Skocz do zawartości
ULLISSES

słuchawki + karta dźwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich

 

 

Zakupiłem ostatnio kartę dźwiękową X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Professional i teraz szukam jakiś dobrych słuchawek do niej w granicach 140 zł. Słuchawki będę wyłącznie wykorzystywał do gry w CS itp. Słuchawki muszą mieć mikrofon.

 

 

Dużo dobrych rzeczy słyszałem o słuchawkach Plantronics GameCom 367 czy warto się nimi zainteresować?? Czy może polecacie coś innego w tej cenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za drobny OT, ale ten test zbyt wielkiej wartości merytorycznej nie przedstawia :)

 

ja ze swojej strony polecam słuchawki Koss SB45. dobry sprzęt w tej cenie. ewentualnie można rozważyć zakup słuchawek otwartych + dołączonego na klipie mikrofonu (Zalman ZM-MIC1), ale wtedy wyjdziemy poza budżet.

Edytowane przez yzerman112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko coś tam sobą prezentuje jeżeli ktoś kompletnie nie wie w czym się obracać. Podam przykład. Ktoś chce kupić słuchawki, jest kompletnie zielony. Patrzy na ten test, widzi, że niektóre marki wypadają lepiej niż inne. Zaczyna zglębiać temat, szukać informacji na temat słuchawek firmy X. Dochodzi do informacji jakie modele warto kupić, dokonuje zakupu. Czy aby na pewno podlinkowany test jest bezwartościowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, z tym że po pierwsze - nie każdemu będzie się chciało zgłębiać temat. po drugie - na ww. portalu i forum z uporem maniaka poleca się np. słuchawki Sennheiser HD555, które oczywiście złe nie są, ale nie w każdym przypadku są wyborem optymalnym. po trzecie wreszcie - słuchawki dla graczy to niestety w dużej mierze chwyt marketingowy. moim zdaniem dużo lepszym wyborem jest zakup "normalnych" słuchawek. jeżeli dany model sprawdzi się podczas słuchania muzyki, to również sprawdzi się w grach i efekt 5.1 jest zupełnie zbędny. a mikrofon zawsze można dokupić i podpiąć do kabla od słuchawek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja takie słuchawki mam/miałem (bo już nie używam). Mianowicie TEAC 5.1. Kupiłem je sobie w 2005 roku po przeczytaniu, chyba właśnie na pclabie, entuzjastycznej recenzji. I tak: w pierwszym dniu ten pseudo zasilacz/urządzenie rozdzielające dźwięk po kanałach/czy jak to nazwać spadło mi z obudowy kompa na którym stało i ... straciło możliwość zasilania z gniazdka elektrycznego. Od tego czasu (czyli od zawsze) wpinałem się w gniazdo usb i tak zasilałem tą zabawkę. Ale do rzeczy - dźwięk bajka, nawet pod te słuchawki kupiłem SB f-x gold. W tym zestawie wrażenia słuchowe doskonałe. Filmy na dvd są trójwymiarowe, w black hawk down strzelają do Ciebie ze wszystkich stron. Z gierkami również dobra zabawa - w call of duty wybierasz ciche chodzenie i pukawki z tłumikiem i jesteś normalnym silent killerem. TEAC produkują każdy dźwięk i dokładnie wiadomo skąd on się bierze, jak jest daleko itp. Po jakimś roku lekko w jednej z słuchawek zaczął drżeć/brzęczeć jeden głośnik przy mocnym basie. Sposób na to to przyciszenie bassu. Generalnie od dawna nie gram i słuchawki leżą w szafie...w sumie na sprzedarz. Jeśli ktoś jest z krk to mogę pożyczyć na krótkie testy i sprzedać. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dany model sprawdzi się podczas słuchania muzyki, to również sprawdzi się w grach

ksc75 - dobre do muzyki ale w sieciówce z dużą ilością strzelania zdecydowanie za bardzo walą basem po uszach. W efekcie trzeba ściszyć niemal do niegrywalnego poziomu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie dobrze by było gdyby temat zaczął się jakimś małym FAQ..

Np co to są słuchawki otwarte?

Napisać że to "przewiewne", nie tłumiące słuchawki, zwykle wygodniejsze w dłuższym użytkowaniu (zwłaszcza dla okularników) od słuchawek zamkniętych..

Warto by było wspomnieć dlaczego lepiej interesować się słuchawkami porządnych firm, a nie szukać na siłę czegoś z mikrofonem i wielkim napisem Gamer na opakowaniu.

 

 

I w sumie coś o czym chętnie bym podyskutował.. które słuchawki będą najlepsze do strzelanek.. tzn pozwolą na precyzyjne pozycjonowanie odgłosów. Otwarte czy zamknięte? Stereo czy "5.1"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jakie polecacie słuchawki do grania, myślę nad zmianą moich SS 4H na coś porządnego jak Sennheiser :razz: Chciałbym aby słuchawki nie miały takiego basu że nic innego nie słychać ;p mikrofon i regulator głośności zbędny a nawet nie potrzebny dla mnie.

 

Trochę poczytałem i pomyślałem nad

KOSS UR-40

Sennheiser HD201 lub 202 - podobno nie są wcale fajne.

Philips SHP8900

 

Cena do 200-250zł max. Jestem otwarty na inne propozycje chce, aby słuchawki dźwiękowo, przestrzennie i jakościowo były lepsze od moich aktualnych.

 

Napędzane będą X-Fi xtreme music.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje jakichś w miare tanich (do 150zł) słuchawek,głównie do css i cod4 ;-)

 

Moje typy:

 

- http://allegro.pl/item903210320_sluchawki_...512_nowosc.html + Zalman mic

- http://allegro.pl/item895328398_sluchawki_..._gw_2_lata.html + Zalman mic

 

Narazie tyle :P

 

Czekam na Wasze propozycje,pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AKG 512 moga sie pocic uszy przy dluzszych sesjach bo to konstrukcja zamknieta (przynajmniej tak mi sie wydaje, nie korzystalem z nich). Moze warto dolozyc do polotwartych AKG 514. Chociaz nie wiem czy dopiero otwarte zapewniaja wentylacje malzowiny usznej.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałyby byc otwarte, to ja bym raczej stawiał na UR40 - w ogóle nie czuć że się je ma na głowie. Niestety w złym sensie też - w ogóle nie tłumią (podobnie jak każde otwarte słuchawki).

Konstrukcje zamknięte mimo ze grzeją w uszy, to czasemdają niezbędną izolację od otoczenie i można się lepiej skupić na świecie gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał AKG512 można wyrwać za 120 zeta są wygodne są to duże słuchafony także z grzaniem też będzie ok no i nie grają wiele gorzej od AKG514 szczególnie że 50zeta piechota nie chodzi ale jak ma to można bez żalu dołożyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba lepiej kupic filipki 5401/00 za ta kase. Na mp3store maja bardzoooo pochlebne opinie :)

Być może, nie znam tych philipsów, ale zaryzykowałbym przyklaśnięcie temu.

Czemu piszecie ze Sennheiser HD 201 zle ?

Bo w tych pieniądzach są dużo lepsze słuchawki.

Odsluchiwalem je w Saturnie

Nie da się ocenić słuchawek po 5 minutowym przesłuchaniu na stojąco zapętlonego utworu w markecie na słuchawkach wpietych do ich masakrycznego rozdzielacza.

i ladnie graly w porownaniu z inymi z tej kategorii cenowej

Widocznie nie było w markecie lapszych w tej cenie, albo za sprawą magicznego wzmacniacza napędzającego słuchawki w marketach to co dało sie usłyszeć nie oddało jakości dźwieku (lub braku jej).

np. zdecydowanie lepiej od Creative 1400.

Zdziwiłbym się bardzo gdyby było inaczej. Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...