Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może zaproponować jakieś sugestie poniższych wartości? ( integry nie kręcę i nie korzystam z niej )

HT Voltage

mGPU Voltage

SB Voltage

Sideport Voltage

CPU VDDA Voltage

PCIE VDDA Voltage

 

I jeszcze takie pytanie:

Tryby:

UMA

UMA + Sideport

Sideport

 

UMA to jest pamięć w komputerze ( RAM ), Sideport to ta dodatkowa, tylko o to chodzi? Najlepiej bym całą integrę i jej wszystkie opcje wyłączył, da się? Czy ona przy OC reszty sprzętu nie przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jak pociągnąć wyżej bus speed bo max co mogę wycisnąć to 240 mhz a procek widać może dalej bo 3,6 robi przy 1,4v. Próbowałem już poluzować timingi zero efektu, obniżyć taktowanie ramu do minimum, zjechac z mnożnikiem nb, zjechać z mnożnikiem procka nic cały czas stabilny max to 240mhz aha zmineiałem także kostki z goodramów na ocz platinum rev2 i to samo max 240mhz jakieś rady ? jak pogonić bardziej proca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy taktowanie nb na pewno się obniża kiedy zmniejszasz jego mnożnik, bo wygląda to tak jakby ta opcja nie działała. Ewentualnie spróbuj zwiększyć jego napięcie. U mnie NB wyrabia 2,5GHz na 1,175V, ale niektóra egzemplarze do 2,3GHz potrzebują już min 1,2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

w sklepie esc.pl pojawiła się wkońcu w ofercie płyta asrock 770 extreme3 w cenie 299zł. Co sądzicie o tej płycie?

Na dniach coś chcę kupić, czekałem aż ukażą się te nowe modele. Warto dopłacać do tych droższych z chipsetem serii 8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385

Widzę, że masz ustawiony NB na x9, ale wyżej pokazuje, że jest jednak 10, nie pamiętam czy tak powinno być, wydaje mi się jednak, że nie. Spróbuj zaktualizować bios, zmniejszyć jeszcze bardziej NB, podbić jego napięcie do 1.3V (w miarę bezpieczna wartość).

 

Sprawdź w CPU-Z czy taktowanie NB ulega obniżeniu.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki to nie jest tak że ja jestem zielony z podkręcania lol sprawdziłem już wszystkie możliwości, dlatego zadałem pytanie czy czegoś nie przeoczyłem ale widzę, że nie. Ja osobiście sądzę, że płyta się skończyła ale nie będę zmieniał mobo aby wycisnąć 100-200mhz więcej szczególnie, że jestem z niej zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaznaczę od razu co robiłem. Luzowałem timinigi na maxa, zwieszałem napięcie na cpu, nb, ram, włączałem flexibility, sprawdzałem mnożniki procka, nb, ramu.

Próbowałem kręcić na 1 rdzeniu 2 i 3 sprawdzałem inne pamięci i efekt ten sam.

Pewnie się okaże, że jak przeskoczę na Am3 to zrobi 3,8 czy 3,9 a na AM2+ się kończy na 3,6 i tyle. Dobra dzięki za pomoc nic nie wskóramy więcej na tym mobo nie pójdzie i tyle ;)

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaznaczę od razu co robiłem. Luzowałem timinigi na maxa, zwieszałem napięcie na cpu, nb, ram, włączałem flexibility, sprawdzałem mnożniki procka, nb, ramu.

Próbowałem kręcić na 1 rdzeniu 2 i 3 sprawdzałem inne pamięci i efekt ten sam.

Pewnie się okaże, że jak przeskoczę na Am3 to zrobi 3,8 czy 3,9 a na AM2+ się kończy na 3,6 i tyle. Dobra dzięki za pomoc nic nie wskóramy więcej na tym mobo nie pójdzie i tyle ;)

 

co nie pojdzie musi isc ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo podejście :D ale próbowałem wszystkiego. W zasadzie nie płacze X3 na 3,6 jest bardziej niż wystarczający do czegokolwiek co dziś na niego wrzucę :D

 

Btw na ile ci gania Integra bez zmiany napięć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ART385 ze jesli myslisz ze zmiana chipsetu i mobo coś pomoze to możesz się rozczarować....

 

Po prostu masz takiego proca nie innego a to ze niekórzy maja wiecej to po prostu fart średnia dla Athlonów II i Phenków to własie takie 3.6 ( moj tez na AC robi 3650 max) ale pod FC to sie robi bestia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wyciągam 3,65 ;) ale z doświadczenia wiem, że zmiana płyty na lepsza pozwala pogonić proca ta płytka nie ma trfc nie mogę poświecić wydajności na rzecz stabilności ale jak to się mówi 3,6 to psychologiczna bariera :D a ta została przekroczona. Teraz czekam na odpowiedź ASrocka czy planują do tej płyty update biosu do X6.

 

Ps. Szok dziś dostałem odpowiedź w sprawie update biosu AOD790GX nie będzie na raize oficjalnie wspierała X6 ;/ ale support asrocka działa tak, że inni mogą tylko się uczyć. Przysłali mi biosa 1.81 który narazie jest nie dostępny :) i to mi się podoba.

 

PS. Niezły patent z tym biosem nie kręci pamięci razem z szyną

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziwna sprawa mnie dzisiaj zaskoczyła.

Wymieniłem chłodzenie na Mugena 2 + AS5

Wszystko pięknie zamontowane włączyłem komputer i praktycznie po kilku sekundach jego działania w biosie można odczytać temperaturę procesora 33*C. Myślę sobie no cholera chyba, coś źle zamontowałem. ALe postanowiłem sprawdzać dalej.

 

Włączyłem OS'a no i temperatury w idlu 36-39*C wg wskazania ASROCK OC TUNER

Odpaliłem dla sprawdzenia SpeedFana bo zawsze się temperatury pokrywały. Odczyt zupełnie inny. Aktualnie OC TUNER pokazuje 39/40*C Speedfan 29*C.

Odrazu dodam, że temperatura MB Temp jest taka sama około 35*C na każdym z programów i biosie.

 

Teoretycznie powinno się ufać wskazaniom oprogramowania producenta, jednak gdy wchodzę do biosu i wskakuję na zakładkę z informacjami o temperaturach i napięciu, temperatura procesora jest przez ułamek sekundy 30*C i przeskakuje nagle na 40*C. Tak jest za każdym razem, włączyłem reset ustawień biosa i nic się nie zmieniło.

 

Druga mniej ważna sprawa to odczyt temperatury rdzeni. Czy ta funkcja zależna jest od procesora czy od płyty? Żadne oprogramowanie nie chce mi czytać temperatury każdego z rdzeni, wyświetla tylko temperaturę ogólną. Jest na to jakaś rada? Czy użytkownikom tej płyty ta opcja jest dostępna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym Panowie, że teraz mam wyłączonego ACC i śmigam na defaultowym procku AII X3 i mimo wszystko takie same odczyty.

Przed zmianą chłodzenia przy włączonym ACC wszystkie temperatury się pokrywały :)

 

Teraz za pomocą EVEREST oraz Core Temp mam odczyty 17-18*C dla każdego z rdzeni, a całego procesora to właśnie te 29*C.

OC Tuner pokazuje nadal 39*C :-)

 

andrew777 wiem, że jest temat ale jego nazwa to "wszystkie Modele Na AMD 7x0 i 8x0" - moja to 785 i teoretycznie też tam nie pasuje. Dlatego tak zrobiłem :P

 

Pozdrawiam

 

UPDATE:

Sprawdziłem wszystko raz jeszcze i sprawa wygląda tak:

 

Po włączeniu zimnego kompa i po wejściu do biosu temp to około 31-32*C co jest generalnie mało realne aby taką temp. osiągnąć przez 5 sek.

1.Włączyłem wszystkie dostępne programy do monitorowania temperatur, wszystkie się pokrywają oprócz OC Tunera i Biosu. OC Tuner pokazuje 37*C/38*C i praktycznie ona się nie zmienia.

2.Włączyłem Prime95 i obserwowałem co się dzieje.

Temperatura zaczęła rosnąć, po osiągnięciu magicznych 34*C automatycznie pomiar w OC Tunerze zmienia się zaczyna pokrywać się z innymi programami. Podczas całago pomiaru temperatury się pokrywają.

3. Po wyłączeniu obciążenia temperatura procesora spada, aż do granicy 33/34*C gdzie OC Tuner ponownie przeskakuje na 37*C/38*C i tam zostaje. Temperatura w innych programach spada poniżej 30*C.

 

 

Moja teoria jest taka, że płyta główna (BIOS) ma problemy z odczytywaniem temperatur niższych niż 34*C. CO dziwi w przypadku reszty programów.

Wcześniej nie mogłem tego zauważyć ponieważ, nie było mi dane osiągnąć tak niskich temperatur, a opcja ze sprawdzaniem temp. zimnego procesora w biosie jakoś nigdy nie wzbudziła moich podejżeń pomimo, że zawsze widziałem tam ponad 30*C na zimnych sprzęcie.

 

Chciałbym aby wypowiedzieli się posiadacze AsRock M3A785GXH. Jak u Was z odczytem temp w BIOSIe przy zimnym komputerze oraz w Windowsie jeśli możecie zejść z temp. < niż 34*C

PS Bios 1.7 i 1.8 testowane i wszystko tak samo.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ci powiedziec ze ja nie widze takich problemów ( a mamy wrecz identyczne mobo )

 

Wiesz kiedy żle pokazuje ( tzn nie pokazuje ) jak założe mu FC... to w biosie mam 0C ale programy typu everest dobrze czytaja ujemne tempy...

 

Powiem ci tak to sa tylko programy... niektóre odczytuja temperature spod proca ( i wtedy tempy 39C to normalka bo przetwornica grzeje płyte )

 

U mnie :

Procesor 38C ( czujnik w płycie)

Core 1 : 27

Core 2: 27

IDLE

Proc z AC64pro i 1GHZ 1.06V

 

Stress :

CPU : 55C

Core 1 44C

Core 2 44C

 

3.5 GHZ 1.4V..

 

P.S Przyjedz to potestujemy pod FC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie ustawiam mnożnik dla pamięci na 3.33 i wszystko chodzi ok. Ustawiam 3.33*240 i mamy 800. Przy danym ustawieniu z timing'ami na sztywno ( podstawowymi ), mem stabilne.

Jak ustawiam mnożnik 4, daję 4*200=800MHz i timing'i jak wyżej, nie ruszane, V tak samo, a nawet mogę dać wyższe, w biosie pokaże tak jak powinno być 800MHz, ale w cpu-z już 666MHz.

Czemu przestawia mnożnik? Wina to pamięci, kontrolera w cpu czy płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zajrzalem na strone Asrocka w poszukiaiu biosu i jest nowy 1.30 ( update cpu code )

ALe zauwazyłem ze tylko płyty na chipsecie 785( AM 2+ ) i w góre maja nowe biosy pod X6.. e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...