Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam w mojej obudowie przeciąg ale skoro karta ma zmienioną konstrukcje to i tak będzie się grzać. W drugiej obudowie jest gorzej i podejrzewam, że się ugotuje a nie chce mi się bawić w odsyłanie.

 

http://www.x-kom.pl/p/151528-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gtx760-2048mb-256bit-oc.html

 

Rev1.0 ma długosc 275. a 2.0 ma 295mm. Po opisie wygląda, że to 1.0 (chyba, że nie zaktualizowali opisu) lepiej dopytam pracowników sklepu. Jeśli tak to ją wezmę. 

 

Niby 1.0 ma 3 heaty a 2.0 tylko 2 (tylko wersja WF3 ma więcej HP). A to oficjalna odpowiedź Gigabyte

"The only difference between them is the fan cover. Rev1.0 is plastic and Rev2.0 is metal. They both have the same exact spec. The Rev1.0 will phase out soon."

 

A tu opinia z forum

I had the Rev 1.0 then replaced with the 2.0. I though the 2.0 would be better since it had those to memory handling chips on the back plus the cooling solution and PCB of the 770. I was totally wrong. There are only 2 heat pipes on the 2.0 vs 3 on the 1.0.The 1.0 has direct touch with the GPU while 2.0 has a copper plate so as a result the 1.0 ran cooler with me with nothing more than ~70 degrees using furmark vs ~82 for the 2.0

 

Fajnie, że metalowa pokrywa dodaje 12oC Dołączona grafika GB ściemnia jak nic. Najpierw w radkach używają innych kontrolerów, pamięci, ucinaja radiatory z sekcji a tutaj tną koszty wywalając HP. Dołączona grafika

 

Coraz mocniej przemawia do mnie MSI z Twin Frozr. Niby więcej stopni w stresie ale 2x mniej RPM w porównaniu do GB. Po podniesieniu obrotów temp powinna być w normie (o ile da się podbić obroty).

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stresie

Gigabyte ma 2260 rpm (47db) PPC

MSI 1320rpm (37db) xbitlabs

 

MSI 47db powinien mieć przy ok. 1700rpm. Pytanie jak wtedy wyglądają temperatury (czy te 400rpm faktycznie więcej wydmucha). Dzięki za info na pewno wezmę pod uwagę przy wyborze.

 

Dołączona grafika

 

Póki co czekam na info od X-komu czy mają na stanie rev1.0. W ostateczności kupie na allegro ale tam kicha z rabatu a i zasilacz trzeba będzie kupić oddzielnie więc koszty przesyłki x2 :(

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie kupić najtańszego referenta i chłodzenie mini LC.

Niestety trzeba też zrobić sobie samemu zapinkę, ale jak się ma dwie ręce, to nie widzę problemu.

Temperatury do 60 stC i całe ciepło idzie poza budę.

 

Wystarczy jeden z tych wynalazków: http://www.ceneo.pl/Chlodzenie_i_tuning;017Chlodzenie_wodne_P3-55127.htm

 

U mnie najstarszy H-50 działa na GTX 670 OC i mam błogą ciszę oraz ledwo 60 stC w maxymalnym stresie karty, a budę mam starego Antec 300 Dołączona grafika

 

p.s.. tu jest piękna hybryda dla Naszych kart panowie... polecam szczególnie, że niczego nie trzeba dorabiać/przerabiać:

 

 

http://cenowarka.pl/arctic-cooling-accelero-hybryda-dcaco-v750001-gb-a809358.html

 

Ślicznie wygląda karta z tym Accelero hybrid:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven 360zł to ja wolę dołożyć do lepszej karty niż kupować ten hybrydowy szajs. co innego gdy ci zalega jak tobie takie chłodzenie a co innego takie coś kupić.

 

podstawa to wentylacja, jakoś mi się udało utrzymać w miarę rozsądne temperatury - karty nie wpadają w trothling, procek sobie też daje radę i wszystko w miarę cicho działa. oczywiście do pełni szczęścia przydałaby się woda z 3 chłodnicami po 3x120 każda ale szkoda mi 3k na takie wypasiony zestaw gdyż gram w słuchawkach i żona mi nie truje że coś jej zagłusza tv :D co innego było z gtx480 i referencyjnym chłodzeniem wtedy mi się oberwało ale jakoś wytrzymała do premiery Arctic accelero który odmienił tą kartę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hybrydowy szajs ?

 

Przecież to jest cichutkie, wydajne i piękne.

 

GTX 680 ledwo 50 stC przekracza pod obciążeniem.

 

Cena wysoka, ale do takiego GTX 780Ti można śmiało zakładać.

 

Musiał byś kiedyś po prostu po pracować na jakimś sprytnym mini LC, a może zmienił byś zdanie  (oby, bo wielu ludzi krzywdzi te malutkie chłodzonka) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z temperaturami na referencyjnych GTX 780 Ti? Wg testów w stresie karty osiągają ponad 80, nawet 85 stopni i wg recenzentów to jest normalne. W którym miejscu to jest normalne???Przeraża mnie to i powoduje, że czekam na jakieś dobre niereferencyjne karty. Na moim Asusie 7970 w BF4 przy 125 klatkach karta nie przekracza 65 stopni - to jest normalne!

Macie już jakieś typy, którą 780 Ti będzie warto w styczniu kupić? Nie "warto" w sensie ceny, ale w sensie jakości, zaufania do producenta i udanego rozwiązania chłodzenia. Zastanawiam się na razie pomiędzy EVGA GTX 780 Superclocked z chłodzeniem ACX lub zapowiedzianym ZOTAC GTX 780 Ti AMP! Edition. Może w międzyczasie MSI coś zaprezentuje - choć na razie nie widziałem newsów na ten temat.

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury, o których wspominasz wcale mnie nie dziwią, jak na referenta. Mój Asus 780 na zegarach 1200/6500 osiąga spokojnie 80 stopni na benchmarkach przy 100% na wiatrakach GPU. Do gier używam innej mapy chłodzenia, ale widziałem raz 80 stopni na singlu w Battlefied 4 ;)

Przy mniej wymagających tytułach nie sięgnie 65 stopni, ale Metro: Last Light, ostatni Batman czy Assasin potrafią ładnie podgrzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to było bez ironii, chociaż mogło to tak zabrzmieć. stylistycznie bardziej mi się podoba wersja nzxt niż arctica. 

 

mnie do tego typu rozwiązań zniechęca głównie cena i oto też mi chodziło w poprzednim poście. i tak jak napisałem gdybym miał takie coś jak ty na stanie leżące gdzieś bezużyteczne to tak samo bym zrobił i je zamontował. ale żeby coś takiego specjalnie kupować to trzeba się dobrze zastanowić choć uniwersalność takiego rozwiązania jest naprawdę ogromna i wydajność też całkiem niezła patrząc pod kątem sli takie rozwiązanie jest naprawdę super. na dzień dzisiejszy przestaje inwestować w obecną konfigurację i czekam na powiew czegoś nowego :D szybszego od mojego sli w postaci jednego gpu od nvidii ofkors.  

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się... do SLI  z mocnych kart, taka hybryda jest idealna.

Całe ciepło idzie poza budę.

Cena niestety zbyt wysoka, ale coś za coś.

 

Ja się już wyleczyłem z ogromnych chłodzeń typu AC Extreme III, itp.

 

Wolę coś w stylu:

Cooler Master Seidon 120M

 

Tylko na GPU trzeba sobie dorobić porządną zapinkę i jest cudowna wydajność/cisza.

 

p.s.... u siebie mam najstarszy układ mini LC H-50 i do teraz działa jak należy.

 

Jedynie zmieniłem w czasie 3 lat użytkowania wentylator na Tacens Ventus, wężyki na miększe i płyn na Glixol.

 

Na 670 GTX OC, temperaturki są jak dla mnie bardzo przyzwoite, a i karta ma komfort.

 

Dla przykładu test z pętli Valey około 20 minut w maxymalnych ustawieniach:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki program wg was najlepszy będzie do testowania pamięci kart p/k artefaktów?

Szukam czegoś szybkiego - po podkręceniu pamięci w grafice na 1750MHz firestrike ładnie mi artefakty pokazał, ale mam dość brnięcia przez pierwsze testy.

Próbowałem oczywiście heaven, ale mam wrażenie, że jest jakby bardziej delikatny dla grafiki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś gtx7xx przez allegro? Są tam też dodawane kody do gier? Pytałem 2 sprzedawców i dostałem odpowiedzi - Kodów osobno nie mają, nie wiedzą czy kody są w środku bo pudełka są oryginalnie zamknięte. 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś gtx7xx przez allegro? Są tam też dodawane kody do gier? Pytałem 2 sprzedawców i dostałem odpowiedzi - Kodów osobno mają, nie wiedzą czy kody są w środku bo pudełka są oryginalnie zamknięte. 

 

Jak dostałem mailem jeden kod do strony promocyjnej nvidia, potem otrzymujesz dwa kody do uplay. Batman na steam. Jeśli sprzedawcy nie wiedzą czy kody są w środku, to nie znają zasad działania promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos z was doczynienia z chlodzeniem phantom?Skladam kumplowi kompa i znalazlem taka karte:

http://www.scan.co.uk/products/4gb-gainward-gtx-770-phantom-28nm-pcie-30-3505mhz-gddr5-gpu-1046mhz-boost-1085mhz-cores-1536-dport-d

 

Co tym myslicie?Prosze o szybka odp. bo wieczorem juz jej moze nie byc,a na innych stronkach sa o 50 funtow drozsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się podobały Phantomy.

 

Mają bardzo dobrze chłodzoną sekcję zasilania, pamięci i usztywnioną PCB (zasługa heat-sink).

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Temperatury GPU pod obciążeniem wypadają średnio do konkurencji.

 

Poziom głośności też nie najgorszy.

 

http://www.eteknix.com/gainward-geforce-gtx-770-phantom-oc-2gb-graphics-card-review/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niewielki problem z moim gtx 780 palit jetstream.

Od pewnego czasu słyszę zgrzytanie (wpadanie w wibracje?) wiatraczka(ów) grafiki podczas normalnej pracy (czyli przy 30% obrotów).

Przy zwiększaniu obrotów problem się nasila.

 

Montowałem kartę jeszcze raz, dokręcałem i nic : P

Jedyne co pomaga, to odpowiednie dociśnięcie i trzymanie plastikowej obudowy karty - wtedy pewnie wszystko jest amortyzowane na moim palcu i nie ma drgań - ale nie będę przecież siedział i grał dociskając grafikę ręką :D

 

Może zastosować jakiś patent z gąbką, którą bym włożył między kartę a budę i by zamiast mnie dociskała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z GTX 580 Asusa DC2.

Ciężka sprawa, bo to są źle wyważone wentylatory, albo smar w łożysku ciernym wysechł/zniknął i zaczyna się drapanie, zamiast poślizgu.

 

Musiał byś zdemontować wentylatory i dostać się od spodu do łożyska (jeżeli jest tam taki gumowy koreczek) i smarknąć odrobinkę smaru do łożysk tocznych lub inny tawot.

 

Jak nie ma koreczka, to lipa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle wyważone chyba nie są, bo kartę mam od ponad miesiąca a problem dopiero od ~1-2 tygodni.

 

Czyli pozostaje mi albo wysłanie karty na gwarancji (i komputer unieruchomiony przez ~2 tyg - no, i5 ma niby integrę, ale chyba na niej się w nic sensownego nie pogra :D) albo zaakceptowanie zgrzytania w tle =o

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość zakupu

Gigabyte GTX760 2GB w kwocie 919 zł
Gigabyte GTX770 w kwocie 1215 zł
 
nowe, z grami. Brać teraz czy czekać na zbawienie po świętach Dołączona grafika? Nie pamiętam już jak rok temu kształtowały się ceny po świętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...