Skocz do zawartości
Kubsle

Nowy zasilacz, do overclockingu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam:

Galaxy GF 7900GS + Twin Turbo,

2x 1GB ramu 800MHz,

C2D 2,13GHz,

Asus P5B-E,

Dysk 250GB

 

I do tego zasilacz 400W HuntKey HK-400AP

 

Będę chciał kupić jeszcze jakieś chłodzenie na procka (Scythe?) i będę z niego wyciskać ostatnie poty, z karty grafiki zresztą też. Jaki zasilacz polecacie, który wytrzyma mocno podkręcony ten zestaw (stabilnie oczywiście). Co polecacie? OCZ StealthXStream 500W wystarczy, czy coś mocniejszego? Aa i jeszcze jedno: Jakie chłodzenie na tego procka? Tak za około 150zł? Scythe Mugen?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę twoja zasiłka powinna spokojnie wystarczyć..

Mój kumpel od dłuższego czasu ma na tym zasilaczu Q6600 + 8800GTX+ i z OC (lekkim w prawdzie) wytrzymuje bez problemu..

Chłodzenie? Mugen II Rev.B jak ci się zmieści.

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, do tego sprzętu ten HK jest ok. Ma hoho i jeszcze trochę zapasu.

 

Dopisuję się do tematu. Huntkey 350 z sygnaturki zaczął przeraźliwie piszczeć i czas go wymienić, ale duuużo różnych opcji na rynku i nie chcę nic przeoczyć. Szukam zasiłki 400-450w

Kryteria 1. jaknajcichszy, 2. ma być nowoczesny i nie może być biedny, czyli fortrony i delty odpadają. 3. jaknajtańszy, bo w końcu, to tylko zasilacz i w tym wypadku nie mam ochoty płacić za bajery.

 

Do tej pory wygląda na to, że będzie to jakiś OCZ albo BQ. Corsairy o podobnych możliwościach wydają się być droższe, a Enermaxy to już w ogóle mają chore ceny. Nie szukam nic z konkretnego sklepu, jestem otwarty na allegro czy nawet używki, ale koniecznie używane mniej niż przez rok i ciągle na gwarancji.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, do tego sprzętu ten HK jest ok. Ma hoho i jeszcze trochę zapasu.

 

Dopisuję się do tematu. Huntkey 350 z sygnaturki zaczął przeraźliwie piszczeć i czas go wymienić, ale duuużo różnych opcji na rynku i nie chcę nic przeoczyć. Szukam zasiłki 400-450w

Kryteria 1. jaknajcichszy, 2. ma być nowoczesny i nie może być biedny, czyli fortrony i delty odpadają. 3. jaknajtańszy, bo w końcu, to tylko zasilacz i w tym wypadku nie mam ochoty płacić za bajery.

 

Do tej pory wygląda na to, że będzie to jakiś OCZ albo BQ. Corsairy o podobnych możliwościach wydają się być droższe, a Enermaxy to już w ogóle mają chore ceny. Nie szukam nic z konkretnego sklepu, jestem otwarty na allegro czy nawet używki, ale koniecznie używane mniej niż przez rok i ciągle na gwarancji.

 

Może taki:

Zasilacz do obudowy ATX 430W Seasonic S12II-430 (Fan - Zasilacze ATX - Seasonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubsie Pozostań przy tym zasilaczu, na sto procent ci wystarczy nawet przy ostrym OC na powietrzu. Jest wystarczająco mocny by pociągnąć nawet lepsze konfiguracje. Zmiana na OCZ StealthXStream 500W na pewno nie ma sensu. Co by ktoś nie mówił, to co masz z PSU jest wystarczające.

 

Z chłodzeń jest wiele rozwiązań, znane i sprawdzone to Mugen 2, który jest i u mnie w komputerze. Bardzo cichy i wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi i pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie: Ten mój HuntKey to nie jest jakiś krzak? Bo generalnie nie znalazłem go na liście czarnych zasilaczy, ale też nie ma o nim informacji zbytnio. Więc mogę spać spokojnie posiadając go?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do tematu. Huntkey 350 z sygnaturki zaczął przeraźliwie piszczeć i czas go wymienić, ale duuużo różnych opcji na rynku i nie chcę nic przeoczyć. Szukam zasiłki 400-450w

Kryteria 1. jaknajcichszy, 2. ma być nowoczesny i nie może być biedny, czyli fortrony i delty odpadają. 3. jaknajtańszy, bo w końcu, to tylko zasilacz i w tym wypadku nie mam ochoty płacić za bajery.

Proponuję BeQuiet Pure Power L7, w tym wypadku wersję 430W. Montowałem ostatnio model 300W - wykonanie nie powala, ale nie jest złe; jest bardzo lekki, co może wzbudzić niepokój u niektórych; przy obciążeniu ~50% (niestety nie było możliwości, aby go bardziej pomęczyć) jest bardzo cichy i trzyma napięcia bez zarzutu. Edytowane przez fourplay
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...