Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Na najnowszych sterownikach, tak samo jak na 9.12 wywala mi sterownik ekranu podczas ogladania filmow za pomoca media playera. Poki co zwisow w windzie nie zaobserwowalem... w kazdym badz razie troche poszperalem i trafilem na cos takiego: Radeon 5xxx Owners Report Grey Screens/Hangs  

 

There are 3 big categories of problems:

 

#1 is people experiencing 2d crashes: to these people, a good fix that seems to be working very well for most is to set your idle clocks higher (most suggest 400MHz for core and 900MHz for memory, but any value between that and 725/1000 should, in theory, be fine.

 

#2 is people experiencing 3d crashes: to these, it's a little bit more complicated. A lot of people had success by setting the voltage higher, or downclocking the core and memory for more stability. It certainly is a more complicated problem than the 2d crashes.

 

#3 is people (like me...) getting both. In this case, as far as I know, the only thing you can do is severely downclocking your core and memory in order to get more stability, but still... there are crashes (less often though...)

 

Some people who RMA their cards got new functional cards; which might mean that there is a huge amount of bad cards on the market. --- I think it is wrong, because as I have said before, a LOT of people did not have problems one day, and next it was hell.

skad ja to znam... Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dziś kupiłem sobie HD5858 od Gigabyte'a, z myślą o OC oczywiście. Czy to co udało mi się wyciągnąć jest w normie normalnego nie hardcorowego OC? (screen) Powyżej tych wartości na jajku wiesza się sterownik ekranu i resetuje czy jak to nazwać jak tylko wejdę w coś 3D, pamięci wyżej nie dawałem na razie.

Co zrobić by jajo poszło na więcej? Dodać prądu? Jak skoro AMD GPU Clock Tool nie daje więcej ustawić niz jest teraz :/ Co z pamięciami? Dalej je ciągnąć czy przystopować?

post-13870-1264811218_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu najpierw bym sprawdzil stabilnosc na stocku ;) resetowanie sterownika graficznego to nie wesola sprawa i raczej nie zwiazana z podkrecaniem karty ;p

Teraz na tych taktach jest stabilnie, 5h grania w BC2 i pare 3D Smarków i nic sie nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy seria 58xx ma jakąś technologie alternatywną do PureVideo od NV? Chodzi mi dokładnie o wsparcie dla filmów 1080i zeby chodzily plynnie, kolory zeby były eleganckie i przede wszystkim brak "fal" na ekranie. Najlepiej gdyby odpisał ktoś kto wie o co chodzi z bardziej bladymi kolorami i pasami przy dynamicznych scenach, bo to nie ma odtwarzac takich filmów tylko dobrze je odtwarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma nazywa się to UVD jeśli ci chodzi o fale/paski/fakture na filmie przy używaniu dynamicznego kontrastu z karty to jak najbardziej jest ;) dopiero przy naprawdę dużym bitrate i 720p/1080p jakoś to wygląda.

A jeśli ci chodzi o deinterlacing to jak najbardziej jest i sprawuje się dobrze. Jeśli masz blade kolory podkręcasz ATI Avivo color i już jest soczyście.

Jeśli chcesz korzystać z dodatkowych funkcji video jak color vibrance czy flesh tone correction to ATI ma poważny minus UVD działa tylko wtedy gdy codec wykorzystuje akceleracje GPU inaczej całe uvd jest można się bawić suwaczkami ale nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, kilka pytanek odnośnie nastaw jakości obrazu w CCC:

 

- standard settings - czy to są globalne ustawienia, tzn. czy przesuwając suwak w stronę quality włączają się nam opcje AA i AF?;

- aa - filtry, teoretycznie edge detect daje najlepsza jakość, 3x ilość wybranych próbek?

- aa mode - multi ( norma ); adaptive ( multi z przezroczystością ); super ( supersampling z przezroczystością ) przy super wydajność często leci ostro na pysk?

 

Trochę tych kombinacji więcej niż u zielonych. Czy supersampling daje wyraźnie wyższą jakość do multi?

 

Ktoś to dokładnie po testował, wiem że kolega @sideband ostro sprawdza i porównuje z nvidią. Jakby ktoś mógł trochę oświecić "zielonego" ( dosłownie ) użytkownika byłbym wdzięczny. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD GPU clock nie zapamiętuje ustawień mojego HD5850, ustawiam na 900/1200Mhz i co restart kompa muszę to zmieniać, bo gdy nie zmienię w tym programie, to MSI Afterburner którego używam do dodawania v na jądro oraz do zmiany obrotów coolera nie może sobie poradzić z jakimkolwiek podkręceniem, cały czas wraca do 725/1000

 

Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, kilka pytanek odnośnie nastaw jakości obrazu w CCC:

 

- standard settings - czy to są globalne ustawienia, tzn. czy przesuwając suwak w stronę quality włączają się nam opcje AA i AF?;

- aa - filtry, teoretycznie edge detect daje najlepsza jakość, 3x ilość wybranych próbek?

- aa mode - multi ( norma ); adaptive ( multi z przezroczystością ); super ( supersampling z przezroczystością ) przy super wydajność często leci ostro na pysk?

 

Trochę tych kombinacji więcej niż u zielonych. Czy supersampling daje wyraźnie wyższą jakość do multi?

 

Ktoś to dokładnie po testował, wiem że kolega @sideband ostro sprawdza i porównuje z nvidią. Jakby ktoś mógł trochę oświecić "zielonego" ( dosłownie ) użytkownika byłbym wdzięczny. :razz:

Mi supersampling przydaje sie tam gdzie multi z przezroczystoscia dziala zle. Czyli w starociach gdzie nie powoduje to az takiego spadku wydajnosci. W nowych grach spadek wydajnosci jest za duzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- aa mode - multi ( norma ); adaptive ( multi z przezroczystością ); super ( supersampling z przezroczystością ) przy super wydajność często leci ostro na pysk?

Przykladowo w rFactor z normalnym AAx4 biale linie na krawedzi jezdni sa poszarpane i wygladaja nijako podobnie jak np. ogrodzenie (siatka) na okolo toru, ale i tak o wiele lepiej niz bez AA. FPS niezauwazalnie w dol, przy grubo ponad 200 nie zwracam na to uwagi.

AAx4 SS powoduje ze linie i cala reszta wygladaja bardzo ladnie nie ma zadnych zabkow. Natomiast tutaj FPS spada dosc mocno, czesto ponizej 100, przy czym na starcie jest okolo 40-50fps przy widocznych 20-30 autach co w rFactor jest juz malo grywalne bo powoduje lagi w sterowaniu, ale da sie przebolec bo juz po pierwszym zakrecie gdy z ekranu znika wiekszosc przeciwnikow jest ok.

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten cały Catalyst A.I. warto włączać czy raczej nie?

 

----------

 

Jeszcze jedna kwestia. W grach, w których nie ma nastaw odnośnie AA i AF ustawianie ich z poziomu sterownika działa bez problemu.

Ale już np. w Half Life 2, jak nie ustawię w grze że ma być AA, AF, to grzebanie w sterach nic nie zmienia. W ogóle jak wymusić, żeby sterownik "zastąpił" nastawy w grze i korzystał z tych, które są w CCC? Przez to, np. nie mogę włączyć wygładzania siatki ( transparency AA ).

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed dylematem zmiany karty graficznej, Mój GTX 260 od Gainwarda się wykrzaczył i póki co siedzę na leciwym 7900GS. Co byście mi polecili ? Radka HD 5850 czy 5870. Najważniejsze jest dla mnie by karta była cicha no i oczywiście wydajna. Mam obawę że mój komp może lekko odstawać od 5870 - mowa o procku, pamięci i ramie. Czy te podzespoły mogą hamować tak szybką kartę ? Jak wygląda kwestia temperatur obu kart, czy pojawiło się już coś z niereferencyjnym chłodzeniem ? Proszę o udzielenie odpowiedzi.

 

Mam jeszcze jednego bóla. Na co dzień korzystam z dwóch monitorów połączonych w dual view. Rozdzielczość to 3200x1200. Czy Eyefinity działa na 2 moniakach ? czy trzeba mieć koniecznie 3 i czy muszą być to panoramki ? Moje monitory to Dell 2007FP i one mają proporcje obrazu 4:3, jak to się będzie miało do grania i pracy pod nowymi karcioszkami ze stajni ATI. Czy powinienem czekać na Fermi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia. W grach, w których nie ma nastaw odnośnie AA i AF ustawianie ich z poziomu sterownika działa bez problemu.

Ale już np. w Half Life 2, jak nie ustawię w grze że ma być AA, AF, to grzebanie w sterach nic nie zmienia. W ogóle jak wymusić, żeby sterownik "zastąpił" nastawy w grze i korzystał z tych, które są w CCC? Przez to, np. nie mogę włączyć wygładzania siatki ( transparency AA ).

Takie cuda to tylko u nvidii :wink: , na ati zapomnij. Staraj się wymuszać tylko i wyłącznie z gry AF i AA , włączanie AF z gry i CCC zazwyczaj kończy się masakrycznym spadkiem wydajności. Także jak masz AF w grze to nie baw się w CCC. Ai włącza optymalizacje w tym cięcia jakości obrazu oraz przy okazji wyłącza CF , czasem wyłączenie Ai likwiduje problemy w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed dylematem zmiany karty graficznej, Mój GTX 260 od Gainwarda się wykrzaczył i póki co siedzę na leciwym 7900GS. Co byście mi polecili ? Radka HD 5850 czy 5870. Najważniejsze jest dla mnie by karta była cicha no i oczywiście wydajna. Mam obawę że mój komp może lekko odstawać od 5870 - mowa o procku, pamięci i ramie. Czy te podzespoły mogą hamować tak szybką kartę ? Jak wygląda kwestia temperatur obu kart, czy pojawiło się już coś z niereferencyjnym chłodzeniem ? Proszę o udzielenie odpowiedzi.

 

Mam jeszcze jednego bóla. Na co dzień korzystam z dwóch monitorów połączonych w dual view. Rozdzielczość to 3200x1200. Czy Eyefinity działa na 2 moniakach ? czy trzeba mieć koniecznie 3 i czy muszą być to panoramki ? Moje monitory to Dell 2007FP i one mają proporcje obrazu 4:3, jak to się będzie miało do grania i pracy pod nowymi karcioszkami ze stajni ATI. Czy powinienem czekać na Fermi ?

Jak masz kase to kup 5870. 50 po podkreceniu jest tak samo wydajny jak 70. Procek w ogole Cie nie spowolni. 5870 wystepuje w wersji Vapor-X, ale defaultowe chlodzenie jest calkiem dobre i ciche, w idle temp ponizej 40 stopni, w stresie u mnie nigdy nie przekracza 70.

Eyefinity dziala na 2 monitorach. Piszac "dual view" masz na mysli extended desktop? Nie bedzie z tym problemu, w grach lubisz miec pasek przez srodek ekranu skoro grasz na 2 monitorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cuda to tylko u nvidii :wink: , na ati zapomnij. Staraj się wymuszać tylko i wyłącznie z gry AF i AA , włączanie AF z gry i CCC zazwyczaj kończy się masakrycznym spadkiem wydajności. Także jak masz AF w grze to nie baw się w CCC. Ai włącza optymalizacje w tym cięcia jakości obrazu oraz przy okazji wyłącza CF , czasem wyłączenie Ai likwiduje problemy w grach.

Dzięki!

Mały kroczkami grzebię i testuję. :razz: Jeszcze mam 2 pytanka. Chciałbym zrobić sobie 2 profile, 2d i 3d z różnym nastawami, ale chcę, żeby zegary trzymało na sztywno. W tej chwili, jak zmieniam w amd gpu clock, to i tak spada do 157/300. Jakims innym progsem idzie zrobić?

 

Druga kwestia. Nvidia bios/post i stare gierki dosowe rozciąga na cały ekran ( bez względu na nastawy skalowania w sterach ). Ati z kolei wyświetla 1:1, czyli wszędzie są czarne pasy. Tak jak wyświetlanie bios i post pewnie nie da się zmienić, tak w windzie przy gierkach może idzie jakoś namieszać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa wersja vapora 5870, najprostszy sposób rozpoznania to takty GPU podbite o 5mhz i kolor PCB (niebieski) :D UWAGA autorskie PCB sapphire.

 

http://www.pcgameshardware.com/aid,704035/...viewed/Reviews/

 

niestety zbyt dużo info o większej ilości zmian nie ma, a ciekawi mnie czy dalej jest możliwość softowej zmiany napięć. msi afterburner go nie obsługuje. szkoda że nie zrobili zdjęć samego pcb... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5970 jeśli kupujesz kartę nie posiadając jednej 5870. Jesli masz 5870 to kupuj do pary kolejną. Po prostu opłacalność jest większa ;].

Zgodnie ze swoim podpisem mam już jedną 5870

 

2x5870 - ciszej i wydajniej.

Generowany hałas ma dla mnie znikome znaczenie ale wydajność już większe ;) Niestety ale na jednej 5870 nie da się we wszystko pograć w 2560x1600 przy max cokolwiek tam jest do ustawiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to niech naprawiają dalej bo to śmieszne

A to ciekawostka :o

AA4x Anizo 4x w reszcie ustawień jest OK,AA powoduje błąd w DX11.

Dołączona grafika

to niejedyny tytuł który ma problem z dx11

 

jest to losowe :mur: :mur:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z AA jest i w MW2 =/ przynajmniej u mnie.

 

Czy dla mojej karty Q9550 bedzie waskim gardlem?

 

Ile bez obawy moge dac V na rdzen? przy 1.3v karta smiga 1050/5000 az milo. Widzialem ze moge dac spokojnie 1.35 ale cos wyzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje wymiane procka bo E8.4k sie dusi przy karcie. Myslalem o zmianie platformy na cos z iX - szczegolnie o i5 - ale stwierdzilem ze narazie szkoda kasy.

 

Pomyslaem wiec o Q9550 zeby troche uwolnic moc karty. Jakas inna laternatywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...