Skocz do zawartości
panzar

Core i5/i7 - Sandy Bridge (LGA 1155)

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy jeszcze czy ze sklepow procesory beda znikaly tak samo szybko jak z hurtowni... jezeli masz racje to w ciagu kilku dni po pojawieniu sie procesorow powinno ich zabraknac =] twierdzisz, ze znasz popyt i zabraknie jezeli dobrze rozumiem... sie okaze...

 

Ogarnij ten temat troche szerzej a nie tylko na podstawie "w esc nie ma to nigdzie nie ma i nie mozna na tej podstawie okreslic popytu". Zanim napiszesz, ze cos jest glupie to zainteresuj sie bardziej tematem bo generalnie to pieprzysz farmazony.

 

Wymyslasz, ze cos mowilem, po czym na to odpowiadasz... rotfl... koniec tematu z mojej strony, bo mam dosyc prostowania twojej wyobrazni... Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie twierdze, ze zabraknie ? Jakie znikanie z hurtowni ? Wiesz co to zamowienia albo kontrakty na towary ? Ja pier..... czlowieku, Ty potrafisz ogarniac temat bardziej niz tylko w obrebie swojego kilkudziecioliterowego posta ? Zamowien jest duzo, bo duzo roznych sektorow zamowilo i procesory i plyty i nawet o tym nie wiesz, stad mniejsze ilosci naplywaja do dystrybucji, z ktorej biora te sprzety np polskie sklepy internetowe. Jak my chcielismy zamowic plyty glowne to nam grzecznie powiedziano, ze "po temacie" i sie bardzo spoznilismy bo sa od miesiecy juz zamowienia do wielkich odbiorcow, ktorzy skladaja zlecenia na pol roku przed premiera. Mam tu na mysli fabryki w Azji bo od lat przyplywaja nam kontenery z towarami z innej branzy i pomyslelismy, ze moze by sprobowac na wieksza skale z komputerami. Chcialbym porownac to do rynku soli drogowej w polsce, ktory znam ale boje sie, ze tego nie zrozumiesz i bez sensu mi sie produkowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 2500k 4ghz 1.25vcore

Operation flashpoint misja Battlefields: terrain High, Visibility 5000 - w końcu po 9 latach mogę zagrać w miarę płynnie bez szarpania :)

 

Jak na tej platformie ustawia sie pamiątki? niby zalecane napiecie to 1.5v. NIe bedzie problemu z pamieciami DDR3 1333 1.65V ? Ponoc wystarczy trzymac sie starej zasady ze 0.5V max roznicy miedzy ramem a cpu?

 

Btw. moglbys sprawdzic tylko na ile pojdzie 2500K. NIe mowie na stale. Chodzi o to czy sklepowki sa tak samo dobre jak sample dla portali. Sporo mitow tu naroslo.

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli vid procka to 1.168V a do 4GHz potrzeba już 1.25V?

 

edit:

@Turrican masz linka do niemieckiego forum msi -klik-. Jest tam beta z fixem PLL overvoltage. Ciągnąć proca na 5GHz nie musisz, ale co nowszy bios tym powinno być lepiej.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem teraz na 4,2 i chodzi a te 1,25 vcore to 1.224 według odczytu biosu

MaxxMEM 1.9 - mem copy - 22377

mem read - 21783

mem write - 20542

latency - 46.3

 

Bios mam ale dzisiaj już nie mam ochoty nic flashować, zresztą nie wiem czy flasher spod Windy będzie działać bo np. software do OC wywala błąd

i nie chce sie uruchomić po XP

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ustaw odrazu 1.4v i zobacz ile pociagnie :D chyba na to wszyscy czekaja ;)

 

Właśnie. Skończcie z tym offtopem.

 

Proponuje wywalic te bzdury ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ustaw odrazu 1.4v i zobacz ile pociagnie :D chyba na to wszyscy czekaja ;)

 

 

Proponuje wywalic te bzdury ;)

 

To już miejscowi ocerzy niech zrobią ja na stockowym chłodzeniu nie mam zamiaru aż tak męczyć proca

 

Everst Ultimate 5.50.2100

mem read - 21298

mem write 21003

mem copy 21096

latency 41.6

 

4.2ghz 1.25v/gtx260-216/HDD 1TB/SDD 120gb/4gb ram

Zużycie energii

idle -126W

mkv 720p - 138-140w

3dm2006 - min210 (GT1) - max 243 (GT2)

 

X3TC 1680x1050 4xaa 16xaf - 93,423fps

 

Crysis 1680x1050 AAx0 Ambush - min. 39.26/ max. 70.70/ avg. 54.35 czyli w stosunku do stock e8200 wzrost w granicach 3fps

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandybridge maximum safe voltages

 

Right guys myself and our technical guys have spent the entire weekend and this morning in discussions with Intel regarding the alarming amount of reports of Sandybridge CPU's dying and have been conducting our own testing as have Intel to find out what is a definite no no.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może dobrze, że procki w Polsce pojawią się troszkę później. Będziemy mądrzejsi o doświadczenia innych.

 

i5-2500K/2600K batch number and o/c results - XtremeSystems Forums

 

Ale Ty radier pewnie znasz ten topic :wink:

 

 

To ci co maja MSI to mogą jechac nawet na 1.5Vcore bo Oni maja w instrukcji mobo, ze to jest przedział Vcore opisany jako "FUN" a "Danger" to bodajze dopiero 1.55 Vcore.Wierzycie ,ze MSI sobie wyssało z palca takie przedziały?Zawsze mozna zwalic wine na nich....bo fun to fun a mi sie kur*a procek spalił!!!! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem calosc. Jak narazie 1 uwalony 2600K (zdechl bez OC) i 1 uwalony? 2500K ktory z czasem sie jednak podniosł. Oba przypadki na plytach Gigabyte. Takze troche przypadkow niestabilnosci kompa bez OC. Ile w tym winy wczesnych wersji bios nie wiadomo. Po za tym kupa straszenia i zero konkretow. Tyle ludzi kreci te procki ponad 4.5Ghz i napieciami powyzej 1.35 ze w ciagu 1-2 tygodni sie okaze ile realnie padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej jeden z popularniejszych sklepow ;) procki w europie tez jako jedni z pierwszych sprzedawali, takze jakies dane odnosnie ilosci padnietych moga miec ^^ nie wszyscy odrazu sie zala na forum, ale sprzedawce informuja ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś trzęsidupa pisał ten poradnik ;)

 

no risk no fun...

 

 

Jak pojawi się masa zgonów cpu to może zmienię zdanie, ale moim zdaniem to takie straszenie ;)

 

A dobrze tam wyczytalem ,ze jak bede mial po o/c martwy kawałek krzemu to moge go reklamwowac i dostane nowy,żywy kawalek krzemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no

 

to się gwarancja nazywa

 

Ty-to ta gwarancja to bajer.Dawno to wymyślili, ta całą gwarancje? :wink:

 

Nigdy nie wnikałem szczeze w warunki gwarancji cpu ale jakos nie potrafie sobie wyobrazic sytuacj w ktorej przy cpu po 1.6Vcore zobacze czerń i go sobie zareklamuje bo nowy mi sie nalezy.To jak tak, to bede szukał proca stabilnego na 1.65Vcore i po drodze spale krzemową doline.

Edytowane przez JejoX
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty-to ta gwarancja to bajer.Dawno to wymyślili, ta całą gwarancje? :wink:

 

Nigdy nie wnikałem szczeze w warunki gwarancji cpu ale jakos nie potrafie sobie wyobrazic sytuacj w ktorej przy cpu po 1.6Vcore zobacze czerń i go sobie zareklamuje bo nowy mi sie nalezy.To jak tam to bede szukał proca stabilnego na 1.65Vcore i po drodze spale krzemową doline.

 

A niby jak Ci to udowodnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem strasznie zawiedziony - do i7 2600k dają zwykły cooler:

 

Zdjęcie użytkownika pclaba

 

Powaznie zawiedziony???Ja bym sie cieszył bo mniej miejsca w szafce zajmuje :wink: ?Korzystałbys z tego większego,zdarłbys paste,a tak, to będziesz miał bonus +15% do ceny cepa przy odsprzedaży za nieuzywany cooler :lol2:

Edytowane przez JejoX
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...