Skocz do zawartości
Caleb

GeForce GTX 970 / GTX 980 - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

od niedawna jestem posiadaczem GTX 980 od Asusa. W internecie znalazłem mnóstwo testów, w których kartę tę dało się podbić nawet ponad 220 mhz na rdzeniu. U mnie takie OC powoduje wysypanie się aplikacji i błąd sterownika po jakichś kilkunastu minutach w bardziej wymagających grach, jednocześnie temperatury nie osiągają nawet 80 stopni. Nie jestem w tym zakresie ekspertem - czy może po prostu tak jak czasem bywa w przypadku procesorów trafiła mi się słabsza sztuka,dla której 130mhz więcej na rdzeniu i 80mhz na pamięciach to szczyt możliwości(na razie nie wysypuje przy takiej konfiguracji)? Czy jednak coś jest nie tak? Proszę o pomoc.

 

reszta budy:

i7 4770k

Asrock Z87 EXTREME4

16 GB RAM

750W Corsair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzw. Silicone lottery. Nigdy nie wiesz jaka sztuka Ci się dostanie. Loteria, czysta loteria. Świetnym przykładem jest recenzja od JayzTwoCentz, który dostał model Hall Of Fame z gorszym OC od std GTX980 oraz był mega głośny (coil whine).

Edytowane przez abrakader225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Media Markt jest GAINWARD GeForce GTX 970 Phantom 4GB za 1350 zł. Czy do tej karty też dostanę Wiedźmina 3? Czy ten model jest wart tej kasy? 

 

 

Edit: zamówiłem

 

Teraz pytanie czy sprzęt w podpisie a dokładniej to zasilacz da radę z tą kartą :D?

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Media Markt jest GAINWARD GeForce GTX 970 Phantom 4GB za 1350 zł. Czy do tej karty też dostanę Wiedźmina 3? Czy ten model jest wart tej kasy? 

 

 

Edit: zamówiłem

 

Teraz pytanie czy sprzęt w podpisie a dokładniej to zasilacz da radę z tą kartą :D?

 

Gainward to mniej więcej to samo co Palit, firma należy do tego producenta. Sklepy mające w promocji W3 do GTX 900 znajdziesz tutaj: 

 

http://www.nvidia.pl/object/the-witcher-wild-hunt-pc-game-pl.html#gameContent=3

 

Zasilacz jak ma realnie 400W albo więcej na 12V da radę. Chyba że to jakiś staruszek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem do TDP tej karty jest nawet o około 60W niższe niż obecnego GTX 770 więc powinno być ok.

 

Wiesiek 3 jak dostanę do poleci na sprzedaż. Nie dostane to trudno.

 

Zagraniczne recenzje są przychylne o tej karcie. Podobno chłodzenie bardzo ciche z tym, że na pewno nie najwydajniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14816.jpg

GeForce GTX 970 oraz Radeon R9 290X to karty graficzne oferujące podobną wydajność w zbliżonej cenie, uchodzące za rozsądny wybór dla wymagającego gracza, jednak czasami nawet im brakuje zasobów żeby utrzymać płynność w najbardziej wymagających tytułach. Szczególnie przy maksymalnych ustawieniach. Jeśli zamiana na szybszy model nie przyniosłaby zdecydowanej poprawy, wówczas warto rozważyć kupienie drugiej sztuki do kompletu i stworzenie konfiguracji NVIDIA SLI albo AMD CrossFire. Pomimo iż wykorzystanie mocy obliczeniowej wielu procesorów graficznych to ryzykowna inwestycja, entuzjastów gotowych podjąć to wyzwanie nie brakuje, zwłaszcza iż technologie multi-GPU są najprostszym sposobem zwiększenia wydajności zestawu. Przynajmniej teoretycznie jeśli wszystkie czynniki pozwolą rozwinąć jej skrzydła. Dzisiaj sprawdzimy który system wypadnie lepiej w ogólnym rozrachunku - GeForce GTX 970 SLI czy Radeon R9 290X CrossFire.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry artykuł. Po pierwszych bojach z SLI z 970 teraz jestem z nich zadowolony. Oczywiście bardziej będę zmieniając je na jednego Pascala ale na to przyjdzie jeszcze czas. Zobaczymy jak to będzie działać z GTA5, juz do SLI stery są, w końcu NVIDIA nie dała [gluteus maximus] na premierę, mam nadzieje...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wsadziłem Gainwarda Phantoma 970. Nie występuje coil whining. Karta bardzo cicha. Wcześniej miałem GTX 770 Gigabyte Windforce 3X i występowałcoil whining i była głośniejsza.

a jak kształtują się temperatury?

 

ta karta posiada półpasywny tryb pracy wentylatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak kształtują się temperatury?

 

ta karta posiada półpasywny tryb pracy wentylatorów?

 

Nie wiem co to półpasywny tryb pracy wentylatorów.

 

Temperatury w Idle vs GTX 770. Po zainstalowaniu 970 spadły znacząco.

 

ibZkbuv.jpg

 

Po 20 minutach gry w GTA V

 

9ZTx3jX.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taka krótka gtx970 np od gigabyte'a (18cm) różni się jakoś znacznie od dłuższych modeli (24 cm), czy to tylko różnica w długości chłodzenia?

 

I jeszcze pytanko czy mój zasilacz bequiet purepower 530W wystarczy dla gtx 970 w zestawie z i5-2500k na asrocku P67 Pro3?

tm0qlx.jpg
 

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to półpasywny tryb pracy wentylator

 

Po 20 minutach gry w GTA V

 

Tryb polpasywny to taki gdy w idle wentylatory nie działają w ogóle tak jak w MSI i asus

 

Temperatury masz wysokie 80c to dużo. Mam nadzieje ze jak zrobi się ciepło to ci karta nie będzie trottlowac.

 

Ja mam w gta5 max 66c na górnej karcie a na dolnej 62c i wcale komp nie odlatuje od krecacych się wentylatorów. Pewnie to zasługa mojej obudowy

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury masz wysokie 80c to dużo. Mam nadzieje ze jak zrobi się ciepło to ci karta nie będzie trottlowac.

 

Ano, u mnie na 980tce maksimum to 78*C po ostrym graniu w Unity, GTA 5 sprawdzę na dniach, ale ogólnie 80*C dla 970tki to dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 *C do dużo, bo zdaje się, że od tej temp zbijane jest taktowanie boost.

Dobre w Phantomie są obroty w idle - 800, bo w Gigabycie wentyle startują od ponad 1500. Nie wiem po co, skoro te karty mogą pracować w pasywie.

Napisałem do supportu Gigabyta, czy jest nowy bios poprawiający pracę wentylatorów. Jak nie będzie, to sam go przerobię. Widziałem poradniki jak z Gigabyta gtx970 zrobić półpasywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GTX 770 miałem ustawienia AA 16 i 32. Tutaj jest tylko 8 WTF? Jak wybrać jakieś inne metody niż FXAA?

 

oDp5b.jpg

 

 

A co do temperatur to polepszenie wentylacji w budzie zmieniło sytuację drastycznie. Teraz jest max 68*C w GTA V.

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy gtxów 970. Jak wygląda na dzisiaj sytuacja z tym nieszczęsnym vramem? Gram w 1920x1200 i preferuję mocne wygładzanie więc użycie vramu będzie raczej wysokie. W skrócie jak uciążliwy jest to problem? Pojawia się zawsze po przekroczeniu 3,5gb vramu? A może pojawia się wcześniej i by mieć spokój z przycinaniem trzeba obniżać jakość tekstur by nie przekroczyć magicznej granicy? Za wszelkie wypowiedzi z góry dziękuję.

 

edit. Z ciekawości czy sytuacja z biegiem czasu się zmieniła? Np. przez sterowniki? Czy nvidia zrobiła coś by złagodzić problemy vramu?

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moich 970 spadki płynności w gta5 zauważyłem gdy karty były nie podkręcone i latały na fabryce 1342@7000, gdy podkręce je na 1442@7800 gra działa o wiele lepiej i spadki są dużo rzadziej najczęściej w okolicach mocno zalesionych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Gigabyte 3WF po oc na 1500 MHz temp. rośnie o 2-3*C. Nawet sobie obroty wentyli obniżyłem do max. 1700 w stresie, bo nie ma nigdy więcej niż 69*C.

Nie wiem jakie możliwości oc są w Phantomie.  

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Mój Phantom na 1440 pójdzie? Mocno rosną temperatury po OC? Bo dalej czekam na kabel od Gelida.

 

przecież miałeś najpierw zamontować wentylatory a potem kabelek kupować :P kabelek to miała być wisienka na torcie jak się 120 sprawdzą :P weź je montuj zanim kabelek dostaniesz.

 

zacznij oc od sprawdzenia ASIC w gpuz jaki masz na tym gtx.  

 

potem sprawdź w msi afterburnerze na wykresach czy karta bez podnoszenia napięcia (tylko power target przesuń do końca w prawo) w pada w power limit i voltage limit. 

 

odczytaj napięcie jakie pokazuje msi afterburner.

 

najłatwiej testować to mając włączone w okienku uni heaven i patrzeć co pokazuje na wykres. w czasie rzeczywistym przesuwaj suwaki i obserwuj wykresy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś może wie czy przypadkiem najnowsze karty nvidia (tak od gtx980) obsługują UEFI GOP? które konkretnie modele?

nie mam pewności ale zasadniczo wszystkie 980 powinny to już wspierać. z moimi 970 to działa.

 

z 680 miałem z tym problem na asrock z97. z 970 i asus z97 działa fast boot i cms disable czyli chyba działa ten cały GOP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to, że np MSI o biosie w wersji GOP pisze tylko w kilku kartach (między innymi AMD i chyba jedna Nvidia ale jakiś niższy model). Mało kto o to pyta, a producenci informacji nie umieszczają... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...