Skocz do zawartości
KamraK85

ATi Radeon HD6000 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zawsze zostaje 6870, to dobre karty o dobrym stosunku cena/wydajność, nie jest to high end ale tak na prawde do grania wystarczą :)

Tylko że liczyłem na DoublePrecision :(

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze te testy co @radiergummi podal to nieprawda bo w tym momencie nia ma co liczyc na spadek cen gtx570 - szkoda.

Z drugiej strony sie ciesze bo nawet na tym forum wiele szumu bylo o to, ze nvidia kotleta odgrzala - dla mnie moga odgrzewac, o ile przynosi to skutek - z reszta co zrobilo ATI , dokladnie to samo ;)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes fanatykiem nvidii czy co? :D konkurencja oznacza nizsze ceny - jezeli wykresy, ktore podal radiergummi to fake, 570tka nie tylko nie stanieje, ale jeszcze podrozeje ;)

 

patrząc na ceny w Polsce radeona 6850 i 6870 to nie bardzo- raczej polowanie na jelenie :D Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie wiem, ja tam spodziewam sie sztucznego zawyzania cen segmentu high ;) poki co mozemy spekulowac, na dniach sie okaze

 

nie do końca o to mi chodziło- ceny tych radków są u nas skandalicznie wysokie.

 

Taki 6850 kosztuje 750 do nawet ponad 800zł. Ktoś sobie z nas jaja robi :lol:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 6870 mozna wyrwac ponizej 900 zl, imho cena proporcjonalna do wydajnosci...  z 6850 przesadzaja, to fakt, ale zawsze jest tanszy i lepszy gtx 460 ;) 

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 6870 mozna wyrwac ponizej 900 zl, imho cena proporcjonalna do wydajnosci...  z 6850 przesadzaja, to fakt, ale zawsze jest tanszy i lepszy gtx 460 ;) 

 

no to gdzie ta konkurencja- 6850 maił mocno tutaj cisnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to gdzie ta konkurencja- 6850 maił mocno tutaj cisnąć ;)

 

Taa tylko mowimy o 2 roznych segmentach, nie wiem czemu sie tak czepiles tego 6850. On nie byl i nie bedzie konkurencja dla high endu. Do tego z malej dostepnosci tych kart wynikaja zawyzone ceny... Za to 6970 zapowiada sie slabszy i drozszy od gtx'a 570. Jezeli to okaze sie prawda, to po prostu hurtownie wiecej zarobia, drozej sprzedajac 570tke, ktora nie bedzie miala wiekszej konkurencji ;)

 

@Maciem moze faktycznie przesadzilem z tym lepszy, ale wspolczynnik ceny do jakosci przemawia zdecydowanie za gtx 460

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciem moze faktycznie przesadzilem z tym lepszy, ale wspolczynnik ceny do jakosci przemawia zdecydowanie za gtx 460

 

Z tym tez przegioles bo jest on niemal identyczny obie sa w esc po ok 700 pln , nawet radek troche tanszy bo jest za 699 a geforce za 725.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zaloz sobie topic gtx 460 vs radeon 6850? Ten pierwszy jest do dostania za 534 zl (wersja 1gb)...

 

@down tak, jeszcze pogryziony przez psa... btw ogarnij skapca. Fajna sprawa... w przeciwienstwie do cen w sklepie esc.pl

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywany , bez gwary i firmy palit ;D

ps. ladnie prosze o linka do sklepu ;)

 

@UP

A Ty ladnie weź sie doinformuj o rodzinie GTX460 bo to jest wersja SE , ktora nie ma nic poza pamiecia wspolnego z GTX460 1GB .

Ta co podales ma mniejsza wydajność od GTX460 768MB.

Zanim bedziesz mi cos zarzucal to sie doinformuj by nie popelniac gaf.

 

Wszedzie poza pixmania sa za ponad 670 pln

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/1237267

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6970 na golasa, sekcja zasilania jest oparta o 6+2+1+1

Dołączona grafika

 

test porównawczy zrobiony przez @neliz 6970 vs 570

Dołączona grafika

 

AMD PowerTune w działaniu

Dołączona grafika

 

i to co najlepsze czyli ceny

HI there

 

Expect these price points by end of this week:-

 

 

GTX 460 768MB = £105 - £115

5830 1024MB = £115-£130 **EOL** ***Practically 5850 performance - BARGAIN***

6850 1024MB = £130-£140

GTX 460 1024MB = £140-£160

5850 1024MB = £130-£150 **EOL** ***Stock None Existent***

6870 1024MB = £170-£190

5870 1024MB = £180-£200 **EOL** ***Nothing sub £200 beats this***

GTX 470 1280MB = £190-£220 **EOL**

6950 2048MB = £220-£230

GTX 480 1536MB = £250-£270 **EOL**

GTX 570 1280MB = £250-£290

6970 2048MB = £285 - £320

GTX 580 1536MB = £350-£450 **Supply & Demand will keep this high**

6990 4096MB = £450-£500

 

 

 

Any card marked **EOL** expect them to be completely gone by end of January, which basically makes cards like the 5830, 5870 and GTX 480 absolute bargains now at their clearance prices, especially the 5870!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na razie wygląda to tak - HD5870 wydajnościowo był pomiędzy GTX 470 a GTX 480 (choć po usprawnieniu sterowników przez NV bliżej tego pierwszego...), a teraz HD6970 będzie pomiędzy GTX 570 a GTX 580. Ogólnie mamy progres, bo nowe karty AMD, z tego, co widać na tych przeciekach, nawiązują walkę w DX11 :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli cena w Polsce 6970 będzie oscylowała w granicach 1500zł to może kupię jak drożej to olewam to i czekam na coś w 28nm, generalnie bardzo mi się podoba pobór prądu w 2d, czyżby miał powrócić do cichego kompa na AC, karta w 2d powinna być bardzo cicha, ciekawe jak wygląda chłodzenie bo nvidia poradziła sobie w najnowsze serii 5XX rewelacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli cena w Polsce 6970 będzie oscylowała w granicach 1500zł to może kupię jak drożej to olewam to i czekam na coś w 28nm, generalnie bardzo mi się podoba pobór prądu w 2d, czyżby miał powrócić do cichego kompa na AC, karta w 2d powinna być bardzo cicha, ciekawe jak wygląda chłodzenie bo nvidia poradziła sobie w najnowsze serii 5XX rewelacyjnie

 

masz gtx 480 więc po co?

 

Jak dla mnie na radki spokojnei starcza gtx 570 najwyżej po lekkim o/c, więc szału niestety nie ma.

 

Seria hd 5xxx dominowała na rynku przez większość roku, seria 6xxx niestety zapowiada się na ewolucję i tyle...

 

Osobiście jestem zawiedziony :(

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD wali ściemę z wydajnością HD6970... porównuje go do GTX480 i stwierdza że jest od 7%-27% szybszy, a porównując go z GTX570 już o tyle szybszy nie jest. A GTX480 to wydajnościowo to samo co GTX570. Wniosek z tego taki, że HD6970 nie jest tak wydajny jak na tych slajdach....

 

 

原價屋@酷!PC • 檢視主題 - AMD-HD6970、HD6950原價屋版現身!

to chyba mniej więcej wszystko jasne...

Edytowane przez Michael86
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...