Skocz do zawartości
Rikki

Ati Radeon HD5850/5870

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniono mi reklamowanego (brak sygnału na monitor, wentylator się kręcił) Powercolora 5870 (referent) na wersję PCS (jedno z lepszych o ile nie najlepsze chłodzenie stosowane na 5870). Fajna sprawa, chociaż w międzyczasie kupiłem GTX470 za 820zł, więc... (go sobie zostawię) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniono mi reklamowanego (brak sygnału na monitor, wentylator się kręcił) Powercolora 5870 (referent) na wersję PCS (jedno z lepszych o ile nie najlepsze chłodzenie stosowane na 5870).

 

A widzisz, umknęło mi, z jakiego powodu padł Ci HD5870... Teraz widzę, że z tego samego, co mój HD5850 - ja niechcący ruszyłem chłodzeniem i karta padła, efekty były takie same (czyli właśnie brak sygnału na monitor, kręcący się wentylator). Ponoć do serwisów trafia dużo kart HD5xxxx z uszkodzeniem jakiegoś elementu znajdującego się pod samym chipem. Gwarancja w moim przypadku też była uznana, jednak nie każdy lubi pozbywać się karty na kilka tygodni...

 

W każdym razie apel do wszystkich zmieniających chłodzenie - bądźcie ostrożni...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy z eah5870 v2 asusa, arty wyskakiwały w różnych grach i benchach. Zmieniałem stery ,system, zamieniłem platformę... i wyszłe,że to pamięci, czasem były arty, czasem nie, w dx 9 zupełnie czysto, niektóre gry tak samo- bezbłędnie, potem katowanie crysis i na początku w celowniku kwadraciki, w 3 d mark 06 pomogło o dziwo podniesienie taktów pamięci i dx9 szedł spoko, ale ventage sypał w zależności od dnia. Załamka b o karta z allegro, gwarancja to skan i to zestawu bez numerów itd. Okazało sie że wzięli na serwis bez problemu. Poczytałem też trochę i okazuje się że dzieje się tak czasem w wielu kartach, jeśli wyswietla ok tylko masz arty to pamieci, są serwisy które to naprawiają "od ręki" prawie za niewielkie pieniądze-jest profesjonalny sprzęt do tego typu napraw. Pogoogluj to znajdziesz. A gwara obejmuje tzw. błędy wyświetlania więc wysyłaj od razu, jak grzebałeś w chłodzeniu to do serwisu 1 pamięć to ok 40 zł

pozdrawiam

 

czyli co proponujesz oddac na gware czy poszukac serwisu ktory mi to zorbi szybciej?? chlodzenie mialem zdjete wiec niewiem czy gwara bedzie uznana bo moga powiedziec e chlodzenie jak bylo zdejmowane to cos moglo zostac ruszone....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co proponujesz oddac na gware czy poszukac serwisu ktory mi to zorbi szybciej?? chlodzenie mialem zdjete wiec niewiem czy gwara bedzie uznana bo moga powiedziec e chlodzenie jak bylo zdejmowane to cos moglo zostac ruszone....

muszą to udowodnić jeśli miałeś plombę to naklej tam gdzie była i powinno być ok

ja w swoim Sapphire żadnej plomby nie miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co proponujesz oddac na gware czy poszukac serwisu ktory mi to zorbi szybciej?? chlodzenie mialem zdjete wiec niewiem czy gwara bedzie uznana bo moga powiedziec e chlodzenie jak bylo zdejmowane to cos moglo zostac ruszone....

 

Kiedys spalilem 8800gt, po zdjeciu chlodzenia nie podlaczylem potem wiatraka, pasta byla inna itd. i przyjeli, teraz nic nie ruszalem ale przesylka ubezpieczona w 1 strone 52 zl... najpierw reklamacja jak masz sklep pod reka, jesli nie to moze od razu naprawa ale wole nie doradzac,mimo wszystko probowalbym gware ruszyc. Mi zostaly 2x8800gt w sli wiec nie mam duzego problemu z czekaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, umknęło mi, z jakiego powodu padł Ci HD5870... Teraz widzę, że z tego samego, co mój HD5850 - ja niechcący ruszyłem chłodzeniem i karta padła, efekty były takie same (czyli właśnie brak sygnału na monitor, kręcący się wentylator). Ponoć do serwisów trafia dużo kart HD5xxxx z uszkodzeniem jakiegoś elementu znajdującego się pod samym chipem. Gwarancja w moim przypadku też była uznana, jednak nie każdy lubi pozbywać się karty na kilka tygodni...

 

W każdym razie apel do wszystkich zmieniających chłodzenie - bądźcie ostrożni...

 

Karta miała być danego dnia wystawiona na Allegro (więc pech), zmieniałem chłodzenie z Zalmana na referencyjne i zonk. Nie miałem wcześniej problemów ze zmianą powrotną z Setsugena i po założeniu VF3000A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze. Posiadam Radeona 5850 (Sapphire Toxic, 1GB) + najnowsze Catalysty 10.8 i po przesunięciu w panelu suwaka na "JAKOŚĆ" (ew. samemu ustawienie np. AA na x8, AFx16 itd...) gry stają się po prostu nie grywalne. Np. NFS Pro Street podczas wyścigu się tak rwie, jakbym grał na moim starym Radeonie 9600. W Assassin Creedzie mam spadki FPSÓW, o GTAIV nie wspominając. Karta jest nowa, sprawna (ma niskie temp, żadnych artów, wykrywa poprawnie monitor). Ograniczana też raczej nie jest (mam Core i5 750, który lata na 3,4 GHz). Wie kto może, co jest grane? Nie twierdze, że jak kupiłem sobie Radeona 5850 to teraz wszystkie gry na ultra high detalach z AF na x16, ale bez przesady. Sterowniki też porypane, bo momentami to w ogóle się połapać nie można z downloadem na stronie ati. Mój GF 8800 sobie radził o wiele lepiej w tych grach. Dlaczego nie wziąłem gtx'a -.-.

Edytowane przez exec2142

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze. Posiadam Radeona 5850 (Sapphire Toxic, 1GB) + najnowsze Catalysty 10.8 i po przesunięciu w panelu suwaka na "JAKOŚĆ" (ew. samemu ustawienie np. AA na x8, AFx16 itd...) gry stają się po prostu nie grywalne. Np. NFS Pro Street podczas wyścigu się tak rwie, jakbym grał na moim starym Radeonie 9600. W Assassin Creedzie mam spadki FPSÓW, o GTAIV nie wspominając. Karta jest nowa, sprawna (ma niskie temp, żadnych artów, wykrywa poprawnie monitor). Ograniczana też raczej nie jest (mam Core i5 750, który lata na 3,4 GHz). Wie kto może, co jest grane? Nie twierdze, że jak kupiłem sobie Radeona 5850 to teraz wszystkie gry na ultra high detalach z AF na x16, ale bez przesady. Sterowniki też porypane, bo momentami to w ogóle się połapać nie można z downloadem na stronie ati. Mój GF 8800 sobie radził o wiele lepiej w tych grach. Dlaczego nie wziąłem gtx'a -.-.

 

Cóż, jak przywalisz rozdziałkę z kosmosu to i CF nie pomoże... A tak na serio - PCI-E na pewno masz w trybie 16x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak przywalisz rozdziałkę z kosmosu to i CF nie pomoże... A tak na serio - PCI-E na pewno masz w trybie 16x?

 

Tak, pci-e x16:

 

Dołączona grafika

 

A co do rozdziałki to fakt... 1920x1080. Mam monitor 23 calowy, więc troche głupio było by grać na nienatywnej.

Edytowane przez exec2142

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak koledzy ale ja na 5870 nie narzekałem, z gtx480 też nie mam problemów aczkolwiek nvidia guzdrze się z wydaniem nowych sterowników w których mają poprawić dx7 użycie 100% procka w niektórych aplikacjach 3d jak i microsutering w paru aplikacjach 3d także są powody do małych narzekań zarówno po czerwonej jak i zielonej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze. Posiadam Radeona 5850 (Sapphire Toxic, 1GB) + najnowsze Catalysty 10.8 i po przesunięciu w panelu suwaka na "JAKOŚĆ" (ew. samemu ustawienie np. AA na x8, AFx16 itd...) gry stają się po prostu nie grywalne. Np. NFS Pro Street podczas wyścigu się tak rwie, jakbym grał na moim starym Radeonie 9600...

 

Co do tej gry to pewnie nie masz zainstalowanego patcha.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, chlopak ma taki sprzet, a wy go namawiacie do obnizenia detali w glupim shifcie? Po prostu niektore gry nie lubia wymuszania opcji graficznych z ccc, a podwojne wlaczenie wszystkiego podowuje drastyczne spadki fps'ow. Anty aliasing wymusza sie tylko wtedy, kiedy dana gra nie ma tego w opcjach graficznych. Anizo praktycznie zawsze dziala... Takze ustaw na balanced, wszystko zalezne od aplikacji i w grze sie baw opcjami...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze. Posiadam Radeona 5850 (Sapphire Toxic, 1GB) + najnowsze Catalysty 10.8 i po przesunięciu w panelu suwaka na "JAKOŚĆ" (ew. samemu ustawienie np. AA na x8, AFx16 itd...) gry stają się po prostu nie grywalne. Np. NFS Pro Street podczas wyścigu się tak rwie, jakbym grał na moim starym Radeonie 9600. W Assassin Creedzie mam spadki FPSÓW, o GTAIV nie wspominając. Karta jest nowa, sprawna (ma niskie temp, żadnych artów, wykrywa poprawnie monitor). Ograniczana też raczej nie jest (mam Core i5 750, który lata na 3,4 GHz). Wie kto może, co jest grane? Nie twierdze, że jak kupiłem sobie Radeona 5850 to teraz wszystkie gry na ultra high detalach z AF na x16, ale bez przesady. Sterowniki też porypane, bo momentami to w ogóle się połapać nie można z downloadem na stronie ati. Mój GF 8800 sobie radził o wiele lepiej w tych grach. Dlaczego nie wziąłem gtx'a -.-.

 

Jak na mój gust, zostaw w sterach wszystko "pod kontrolą aplikacji"lub tzw. auto, nic nie upiększaj ręcznie bo nie warto. Jakość ustawiasz w samej grze a nie w sterownikach bo się bałagan robi.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze. Posiadam Radeona 5850 (Sapphire Toxic, 1GB) + najnowsze Catalysty 10.8 i po przesunięciu w panelu suwaka na "JAKOŚĆ" (ew. samemu ustawienie np. AA na x8, AFx16 itd...) gry stają się po prostu nie grywalne. Np. NFS Pro Street podczas wyścigu się tak rwie, jakbym grał na moim starym Radeonie 9600. W Assassin Creedzie mam spadki FPSÓW, o GTAIV nie wspominając. Karta jest nowa, sprawna (ma niskie temp, żadnych artów, wykrywa poprawnie monitor). Ograniczana też raczej nie jest (mam Core i5 750, który lata na 3,4 GHz). Wie kto może, co jest grane? Nie twierdze, że jak kupiłem sobie Radeona 5850 to teraz wszystkie gry na ultra high detalach z AF na x16, ale bez przesady. Sterowniki też porypane, bo momentami to w ogóle się połapać nie można z downloadem na stronie ati. Mój GF 8800 sobie radził o wiele lepiej w tych grach. Dlaczego nie wziąłem gtx'a -.-.

 

Glowny suwak na jakosc, czyli AAx8 Super Sapmpling, a SS zabija 3/4 FPS. Ustaw recznie AA na Performance i daj x8, recznie AFx16 i bedzie ok.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

 

Ustawiłem w opcjach 3D (Standardowa) na zrównoważone i chyba tak zostawie. Nie mam w sumie do czego się przyczepić, bo jakość obrazu jest naprawdę dobra (chociaż pozostał jakiś niesmak po tym). Co do tego patcha, to owszem nie mam, bo praktycznie nic nie daje (pare aut, tras), ale w kwestii wydajności nie zmienia nic.

W każdym razie gry chodzą lepiej, a fpsy to tylko w GTAIV spadają:F.

Edytowane przez exec2142

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie do ludzi z wawy. czy ktos mial juz problem z pamieciami na tej karcie i wie gdzie mozna tanio i szybko to zalatwic??:) jak psialem na poprzednije stronie problem z artefaktami. nic nie pomaga zmiana sterow. karta zimna bo wodowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawcie sie z lutowaniem bo pozniej calkowicie gwarancje wetnie, lepiej odeslac na niezgodnosc towaru z umowa i zazadac wymiany na nowa. W przypadku kiedy nie ma problemu z dostepnoscia maja obowiazek to uczynic bezzwlocznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie do ludzi z wawy. czy ktos mial juz problem z pamieciami na tej karcie i wie gdzie mozna tanio i szybko to zalatwic??:) jak psialem na poprzednije stronie problem z artefaktami. nic nie pomaga zmiana sterow. karta zimna bo wodowana.

 

Zwodowana- więc z gwarancją nici. Poszukaj profesjonalnych serwisów- najczęściej naprawiają głównie laptopy i płyty główne np.ten A&D SERWIS - WROCŁAW NAPRAWA NOTEBOOKÓW NAPRAWA LAPTOPÓW WROCŁAW SERWIS NOTEBOOKÓW WROCŁAW, NAPRAWA MONITORÓW, NAPRAWA LAPTOPÓW, NAPRAWA NOTEBOOKÓW, SERWIS LAPTOPÓW WROCŁAW, SERWIS NOTEBOOKÓW WROCŁAW, MONITORY LCD, NAPRAWA ZASILACZY, SERWISOWANIE MONITORA Nie wiem czy w Warszawie jest coś podobnego, ale na pewno tak. Patrz na sprzęt jaki mają- jest bardzo drogi więc jak ktoś zainwestował to nie może partolić. Wymiana pamięci a nawet gpu to żadna filozofia dla nich. Osobiście męczę się z serwisem asusa, juz 2 raz sklep wysyła z rekomendacją-błędy wyświetlania a oni odsyłają z rekomendacją 100% sprawna... masakra, na 100% to pamięć-nawet w sklepie tak twierdzą , arty mi wyskakują zawsze w 3dm ventage i to nie w testach graficznych na początku, tylko dalej na cpu i zielonym piasku, a dopiero po spiecowaniu na wszystkim (temperatury-normalne) w crysis po duzym katowaniu- niby parę kwadracików ale są i pewnie się pogorszy ... serwis w zaparte a za naprawę zapłaciłbym mniej niż za przezesyłki w tę i zpowrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwodowana- więc z gwarancją nici. Poszukaj profesjonalnych serwisów- najczęściej naprawiają głównie laptopy i płyty główne np.ten A&D SERWIS - WROCŁAW NAPRAWA NOTEBOOKÓW NAPRAWA LAPTOPÓW WROCŁAW SERWIS NOTEBOOKÓW WROCŁAW, NAPRAWA MONITORÓW, NAPRAWA LAPTOPÓW, NAPRAWA NOTEBOOKÓW, SERWIS LAPTOPÓW WROCŁAW, SERWIS NOTEBOOKÓW WROCŁAW, MONITORY LCD, NAPRAWA ZASILACZY, SERWISOWANIE MONITORA Nie wiem czy w Warszawie jest coś podobnego, ale na pewno tak. Patrz na sprzęt jaki mają- jest bardzo drogi więc jak ktoś zainwestował to nie może partolić. Wymiana pamięci a nawet gpu to żadna filozofia dla nich. Osobiście męczę się z serwisem asusa, juz 2 raz sklep wysyła z rekomendacją-błędy wyświetlania a oni odsyłają z rekomendacją 100% sprawna... masakra, na 100% to pamięć-nawet w sklepie tak twierdzą , arty mi wyskakują zawsze w 3dm ventage i to nie w testach graficznych na początku, tylko dalej na cpu i zielonym piasku, a dopiero po spiecowaniu na wszystkim (temperatury-normalne) w crysis po duzym katowaniu- niby parę kwadracików ale są i pewnie się pogorszy ... serwis w zaparte a za naprawę zapłaciłbym mniej niż za przezesyłki w tę i zpowrotem.

 

ale w grach i programach tez masz arty?

 

znam jednego goscia, co tak samo marudzi, tzn jakby karta wysypała 1 kwadracik po 10h 3dmarka, mimo ze w grach dzialalaby tydzien non stop to i tak on odda ją na gwarancje, mimo ze musi odyslac i placic za to to bedzie odsyłal 100 razy, dopoki 3dmark nie przjedzie w pętli 24h

 

rozumiem, za płace wymagam ale nie ktorzy przesadzają :lol:

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w grach i programach tez masz arty?

 

znam jednego goscia, co tak samo marudzi, tzn jakby karta wysypała 1 kwadracik po 10h 3dmarka, mimo ze w grach dzialalaby tydzien non stop to i tak on odda ją na gwarancje, mimo ze musi odyslac i placic za to to bedzie odsyłal 100 razy, dopoki 3dmark nie przjedzie w pętli 24h

 

rozumiem, za płace wymagam ale nie ktorzy przesadzają :lol:

 

To się popisałeś... Tak-Płacę-Wymagam, albo coś jest sprawne w 100% albo nie jest, poza tym jak już polecą arty to są w różnych miejscach w różnych grach, tylko w 3 dmark ventage po prostu zawsze w tym samym miejscu-czytaj uważnie a potem się nabijaj, a w grach różnie. Niektóre tytuły bezbłędnie ale to mało wymagajace gry: cod4,fear2. Im wiecej pamieci potrzeba tym gorzej. I nie wmawiaj mi przyjacielu,że "marudzę" bo tu nie chodzi o 2fps mniej tylko ukrytą wadę sprzętu. Gdyby np. Tobie w samochodzie na gwarancji czasami rzęził silnik? Ale tylko czasami... to co? Marudzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się popisałeś... Tak-Płacę-Wymagam, albo coś jest sprawne w 100% albo nie jest, poza tym jak już polecą arty to są w różnych miejscach w różnych grach, tylko w 3 dmark ventage po prostu zawsze w tym samym miejscu-czytaj uważnie a potem się nabijaj, a w grach różnie. Niektóre tytuły bezbłędnie ale to mało wymagajace gry: cod4,fear2. Im wiecej pamieci potrzeba tym gorzej. I nie wmawiaj mi przyjacielu,że "marudzę" bo tu nie chodzi o 2fps mniej tylko ukrytą wadę sprzętu. Gdyby np. Tobie w samochodzie na gwarancji czasami rzęził silnik? Ale tylko czasami... to co? Marudzenie?

 

nie napisałes o grach wiec nie wiedziałem, jakby sypało tez w grach to jasne ze warto by odsyłac na gwarancje, tyle ze jesli arty występują TYLKO i wyłacznie po 10-12godzinach gry to osobiscie zal by mi było kasy na wysyłki i uzeranie sie z serwisem

 

a co do gwary to osobiscie nic nie mam na gwarancji bo uwazam ze to przepłacanie nie potrzebne, ja szanuje sprzet i na tyle co mialem czesci nic mi nie padło

 

Jak ktoś zamierza kręcic do upadłego to wtedy warto kupic karte na GW, oczywiscie zdarzają sie wyjątki ale jak napisalem wczesniej, gwara to nie potrzebne przeplacanie dla ludzi ktorzy nie kręcą i nie trzymają kompa w extremalnych warunkach (obok grzejnika/ miejscu zapylonym/ wilogtnym itp) to juz wogole jest nie potrzebna

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisałes o grach wiec nie wiedziałem, jakby sypało tez w grach to jasne ze warto by odsyłac na gwarancje, tyle ze jesli arty występują TYLKO i wyłacznie po 10-12godzinach gry to osobiscie zal by mi było kasy na wysyłki i uzeranie sie z serwisem

 

a co do gwary to osobiscie nic nie mam na gwarancji bo uwazam ze to przepłacanie nie potrzebne, ja szanuje sprzet i na tyle co mialem czesci nic mi nie padło

 

Jak ktoś zamierza kręcic do upadłego to wtedy warto kupic karte na GW, oczywiscie zdarzają sie wyjątki ale jak napisalem wczesniej, gwara to nie potrzebne przeplacanie dla ludzi ktorzy nie kręcą i nie trzymają kompa w extremalnych warunkach (obok grzejnika/ miejscu zapylonym/ wilogtnym itp) to juz wogole jest nie potrzebna

 

Jakby to było po 10-12 godzinach to dałbym spokój i poszedł spać- to jest po 30-40 min lub czasem od razu. Jak kupujesz coś za 1,5 tyś to chciałbys raczej sie nie zdziwić i mieć zabezpieczenie- tym bardziej że w planach mają być 2 takie. Fakt, nigdy nie miałem felernego egzemplarza no i się trafiło. Pech, ale faktycznie. Raz wymieniałem popaloną grafikę Gigabyte w serwisie i nie było żadnego problemu, chodzi do dzisiaj maxymalnie spiecowana w SLI, Asus się nie popisał. Dodatkowo karta w wersji do OC z programowo zmienianym napięciem (eah5870v2), i na forach czytając faktycznie ludziskom się kręci nawet do 1Ghz na rdzeniu a tu... nici,wszystkie usterki na deafulcie a OC nie idzie więc coś nie trybi.Na kogo wypadło na tego BĘC hehe :) szkoda,że na mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...