Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dowartosciowuje sie, poprostu pisze to co widze w testach.

A jesli chodzi o obrazek ktory wkleilem to chodzilo mi raczej o to ze 460'tka wygrywa z 480'tka, ale wokol optymalizacji tej gry kraza juz legendy.. wiec to mial byc taki "dżołk".

 

On topic: No i po testach niestety widac, ze w wiekszosci tytulow HD6870 moze pokonkurowac conajwyzej z GTX'em 460 EVGA w wersji FTW bo do 470'tki mu daleko. (jakies 10-15%)

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy standardowo porownanie fabrycznie podkreconej karty do referenta=wynik jaki chcę widzieć "może pokonkurować conajwyzej...."

podoba mi sie obiektwywizm inaczej

jeszcze zara sulaco wleci ze tesselacja u tych kart lezy i będzie komplet

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na oficjalnych screenach od ati widać było, że 6850 jest wydajniejszy od 460 i tak jest :D

 

zresztą niech jeszcze dopracują stery będzie się działo :D

 

zacieram ręce i czekam na obniżki i kupię to co będzie bardziej opłacalne :D

Edytowane przez Ardianz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria HD6xxx nie kończy się na HD68xx

 

To istotny fakt :D zobaczymy jak AMD pójdzie za ciosem z 6950/6970. Raz w plotkach przebąkiwano o 6930, ciekawe czy tez dojdzie do skutku.

 

Szkoda że nie ma double precision w 68XX, mimo to nawet dla aktywnie liczącego gracza to jest karta warta uwagi.

 

To jest ciekawe.

Dołączona grafika

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nowa seria szału nie robi, od 6870 dla mnie lepszym wyborem będzie 5850 + OC, cena niższa i karta wydajniejsza.

 

Niektórzy porównują 6870 do GTX 460, tylko cenowo to nie ta półka, jeśli Radek ma kosztować ok 900 zł, a 460 1GB można kupić poniżej 700zł (a niedługo pewnie za nieco ponad 600 zł, w związku z obniżką). 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6850 leje spokojnie GTX460 a 6870 jest tuż tuż za GTX470 i jest od niego tańszy. Oczywiście po OC GTX 470 będzie szybszy, ale ile % kupujących kręci karty. Panowie porównujmy karty na fabrycznych zegarach.

 

Ati spisało się świetnie i teraz będzie można kupić za 750zł taką 6870 i mieć bardzo wydajną kartę. Na wyspach w dniu premiery można kupić karte w przeliczeniu na nasze za 790zł, Więc w okolicach marca, kwietnia 2011, jak nic złego nie podzieje się z kursem walut to będzie świetna okazja na kupno dobrej karty w dobrej cenie.

 

Ja się ciesze tylko z tego faktu. Nvidia teraz też musi coś zrobić więc albo wypuści coś nowego równie wydajnego i tańszego lub obniży ceny kart które teraz są na rynku.

 

A i też uważam że ATI mogło po prostu obniżyć cene dotychczasowych kart o 50 - 75$ i też by Nvidie załatwili i to może nawet lepiej niż serią 68XX bo przynajmniej nie było by tekstów że 460 + OC jest lepsza od 6850 bo tej nie można podkręcić. Takie 5850 w cenie około 700-750 zł nie miało by konkurencji.

Edytowane przez wwf123
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile będzie kosztował na starcie

Gigabayt z tymi 2 wentylatorami 699 zł juz niby jest w esc juz standard :) i ten PowerColor bez tego plastiku bo niby ten Asus cena 669 zł te beda chyba najbardziej ciekawe oferty na teraz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6850 leje spokojnie GTX460 a 6870 jest tuż tuż za GTX470 i jest od niego tańszy. Oczywiście po OC GTX 470 będzie szybszy, ale ile % kupujących kręci karty. Panowie porównujmy karty na fabrycznych zegarach.

 

Ati spisało się świetnie i teraz będzie można kupić za 750zł taką 6870 i mieć bardzo wydajną kartę. Na wyspach w dniu premiery można kupić karte w przeliczeniu na nasze za 790zł, Więc w okolicach marca, kwietnia 2011, jak nic złego nie podzieje się z kursem walut to będzie świetna okazja na kupno dobrej karty w dobrej cenie.

 

Ja się ciesze tylko z tego faktu. Nvidia teraz też musi coś zrobić więc albo wypuści coś nowego równie wydajnego i tańszego lub obniży ceny kart które teraz są na rynku.

 

A i też uważam że ATI mogło po prostu obniżyć cene dotychczasowych kart o 50 - 75$ i też by Nvidie załatwili i to może nawet lepiej niż serią 68XX bo przynajmniej nie było by tekstów że 460 + OC jest lepsza od 6850 bo tej nie można podkręcić. Takie 5850 w cenie około 700-750 zł nie miało by konkurencji.

 

 

A myślisz, że Nvidia będzie spać spokojnie ? Ceny GTX 460 i 470 również pójdą w dół. Kwestia czasu. Podaj mi link do jakiś testów, gdzie 6850 leje GTX 460. Jestem szczerze ciekaw tych wyników. Na razie Nvidia daje ciała ze sterownikami i poważnie zastanawiam się nad przesiadką, bo męczą mnie te framedropy w nowych grach. Ale nie mam pewności, że to wina sterowników czy proc mi nie wyrabia. Tylko teoretycznie rozważam myśl nad przesiadką. Czy te 6850 są takie szybkie ? Dopiero co wyszły, więc ja byłbym ostrożny. Wole poczekać na testy kogoś z forum, by nie potrzebnie przesiadać się dla tych 5-7% (w teorii rzecz jasna). Czas pokaże jak te karty będą się skalować z takim GTX'em 460 i co odpowie na to Nvidia.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...też by Nvidie załatwili i to może nawet lepiej niż serią 68XX bo przynajmniej nie było by tekstów że 460 + OC jest lepsza od 6850 bo tej nie można podkręcić. Takie 5850 w cenie około 700-750 zł nie miało by konkurencji.

 

Seria 6 wprowadza kilka zmian i przynosi nowe, sama zmiana ceny poprzedniej serii nie poprawiłaby np wydajności w teselacji.

 

Kto powiedział że 6850 nie można podkręcić? Przecież kręci się co najmniej dobrze. To 6870 jest mniej podatna.

Przy okazji Techpowerup zrobił vmoda

Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie dziwi ten 6870 tak samo było z Radeon HD4890 tez juz była wykręcona prawi na max.

Co do serii 5XXX jak cos to masz racje teraz pozbywają sie zapasów .

Te 6850 i 6870 zastąpią 57xx a te co wyjdą może za miesiąc :)czyli wyzsza połka :P to zastąpią 58XX

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez problemu miedzy 900 mhz -950 mhz jak cos z pamieciami moze byc roznie ale bez podnoszenia V testowany egzemplarz Asusa bez podnoszenia napięcia szedł 940 na pamieciach do 1220MHz (DDR 4880) to nie jest zle test na IN4.pl . A na bank zaraz będą możliwości podniesienia napięcia itp a przy Asusie 72C po takim 0c to nie jest duzo .

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie lepiej w przyszlosc ;) zmniejszyli proces technologiczny, ilosc tranzystorow, zuzycie energii, a przy tym imho znacznie podniesli wydajnosc... =] jestem pewny, ze high end powtorzy sukces serii 5xxx. Jest na co czekac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie lepiej w przyszlosc ;) zmniejszyli proces technologiczny, ilosc tranzystorow, zuzycie energii, a przy tym imho znacznie podniesli wydajnosc... =] jestem pewny, ze high end powtorzy sukces serii 5xxx. Jest na co czekac :)

 

Ile to teraz ma nm 32 czy 28 :lol:
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie lepiej w przyszlosc ;) zmniejszyli proces technologiczny, ilosc tranzystorow, zuzycie energii, a przy tym imho znacznie podniesli wydajnosc... =] jestem pewny, ze high end powtorzy sukces serii 5xxx. Jest na co czekac :)

 

wymiar ten sam

 

ilość tranzystorów mniejsza to zegary wyższe żeby to zrekompensować

 

pobór niewiele mniejszy/wcale przy mniejszej ilości tranzystorów (częściowo wina zegarów)

 

Tak więc proszę bez bajek ;)

 

To by było za piękne.

Pewnie tylko sample tak mają, no ale może ktoś kupi i sprawdzi? ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...