Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając jeszcze do porównania, to niby T69 szybciej przeładowuje (bo ma mniej pocisków) i ma lepszą depresję, ale co z tego jak w łeb wchodzi wszystko, to nie T29 i T32.

50 100 jak zajedziesz jakiegoś muła od tyłu to można go zjechać do zera, także to daje do myślenia. Także pena bardzo dużo pomaga, mam ochotę na jakiegoś bębenkowca i tak porównuję france z nowymi amerykanami.

 

consumables to jak sama nazwa wskazuje coś do konsumowania czyli produkty zaopatrzenia/żywnościowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiały eksploatacyjne? Dołączona grafika

 

Długa droga przede mną do działa w E-50 a gra się tym hmmm lepiej od PII ale nadal [gluteus maximus] nie urywa. 88L71 to nie działo na tier IX

 

Zebys sie zawiodl jak juz 105mm zamontujesz...

Znerfili to dzialo jak cholera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

consumables

Ja wiem, co to jest, tylko nei mam pojęcia, jak się to nazywa dokładnie w polskiej wersji. Skoro jest starszyj sjerżant (czy coś takiego) w spolszczeniu, to cholera ich wie, jaki bajkopisarz te tłumaczenia robił.

 

--------=--------------==-

Na e-50 lubię potrollować czasem z 88L100. Szybka jest bestia, tania (ammo) i cholernie celna. Minus taki, że skaut jest na dwa strzały, a nie na jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebys sie zawiodl jak juz 105mm zamontujesz...

Znerfili to dzialo jak cholera

 

I właśnie dlatego zastanawiam się, czy dalej ciągnąć Panterę II jako "priorytetowy" pojazd.

Do rozwoju mam głównie: Jagdtigera, P II i Pershinga i myślę na czym się skupić.

Najbardziej kusi niemiecka krowa 10 tieru. Może ktoś z tu obecnych ją (JgPz E-100) ma? Jak to się spisuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T-43 wreszcie w garażu, jeszcze tylko 40kredek na przeszkolenie ładowniczego i drivera bo jeżdżą z karą -25 pkt na razie. Za to udało się już rozbudować go na maksa. Szkoda tylko że IS-3 wciąż robi pogrom, za cholerę nic mu zrobić nie mogę :/ Gdzie bym nie strzelał - nie moja liga. I już w niejednej bitwie wykosiłem resztę a taki IS podjechał i dobił.

Robię nim na razie ok.1200-1500dmg średnio na bitwę, mało co? (na bazie dobrych bitew, w staty nie patrzyłem, nie liczę głupich przegranych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś możemy zagrać kompanię. Warunki są dwa.

- obecność na TS (chociaż byście mogli nasłuchiwać sugestii ad strategii)

- 12 graczy z PPC

 

Gramy oczywiście tier 8. Godzina zbiórki ok 20.30

 

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Ram1rez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś możemy zagrać kompanię. Warunki są dwa.

- obecność na TS (chociaż byście mogli nasłuchiwać sugestii ad strategii)

- 12 graczy z PPC

 

Gramy oczywiście tier 8. Godzina zbiórki ok 20.30

 

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

 

Wczoraj nawet dobrze poszło, postaram się być. Edytowane przez DrBozz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pantera 2 doskonale się spisuje jako magnes na wrogi ogień :lol:

Sprawdziłem wczoraj :mrgreen:

 

Tak sobie myślę... przydałaby się chociaż jedna francuska artyleria, bo szybka bestia jest. Szybsza od mojej GW.

I jeden/dwa więcej 13 90.

 

__

Pisałem już, że mam Grille, gdyby był potrzebny SPG na niższe tiery? :D

Jak nie pisałem, to właśnie piszę. Chociaż... imo lepiej od niego się spisywała Wespe, mimo mniejszego dmg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z moich obserwacji wynika, że T34 są doskonałe do pilnowania przejścia a IS-3 do natarcia. Jeżeli chodzi o arty to przydałyby się szybkie by mogły szybko ustawić się w dobrej (pilnowanej) pozycji byśmy nie czytali info typu "w życiu tam nie dojadę". Co do LT i Medów. Na pewno Gregu wykonywał swoją robotę w Typie na medal. W sumie najlepsze byłyby dwa typy lub dwa AMX 1390 (do AMX nie jestem przekonany ale jak się znajdą dwa z eff 2k i przekichane) więc jeśli AMX 1390 to tylko ogarnięcie gracze.

 

m4r kompanię na tier 6 będzie ciężko zorganizować, bo takiego sprzętu większość graczy u nas nie ma ale... Zbierajcie kredyty jak będzie promo na KV-1S to się kupi i zaczniemy i tam niszczyć i palić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dobrze ale arta została kryta w bazie przez jakiś czołg tak? I została wybita przez artę przeciwników?

 

Mieliśmy dwie takie bitwy gdzie arty padły na samym początku i za każdym razem były wyspotowane przez wrogie amx'y.

 

Jak będziemy grać wiecej w kompaniach to lepiej abym z czasem kupił t-44(niby med ale mam m26 w grażu a dwoma naraz napewno nie będę grał) czy może zaczniemy uzywać TD'ów i lepiej kupić T-28?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam e50 dobrze sie grało, czy panterką 2, wiele lepiej niż odpowiednikami usa.

88 czy 105 są fajne.

E50-m też jest dobry, m48 nie umiem ogarnąc tej krowy... działo ma fochy jak cholera w doatku czołg jest lepem na totalnych kretynów, nawet jak jest paru od rzeczy w drużynie to padają od arty itp...50m potrafię więcej przetrwać, więcej ugrać. W każdym przypadku gram tak samo więc skąd róznica w win ratio wynosząca 20% mniej dla m48? Przy różnicy celności 1% na niekorzyść m48?

 

Co do pytania o JPe100, to grając nim na testowym - nic się nie zmieniło od chwili wejścia na "rynek" nadal ma kopa, nadal ma mocny pancerz, nadal jest wielką krową i lepem na arty...ale dobrze ustawiony robi 8k dmg więc można...

Dodam że mój max czołgiem na randomie to 7k zdaje się, nie pamiętam tylko co to było, czy 50b, czy 110e5 czy 110e4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ram1rez No sorry ale nic nie poradzę, że SU14 jest wolne. Mogę grać IS3 jeśli Wam nie odpowiada bo niestety innej arty nie mam.

 

Co do strategii podczas tamtej bitwy ( paru innych też) to zapominacie właśnie o arty. Potrzebne nam jest więcej miejsca na ukrycie się, bo nawet jeśli magicznie pojawiłbym się na A10 to broniąc się HT na B-C10 i tak mnie wyspotują bo jestem tuż obok. Jeszcze jedno, grając na randomach, siedząc gdzieś w okolicach B10 można mnie wyspotować już z B5, więc zostawianie tej strony mapy pustej nie jest najlepszym pomysłem ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest możliwość dołączenia do klanu PPC ?

Gram ponad 1,5 roku, mój nick w grze: bemol9111

link do profilu: http://worldoftanks.eu/community/accounts/500584732-bemol9111/

Win ratio: 52%

Eff: ponad 1,3k

Ponad 4k walk

 

W garażu:

FCM 40 (III tier) wymaksowany

Pz B2 (IV tier) wymaksowany, załoga 100%

t-50 (IV tier) wymaksowany

T49 (V tier) wymaksowany, załoga 100%

Hummel (V tier)

t-34 (V tier) wymaksowany

KW 1s (VI tier) wymaksowany

Tiger P (VII tier) wymaksowany, załoga 100%

T25/2 (VII tier) wymaksowany, załoga 100%, 10k expa do t28

IS 8 (IX tier) załoga 100% brak wieży i silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ram1rez No sorry ale nic nie poradzę, że SU14 jest wolne. Mogę grać IS3 jeśli Wam nie odpowiada bo niestety innej arty nie mam.

 

Co do strategii podczas tamtej bitwy ( paru innych też) to zapominacie właśnie o arty. Potrzebne nam jest więcej miejsca na ukrycie się, bo nawet jeśli magicznie pojawiłbym się na A10 to broniąc się HT na B-C10 i tak mnie wyspotują bo jestem tuż obok. Jeszcze jedno, grając na randomach, siedząc gdzieś w okolicach B10 można mnie wyspotować już z B5, więc zostawianie tej strony mapy pustej nie jest najlepszym pomysłem Dołączona grafika

 

Ja nie twierdzę, że to Twoja wina doskonale wiem, że daliśmy ciała z osłoną arty (jeb*** AMX). Pomyślę nad strategią na tą mapę by ładnie zabezpieczyć tyły ale też nie osłabiać znacząco przodu.

 

To co pisał m4r jest ważne! By koncentrować ogień na jednym wrogu i salwą odesłać go do św Piotra. Gdybyśmy wybili te AMX mieli byśmy wygraną w kieszeni.

 

Co do tier VI tak jak piszecie głównie latają KV-1S a jako arty Grille jeśli się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądajcie sobie filmiki instruktażowe, jeśli nie chcecie cały czas robić za mięso armatnie. ;>

 

Tam są omówione podstawy jak koncentracja ognia, osłaniania itp. a z tego co czytam to są kłopoty z podstawami gry zespołowej.

 

 

 

 

To, że ktoś jest dobry na randomach to nie znaczy, że od razu odnajdzie się na kompaniach, trzeba się sporo przestawić z taktyką i myśleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest możliwość dołączenia do klanu PPC ?

 

Nie jestem żadną osobą decyzyjną w klanie, ale jak go zakładaliśmy to jedynym warunkiem było posiadanie konta na PurePC więc myślę, że składaj podanie śmiało to maxymili Cie przyjmię.

Co do kompanii to udowodniła przynajmniej mi jak ważna jest dobra strategia i wykorzystanie czołgów zgodnie z ich przeznaczeniem. Na El Halufie przegraliśmy z teoretycznie słabymi graczami, a na malinówce wygraliśmy z mocnym klanowym squadem. Więc taktyka i zgranie i będzie dobrze moim zdaniem, bo jak dochodziło do pojedynków 1 vs 1 to ładnie dawaliśmy im radę. I jeszcze jedno m4r i greg grali medami i moim zdaniem nie wykorzystaliśmy ich potencjału tak jak powinniśmy bo było tak że T34 tam ISy tam, a medy?...hmm to jedźcie może tam może się coś uda wam a jak nie to trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo tego kto bronil arty: ja tam zostalem ze skyline tylko ze spotowal nas jakis amx dlatego od razu padl sszkam od arty. Potem zauwazylem ze greg w typie ma problem w miescie wiec tam pojechalem i strzelalem do 2 t32 i chyba t34 jesli dobrze pamietam (byly 3 czolgi) a skyline zostal bronic flage. Nastepnie jak ich wybilismy wracalem na flage bo skyline mial nieciekawie z tego co pamietam wjechaly tam 2 amx 1390 i chyba jeszcze ktos ale nie zdarzylem i niestety skyline padl a ja sie gonilem miedzy budynkami z dwoma amx1390 ktore mialy po 300hp az zdjela mnie arta.

 

 

Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie było źle, ponad połowę wygraliśmy. Tak można grać kompanie :) No nie oszukujmy się też że jesteśmy tacy co wygrają wszystko ;) na to trzeba być nolife i siedzieć pół doby przy kompie ćwicząc wota :P

 

@Ram1rez No sorry ale nic nie poradzę, że SU14 jest wolne. Mogę grać IS3 jeśli Wam nie odpowiada bo niestety innej arty nie mam.

 

Co do strategii podczas tamtej bitwy ( paru innych też) to zapominacie właśnie o arty. Potrzebne nam jest więcej miejsca na ukrycie się, bo nawet jeśli magicznie pojawiłbym się na A10 to broniąc się HT na B-C10 i tak mnie wyspotują bo jestem tuż obok. Jeszcze jedno, grając na randomach, siedząc gdzieś w okolicach B10 można mnie wyspotować już z B5, więc zostawianie tej strony mapy pustej nie jest najlepszym pomysłem Dołączona grafika

 

Szkkam, jesteś świetnym artylerzystą i nie jest przypadkiem, że kiedy zginąłeś dość pechowo w jednej z walk ta akurat była dla całego zespołu przegrana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompanie zdecydowanie różnią się od randomów.

 

Wcześniej grałem tylko randomy, i to co rzuciło mi się w oczy:

- większa orientacja na arte, imo minimum to 3 dobre arty tier 6.

- z powyższego wynika naturalnie że ktoś musi spotować i to na dobrym poziomie (żadnych samobójczych rajdów w 1 minucie), trzon drużyny czyli IS-3 się do tego kompletnie nie nadaje ze względu na bardzo słaby zasięg widzenia. Imo powinniśmy mieć minimum 2 czołgi lekkie, ze 2 AMX 13 90 i możne jakieś dopełnienie w postaci VK2801 lub M24 Chaffee (T-50-2 jest słaby moim zdaniem).

Dodam jeszcze że AMX 13 90 ma domyślnie 400m zasięgu widzenia, co w połączeniu z osłoniętą optyką która jest naturalnym wyborem dla tego czołgu (po wentylacji i szybszemu celowaniu), daje 440m (+ bonusy za wente i skille załogi), co jest wyśmienitą wartością.

- chyba trochę za bardzo się koncentrujemy na czołgach ciężkich a za mało na reszcie, jakieś dodatkowe medy i td też nie są głupim pomysłem

 

Aktualnie posiadam IS-3, GW Panterę i AMX 13 90, wszystkie elite i z dobrymi załogami, mogę też wystawić M24 i VK2801 jeśli będzie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...