Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Colin: chłodzenie zamówiłem w tym sklepie Caseking.de » Silent PC » Silent VGA-Kühler » Arctic Cooling Accelero Xtreme 5870

 

A co do wygięcia VRM'a to po prostu odgiąłem go po chłopsku do tyłu z użyciem nie wielkiej siły ;P, a zamówiłem go w yooki.pl (tydzień czekałem).

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś to zauważył, ale Angela już (od piątku) sprzedaje Zalmany VF3000A (no i wersję pod NV też). Mieli dać znać na maila (bo złożyłem wstępne zamówienie) a sam to musiałem "wylookać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze,z e sekcja zasilania w tych kartach sie grzeje - jaka jest dopuszczalna bezpieczna temp?

 

Kolega @TomaszPaweł katuje 5970 od kilku miesięcy w Boinc, sekcja ma w okolicach 100oC i wszystko bangla. Przy około 125 chyba następuje zwolnienie układu ( ochrona przed przegrzaniem ) więc wnioskuję że poniżej setki to dla vrm jest niebo. :wink: Oczywiście im mniej tym lepiej ale bez paranoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spoxxx

 

Jak VRM-R4, to również jakieś inne chłodzenie na samo GPU. Zalman dobrze sobie daje radę z VRM. Swoją drogą - u mnie na referencie temp. tych okolic dochodziły prawie do 100stopni, więc jak teraz nie przekracza 80 B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kupilem radoslawa 5850 i blok EK.

Teraz pytanie do tych co blok na te karty (czy tez 5870 ) zakladali.

Jako,z e nie ma IHS na rdzeniu nie mam pojecia jak mocno mam dokrecic sruby.Czy dac do oporu (powoli oczywiscie), czy moze z czuciem do pierwszego napotkanego oporu?Niechce ukruszyc rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój świętej pamięci Radosław poszedł na gware :/, chyba accelero s1 nie dawało sobie rady jak był upalny dzień, przypadkowo w afterburnerze załączyłem profil OC (950MHz-1,187v) i po jakimś czasie gry w Bad Company 2 zrobił się czarny ekran, myślę sobie zaraz pewnie będzie reset sterownika, a tu nic, a po restarcie już tylko czarny ekran :/. Mam nadzieję że gwarę uznają (grafa od Powercolora), bo troszkę widać śrubki pościerane, choć kiedyś oddałem GTXa 285 (produkcji ASUS) potraktowanego lutownicą (oj widać było) i gware mi uznali :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też niestety padł - nie chce zabootować... W sumie nie wiadomo jak, możliwe, że przeze mnie. Ale dzisiaj odkryłem przyczynę - poluzował się jeden z elementów na GPU (tranzystor? heh, nie wiem..), odpadł już, bo dostało się tam trochę pasty termoprzewodzącej i czyściłem to miejsce. Oto zdjęcie, gdzie go zaznaczyłem:

 

LINK

 

Ma ktoś jakieś pomysły (oprócz oddania na gwarę :wink: )?

 

Co do śrubek - oj, ponoć lubią się czepiać takich szczegółów... Są jednak metody, rzekłbym partyzanckie, rozwiązujące ten problem :wink: .

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też niestety padł - nie chce zabootować... W sumie nie wiadomo jak, możliwe, że przeze mnie. Ale dzisiaj odkryłem przyczynę - poluzował się jeden z elementów na GPU (tranzystor? heh, nie wiem..), odpadł już, bo dostało się tam trochę pasty termoprzewodzącej i czyściłem to miejsce. Oto zdjęcie, gdzie go zaznaczyłem:

 

LINK

 

Ma ktoś jakieś pomysły (oprócz oddania na gwarę :wink: )?

 

Co do śrubek - oj, ponoć lubią się czepiać takich szczegółów... Są jednak metody, rzekłbym partyzanckie, rozwiązujące ten problem :wink: .

 

ja bym przylutował go i nie oddawał na gware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

LINK

 

Ma ktoś jakieś pomysły (oprócz oddania na gwarę :wink: )?

 

o... tez go ostatnio czyscilem  :oops: imho wrzucenie go pod chlodzenie i wyslanie na gware jest mimo wszystko najlepszym pomyslem... w razie modyfikacji teoretycznie gwarancje wetnie, a przy sprzedazy karty to robi roznice ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też niestety padł - nie chce zabootować... W sumie nie wiadomo jak, możliwe, że przeze mnie. Ale dzisiaj odkryłem przyczynę - poluzował się jeden z elementów na GPU (tranzystor? heh, nie wiem..), odpadł już, bo dostało się tam trochę pasty termoprzewodzącej i czyściłem to miejsce. Oto zdjęcie, gdzie go zaznaczyłem:

 

LINK

 

Ma ktoś jakieś pomysły (oprócz oddania na gwarę :wink: )?

 

Co do śrubek - oj, ponoć lubią się czepiać takich szczegółów... Są jednak metody, rzekłbym partyzanckie, rozwiązujące ten problem :wink: .

 

Lutownica z cienkim grotem ;) za czasów AMD'ka bez czapki zwykle ten sposób pomagał... na jakiś czas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kupilem radoslawa 5850 i blok EK.

Teraz pytanie do tych co blok na te karty (czy tez 5870 ) zakladali.

Jako,z e nie ma IHS na rdzeniu nie mam pojecia jak mocno mam dokrecic sruby.Czy dac do oporu (powoli oczywiscie), czy moze z czuciem do pierwszego napotkanego oporu?Niechce ukruszyc rdzenia.

 

W istrukcji jest napisane żeby dokręcić do oporu. Te podkładki sa plastikowe więc niewiem jak mocno byś musiał je dokręcić aby się spłaszczyły. Ja swoje dokręciłem mocno ale w grancach rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc :wink: . Skonsultowałem się z kolegą z innego forum, które ma spore doświadczenie serwisowe i dostałem pomoc. Ponoć w starszych GPU te kondensatory nie miały znaczenia dla jego działania... No chyba, że to jednak inny element, to wtedy ma znaczenie.

 

Rada jest taka, że można pojechać z tym do serwisu GSM, gdzie mają lutownicę hot-air - jeśli nie przesadzą z lutem i topnikiem, nie powinno być śladu po spawaniu, a szanse na wykrycie takiej ingerencji w serwisie są znikome. Piszę to dla przyszłych pokoleń, może się komuś przyda :wink: .

 

A co ja zrobię? Chyba się jednak przejadę do takiego serwisu :wink: . Ten kondensator naprawdę słabo się trzymał (dosłownie na jednym lucie), a miesiąc wcześniej wszystko było OK. Cóż, trzymajcie kciuki, dziś wam tu napiszę, czy pomogło...

 

EDYTA:

 

To niestety nie było to. Pozostaje gwarancja.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak chyba postawie na 10.3 - bo jak widze u ATI a, b, c czy cos tam jeszcze to wole nie ryzykowac :P

 

Ok radoslaw siedzi w kompie.

Z czego jestem zadowolony to z tego iz mam BIOS od MSI i mozna poszalec podobno z OC.Do tego karta na stoku jest wrecz zimna - 32 idle, furmark 42 st C, Vantage 37 st C - oczywiscie pod woda ;)

 

Czego nie lubie to jazdy ze stermai jak mniemam, bo nie sadze, ze karta jest uszkodzona.

Tak wiec, Vantage sie wylacza raz przed pierwsza plansza, raz w srodku trwania, raz pod koniec.W Furmarku nie wiedziec czemu pokazuje mi takty 157/300 a klatek mam okolo 91 (w rzdz. 1650/1050).

O co kaman?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę, napiszcie mi czy tylko Asusy mają możliwość programowego VoltTweaka?

Zastanawiam się nad Sapphire, ale potrzebuje podbić troszkę napięcie na rdzeniu.

 

Druga sprawa - czy E6750 3.5GHz "dogodzi :P" HD5850?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę, napiszcie mi czy tylko Asusy mają możliwość programowego VoltTweaka?

Zastanawiam się nad Sapphire, ale potrzebuje podbić troszkę napięcie na rdzeniu.

 

Asus i MSI - ja mam VTX z biosem MSI i spokojnie moge regulowac napiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gi3r3k - współczuję

 

shooter - referenty ogólnie mają możliwość programowego regulowania napięcia (czasami to tylko kwestia biosu). W Powercolorze bez kombinacji wsio działa w Afterburnerze. 6750@3.5GHz to trochę mało, ale na bezrybiu.... ;)

 

BTW - pokazały się oficjalne Catalysty 10.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj pobawilem sie w OC i zauwazylem dziwna rzecz.

Przy OC na poaziomie 880/1000 mialem gorsze wyniki w testach jak na 800/1100.

Z tego co czytalem to pamieci kopa nie daja i raczej rdzen odgrywa glowna role, takze wg tego wynik powinien byc wyzszy mimo nizszego taktowania pamieci.

Czy wy tez sprawdzaliscie w taki sposob i ktos ma jakies doswiadzcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę, napiszcie mi czy tylko Asusy mają możliwość programowego VoltTweaka?

Zastanawiam się nad Sapphire, ale potrzebuje podbić troszkę napięcie na rdzeniu.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Jeśli szafirek to referent starej daty(wogóle niewiem czy są nowe rev) to bierz w ciemno bo afterburnera od msi niema znaczenia czyja jest karta. Tylko bios musisz zmienić na inny bo zegary w szafirkach kończą się gdzieś koło 770. Najlepiej bios od asusa i możesz 1200MHz na rdzeń wpakować :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile bezpiecznie mozna dac v na gpu w 5850?

Wydaje mi sie ,z e karta dostaje z amalo papu - ustawilem GPU na 900 i 1.15v - okazuje sie, ze minimalny fps jest mniejszy jak na ustawieniach 800 i w benchu Stalker call of pripat w ostatniej planszy strasznie przycina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...