Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.03.2018 o 10:48, Slazer napisał:

Jest sens wymiany 2500k na 2600k? Karta jaką posiadam to 960 4GB, myślę trochę nad wymianą na 1060 6GB, ale ceny trochę przerażają.

Przy tym gpu nie poczujesz żadnej różnicy. Sens takiej wymiany jest znikomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dzisiaj zainstalować rx 570 na swoim staruszku lecz po włożeniu karty i podpięciu zasilania komp nie wstaje (błąd97) na płycie.Wiatraki od karty kręcą ekran kaput. Co może być przyczyną? Mam stary bios na płycie 1,90 , czy to może być problem?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że na moim starym r9 270 komputer normalnie działa, także teraz. A R9  270 jest chyba nawet bardzie prądożerna niż rx 570.

Usunąłem sterowniki, wyjąłem starą kartę i po włożeniu nowej czarny ekran i błąd 97 na płycie.Karta ma podpięte zasilanie poprzez przejściówkę pci-e 6 pin na 2x 8pin(ale to raczej nie tu jest problem). W sieci wyczytałem, że powinno się zaktualizować bios, tylko czy na pewno.Nie chcę uwalić płyty.Obecnie mam starą wersję(od nowości) 1,90) a nowa jaka jest dostępna to 3,30 i to tylko spod systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna wgrać 3,30 na ten stary 1,90 z poziomu windowsa(tylka taka opcja na stronie) ?

Gdzieś wyczytałem, że aktualizacja przebiega dwuetapowo...o co chodzi?

Na forum znalazłem takżę identyczny problem z kartą saphire 480 i biosem 3,30 także chyba lipa.Może ta płyta po prostu nie lubi kart safajera...?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zrobic upgrade komputera syna i mam dylemat 2500k za 150zl czy moze 3570k za 300zl? cena raz wieksza, jest sens? procesor ma byc "przejsciowy" w przyszlym roku zmiana platformy badz 3770k + jakas mocna grafika (obecnie msi 660ti boost), teraz syn gra glownie w fortnite o ile fps jest na poziomie 70-80fps to sa mocne scinki wlasnie od procesowa (g2020)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemo83

jeśli ten drugi jest 2x droższy (150 vs 300zł) od pierwszego, to wybór powinien być jasny, szczególnie jeśli ma być to zakup przejściowy.

i5-3570k będzie minimalnie szybszy, jeśli nie planujesz go podkręcać, będzie za to też trochę cieplejszy, bo ma pastę termoprzewodzącą pod czapką, a i5-2500k ma spawany ihs i przez to niższe temperatury. Jeśli planujesz dodatkowo overclocking nowego procesora, to oba powinny kręcić się podobnie, do 4,5-4,7 GHz, wszystko zależy od konkretnej sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Uncle_Adam

wiem ze tanio mozna wyrwac 2600k jednak ewentualny i5 poslizyl by mi gora do maj/czerwiec przyszlego roku i w tedy moglbym myslec o jakims 3770k lub zmianie platformy,

 

glownie moj problem dotyczy fortnite gdzie ewidentnie syn ma lagi od slabego procesora (g2020)...

 

tak ze chyba sie zdecyduje na 2500k + oc, 150zl to kuszaca cena a zawsze chcialem go miec :D 

 

PS

nie siedze od dawna w temacie nie wiecie jakie sa plany intela na najlbizsze lata? jaki roadmap? w pszyszlym roku nie bedzie sie juz chyba oplacalo ladowac w 1151?

Edytowane przez przemo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Uncle_Adam napisał:

Jak wszystko, cena/wydajność.

Moje duo 2500k -> 2600k jeszcze dzielnie się trzyma i wystarcza do moich zastosowań + gier 1440p. Legendarna seria Intela.

Ten procek nie hamuje 1080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michikun po mojemu to do rawów w rawerze wystarczą 4 mocne rdzenie (tak =/> 4,5ghz). 8-wątkowość i inne cuda niestety u mie nie działają ;)

Rawy czyli praca na archiwach, spakuj-rozpakuj-spakuj i tak w kółko. 4r kręcone = mniej lagów przy ruszaniu suwakami i więcej sesji obrobionych :) 

Do gier mam 550ti zdaje się. 

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, radiergummi napisał:
21 godzin temu, tomekmak napisał:
Po paru latach przerwy składam blaszaczka ;-)
Na razie graty powoli schodzą ze świata, wkrótce mały update (na tapecie 2x2500k 1x2600k i 1x2700k). 
 

Nie chcesz sprzedać jednej z tych i7?

Zobaczymy co to za sztuki. 

Zawsze możemy się zamienić (za Twoje i5).

 

 

Edytowane przez tomekmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze mną zostanie na dłużej - 2700K

Na razie tak na szybciorka. Nie wiem czy mnie MB nie blokuje żeby wyskoczyć wyżej 5500MHz.

Jeszcze mnie czeka teścik pozostałych. 

 

Edytowane przez tomekmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się cieszyłem ze swojego 2600K 5Ghz przy podobnym napięciu. Przez kilka miesięcy, działał prawidłowo, aż pewnego dnia w trakcie pracy wyłączył się nagle i już nie włączył. Okazało się, że padł procesor i sekcja zasilania na płycie głównej. A nie był to jakiś tani badziew tylko topowy model Asusa z 12 fazową sekcją zasilania, a zasilacz Seasonic. Także nie ciesz się zbytnio, bo degradacja CPU jest faktem i pewnego dnia ten proc zdechnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, recedent napisał:

Też się cieszyłem ze swojego 2600K 5Ghz przy podobnym napięciu. Przez kilka miesięcy, działał prawidłowo, aż pewnego dnia w trakcie pracy wyłączył się nagle i już nie włączył. Okazało się, że padł procesor i sekcja zasilania na płycie głównej. A nie był to jakiś tani badziew tylko topowy model Asusa z 12 fazową sekcją zasilania, a zasilacz Seasonic. Także nie ciesz się zbytnio, bo degradacja CPU jest faktem i pewnego dnia ten proc zdechnie. 

Takie OC to tylko do submitów. Na codzień nie wychodzę nigdy po za Vcore 1.3V. 4500MHz do daily wystarcza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mogę znaleźć oficjalne informacje

Jakie jest domyślne napięcie i5 2500k pod obciążeniem?

Czujniki pokazują u mnie głupoty i czy ustawię offset na 0.004 czy 0.050 to pokazuje 1.371V

 

Wolałbym wiedzieć czy start jest z 1.2 czy 1.3

 

I jeszcze jedna mała kwestia

Internall pll overvoltage

Jedyne co znalazłem, to żeby włączyć przy mocnym oc.

Problem z tym, że widziałem porady, że ma być włączone od 4.4GHz lub np 4.8 więc spore różnice

Nigdzie nie widziałem do czego ta opcja służy

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

Jak dobrze i względnie tanio przejść na 1920 x 1080px?

Mam Intel Core i5-3570 3400.0 MHz oraz NVIDIA GeForce GTX 750 Ti
Dotychczas natywna rozdzielczość 1440 x 900.
Zmieniam monitor, a pod procka jak wyżej chciałbym kupić jakąś używaną kartę.
Co wybrać do około 500 zł żeby pograć w detalach średnich -
- wysokich w stosunkowo nowe tytuły ? Może jakieś podpowiedzi?

I to jest pierwsza myśl, ale też pytanie do Was chyba ważniejsze -  generalne, strategiczne.

Czy opłaca się inwestować jeszcze w podstawkę 1155 aby zagrać znośnie w Cyberpunka ? czy raczej pójść w Ryzeny czy inne takie.

Przyznam, że wypadłem z obiegu.   

A jeśli jeszcze  zostać opłaca się kupić np Intel Core i7-3770. Zysk będzie znaczący?  Od razu mówię że typu K mnie nie interesuję bo nie kręcę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem GTX970 teraz mam to co w podpisie i chyba nie widziałem obciążenia karty ponad 75-80% w FHD. Taki GTX970/980 no 1070 to max co bym ładował. Cyberpunka raczej na niskich/średnich z niskim FPS. Bez OC nie widzę tego.

Sam nie wiem co robić czy teraz iść w s1200 czy am4 , czy po taniości w 10400/3600 czy 10700/5600x/5800x. Gdyby taki 5800x kosztował 350e wybór byłby łatwiejszy

Dodam że Cpu ostatnio gonię na 4,5Ghz ale czkawka w niektórych grach już się pojawia.

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie czasy teraz w kwestii upgrade'u - chore ceny zwłaszcza GPU.

Inwestować w 1155 dziś to tak średnio, sam mam od 2012r. i sobie bardzo chwalę to platformę jednak ładować w to dziś to to nie, w czasach gdy i7 było dalej 4 rdzenie 8 wątków miało by to jeszcze sens, jednak dziś raczej skłaniałbym się ku nowszej platformie.

Zainwestowałbym raczej w bazę (proc/płyta), a jak wróci trochę normalności w kwestii kart graficznych dokupiłbym gpu. Zagrać w CP na I7 2600/3770 bez o/c i z nisko taktowanymi ramami może i by się dało, jednak za GPU które to jakoś pociągnie dużo za dużo dziś trzeba beknąć, czyli i tak kiła & mogiła :P.

Sam myślałem nad wymianą 1070 na wstęp jednak... ceny i znowu tego GFa "pokochałem"

Cyperpunk działa tak :

https://www.youtube.com/watch?v=uH-Rz4ydCA8

(jazda po mieście to chyba najgorszy scenariusz w kwestii fps, to jedno szarpnięcie to autozapis), jednak u mnie wsio po o/c.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem GTX970 teraz mam to co w podpisie i chyba nie widziałem obciążenia karty ponad 75-80% w FHD. Taki GTX970/980 no 1070 to max co bym ładował. Cyberpunka raczej na niskich/średnich z niskim FPS. Bez OC nie widzę tego.

Sam nie wiem co robić czy teraz iść w s1200 czy am4 , czy po taniości w 10400/3600 czy 10700/5600x/5800x. Gdyby taki 5800x kosztował 350e wybór byłby łatwiejszy

Dodam że Cpu ostatnio gonię na 4,5Ghz ale czkawka w niektórych grach już się pojawia.

Pilotuj peppera. Ostatnio był i5 10600K za niecałe 900zl oraz i7 10700K za 1399zł. Jeżeli potrzebujesz tylko do gier to pozostał bym przy i5. Podkręcony z dobrymi ramami rzędu 3600-4000mhz spokojnie jeszcze długo da radę.

 

Ryzen 5000 mają chore ceny i szybko się to nie zmieni.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się w zeszłym roku definitywnie rozstałem z Sandy Bridge i5-2500K (@4.8GHz) oraz z Ivy Bridge i7-3770, oba służyły mi dzielnie ładnych kilka lat, ale przyszedł czas na odświeżenie konfiguracji w domowych PeCetach.

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...