Skocz do zawartości
ULLISSES

słuchawki + karta dźwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

Błędów, bo trochę zmęczony byłem po imprezie, wybacz.

 

 

Chodzi tu mniej więcej o to, iż ten "równik" jest to zobrazowane najbardziej neutralne (naturalne?) pasmo przenoszenia, co w słuchawkach jest raczej nie do osiągnięcia. Jeżeli masz np. -10Dbr na tonach wysokich, to można to interpretować jako małą ilość tych właśnie rejestrów. Jednakże taki wykres nie może posłużyć w pełni jako argument, ponieważ jak już wcześniej napisałem, obrazuje on jedynie pasmo przenoszenia, a nie jak grają słuchawki. Czy ten bas jest klarowny, czy twardy, to już dowiemy się jedynie odsłuchując. Możemy np. stwierdzić, iż słuchawki które wychodzą o kilka Db ponad "linie 0" nie są wcale jasne, bo te wysokie rejestry mogą szybko zanikać. 

Edytowane przez iDaft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczaj ten temat: http://forum.purepc.pl/topic/314986-sluchawki-do-gier-temat-zbiorczy/page-7

 

W moich postach (191 i 192) zamieściłem ciekawą lekturę do poczytania i ostatecznie na co postawiłem.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamiast tematu zbiorczego zaproponowałbym wątek z Polecankami, który mógłbym oczywiście napisać. Jednak na razie nie wiem, czy nie naruszę jakoś regulaminu dublując temat.

Edytowane przez iDaft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, jeżeli masz siłę takie opracowanie spłodzić, to będzie mile widziane. Moim zdaniem Nie ma jednak sensu tworzyć kolejnych nowych bytów na forum i o wiele lepsze byłoby tradycyjne umieszczenie Twojego opracowania wraz z zaznaczeniem zasług osoby piszącej w pierwszym poście tego już przyklejonego tematu, albo jeżeli to jest technicznie wykonalne przesunięcie takiego Twojego posta z opracowaniem na początek przyklejonego tematu - będzie o wiele przystępniej i nie będziemy powielać niepotrzebnie tematów. Z drugiej strony nie spodziewałbym się dzięki temu jakiejś rewolucji, bo ludziom zwyczajnie nie chce się czytać czegokolwiek i wolą trzepnąć posta w stylu "Elo jakie słóchawki do gry koniecznie z mikrofonę jestę audiofilę więc tylko wyrzsza pułka hcę wydać max 50 zł pomórzcie!" niż przelecieć dwie strony do tyłu w przylepionym temacie i niż przeczytać te 15 postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zaproponowałem już Administratorowi, a wcześniej Panom Redaktorom, iż skrobnę co nieco.

 

W sumie już zacząłem pisać i tekstu jest tak dużo, że jako post w temacie z kilkoma setkami wypowiedzi moim zdaniem by się marnował.

Edytowane przez iDaft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, byłem przez te parę dni w górach. Skusiłbym się na słuchawki AKG K550, ale patrząc na ich cenę zastanawiam się, czy starczy mi pieniędzy na jakąś dobrą kartę dźwiękową pod nie. Zgadzam się na edycję tego tematu, ale chciałbym, żeby moje pytanie też było widoczne. Co do muzyki, to słucham wielu gatunków, rzadko hip-hopu, czasami metal, raczej drum and bass, electro house, a czasami czegoś komercyjnego. Dzięki wszystkim za pomoc, szczególnie iDaft'owi.

Edytowane przez chaq3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...