Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

WWW.OBR-HARDWARE.COM - OBRovsky Blog: Radeon HD 7970 paper Launch - next week!

 

AMD Brings the Launch of Radeon HD 7900 Series Forward: December 22nd, 2011

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ostatni slajd jest nieco inny niż ten wcześniejszy.

 

WWW.OBR-HARDWARE.COM - OBRovsky Blog: Poslední post dnešního dne, pro české fanoušky především ...

 

W skrócie 7970 jest szybszy od standardowo taktowanego GTX580 o jakieś 15% w trybie Performance 3DMark 11.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to tylko 15% w stosunku do 40nm (nie ważne, że GTX580) to będzie straszny zawód. Myślę, że każdy spodziewa się co najmniej +50% przy takim zmniejszeniu procesu. I to jest całkiem naturalne. Przy szacowanej cenie ~530 ojro na starcie wydaje się to jeszcze bardziej groteskowe. Mam nadzieję, że to wszystko to tylko "fantazje".

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WWW.OBR-HARDWARE.COM - OBRovsky Blog: I have almost FULL performance info ...

 

Okay, i have NOT a cards (only few ppl have it now) but i have some performance numbers. I have real results from Live presentation in 3D Mark 11, Unigine Heaven, Battlefield 3, Dirt 3 and Crysis 2.

 

Have numbers from slides too (unreal PR stunts here) from slide above. I can say how HD 7970 perform, i know it from these few real tests ... stay tuned, all will be here soon.

 

If i am telling, performance is only few percents above HD 6970 (in Games not 3D11 and Unigine) it is NOT speculation, but info from real GAME results ...

Zastanawiam się, że skoro seria 7800 ma być praktycznie przeniesionymi do 28nm Caymanami to różnice będą nieduże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to tylko 15% w stosunku do 40nm (nie ważne, że GTX580) to będzie straszny zawód. Myślę, że każdy spodziewa się co najmniej +50% przy takim zmniejszeniu procesu. I to jest całkiem naturalne. Przy szacowanej cenie ~530 ojro na starcie wydaje się to jeszcze bardziej groteskowe. Mam nadzieję, że to wszystko to tylko "fantazje".

 

Nie znam drugiej osoby, która spodziwałaby się takiego wzrostu.

Samo pokonanie GTX 580 byłoby tu wielkim sukcesem zważywszy na możliwości poprzedniej generacji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam drugiej osoby, która spodziwałaby się takiego wzrostu.

Samo pokonanie GTX 580 byłoby tu wielkim sukcesem zważywszy na możliwości poprzedniej generacji.

 

Jasna sprawa ojejku trochę się rozmarzył :wink: Imo z pokonaniem GTX580 będzie spory problem, ale poczekamy zobaczymy :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się rozmarzyłem :) Patrzac tylko na samo zejście procesu technologicznego z 40 na 28 nm to jest 30% mniej w każdym wymiarze. Same te liczby wydaja się imponujace i można przy tym samym rozmiarze GPU zapokować do niego znacznie więcej samych tranzystorów co przekłada się na zwiększenie wszelakich jednostek przetwarzajacych w danej architekturze. Oczywiście sama architektura może być tak zaprojektowana, że się tak fajnie nie skaluje wraz ze wzrostem tych jednostek lub gdy przekroczy pewien "threshold". Nie mniej jednak, jak mówiłem można by się spodziewać takiego przyrostu wydajności. W przeszłości chyba często tak bywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa ojejku trochę się rozmarzył :wink: Imo z pokonaniem GTX580 będzie spory problem, ale poczekamy zobaczymy :) pzdr

 

jesli 7970 nie pokona 580gtx to będzie to ich wielka porażka, wątpia aby amd wydało kartę kolejnej generacji słabszej od najwydajniejszej karty poprzedniej generacji konkurenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa jakies kpiny zeby 7970 byl tylko 15% szybszy od GTX580 , do tego pewnie nie w kzadej grze :/

Samo przeniesienie 6970 do nizszego procesu bez jakichkolwiek zmian powinno zagwarantowac podniesienie taktow 7870 o minimum 20%

tym samym ta karta powinna juz byc pare procent szybsza/porownywalna do GTX 580 , no chyba ze u AMD nizszy proces to pogorszenie parametrow ,spierniczenie czegos itp :(

 

Jaja panowie maxymalne jezeli to prawda to Oni tam w AMD powinni zwolnic wiecej ludzi nie tylko goscia od Marketingu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam nic przeciwko, żeby był 15% szybszy od gtx 580, ale niech cene też walną odpowiednią. Póki co zapowiada się pod 2 tysiaki, co raczej zachęca do robienia crossfire, a nie pchania się w nowości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 530 euro jak ktos napisał to ok 2300. Jak na kryzys to z deka drogo.

 

PS. Ciekawe ile samo PCIE 3.0 daje przewagi szybkościowej w stosunku do 2.0. Ale pewnie to w testach wyjdzie. Bo przy ew. zakupie takiej karty (jak bedzie to róznica z 10%) nie wiem czy nie bedzie warto płyty zmienic.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn

 

PCI-3.0 moze wniesie przyspieszenie 4-5 % i to tylko w grach ktore kozystaja z ogromnej ilosci textur ktore sie nie mieszcza w VRamie .

Ja bym tam nie liczyl na zauwazalna roznice w wydajnosci .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn

 

PCI-3.0 moze wniesie przyspieszenie 4-5 % i to tylko w grach ktore kozystaja z ogromnej ilosci textur ktore sie nie mieszcza w VRamie .

Ja bym tam nie liczyl na zauwazalna roznice w wydajnosci .

 

Raczej zero.

 

Jak na [H] robili testy to różnice między PCi-ex 2.0 x8 a x16 byly niezauwazalne.

 

Moze w Crossfire na plytach ze slotami x8 to cos da przy graniu na 30" monitorze lub w Eyefinity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczcie sobie na liczbę tranzystorów 4.3 mln (28nm) i porównajcie to z 5870 (40nm) 2.15 mln. Te liczby mówią same za siebie (do mnie przemawia sama redukcja procesu technologicznego), żeby oczekiwać co najmniej +50% wzrostu wydajności. Jak Was to nie przekonuje to nie wiem co Was przekona :P. Oczywiście to nie znaczy, że tak będzie. Jak mówiłem jest to złożony proces i architektura może się tak nie skalować fajnie (co najmniej liniowo).

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie wzrostu liniowego, choćby dlatego że sporo pochłonęło zwiekszenie wydajnosci teselacji - w grach nie korzystajacych z tego, ten element rdzenia będzie się nudził.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile razy trzeba powtarzać ta architektura nie była stworzona z myślą o grach tylko hpc.

 

 

Zapodaj jakies wiarygodne zrodle tego co piszesz to obiecuje ze beda innym przypominal w twym imieniu tym samym zaoszczedze Ci stressu ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli potwierdzi sie, ze karta bedzie pobierala 300W w load to oznacza to cos jest chyba nie tak. Wlasnie pod tym wzgledem karta miala byc lepsza od gtx580, a wyglada na to, ze co najwyzej bylaby szybsza. Czy mozliwy jest taki pobor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta bedzie pobierala 300W w load to oznacza to cos jest chyba nie tak

Dużo tych slajdów ostatnio, ale jeśli dobrze pamiętam, to podawano "< 300W", taki zapis dużo nie mówi, skala jest dosyć szeroka. Ale już nie długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli potwierdzi sie, ze karta bedzie pobierala 300W w load to oznacza to cos jest chyba nie tak. Wlasnie pod tym wzgledem karta miala byc lepsza od gtx580, a wyglada na to, ze co najwyzej bylaby szybsza. Czy mozliwy jest taki pobor?

 

Wszystko jest możliwe ale 7970 będzie pobierał 200W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy więcej tranzystorów i wyższy takt od 6970 także ok 300wat jak w mordę strzelił.

 

No to super. CF z 5800 bedzie rownie skuteczne, a gtx580 oszczedniejsze. <3W w idle sugeruje wsparcie dla intel virtu albo alternatywnej technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem topowe karty mialby nagle pobierac mniej pradu, mimo nizszego procesu technologicznego przy zalozeniu ze wielkosc chipa pozostaje na podobnym poziomie?

 

Taki sam rozmiar chipa + mniejszy proces = wiecej tranzystorow niz w porzprzedniej technologii = pobor na poprzednim poziomie.

Mniejszy pobor bylby tylko w przypadku pozostawieniu liczby tranzystorow bez zmian, podstawy panowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, nie ma to jak mocna karta graficzna do archiwizowania danych. To brzmi niczym oksymoron. :)

 

Z niecierpliwością czekam na przyszły tydzień i prezentację możliwości 7970, a następnie na odpowiedź od nV. Za pół roku wybiorę to, co lepsze. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga czas najwyzszy zaczac wykozystywac ogromna moc GPU rowniez do innych celow .

Ciekawe ile MHashy wyciagnie nowy radek w liczeniu BitCoina ? bo jezeli byl projektowany pod obliczenia z wykozystaniem opencl to moze na tym polu uzyskac podwojna wydajnosc poprzednika 6970 .

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...