykład. Bardziej chodziło mi o szynę pamięci i pytanie jest proste - czy zwiększenie jej o dodatkowe bity zwiększy znacząco wydajność karty? Pytam o głównie o gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo MHz to może nie najlepszy przykład. Bardziej chodziło mi o szynę pamięci i pytanie jest proste - czy zwiększenie jej o dodatkowe bity zwiększy znacząco wydajność karty? Pytam o głównie o gry.

To pytanie nie jest proste, to pytanie jest bardzo trudne, bo nikt z poza inżynierów ATI nie zna takich szczegółów architeORT: ORT: ktury, żeby Ci był w stanie powiedzieć, czy wydajność znacząco wzrośnie po zwiększeniu liczby bitów w magistrali pamięci. Jedyne co można powiedzieć to, że GPU będzie mógł (co nie znaczy, że musi, bo to zależy jak jest zaprojektowany) adresować większą przestrzeń danych. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo MHz to może nie najlepszy przykład. Bardziej chodziło mi o szynę pamięci i pytanie jest proste - czy zwiększenie jej o dodatkowe bity zwiększy znacząco wydajność karty? Pytam o głównie o gry.

Imo nierealne. Zwiększyć szerokość szyny pamięci to nie podnieść takty. Zwiększenie szerokości niesie ze sobą przeprojektowanie pcb które niesie ze sobą dość poważne koszta (dodatkowo cena karty poszybowała by znacznie w górę). Nie wiem czy trzeba coś grzebać w samym układzie, ale może jest to zbędne.

 

Co Cię tak boli ta nV? Jeszcze nic nie pokazali, a Ty już tutaj snujesz jakieś domysły. Nie martw się, już panowie z AMD kombinują czym ewentualnie odpowiedzieć. Jeżeli Fermi nie będzie wydajnym układem to nic mu nie pomoże 384bitowa pamięć :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ustandaryzujmy, w sterownikach default, w 3DMarku AA8, Anizo16 rozdzielczość FullHD czyli 1920×1080. (Będzie więcej wyników z różnych platform).

 

Się okazało, że mój poczciwy NEC 2111SB ma max rozdziałkę...

 

1920 x 1440 @ 50 to 76 Hz... :oops:

 

A FullHD jest jednak standardem - czyli 1920x1080 - zaraz zapodam wyniki...

 

Mardok zapodaj wyniki z w/w rozdziałki ;)

 

EDIT:

 

1920x1080xaa8xanizo16x 900/1300

3DMarks: 16451

SM 2.0: 6816

SM 3.0: 6928

CPU: 5303

1920x1080 AA:8x Anizo:16x 900/1300

3DMarks: 17100

SM 2.0: 6903

SM 3.0: 6891

CPU: 6533

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie mozna trafic na inne chlodzenie np. Vapor-X ale to spora rzadkosc od Sapphire.

Ja wiem czy rzadkość, sam rozważałem zakup Vapor-X ale po namyśle zwątpiłem w dopłacanie ponad 200zł za to chłodzenie i lekko podbite takty (870/1250).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

moglibyscie mi polecic najlepszego producenta do zakupu 5850 ? (cisza i oc)

Oczywiscie mozna trafic na inne chlodzenie np. Vapor-X ale to spora rzadkosc od Sapphire.

Ja wiem czy rzadkość, sam rozważałem zakup Vapor-X ale po namyśle zwątpiłem w dopłacanie ponad 200zł za to chłodzenie i lekko podbite takty (870/1250).

Mowicie o 5870, a teza pyta o 5850, no chyba ze wyszla 5850 Vapor-X ale nigdzie jej nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich posiadaczy Sapphire (i nie tylko) na referencyjnym PCB z biosem zablokowanym do maksymalnych wartości GPU:900 MEM:1300. Aby odblokować możliwość podkręcania powyżej wcześniej wymienionych wartości należy przeprowadzić aktualizację biosu kary graficznej, w tym celu należy zaopatrzyć się w następujące pliki:

 

Download:

Program ATIFlash v3.75

Bios Asus HD5870

 

Pliki należy rozpakować i nagrać na bootowalną dyskietkę lub skorzystać z bootowalnego PenDrive (jak takiego PenDrive przygotować opisałem pod TYM linkiem)

 

Po wystartowaniu systemu z dyskietki / płytki / pendrive należy wpisać następującą komendę:

 

atiflash -f -p 0 asus.rom
i nacisnąć enter.

 

Dołączona grafika

 

W poleceniu cyfra 0 określa którą kartę chcemy zaktualizować, jak posiadamy tylko jedną zostawiamy 0 w przeciwnym wypadku kolejne karty graficzne są pod następnymi cyframi 1,2,3,... itd. i każdą aktualizujemy z osobna.

 

Opisaną wyżej operację przeprowadzasz na własne ryzyko! Nie biorę odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku aktualizacji biosu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest całe ATI panowie :lol: Mnie już się śmiać chce tylko z tego wszystkiego... Release notes-y porażają jak zwykle fix-ami i zmianami :lol: nie wspominając o wpadkach z wersją. I nie wierze w nic co mówią, 10.2 i 10.3 wprowadzą "duże nowe ficzery" jaaaaaaasne. Jak można tyle czasu pracować nad 10.1 ?! które nic tak naprawdę nie wnoszą, nawet numerka wersji nowego :lol:

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest faktem - robiąc takie bugi - takie kompromitujące bugi - ATI/AMD osmiesza się - bo pokazuje jaki burdel u nich panuje... przez co ich wizerunek łatwo ośmieszyć fanbojom chociażby nVidii...

 

Powinni się trochę bardziej do roboty przyłożyć....

 

To samo było z Fix do 9.12, który ma oznaczenie... 9.11...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Uzywam najnowszego smartdoctora ktory uruchamia mi sie na starcie i przekreca mi zegary na to co mu ustawilem. Problem polega na tym, ze zawsze jedzie mi z suwakiem napiecia na max zamiast na tyle ile mu ustawiam. Blad programu? Jakies inne sugeste co do wyboru programu do tego celu?

 

nie uzywam ccc (nawet go nie instaluje)

Edytowane przez Schranzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Uzywam najnowszego smartdoctora ktory uruchamia mi sie na starcie i przekreca mi zegary na to co mu ustawilem. Problem polega na tym, ze zawsze jedzie mi z suwakiem napiecia na max zamiast na tyle ile mu ustawiam. Blad programu? Jakies inne sugeste co do wyboru programu do tego celu?

 

nie uzywam ccc (nawet go nie instaluje)

Sprawdź : MSI Afterburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jutro bede mial 5850 i moglibyscie mi polecic stery jakie zainstalwoac ?

kiedys mialem radka i straszne dziadostwo bylo a teraz czytam ze nic sie nie zmienilo

 

sciagac z amd.com ? jezeli tak to same stery czy z tym CCC

 

czy moze tutaj jakies forum wrzuicsliscie:

http://forum.purepc.pl/redirect.php?url=ht...hp%3Ft%3D313969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jutro bede mial 5850 i moglibyscie mi polecic stery jakie zainstalwoac ?

kiedys mialem radka i straszne dziadostwo bylo a teraz czytam ze nic sie nie zmienilo

 

sciagac z amd.com ? jezeli tak to same stery czy z tym CCC

 

czy moze tutaj jakies forum wrzuicsliscie:

http://forum.purepc.pl/redirect.php?url=ht...hp%3Ft%3D313969

na wiosce godajom że te najlepsze http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=313969 , ale jo się ni znom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem stary czego ci potrzeba do szczęścia, ale mój 5770 działa prawidłowo w każdej grze która odpalę.

Do kogo pijesz ? Czy ja coś pisałem, że mi nie działa w poprzednim poście ? To jest jakiś fenomen u nas, co druga osoba nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Odnosiłem się do "prężnego" (:lol:) działu supportu ATI.

 

BTW to jest już mistrzostwo świata, ponad miesiąc niby pisali caty 10.1 (które nic nie wniosły, więc nie wiem po co je wypuszczali, a może tak naprawdę 9.12 wypuścili drugi raz ? :lol: ), żeby zaraz na drugi dzień wypuścić nowe stery 10.1 z hotfix-em ? To jest jakaś paranoja. Już nie wspominam, że wczoraj przeinstalowywałem 10.1 i tera znów muszę...

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...