Skocz do zawartości
radiergummi

Auto rodzinne 25-30k

Rekomendowane odpowiedzi

(prawie) Tak robiliśmy w Clio, odpowiednio dopasowana torba pomiędzy fotelikami z tyłu pełniła rolę podłokietnika, inne torby jako podnóżki dla małolatów. Nawet wózek spacerowy się zmieścił do bagażnika na wakacyjny wyjazd.

Back to '90.

 

Nie znam się mocno na Chryslerach, ale jeżdżąc kilkoma Voyagerami V6 stwierdzam, że są to bardzo prawilne i mega wygodne auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vectra C nie jest zla. Mam ten silnik 1.8 140KM w Astrze H z automatem i nawet jedzie i nie pali wiele. Jeden ciapol w Londynie pokazywał mi swoją Vectre C 1.8 w manualu i bylem bardzo pozytywnie zaskoczony. Po pierwsze przebieg miała na blacie 60.000 mil i wygladała w środku jak nowa, a powiedział mi, ze naprawdę to ten przebieg jest jakies 200.000, wiec bylem w szoku.

 

Może design w środku nie powala delikatnie mówiąc, ale wszystko jest bardzo solidnie spasowane i przy przebiegu 200.000 wygladało jak nowe. Generalnie na tyle mi sie to auto spodobało, ze mysle nad sprzedaża Astry i rozglądam sie powoli za Vectrą C Elite w automacie.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Focus we wnętrzu to trochę bieda i jakość taka sobie ;)

 

A C5? Też ładny jak na kombi. W tej kasie zamiast Focusa szukałbym raczej Mondeo. E90 w kombi chodzą po tyle co E46 w Coupe. Może też nie głupi pomysł? Powinno w miarę trzymać wartość.

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czasem w vectrze c nie siedziały te bardziej awaryjne aisiny czy jak to się pisze? Chodzi o skrzynie aut.

 

Wysyłane z mojego ASUS_T00J za pomocą Tapatalk 2

 

No wlasnie rozne opinie o tym Aisinie slysze, to AF40 dokładnie mowiac. Generalnie ponoć skrzynia przelata spokojnie 300.000, tylko elektrozawory lubią robić problemy. I teraz temat jest taki, ze w PL mozna je zrobić bez problemu, ale w UK moze być problem, bo tutaj jak coś nie działa, to fachowcy mają jedną diagnozę, wymiana całości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie rozne opinie o tym Aisinie slysze, to AF40 dokładnie mowiac. Generalnie ponoć skrzynia przelata spokojnie 300.000, tylko elektrozawory lubią robić problemy. I teraz temat jest taki, ze w PL mozna je zrobić bez problemu, ale w UK moze być problem, bo tutaj jak coś nie działa, to fachowcy mają jedną diagnozę, wymiana całości...

 

W USA możesz kupić skrzynię biegów do 50 letniego samochodu zaprojektowaną zupełnie od nowa. Automaty są naprawiane. Są warsztaty, które złożą Ci same skrzynie automatyczną czy manualną z przełożeniami jakie chcesz lub dostosowane do mocy np. 600 KM. A w Europie skrzynie się wymienia. Często na używane i modli żeby działała. A ostatnio to się wpier*ala Dual Clutcha do wszystkiego w kombo z dwumasą. Jaki jest sens DSG w Skodzie Rapid czy Fabii? Czy VW Polo? Sama skrzynia w ASO kosztuje więcej niż połowa nowego samochodu w salonie. Po 5 latach takie auto jest warte mniej niż nowa skrzynia. Właśnie taki w tym sens. Zrobisz 200-300 tys. km. Skrzynia padnie i już bardziej się opłaca kupić nowe auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie taki jest zamysł producenta w UE, żeby sie rozpadlo i mozna kase skasować ponownie. A w UK problemem jest to, ze emigrantów to jest dużo, ale takich którzy coś potrafią zrobić, to już troche mniej i znaleźć dobrego mechaniora graniczy z cudem. Nawet w wyspecjalizowanym warsztacie od skrzyń nikomu nie będzie sie chciało bawić w jakieś wymiany częsci i na 99% powiedzą, że trzeba wymienić całą skrzynię, jak ze wszystkim w UK...

 

Swoją Astre H z 2008r. kupilem 2 lata temu za 2500F. Mam automata i kiedyś z ciekawości spytałem ile by była wymiana skrzyni w warsztacie z automatami, było by 2000F :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu, po latach kupiłem swoje pierwsze auto:

 

Opel Vectra Kombi 2.0 Turbo 175PS / Benzyna
Rocznik: 12.05.2005
Przebieg: 196.000 km
Kolor: Czarny
Kraj pochodzenia: Niemcy

Wyposażenie:
- Jasne Bi-xenonowe reflektory z doświetlaniem zakrętów
- Czarna półskórzana tapicerka
- Elektrycznie otwierana i zamykana klapa bagażnika
- Parktronik tył i przód
- Tempomat
- BC Komputer pokładowy informuje o spalaniu, średniej prędkości, przebytej trasie itp.
- Radio CD70 z kolorową nawigacją GPS z możliwością wgrania mapy Polski oraz polskiego języka
- Klimatronik dwustrefowy
- Roletki przeciwsłoneczne tylnych szyb
- Czujnik deszczu
- Czujnik zmierzchu
- Multifunkcyjna kierownica
- Lusterko fotochromatyczne
- Alufelgi 17 cali z oponami letnimi w bardzo dobrym stanie
- Podgrzewane lusterka sterowanie elektrycznie
- 4 x szyby elektryczne
- 6 x Airbag
- Halogeny przeciwmgielne
- Wspomaganie kierownicy
- ABS, ESP
- Książka serwisowa
- Dwa oryginalne kluczyki

 

Auto kupiłem od polecanego w środowisku klubu Vectry/Opla użytkownika Omega1217.

Z 18 900 zeszedł na 17 950 + dorzucił komplet Opon zimowych na stalówkach R16.

Auto dość drogie, ale bez wypadkowej przeszłości z potwierdzonym przebiegiem w ASO.

 

P.S. Auto po przekładce z mazuta 3.0 CDTI na benzynę 2.0 Turbo. Możecie się pośmiać na testowym.

post-120376-0-20241400-1460395184_thumb.jpg

post-120376-0-07869800-1460395185_thumb.jpg

post-120376-0-62897100-1460395212_thumb.jpg

Edytowane przez radiergummi
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z najgorszego motoru w palecie Vc na jeden lepszych +

Tylko trochę bezpłciowa jak to Opel. Mnie w podobnych pieniądzach wyszedł 9-5 Aero Kombi Aut 03 tyle że już z LPG

Teraz FIMC, DP, program i odetkać ten motor :) Jak tam turbina siedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek byłem w ASO na wymianie oleju (promocja wiosenna za 199zł ze wszystkim). Kierownik serwisu jest moim znajomym i jeszcze przegląd zrobił za free. Na tą chwilę nie ma aucie nic co wymaga nakładów finansowych. Czy można usłyszeć coś lepszego po zakupie używanego auta?

 

Taptaptap Mlais M52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednym słowem "dołnsajzing" [ ukryty agent grinpisu nam się tu objawił ] 

 

 

ps

zdaje się że były też benzynowe silniczki 2.8Turbo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto wczoraj otrzymało podtlenek gazu w TurboLPG w Tczewie. Reduktor KME Gold GT ze sporym zapasem, ale o modzeniu jeszcze nie myślę.

W między czasie dołożyłem bezprzewodowy portal telefonu UWA. Fabryczny moduł do komunikacji po Bluetooth. Mikrofon już w aucie miałem. Ja postarałem się o sam moduł, a jeden magik mi to podłączył. Sterowanie z kiery i informacje na ekranie komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakochany Graham

No musze przyznac ze ladne autko. Gra2luje zakupu. 


Oby dobrze wozilo i ciebie i zone i dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Na tą chwilę nie ma aucie nic co wymaga nakładów finansowych. Czy można usłyszeć coś lepszego po zakupie używanego auta?

 

 

 

Super. Jak ja kupiłem swoje nowe używane auto ( :banana:) to było to istne pole minowe:

- wykryte po pewnym czasie pęknięte sprężyny z przodu (wymiana = 400zł)

- nieszczelna klimatyzacja, przez co po czasie czynnik uciekał (dziura była w radiatorze klimy - wymieniłem na nową) = chyba z ~500-600zł

- mocno pordzewiałe podwozie - musiałem wyremontować i zrobić konserwację = ~750zł

- pęknięta linka nawiewów, ledwie jakoś sklecona przez handlarzynę by wytrzymała chwilę sprzedaży - wymiana w ASO jakoś =200zł jak nie więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...