Skocz do zawartości
jacool

Płyty Gigabyte LGA-1155 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

A OC w miarę bez problemowe na tych płytkach?

 

@chemiczny_ali

Akurat UD4 chodzi mi po głowie. Mógłbyś napisać coś o niej, jak oc itp?

 

----------

 

W tej recenzji piszą o długim bootowaniu po oc, dodatkowo narzekają że latanie po biosie jakieś czerstwe jest. :lol:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy niestabilny? U mnie wszystko śmiga jak należy, takiego biosu ze świecą szukać w oficjalnych u Asusa :lol: pzdr

 

Mam klawiaturę USB i nie mogłem wgać biosu F6d bo backup. Często mi włączała procedurę kopiowania biosu z backupu i wracało mi do F2.

W końcu mi się udało wgrać. jest lepiej. Przy nieudanym OC płyta czasami się zapętla i w kółko restartuje. Pomaga wyłączenie i włączenie.

Póki co mam problem z mnożnikiem wyższym niż 47. komputer staje się kompletnie niestabilny.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się dzieje :)

 

przy okazji nowa porcja biosów na weekend do testów , wersje oficjalne.

 

GA-P67A-UD7 - F7

GA-P67A-UD5 - F6

GA-P67A-UD4 - F7

GA-P67A-UD3 - F6

GA-P67A-UD3P - F6

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A OC w miarę bez problemowe na tych płytkach?

 

@chemiczny_ali

Akurat UD4 chodzi mi po głowie. Mógłbyś napisać coś o niej, jak oc itp?

 

----------

 

W tej recenzji piszą o długim bootowaniu po oc, dodatkowo narzekają że latanie po biosie jakieś czerstwe jest. :lol:

 

Ktoś mnie pytał już na pm to zacytuję tutaj:

Witam,

 

Cóż mogę napisać. Wszystko napisałem w temacie, ale w wielkim skrócie wahałem się pomiędzy Asusem P8P67 PRO, Asrockiem P67 Extreme 6 i UD4. Ktoś napisał, że Asrocka nie warto, bo za drogi, a od Asusa odepchnęły mnie dziwne problemy użytkowników, więc zaryzykowałem i wziąłem UD4. Ogólnie nie żałuję, może ma mniej do zaoferowania od wyżej wspomnianych, ale wynagradza to bezproblemowością. Od kiedy skończyłem z o/c to nie miałem ani jednej zawieszki (ogólnie podczas testów może 3, czyli tylko twardy reset pomagał). W temacie można wyczytać o częstych BSOD'ach, u siebie nawet podczas prób kręcenia nigdy czegoś takiego nie miałem. Procka ustawiłem na 4,8GHz z napięciem 1,43V, oczywiście z offsetem czyli podczas normalnego użytkowania (gry, filmy, internet) nigdy nie dobije do takiego napięcia i tak chodzi od tygodnia. W tygodniu zdążyłem pograć, głównie w WRC i zero problemów. Trochę boli ubogie wyposażenie, liczyłem może na jakiś przedni panel z usb 3.0 no ale cóż, jak widać nie można mieć wszystkiego. Ze słabszych stron to nie mogę ruszyć pamięci (płyta ustawia na 1333), bo jak ruszę offset nie działa i napięcie stale jest wysokie. Także ustawiłem pamięci na 1333 z 7-7-7-20 i tak zostawiłem. Jak na razie nie chce mi się walczyć, może jak wyjdzie jakiś nowszy bios to się pomyśli. W tym momencie jadę na becie.

 

Może faktycznie można dostać więcej za mniej, ale imo bezproblemowość i stabilność jest bezcenna :D pzdr

Co do długiego boot'owania to nie mogę potwierdzić. Przyznaję, jest dłużej niż na QuadGT s.775, ale nie ma dramatu i o/c nijak się ma do długości boot'owania. Co do bios'u to nie kumam, mamy old shool'owy bios i koniec. Bez zbędnych bajerów ot stary bios od Award'a :D

 

juz naprawili wiekszosc problemow i elegancko smigaja :)

 

No jak tak to miło :wink:

 

Mam klawiaturę USB i nie mogłem wgać biosu F6d bo backup. Często mi włączała procedurę kopiowania biosu z backupu i wracało mi do F2.

W końcu mi się udało wgrać. jest lepiej. Przy nieudanym OC płyta czasami się zapętla i w kółko restartuje. Pomaga wyłączenie i włączenie.

Póki co mam problem z mnożnikiem wyższym niż 47. komputer staje się kompletnie niestabilny.

 

U siebie nie mam klawy usb, więc nie wiedziałem, że jest jakiś problem. Nie wiem czy już to uczyniłeś, ale opcja Load-Line Calibration znacznie wpływa na o/c. Co do nowych bios'ów na oficjalnej stronie nic się nie ruszyło. Takie pytanko, czy chcesz powiedzieć tym screen'em, że procek chodzi na 4,8GHz z HT przy 1,14V? :blink: :D pzdr Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, czy chcesz powiedzieć tym screen'em, że procek chodzi na 4,8GHz z HT przy 1,14V? :blink: :D pzdr

 

oczywiscie, że nie ................ co za pytanie. obejrzyj ten screen jeszcze raz :)

Co ja poradzę, że CPU-Z mi tak wyświetla.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim wypadku tak samo nie widzę sensu przesiadki z LGA1366 USB3.0 i SATA3.0 mam od dawna i 3kanałowy kontroler pamięci z obsługą pamięci 2300mhz bez *OC a tego LGA 1156 nigdy nie będzie miało.

 

Mam usb 3.0 , sata 3.0 i pamięci do 2600+ , a nawet uefi bios na 1156 :lol2: , a zysk z triple channel jest prawie zerowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki...

zmiana V CPU PLL na + w wiekszosci przypadkow jest zbedna. Mozna obnizyc spokojnie o 0.2V w miare mozliwosci

VCCSA, PCH tez w dol (nazwy z Asus EFI)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam usb 3.0 , sata 3.0 i pamięci do 2600+ , a nawet uefi bios na 1156 :lol2: , a zysk z triple channel jest prawie zerowy.

 

 

nie każdy kręci swój sprzęt dla mnie liczy się wydajność na standardowych ustawieniach przy pasywnym chłodzeniu i niezawodność.

 

gdyby 192 bitowy kontroler pamięci nic nie dawał to by go nie wymyślono tak jak to się miało z Dual Chanel

 

jeśli na nominalnych ustawieniach uzyskasz taki rezultat to zmieniam sprzęt. :wink:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie każdy kręci swój sprzęt dla mnie liczy się wydajność na standardowych ustawieniach przy pasywnym chłodzeniu i niezawodność.

 

gdyby 192 bitowy kontroler pamięci nic nie dawał to by go nie wymyślono tak jak to się miało z Dual Chanel

 

jeśli na nominalnych ustawieniach uzyskasz taki rezultat to zmieniam sprzęt. :wink:

 

 

A co Ci realnie da ten rezultat oprocz samopoczucia lepszego? :)

No fajnie... Zmieniac platforme po to zeby miec w programie wyzsza liczbe

To sie nazywa masturbanctwo ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe :-) jedni walczą o 10mhz w górę przy OC to dopiero masturbowanie ale proca.

 

czy te cyferki odzwierciedlają w rzeczywistość wydaje mi się że tak.

 

a samopoczucie to chyba najważniejsza rzecz jak użytkownik jest zadowolony ze swojego zestawu który działa stabilnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łooo matko! wie ktoś jak ustawić w UD4 BIOS aby Turbo chodziło normalnie? jakaś masakra tam jest, ja swoje, płyta swoje, bios F6. Normalny tryb 16x, turbo tryb 35x w CPU-Z 1.56.3 mi tak pokazuje i monitorze BIOSu...

U siebie ustawienia mam takie:

post-20691-0-06454200-1296416219_thumb.jpg

post-20691-0-40225000-1296416232_thumb.jpg

post-20691-0-26921600-1296416242_thumb.jpg

Turbo działa jak należy offset również, bios f7b :) pzdr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...