Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Ten film powinnien być o wiele bardziej głęboki. Takie ambitne kino Sc-Fi jak Blade Runner. Bardziej poruszać kwestie moralne. A tutaj wszystko spłaszczono jak tylko się dało. Takie typowe holywodzkie kino akcji. Jakby miał chociaż głębie "Equalibrium", to by już było coś. Do tego strasznie marna i sztuczna gra aktorów i słaby klimat. Nie wykorzystano ogromnego potencjału i zamiast klasyka Sc-Fi mamy typowe amerykańskie kino akcji toczące się w przyszłości.

Fajnie by bylo, jakbys napisal o jaki ci film chodzi :)

Edytowane przez picus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie widać, że dyskusja o Suragat(k)ach jest ? ;)

 

Epoka lodowcowa 3 - imho na poziomie 2 części, łasic się z SAS wyrwał chyba ;p..ogólnie 7+/10

Up!/Odlot - a tu się bardzo pozytywnie zaskoczyłem, liczyłem na coś pokroju Pioruna a tu dużo lepiej - mocne 8+/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 dni miłości - bardzo nietypowa i zupełnie inna komedia romantyczna z głębszym przesłaniem. Powiem świerzości. Wypasik.

 

PS. Do poniedziałku Avatar powinien zarobić na świecie ponad 500mln $. A premiery w takich krajach jak Włochy, Chiny, Argentyna i Urugwaj dopiero po nowym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 dni miłości - bardzo nietypowa i zupełnie inna komedia romantyczna z głębszym przesłaniem. Powiem świerzości. Wypasik.

Jak wasz kumpel(albo wy) ma kaca po skończonym związku, to poprostu musicie mu to kazać obejrzeć. ;-) Ja akurat mam lekkiego i film był strzałem w 10. Pierwszy raz komedia o związkach i problemach z nimi, ale po 1. życiowa, a po 2. opowiedziana z męskiego punktu widzenia, zamiast kolejnego szablonowego babsko-gejowskiego szitu. Stuprocentowo sympatyczny film, polecam! Z całą pewnością daje mocne 8+/10 Jak w waszym życiu seksualnym wszystko si, to też naprawdę warto obejrzeć, bo film jest pozytywny.

 

Baby Blues: Horror, ale szokująco mocny, bo bohaterami są tylko matka i jej dzieci. Film dobry, ale po ciężkim i mocno zapowiadającym się początku reszta wydaje się już trochę spłycona. Mimo wszystko dobry. 7- /10

 

Antychryst: dramato-horror. Najpierw w oczy rzuca się genialna realizacja techniczna i ujęcie tragedii. Potem zaczynasz rozkminiać wkręcający wątek psychologiczny, a nagle ni z tego ni z owego dramat psychologiczny przeradza się w coś innego. Absolutne +18 i pierwszy raz zdarzyły się sceny tak okrutne i niesmaczne, że musiałem odwrócić wzrok, bo na serio bym nie wytrzymał. :blink: Fabuła moim zdaniem, troszkę rozczarowuje, ale kunszt reżysera/realizatorów i to z jak zrytą psychą kończysz ten film zdecydowanie na +. Jakbym miał dać ocenę to 7+/10 ale nie mogę, bo cyferka jest za dużym uproszczeniem, żeby to opisać. Polecam, ale zastrzegam, że w przeciwieństwie do Baby Blues klimat jest ciężki i "do piwka" film nie działa tak jak powinien.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avatar mnie film doslownie zabil. Wlasnie wrocilem z seansu oczywiscie 3D. Pandora pokazana w tym filmie jest tak piekna ze az nie chce sie wychodzic z kina. To taki maly kroczek do kina przyszlosci. Kina ewidentnie w 3D. O efektach nie bede pisal bo film to jeden wielki efekt murowany oscar w kategorii FX.

Wychodzac z kina pomyslalem sobie tylko tak. Cholera niech Lucas bierze Trylogie Thrawna pisze scenariusz i robi epizod 7,8 i 9 w 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, ale to jest kwota "na czysto"? ;)

 

W poniedziałek chyba pójdę drugi raz :)

Oczywiście jest to przychód, nie zysk. Przy 500 mln film dopiero wyjdzie mniej-więcej na zero (uwzględniając koszta promocji). Ja jednak, dzięki olbrzymiej "replay value" AVATARa, jestem spokojny o wpływy przekraczające 1 mld. Idealnie byłoby, gdyby udało się przebić Powrót Króla, bo Titanic zdaje się być poza zasięgiem. Wczoraj Avatar odnotował najlepszy w historii drugi piątek wyświetlania, a przecież masa ludzi pójdzie do kin dopiero w styczniu (np. ja). W wielu krajach nie było jeszcze nawet premiery (grudzień uznawany jest za najgorszy miesiąc na debiut). Pamiętajcie, że im więcej zarobi AVATAR, tym lepszy będzie AVATAR 2;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Invention of Lying - 7/10 - film całkiem sympatyczny, inne i bardzo ciekawe spojrzenie na świat. Ale niech mi ktoś do cholery jedną rzecz wytłumaczy:

 

Uwaga, spoiler!

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Spoiler"
Dlaczego Ci 'głupi' ludzie otępieni tym, iż po śmierci jest super, ekstra, fajnie i dodatkowo każdy z nich dostaje wille nie pomyśleli o samobójstwie? ;) Osobiście sądziłem, że po słowach Marka wybuchnie taka właśnie fala :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killshot - temat już trochę oklepany. Zły gość chce kogoś dopaść, ale sam film jest całkiem dobry, zobaczyć można. 7/10

 

Zamknięty krąg- wytrzymałem 50min z tym filmem i w końcu go wyłączyłem, straszna nuda i nic ciekawego, film się ciągnie strasznie, fabuła płytka jak kałuża. 2/10

 

Wrogowie Publiczni - film dobry, trochę nudny ale komuś kto lubi te klimaty nie powinno to przeszkadzać. 7/10

 

Co do Avatara to tylko i wyłącznie trzeba się wybrać na 3D, super wrażenia, sam bilet niewiele droższy od biletu na wersję 2D, także warto na 3D. Kolega wczoraj był drugi raz na tym filmie tylko że na wersji zwykłej, i też było fajnie ale jednak 3D daje więcej wrażeń.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 3D Avatara jest w pełni cyfrowa, czyli projektor FullHD z podłączonym do niego kompem z twardym dyskiem. Wersja 2D jest to zwykły analog z tradycyjną taśmą filmową.

 

W sieci znalazłem wypowiedź, która odzwierciedla dokładnie to samo co ja czuję.

 

"Jestem w szoku. Mam już 29 lat. W jakiś sposób tak się stało, że wychodząc z sali nie chciałem wracać do naszej szarej rzeczywistości - obudziło się we mnie dawno uśpione dziecko reagujące w emocjonalny sposób na piękno, którego tak bardzo mi brakowało. Z każdą minutą filmu co raz bardziej chciałem się zagłębić w tym świecie i już tam zostać. Na zawsze."

 

Czekam z niecierpliwością na wersję BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Give'em hell Malone - Stary dobry kryminał w stylu Dicka Tracy umieszczony w czasach w współczesnych. Trochę dziwnie wygląda detektyw w klasycznym prochowcu jeżdżący automobilem sprzed pół wieku, ale całość jest jak najbardziej strawna. W roli głównej Thomas Jane (Mgła, Kroniki mutantów). Niestety miałem nieprzyjemność obejrzeć film bez napisów, przez co uciekło mi sporo dialogów - a te są podstawą w kryminale :/ Dodatkowo początek filmu sugeruje coś a la Shoot'em up (rzeź okrutna :P), co jest wielce mylące w stosunku do reszty filmu. Podciągnięte 7/10, ale film nie dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż są filmy gorsze od tego (wiem bo widziałem ;p) i poza tym było by to nie fair gdybym dał ocenę jak to inni robią np 1.5/10 bo oznaczało by to, że to w zasadzie nie był film. w skali 1-10 jak coś dostaje 0.5 tzn, że nawet nasza rybka, która pływa sobie obok monitora tego obejrzeć nie powinna. Rozumiem, że można oceną dać znać, że film jest beznadziejny ale trzeba to zrobić w sposób poważny, a nie jak dziecko w piaskownicy: beee nie podobało mi się to dam 1/10. Coś w stylu Szawel'a, który właśnie wycenił Avatara na 3/10 czy to jest poważne? ; regularnie zdarza się, że nie zgadzam się z oceną na imdb ale jeżeli na blisko 35k głosów na imdb avatar ma 8.9 to czy 3.0 to obiektywna krytyczna ocena czy owy "rzut wiaderkiem & łopatką" ?

Ja tam sie nigdy takimi ocenami nie sugeruje, bo za duzo w tym (nie)inteligencji tlumu, a za malo rzetelnej oceny. Poza tym ocena w okolicach zera tez jest uzasadniona - a co, jesli dla mnie byl to film niewarty tego, zeby nawet moje rybki to ogladaly? ;)

 

bruce w głębokim filmie fantastycznym? Z kwestiami moralnymi ? :lol2: Nie, nie kupuję tego.

12 Malp?

I zgadzam sie, ze Surogaci to jeden wielki zmarnowany pomysl - Blade Runner by z tego nie byl (choc, przy odpowiednich ludziach, kto wie?), ale mozna bylo z tego zrobic porzadne, cyberpunkowe kino. Ale coz, jakie czasy, taki cyberpunk :P

 

Co do Avatara - jest sens na to isc na wersje 2D, czy lepiej po prostu na BR poczekac? Od razu uprzedzam: nie, nie pojde na 3D bo nie jestem w stanie zobaczyc tego efektu i byloby to w moim wydaniu tylko wywalanie kasy w bloto. Zostaje tylko 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo Titanic zdaje się być poza zasięgiem.

Avatar raczej nie bedzie w kinach przez prawie rok :wink: . A jak juz jestesmy przy Titanicu, Cameron'ie i 3D: 3430737[/snapback]

AVATAR nigdy nie miał mieć skomplikowanej fabuły, miał przygotować grunt technologiczny pod m.in. AVATAR 2

To jak jest wreszcie? Arcydzieło ( http://forum.purepc.pl/Kultura-f96/Na-Czek...38#entry3235838 ) czy prosta fabuła, fajne efekty i zarobienie kasy na druga czesc ;) ?

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoże (i jest z okolic). Chcę się wybrać na Avatar, tylko nie wiem jakie kino wybrać (i gdzie ewentualnie są odpowiednie). Wiem, że w Katowicach-IMAX i chyba w Gliwicach jakieś 3D. Które kino lepsze albo jakieś niedaleko (od Kędzierzyna-Koźla)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoże (i jest z okolic). Chcę się wybrać na Avatar, tylko nie wiem jakie kino wybrać (i gdzie ewentualnie są odpowiednie). Wiem, że w Katowicach-IMAX i chyba w Gliwicach jakieś 3D. Które kino lepsze albo jakieś niedaleko (od Kędzierzyna-Koźla)?

W Gliwicach, w Forum w Cinema City jest 3D cyfrowe z tego co się orientowałem, bo też się zamierzam wybrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

I ja właśnie wróciłem z Avatara (nawet wyciągnąłem swoich rodziców, którzy od 25 lat nie byli w kinie i wbrew moim obawom film im się bardzo spodobał).

 

Nie jestem wielkim kinomanem i na pewno to co napisze nie odda tego jak bardzo mi się ten film podoba. Fajny pomysł, ciekawa fabuła, nie ma czasu na nudę. Dawno nie oglądałem filmu, który by mnie jakoś wciągnął, a tu jednak niespodzianka. O efektach specjalnych i wyczarowanym przez grafików świecie to nawet nie ma co pisać. Warto zobaczyć. Jeżeli tak ma wyglądać przyszłość to kurde będzie pięknie :)

 

Wygląda na to, że wybiorę się drugi raz do kina jak będzie trochę mniej ludzi.. i mam nadzieje, ze Cameron nakręci niedługo coś równie dobrego.

 

Pozdrowionka.

 

 

Edit:

No i muzyka.. kurde muzyka jest przekozacka :) Och ach :blink:

Edytowane przez fl0r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi.

 

Najpierw do kina na wersję 2D, jeśli nie widzisz efektów 3D a później kupno wersji na BD, jak się ukaże.

 

MaSell.

 

W tym tkwi cały geniusz Cameroona. Z prostej fabuły, zrobił arcydzieło.

 

PS. Avatar drugi tydzień z rzędu najbardziej popularnym filmem w USA. Ok. 210mln w samych tylko Stanach.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba oryginalnej fabuły albo zaskakujących zwrotów akcji żeby zrobić super film. Realizacja jest conajmniej równie ważna. A z tego co wiem to Cameron już ten film wymyślił wiele, wiele lat temu. Ponoć jest cała encyklopedia wiedzy o tym świecie, został również opracowany cały język - niezły rozmach.

Ja niestety dopiero 2 stycznia idę obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=9835823&N=1 (trochę niejasno ale jest) to trzeba odebrać bilet 48h przed seansem

Martwią mnie komentarze typu

26.12.2009 "ja miałem iść jutro do IMAXa w Poznaniu, ale sensownych miejsc wolnych juz nie ma,

26.12.2009 "Ja chcialem isc jutro i pare dni temu probowalem kupic bilety przez internet. Wszystkie sensowne miejsca wziete..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że mnie nikt nie posądzi o SPAM :wink: Jednak jeśli któryś moderator uzna to za SPAM to niech usunie.

 

Może część z Was zna - YourLiveCinema. Filmy on-line legalnie, jednak tylko dla osób z łączem 2 Mbps lub więcej bo inaczej nie zdąży się na bieżąco buforować. Inglorious Basterds, Gran Torino, Transformers 1 i 2, Curious Case of Benjamin Button i jeszcze pare innych filmów jak na razie. Do wyboru lektor lub oryginał, napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...