Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

A patrzyłeś jak działa AA w dx10 , jakość etc?? Ja tam nie widzę żadnych optymalizacji u nvidii w przypadku AA , zawsze był 50% spadek - dx9(przez cp) i dx10. Jak dla mnie testowanie gier na tym enginie z AA nie ma sensu , wysłużony silnik , który pewnie niedługo przejdzie do historii lub zostanie mocno zmodyfikowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik tej gry jest spróchniały, wszystkie nowe efekty są dodawane na siłę, więc imho Stalker jest mało miarodajnym softem do testowania kart graf.

ps. znasz coś takiego jak "miniaturka"? Nie każdy ma panoramę...

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś jak działa AA w dx10 , jakość etc?? Ja tam nie widzę żadnych optymalizacji u nvidii w przypadku AA , zawsze był 50% spadek - dx9(przez cp) i dx10. Jak dla mnie testowanie gier na tym enginie z AA nie ma sensu , wysłużony silnik , który pewnie niedługo przejdzie do historii lub zostanie mocno zmodyfikowany.

 

wygląda że nie ma ale i tak bardzo trudno złapać ten sam moment na otwartej powierzchni dla porównania.

 

Silnik tej gry jest spróchniały, wszystkie nowe efekty są dodawane na siłę, więc imho Stalker jest mało miarodajnym softem do testowania kart graf.

ps. znasz coś takiego jak "miniaturka"? Nie każdy ma panoramę...

 

Jest jaki jest tego nie zmienimy ale jast jako DX11 a narazie dużo tego nie ma,tak czy siak ludzie w to grają.

PS.a forum nie pomniejsza zdjęć?

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie chłodzenie "zastępcze" się nadaje (i dobrze sprawuje) na HD5870? Referent z stressie to dla mnie za duża suszara...

Link

Arctic przy Furmarku wypada słabo. W Setsugenie trzeba kombinować z wentylatorem...

 

MK13 nie wygląda źle, ale sam radiator to 229zł :-(

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe bety dla karcioch 8.71 Feb.10/10 (Cat 10.x) Win7/Vista/XP - Guru3D.com Forums , zainstalowałem i działa testy w battlefield bad company 2 wypadły ok,

Colin_MC odpuść sobie to chłodzenie bo: całe ciepłe powietrze zostanie w obudowie, sekcje zasilanie zapewne usmażysz, generalnie jakbym cos miał zmieniac to na takie które wyrzuca ciepło poza obudowę (jak dla mnie mogłoby być 4slotowe), w sumie to realną sensowna alternatywa dla fabrycznej suszarki jest chłodzenie wodne (oczywiście fullcover z względu na sekcje która daje nieźle czadu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt zostawania ciepłego powietrza w obudowie mnie nie wzrusza, ponieważ obieg powietrza w HAF922 jest naprawdę dobry... Nie mogę znieść pracy w stressie i muszę coś wykombinować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś alternatywa dla fabrycznej suszarki ale też na bazie wyrzucania ciepła na zew. budy? Są fajne chłodzonka które bez problemów by sobie poradziły z najcieplejszymi kartami, ale mankamentem jest to, że całe ciepło zostaje w budzie. Myślałem nad Prolimatech MK-13 i do gtx i do 5870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś alternatywa dla fabrycznej suszarki ale też na bazie wyrzucania ciepła na zew. budy? Są fajne chłodzonka które bez problemów by sobie poradziły z najcieplejszymi kartami, ale mankamentem jest to, że całe ciepło zostaje w budzie. Myślałem nad Prolimatech MK-13 i do gtx i do 5870.

 

Przecież karta jest cicha. Skręć wentylator.

Jeżeli karta ma nieodpowiednie warunki do schładzania - jest to tylko i wyłącznie twoją winą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicha to ona jest w idle, przy 20% obrotów wentylatora.

Miałeś tą kartę w łapkach, w stressie, np. Furmarku? Ja mam duży przewiew w obudowie a jest i tak prawie 80stopni Celsjusza i załączona, drażniąca suszara...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicha to ona jest w idle, przy 20% obrotów wentylatora.

Miałeś tą kartę w łapkach, w stressie, np. Furmarku? Ja mam duży przewiew w obudowie a jest i tak prawie 80stopni Celsjusza i załączona, drażniąca suszara...

 

I co testujesz karte Furmarkiem 8h dziennie trzymajac ja w rekach ze ta suszarka Cie tak denerwuje? Jakos ja grajac, nawet w nocy, nie slysze lub nie zwracam uwagi na ten szum, bo nie jest on jakis wielce drazniacy, a po drugie sluchawki/glosniki i dzwieki z gry zagluszaja kazdy inny dzwiek wydobywajacy sie z obudowy. Jesli jednak Ci on przeszkadza to woda jest dla Ciebie jedynym rozwiazaniam moj drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale w grach jest niewiele lepiej. Jak będziesz miał małe dziecko, to pewnie zrozumiesz czemu ten hałas przeszkadza. Gram w słuchawkach, mnie to (5870) nie wadzi, ale żonie i małemu - owszem.

I są inne chłodzenia, które są cichsze pod obciążeniem (nawet Arctic), nie musi to być woda. Nie rozumiem więc Twego oburzenia... Po to jest forum, żeby pytać, czy żeby trzymać buzię na kłódkę?

 

BTW - jak piszesz pod wypowiedzią do której się odnosisz, nie musisz cytować. Polecam regulamin :)

 

P.S. 5850 pod obciążeniem jest trochę cichsza, więc nie mamy porównywalnych warunków...

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - jak piszesz pod wypowiedzią do której się odnosisz, nie musisz cytować. Polecam regulamin :)

 

Dziekuje poczytam :)

 

Komp u mnie chodzi 24h/d i mi nie przeszkadza, kobiety i dzieci przewaznie sa o wiele wrazliwsze pod tym wzgledem, wiec to zupelnie inna kwestia, wiec nie katuj karty Furmarkiem w ich obecnosci ;) Mnie by bardziej denerwowalo klikanie myszki niz lekki szum podczas grania jesli ona np spi/czyta ksiazke itepe, jesli oglada tv niech da glosniej ;]

I nie nie jestem oburzony, ale opisales to w taki sposob ze zrozumialem iz denerwuje Cie szum karty podcas katowania Furmarkiem czy po xx godzinach grania, no coz takie te karty juz sa, mozesz teraz zainwestowac w wode i bedziesz mial argument ze to tylko i wylacznie dla jej dobra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem ostatnio (nawet nie wiedziałem o tym fakcie) ostrzeżenie za cytowanie ;-), dlatego teraz taki mądry jestem :D

 

Furmarka to puszczałem jak żona jeszcze w szpitalu była ;-) Ale i tak w grach szum jest spory. Może MK13 nabędę. Przesiadka na wodę odpada. Czasami jest konieczność przenoszenia kompa, poza tym - sporo zainwestowałem w chłodzenie powietrzem (chociażby 2xScythe Gentle Typhoon, albo Noctua NH-D14)... No i może faktycznie trochę przejaskrawiłem tą suszarę, ale tylko trochę, bo kultura pracy chłodzenia Radka w grach mnie nie zadowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież karta jest cicha. Skręć wentylator.

Jeżeli karta ma nieodpowiednie warunki do schładzania - jest to tylko i wyłącznie twoją winą.

 

Cicha pojęcie względne, ale pod obciążeniem na pewno nie jest, chyba że ktoś ma wadę słuchu. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować znany Arctic Cooling Accelero S1 rev.2 tylko trzeba odgiąć kilka finów, bo będą

haczyć o port DVI.

Do tego przypiąć 2 ciche i skręcone wentylatory pracujące dobrze w poziomie np. Scythe Gentle Typhoon 120mm 1150 rpm lub 1450 rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo chłodzenia na 58xx to jest dość tanie, ciekawe jak z wydajnością.

Też swego czasu szukałem i poki co odpusciłem i zamontowałem accelero twinturbo z 2x120. I daje radę.Nie obyło się bez wyginania/cięcia kilku finów ale pozatym chłodzi dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Colin_Mc

 

Mam ten model :)

 

Chciałem 5870 z niereferencyjnym chłodzeniem, ale ciężko było coś znaleźć poza szafirkiem z Vapor-x, aż tu przeglądając oferty Proline'u i Arest'u zauważyłem tego gigusia w Areście ( dobrze że złożyłem szybko zamówienie przez net i podjechałem po tą kartę , bo była to jedyna sztuka na sklepie i chwilowo nie ma jej już w ofercie ).

 

Kupiłem go za 1400zł i nie żałuję. To chłodzenie przy pełnym obciążeniu grafy jest dużo cichsze od tego standardowego ( porównywałem z referencyjnym Asusem u kumpla ).

 

Ja tą kartę polecam. Cena jak innych modeli, lub tańsza od tych z referencyjnym chłodzeniem, a dużo cichsza pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

A w idle jak się sprawuje pod względem głośności? Sprawdzałeś czy taktowania w idle spadają? A temperatury w Furmarku, także sekcji zasilania (VRM\VDDC)?

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...