Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Idę w kierunku T20, skończyłem już M4 i muszę się zdecydować albo na jumbo albo easy8, tylko co wybrać.. czytam sobie jakiś temat na forum wota i kiedyś podobno shermany ownowaly za sprawą haubicy, która została już znerfiona (?). Teraz pozostaje tylko szybkie M2 A2, więc nie mogę się zdecydować, czy lepiej wolniej z lepszym pancerzem (E2), czy szybciej z mniejszym (E8). ;> No i w sumie z jumbo mam wyjście na M6 od razu.

 

Niewiem jak teraz ale kiedyś nie było wzasadzie wyboru tylko E8, chyba że chcesz potem jeszcze rozwijać HT. W pewnym momencie męczące w E8 było to że mm tak nas wrzucał że nie mieliśmy w co trzelać bo od wszystkiego się dingowało(a wtedy jeszcze nie było 105 na E8 tylko samo A2) Ale ogólnie bardzo fajny czołgi że nawet pomimo odkrycia kolejnego meda grałem nim tyle że przeszedłem też przez niego na drzewko TD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi dzisiaj weszła bitwa (...)

Dołączona grafika

 

Pantera II.

I nic nie trzeba dodawać :D

 

 

Idę w kierunku T20, skończyłem już M4 i muszę się zdecydować albo na jumbo albo easy8, tylko co wybrać.. czytam sobie jakiś temat na forum wota i kiedyś podobno shermany ownowaly za sprawą haubicy, która została już znerfiona (?). Teraz pozostaje tylko szybkie M2 A2, więc nie mogę się zdecydować, czy lepiej wolniej z lepszym pancerzem (E2), czy szybciej z mniejszym (E8). ;> No i w sumie z jumbo mam wyjście na M6 od razu.

 

Shermany M4 ownowały haubicą. E8 jej wcześniej nie miał - dodali dopiero po którymś patchu. Pojeździłem z nią trochę i wróciłem do A2, bo ona jest dobra zdjąć na jeden strzał plankton, ale nie na 7 tier, z którym często się walczy.

E2 nigdy nie grałem. Kumpel sobie chwali za mocny przedni pancerz, ale mówi że jak ktoś go od boku zajedzie, to jest pograne.

A ja E8 traktuję tak, jakbym odrobinę wolniejszym francuzem jeździł - z paroma bonusami (w sumie normalny build meda IMO: rammer, stabilizacja, clutch braking, 6th sense, etc.) strzela i skręca niewiele wolniej...

Swoją drogą, na E8 mam najwięcej rozegranych bitew - wszystko przez to, że bardzo dobrze zarabiał jak jeszcze nie miałem T34. Inna sprawa, że ciągle mi się nie znudził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zalodze na 100%, rammerze i ewentualnie BIA A2 na E8 potrafi lutowac co 2.5sek wiec jak dla mnie nawet lepiej niz Francuz bo bez tego 40sek przeladowania :) E8 sie doskonale troluje giwazdorow w wolnych czolgach co prawda lyka niemal wszystko z tierow conajmniej rownych sobie ale i tak daje duzo duzo zabawy. Zaluje ze poszedlem dalej w T20 (bo i tak do pattona chyba nie dojde nigdy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zalodze na 100%, rammerze i ewentualnie BIA A2 na E8 potrafi lutowac co 2.5sek wiec jak dla mnie nawet lepiej niz Francuz bo bez tego 40sek przeladowania Dołączona grafika E8 sie doskonale troluje giwazdorow w wolnych czolgach co prawda lyka niemal wszystko z tierow conajmniej rownych sobie ale i tak daje duzo duzo zabawy. Zaluje ze poszedlem dalej w T20 (bo i tak do pattona chyba nie dojde nigdy)

 

Drugi silnik w E8 to "must have" ? Bo widzę, że się później nie pokrywa a nie wiem czy wydawać 11k free xp na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, ze lutuje szybko jak celnosc ,przebicie pancerza i dmg wola o pomste do nieba ? Jedyna zaleta dobry kat armaty w dol (jak w wiekszosci amerykanskich tankow)

 

To, że w 1v1 z wolnym celem, okrążając go, możesz sobie pozwolić na oddanie wielu strzałów (dingi i niski dmg). Z taką prędkością i szybkością przeładowywania jesteś cholernym mordercą, bez potrzeby kilkunastosekundowego reloadu (AMXy). Mógłbym się rozpisać o tym jak ubijałem HT i medy tier 7-8, goniłem z mordem w oczach za scoutami, ubijałem arty i miałem z tego mnóstwo funu. Wisienką na torcie jest dla mnie duel z francuzem. Zakładając, że trafi (co nie jest regułą przy okrażaniu się na wybojach) i nie zdinguje, to po wypstrykaniu się z magazynka nagle jest w ciemnej (_!_). Uwielbiam ten czołg, mam na nim cały osprzęt a teraz załodze wbijam BiA jednocześnie odblokowując TD, żeby mieć go elite:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francuska linia art może i jest dla Dziobaka ale chyba od 5. Tieru. Gram amx105 i wszystko fajnie tylko dmg 100 do 200 o kpina walcząc z VII i VIII tierami. Celność nawala zapewne przez słabe wyszkolenie załogi bo przez mały dmg powoli zbija się exp.

 

WG kupiło Big World, producenta silnika gry. Jest to przygotowanie do głębszych zmian w tym wprowadzenia fizyki i być może obsługi wielu rdzeni. Dla gry bardzo dobra wiadomość. Mam tylko nadzieję, że kosztu szybko z graczy nie zechcą ściągnąć naginajac w dół rentowność czołgów. No chyba, że już to zrobili -:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie jestem przekonany do tej nowej fizyki. Po filmiku widać, żę czołgi zupełnie nie mają swojej masy, latają jak auta WRC... Poza tym obawiam się nowego trollowania polegającego na spychaniu z krawędzi czy wymuszaniu pzewrócenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj im szansę. Jeszcze testów nie było. Poza tym nie wiem, czy widziałeś kiedyś prawdziwego meda w akcji. Taki T-55 potrafił faktycznie zapierniczać jak pijany zając i skoczyć jak trzeba. Znajomy takimi jeździł w woju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T-55 może tak, ale nie porównujmy w miarę współczesnego czołgu do maszyn z WW2, które miały jednak trochę inny stosunek mocy do masy i prędkośc w terenie rzadko przekraczającą 20km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień radosnego czołgu

 

 

Kod bonusowy:

 

HAPPYTANKSDAY

 

 

 

 

Po wprowadzeniu kodu bonusowego otrzymacie następujące prezenty:

  • 1 dzień premium
  • 5 x Dodatkowe Racje Bojowe
  • 5 x Skrzynka Coli
  • 5 x Czekolada
  • 5 x Ulepszone Racje Bojowe
  • 5 x Mocna Kawa
Kod bonusowy będziecie aktywny od 2:01 10 sierpnia 2012 do 1:59 23 sierpnia 2012. To niewiele czasu, więc nie przegapcie tej okazji! Kod bonusowy można wprowadzić jedynie raz dla każdego aktywnego konta.

Mamy nadzieję, że dobrze wykorzystacie Wasz darmowy dzień premium i że Wasze załogi docenią wspaniały smak specjałów, które dla nich przygotowaliśmy!

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać coś n.t. fizyki, ale czegokolwiek bym nie napisał, wychodził mi nudny tasiemiec.

 

W związku z tym napiszę jedno małe zdanie:

Czołg rozbujany do 60km/h (co w tej grze często widać) będzie skakał tak samo, jak WRC rozbujane do 60km/h.

 

Dodam jeszcze tylko drugie małe zdanie:

Czołg rozbujany do 60km/h poleci trochę dalej, niż WRC rozbujane do 60km/h - to drugie ściągną w dół spojlery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko drugie małe zdanie:

Czołg rozbujany do 60km/h poleci trochę dalej, niż WRC rozbujane do 60km/h - to drugie ściągną w dół spojlery.

 

nie bardzo... trzeba by było wziąć pod uwagę jeszcze mase która jest nieporównywalna i będzie ściągać w dół czołgi znacznie bardziej niż te spojlery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WRC waży 1,2t , czołg od 10x więcej ;)

 

Jestem jeszcze ciekaw fizyki pocisków, jakikolwiek lekki czołg czy nawet średni trafiony przez duży kaliber powinien rozrzucić swoje truchło na ładnych parę metrów, albo przynajmniej się przewrócić. ale przypuszczam, że takich szczegułów nie będzie.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo... trzeba by było wziąć pod uwagę jeszcze mase która jest nieporównywalna i będzie ściągać w dół czołgi znacznie bardziej niż te spojlery

 

WRC waży 1,2t , czołg od 10x więcej Dołączona grafika

 

Jestem jeszcze ciekaw fizyki pocisków, jakikolwiek lekki czołg czy nawet średni trafiony przez duży kaliber powinien rozrzucić swoje truchło na ładnych parę metrów, albo przynajmniej się przewrócić. ale przypuszczam, że takich szczegułów nie będzie.

pzd

 

Właśnie przez to nie chciałem wrzucać wzorów.

Zadanie domowe:

Jeżeli chodzi o skakanie czołgów, zerknijcie sobie na wzory dot. rzutu (poziomy, skośny, w górę/dół - bez różnicy), po czym sprawdźcie, jak bardzo masa ciała wpływa na parametry takiego rzutu. A tu macie applet do liczenia toru lotu (czegokolwiek, teoretycznie nawet czterdziestotonowego czołgu) - pobawcie się masą i patrzcie na wykres Dołączona grafika

Jeżeli natomiast chodzi o odrzut celu po trafieniu przez pocisk, polecam poczytanie m.in. o bezwładności, przemianach energii i o tym, dlaczego wartość energii kinetycznej pocisku ma większe znaczenie, niż jego masa.

 

Niniejszym, właściciel 3.0 z fizyki pozdrawia tych, którzy na tym przedmiocie spali, albo bezmyślnie wkuwali regułki.

 

-==-=-=--=-==-

Ed.

Wywaliłem zdanie, które mogłoby prowadzić do niepotrzebnej dyskusji.

Edytowane przez m4r
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny i chyba jakiś czas temu Overlord wspominał, że będzie takie coś odwzorowane. Z tego co pamiętam, było to nawet na jednym filmie.

 

-=-=-=-=--==ed=-=-=-=---

tylko że to trochę z d... będzie, bo dowolny pojazd gąsienicowy po oderwaniu od podłoża jednej gąsienicy praktycznie natychmiast zaczyna jechać prosto, jako że kół skrętnych nie posiada...

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny przykład Dołączona grafika

BTW...te małe gowna pokroju t-50-2 powinny sie wywracać na zakrętach czy też się mylę?

 

Mylisz się, najwyżej zrobi drifta i to wszystko. Gdzieś pamiętam że mówili że nie przewidują takiej możliwości.

 

Mam wrażenie że nie niektórzy traktują fizykę zero-jedynkowo, albo jest w całości, albo nie ma jej wcale. Już teraz są jej elementy np. trudniej jest wyhamować zjeżdżając z góry, rozpędzony czołg po zniszczeniu może sunąć jeszcze parę metrów po podłożu. Po wprowadzeniu 8.0 nie będzie jakiegoś dokładnego odwzorowania praw fizyki, możliwe też że będzie ona wprowadzana w kilku krokach i potem ulepszana.

 

EDIT:

 

Od 7:30 czasu polskiego 11 sierpnia, do 7:00 czasu polskiego 14 sierpnia będziecie mogli skorzystać z przygotowanych dla Was specjalnych bonusów!

 

Przychody na wszystkich pojazdach wymienionych poniżej zostały zwiększone do 200%:

  • VK 3601 (H), niemiecki czołg średni VI tieru
  • ARL 44, francuski czołg ciężki VI tieru
  • M6, amerykański czołg ciężki VI tieru
  • KW-1S, sowiecki czołg ciężki VI tieru
Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wprowadzeniu kodu bonusowego otrzymacie następujące prezenty:

  • 1 dzień premium
  • 5 x Dodatkowe Racje Bojowe
  • 5 x Skrzynka Coli
  • 5 x Czekolada
  • 5 x Ulepszone Racje Bojowe
  • 5 x Mocna Kawa

Może ktoś rozwinąć albo podlinkować co dają te poszczególne rzeczy ?

Oraz czy warto to połączyć np z najbliższym weekendem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...