Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.3dmark.com/compare/fs/3886424/fs/3789100

 

Fajnie jest. Aha - dla samobójców - STRIX @100%RPM to jak odkurzacz w drugim pokoju.

 

http://www.3dmark.com/fs/3889080

Zainspirowałeś mnie, sprawdziłem ile mój MSI wyciągnie (po oc oczywiście)

Ale wentyle max 65% (coś ala suszarka:D ale do odkurzacza daleko:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie ten niski power target w Palicie :D

 

Mam jeszcze zapas na pamiątkach które powinny spokojnie dobić do 7800-7900 i na rdzeniu też by coś przybyło, ale wynik w 3dmarku mi przy takich ustawieniach spada bo zaczyna się throtling z powodu przekroczenia budżetu mocy.

 

Z drugiej strony nie chce mi się modyfikować biosu bo minimalne ryzyko jest i 2-3% więcej mało opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jaja z tą dziewięćset siedemdziesiątką - czy można w związku z tym reklamować to jako wada ukryta?

 

Raczej niezgodność towaru z opisem i wprowadzanie w błąd kupującego IMHO. Rzeźnik konsumenta ma jutro czynne w całym kraju. Aha - nici przy fakturach na firmę [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbować możecie, ale czy cokolwiek z tego wyjdzie? Być są te 4GB więc wątpię, że przy naszym łapówkarskim czerwonym systemie sądowniczym będzie cokolwiek do zdziałania. W stanach różne już rzeczy się działy i tam prędzej, ale u nas to możecie zapomnieć jeśli sklepy same nie będą chciały uznawać reklamacji, bo na to, że nvidia zgodzi się na zwroty to bym zapomniał :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te Wasze wypociny cały czas i tak się zastanawiam, czy aż taka różnica jest pomiędzy r9 290 (bez X) a taką 970? Bo zważywszy na te problemy z ram i w zasadzie dużo wyższą cenę (patrząc na używki) to nie wygląda mi to na opłacalną kartę. Chyba że czegoś nie wyłapałem z testów. Ale w większości to ilość FPSów jest bardzo zbliżona.

Jakiś czas temu stałem przed wyborem tej karty i w końcu wpakowałem ją do kompa kumpeli, chyba czas zobaczyć jak to śmiga bo nie było wcześniej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R290 wolniejsza (zależy od tytułu, ale różnice to do 20%) głośniejsza, więcej prądu zeżre (do 290/290X musiałbym zasilacz zmieniać), brak DX 12  niższa cena (używek nie brałem pod uwagę bo bałem się pokoparkowych)

GTX 970 szybsza, cichsza, mniej prądu, DX12 do tego physyx , ale wyższa cena

 

Ja kupując kartę w grudniu szukałem czegoś na 2 lata, dlatego Nvidia wydaje mi się bardziej przyszłościowa i byłem skłonny do tego dopłacić.

Musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie sam.

Ja tam nie żałuję.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie WYDAJE MI SIĘ.

Ja grafę zmieniam co 2 lata, nie wydaję więcej niz 1000-1500zł i dla mnie GTX 970 jest bardziej przyszłościowy od R290 i tylko do tego odnosi się mój post.

Titany czy inne potwory mnie nie interesują bo mnie na nie nie stać.

Idąc Twoim tokiem rozumowania to KAŻDA karta jest przejściowa.

Logiczne że Nvidia wyda zaraz potworka który przegoni aktualny pool position;) a potem AMD coś pokaże i tak w kółko.

Ja na 2 lata wypadam z tego wyścigu bo wyboru już dokonałem, a czekanie wciąż na nowe premiery jest nie dla mnie bo w ten sposób to można parę miesięcy czekać:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te Wasze wypociny cały czas i tak się zastanawiam, czy aż taka różnica jest pomiędzy r9 290 (bez X) a taką 970? Bo zważywszy na te problemy z ram i w zasadzie dużo wyższą cenę (patrząc na używki) to nie wygląda mi to na opłacalną kartę. Chyba że czegoś nie wyłapałem z testów. Ale w większości to ilość FPSów jest bardzo zbliżona.

Jakiś czas temu stałem przed wyborem tej karty i w końcu wpakowałem ją do kompa kumpeli, chyba czas zobaczyć jak to śmiga bo nie było wcześniej okazji.

 

Używki 290 są podejrzane - mało kto z normalnych użytkowników wymienia kartę , kiedy na rynku nie ma czegoś wyraźnie szybszego. A jak coś takiego się trafi to potem cena leci wysoko.

 

A porównując nówki:

 

1. 970 jest te 10% szybsze i lepiej się kręci

2. 150W vs 250W co mi robi różnicę w m-atxie ;)

3. Mam w backlogu jeszcze kilka gier z PhysX do ogrania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim Skyrim ladnie wykrywa 4GB vram. Gralem w Ryse: Son of Rome na maksymalnych (jedynie supersampling na 1.5x zamiast 2x) i wszystko ladnie latalo w FHD - przez 2-3s po wczytaniu save'a troche szarpalo. Wiec nie rozumiem calego tego zamieszania.

 

Plik stronnicowania mam ustawiony od 256-2048mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie WYDAJE MI SIĘ.

Ja grafę zmieniam co 2 lata, nie wydaję więcej niz 1000-1500zł i dla mnie GTX 970 jest bardziej przyszłościowy od R290 i tylko do tego odnosi się mój post.

Titany czy inne potwory mnie nie interesują bo mnie na nie nie stać.

Idąc Twoim tokiem rozumowania to KAŻDA karta jest przejściowa.

Logiczne że Nvidia wyda zaraz potworka który przegoni aktualny pool position;) a potem AMD coś pokaże i tak w kółko.

Ja na 2 lata wypadam z tego wyścigu bo wyboru już dokonałem, a czekanie wciąż na nowe premiery jest nie dla mnie bo w ten sposób to można parę miesięcy czekać :)

Przejściowa - brak pełnego supportu dla dx12, karta dość nierówna wydajnościowo i nie wiele wydajniejsza od 780gtx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpier trzeba mieć tego 780 ;)

A co ma piernik do wiatraka?

 

To teraz taki mały pstryczek w nos na jesieni 2013 mogłeś kupić 780gtx za 1600zł jak były promocje i do tej pory możesz cieszyć niezłą wydajnością w grach. Zobaczysz jak będzie wyglądać 970gtx po tym samym okresie czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starcie (maj?) cena była z 2800, nie powiesz mi że parę miechów później cena spadła o prawie połowę.

Widocznie te promocje musiały być bardzo spektakularne i ograniczone w czasie. A nawet jeśli tak to na jesieni 2013 do 1600zł 780gtx był bezkonkurencyjny.

No i jednak jeśli piszesz o 780 to wypadałoby się odnieść do jego bezpośredniego następcy jakim jest 980.

970 jakby nie patrzeć jest wykastrowany;)

Jeśli AMD nie przywali z grubej rury to 2 lata dla 980ki z przyzwoitą wydajnością to będzie nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka?

 

To teraz taki mały pstryczek w nos na jesieni 2013 mogłeś kupić 780gtx za 1600zł jak były promocje i do tej pory możesz cieszyć niezłą wydajnością w grach. Zobaczysz jak będzie wyglądać 970gtx po tym samym okresie czasu.

 

To, że istnienie GTX 780 ma zerowy wpływ na to co się kupuje teraz. Jak ktoś ma 780 to nie będzie zmieniał na 970, a jak ktoś ma coś niższego teraz to cena na 780 na jesieni 2013 go ani ziębi ani grzeje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były promocje przez pewien okres czasu, póżniej cena wskoczyła na poziom ~1800zł.

 

Te 2800zł to nie wiem skąd sobie wziąłeś, na fakturze z maja miałem 2400zł, którą kupiłem na jesieni 2013 za 1500zł.

 

GM204 w gruncie rzeczy jest następcą GK104(680/770) i do niego nvidia w white paper porównuje owe gpu. Nastepcą GK110(780/780ti) jest nadchodzący GM200.

 

Nadchodzące gpu jeszcze nie w 16nm już będą w praktyce szybsze nawet o 50% od 980gtx. Pod koniec roku czeka nas przejście na 16nm, a póżniejszym okresie ulepszony proces finfet+ i dość szybkie przejścia aż do 10nm.

 

Więc żywot jako taki 980/970 będzie stosunkowo krótki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były promocje przez pewien okres czasu, póżniej cena wskoczyła na poziom ~1800zł.

 

Te 2800zł to nie wiem skąd sobie wziąłeś, na fakturze z maja miałem 2400zł, którą kupiłem na jesieni 2013 za 1500zł.

 

GM204 w gruncie rzeczy jest następcą GK104(680/770) i do niego nvidia w white paper porównuje owe gpu. Nastepcą GK110(780/780ti) jest nadchodzący GM200.

 

Nadchodzące gpu jeszcze nie w 16nm już będą w praktyce szybsze nawet o 50% od 980gtx. Pod koniec roku czeka nas przejście na 16nm, a póżniejszym okresie ulepszony proces finfet+ i dość szybkie przejścia aż do 10nm.

 

Więc żywot jako taki 980/970 będzie stosunkowo krótki.

Panie, żywot to ta karta będzie miała dla mnie krótki jeśli się zepsuje za jakiś czas. Inaczej 2 lata będzie u mnie siedzieć nie ma lekko;).

Jeśli nie to pomińmy dywagacje o 780 (cenę podałem jako sugerowaną w dniu premiery)

W takim układzie co można kupić nowego dziś do 1500zł by przez najbliższe 2 lata nie było problemu?

Jak sam widzisz wybór jest znikomy. Owszem można czekać na premierę AMD

Argumenty masz słodkie, jak ktoś ma 780 logiczne że poczeka, jak ktoś siedział na jakimś dwuletnim midrange  to czekanie dalsze sensu nie miało.

Ja wiem że karty może niedopracowane, że stery kijowe, że jest wielkie pole do popisu i oby następcy wymietli, ale aktualnie imho nie ma niczego lepszego jeśli ktoś ma wymagania takie jak przytaczałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...