Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem wasze narzekanie na strzały które wchodzą za 0 HP, też mnie to niebywale irytuje. Jednak dostosowałem swoją taktykę do amunicji AP i grając T32 staram się zająć pozycję z boku albo z tyłu zawsze celuję w tylną część kadłuba najlepiej jak uda się pod kątem prostym, albo z góry. Wchodzą mi wtedy strzały po 50% i kile za pierwszym razem też się trafiają .

Najbardziej wkurzają mnie czołgi Typ59 ale na nie też jest metoda. Robię dokładnie to samo co powyżej, a że mają one w zwyczaju szybko się poruszać stara się tylko dodatkowo odgadnąć jaki będzie ich następny ruch i gdzie znajdą się za chwilę,kiedy mój pocisk doleci do nich. Ostatnio walczyłem sam z dwoma Typ59 dwoma panetrami II i jeszcze jakimiś szmelcami i ciężko uszkodziłem jednego typa, drugiego zniszczyłem, panterę też skubnąłem i jeszcze coś tam postrzeliłem, chyba to był T29, tu szczególnie dobrze strzela się w tył i w kadłub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Sluggerem z 76mm zjechałem T29 ze 100% do 15%, po tym jak go zajechałem od tyłu i się ogarnął to miał już 50%, potem niestety 2 strzały i kaplica :/ 75tyś expa na T34 także jeszcze daleka droga, zwłaszcza że kasę trzeba będzie jeszcze nafarmić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy opracowałem wszystko w T32, w szczególności dużo dała mocniejsza wieża, gra się też przyjemnie, wczoraj w dwie godziny zrobiłem 15k exopa i jeszcze ponad 1k free.

Średnia wygranych wzrosła już ponad 50% a zaczynałem na prawdę kiepsko.

Polubiłem T32 i szkoda będzie rozstać się z tym czołgiem, a do T34 już tylko 147k :damage_wall: Nawet zarabiać na nim zacząłem o ile mnie nie rozwalą mogę zarobić nawet 10k. Rychło to jednak tracę przy przegranej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa eliminacja ryzyka. Masz pewność, że go zdejmiesz - nieważne czy pocisk trafi w mocny pancerz, czy w słabszą część. Dobijałem tak już tier 9 z KW (patrz któryś z moich wcześniejszych screenów).

 

Nie wiem jak na mocniejszych działach ale na 75-88mm HE też całkiem często rykoszetuje albo zadaje jakiś żałosny dmg w przedziale 2-20. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio HE z KW jednym strzałem w wieżę zdjąłem T32 (któryś z moich poprzednich screenów), który miał ~80 HP.

Chwilę wcześniej Strzelałem sobie do E-75 - schodziło mu prawie 100hp/strzał.

88 (krótkie) - prawda - nie za dobrze wspominam - masa strzałów rozbijała się o pancerz bez żadnego komentarza załogi.

W T29 też mi się zdarzą takie akcje, że pocisk eksploduje np. na płycie czołowej mausa i mam zero zniszczeń, ale staram się takich akcji unikać. Tzn w ogóle Mausa unikać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio HE z KW jednym strzałem w wieżę zdjąłem T32 (któryś z moich poprzednich screenów), który miał ~80 HP.

Chwilę wcześniej Strzelałem sobie do E-75 - schodziło mu prawie 100hp/strzał.

88 (krótkie) - prawda - nie za dobrze wspominam - masa strzałów rozbijała się o pancerz bez żadnego komentarza załogi.

W T29 też mi się zdarzą takie akcje, że pocisk eksploduje np. na płycie czołowej mausa i mam zero zniszczeń, ale staram się takich akcji unikać. Tzn w ogóle Mausa unikać :lol:

 

Mi się niejednokrotnie zdarzały trafienia po kilkanaście czy dwadzieścia kilka HP, i to nawet ze 105mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadlem sie na T32, zostalo mi tylko wieze odblokowac, ale jakos komfort gry gorszy niz na T29 :/

 

Sprawdź z druga wieżą. Dla mnie różnica jest bardzo duża.

T99E2

Characteristics

114/76/76 Armor (Front/Sides/Rear, mm)

36 Traverse speed (deg/sec)

460 View range (m)

9500 Weight (kg)

T119

Characteristics

298/197/152 Armor (Front/Sides/Rear, mm)

30 Traverse speed (deg/sec)

460 View range (m)

12200 Weight (kg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 5 walk i wszystkie przegrane IS7 ale zawsze jest tak, że ich artyleria bije 2-3 razy więcej od naszej, bez komentarza. Wczoraj ładnie szło i zdechło.

 

Jeden przykład, kopalnia, nasz vk2801 jedzie do ich bazy, odkrywa 3 arty, nasza nic nie robi, później jak się okazuje ta artyleria niszczy 9 naszych czołgów.

Edytowane przez Banzai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden przykład, kopalnia, nasz vk2801 jedzie do ich bazy, odkrywa 3 arty, nasza nic nie robi, później jak się okazuje ta artyleria niszczy 9 naszych czołgów.

 

Niestety, scouci często popełniają błąd polegający na dawaniu w gaz od razu w pierwszych sekundach, dzięki czemu wpadają do wrogiej bazy zanim artyleria jest gotowa do strzału.

 

EDIT: w najbliższy weekend będzie event upamiętniający drugą bitwę pod El Alamein. Znów się będzie na PzIV zarabiać? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie denerwujcie tymi domysłami, już dostatecznie mnie zirytował brak T-34 podczas ostatniej promocji więc teraz nie zdzierżę jeśli obejmie ona Tygrysy itp. a nie M3 Lee na którym niemiłosiernie męczę się próbując dojść do Shermana :angry:.

Edytowane przez Ditz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lee powinien być, w końcu podstawowa amerykańska zabawka tamtego okresu.

 

Z innej beczki - kupiłem 105mm do T29, ale po parunastu bitwach wróciłem do 90mm. I tak muszę zazwyczaj strzelać z HE, a różnica w cenie pocisków jest masakryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tankers! Are you ready for another special this weekend?

The Battle of El Alamein took place from October 23rd to November 5th, 1942. The German and Italian forces were attempting to take over El Alamein to get closer to the Suez Canal. Following two operations, Operation Lightfoot and Operation Bertram, the Allied forces were able to push back the German and Italian forces, thus successfully defending the Suez Canal.

In honor of this Battle, we will be holding another special this weekend, from October 21 – 23.

Details about the special will be released as soon as possible!

 

USA:

T25 - AT

M36 Slugger

M3 Lee

M7 Priest

 

 

German:

Hetzer

PzKpfw III

VK 3002 (DB)

Grille

Tym razem już nie zarobię, nie mam slota ani też nawet jednego z tych czołgów i dział ;) może i dobrze, bo mam już trochę dość. Dofarmić do T34 i przerwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sloty w garażu za pół ceny ^^,

A VK mam też odkrytego, więc może po wyprzedaży magazynu wystarczy na niego - dzisiaj kupuję T32, kasy mam jeszcze o 200k za mało :lol: . Śmieszna śmieszność - wczoraj wyfarmiłem 30k expa i 500k kredek na T29 (ze 105mm :P ).

 

Rzuca mnie i właśnie dlatego zmieniłem lufę ;)

 

Na 90mm?

HE z 90mm to nędza. A z AP jest cała masa czołgów, które nie dają rady, jak robi się 1v1. Wczoraj miałem takiego pacjenta - roznieśliśmy razem z IS i su-100 paru większych gości (vk3xxx, Tygrys, pantera, jakieś kw, m6), po czym z 1000hp pojechałem się pobawić z ostatnim Tygrysem (1450hp, ful profeska, jako najwolniejszy czołg jechał najdłuższą trasą :D ). Jak kończyliśmy, miałem 700hp, a on się dopalał. Gdybym miał 90mm, to pewnie by było "ostatni fuksiarski strzał wygrywa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na haslo HE w KV-1 przypomnial mi sie troll gun i zdejmowanie 100% tier 6 jednym strzalem ;)

 

Weź mi nic nie mów. Do tej pory pamiętam jaki zaliczyłem opad szczeki jak mój VK3601 stanął w płomieniach po jednym strzale.

KV to wyjatkowo nieobliczalny czołg, nieraz widziałem jak wykańczał noobów w tygrysach 2, z drugiej strony zdarzało się nieraz Maraderem II zdjąc z wiekszej odległości.

 

EDIT: w najbliższy weekend będzie event upamiętniający drugą bitwę pod El Alamein. Znów się będzie na PzIV zarabiać? :lol:

 

Super, uwielbiam ten czołg:)

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: w najbliższy weekend będzie event upamiętniający drugą bitwę pod El Alamein. Znów się będzie na PzIV zarabiać? :lol:

 

Super, uwielbiam ten czołg:)

 

PZIV nie ma na liście czołgów w weekendowej promocji.

 

A dziś dzień arty. Jeszcze nie miałem bitwy T29 żeby nie było 5-6 arty typu GW Type E Ob 262 czy 212 , rzeźnia jakaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź mi nic nie mów. Do tej pory pamiętam jaki zaliczyłem opad szczeki jak mój VK3601 stanął w płomieniach po jednym strzale.

KV to wyjatkowo nieobliczalny czołg, nieraz widziałem jak wykańczał noobów w tygrysach 2, z drugiej strony zdarzało się nieraz Maraderem II zdjąc z wiekszej odległości.

 

3601 to rzadko sie zdarzalo , zazwyczaj pancerz go chronil i tracil tylko 50-70% , ale 3001 albo H notorycznie mialy sklonnosc do znikania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...