Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jaką polecilibyście karte graficzną do 400-500 zł, przy płycie głównej ASUS M2N-E? Chodzi głównie o obsługe nowych gier, niekoniecznie w maksymalnych detalach, bo aż takim koneserem nie jestem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wybrać:

 

Radeon HD4890 Sapphire 1024MB GDDR5, HDMI, DVI, PCI-E 2.0 Vapor-X http://www.gral.pl/preview/Sapphire/Radeon_HD4890_Sapphire_1024MB_GDDR5_HDMI_DVI_PCI-E_2_0_Vapor-X_80.html

 

czy

 

Radeon HD4870 Sapphire 1024MB GDDR5, 2xDVI, PCI-E 2.0 Toxic 780/4000 http://www.gral.pl/preview/Sapphire/Radeon_HD4870_Sapphire_1024MB_GDDR5_2xDVI_PCI-E_2_0_Toxic_780_4000_76.html

 

pierwsza kosztuje mnie 950 zł druga 650 zł. czy warto dopłacać 300 zł??? taka duża różnica między tymi kartami jest??? nie bardzo sie znam

 

prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 800zł masz hd4890 msi i gigabyte.

Jaka rozdzielczosci i reszta sprzętu?

reszta ma być Q9550 na Asusie P5Qpro, monitor to LG W2252TQ rozdz. 1680x1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mister64 , myślę że andrew777 ma rację i nic mocniejszego ponad HD4890/GTX275 nie potrzeba do rozdzielczości ,w której grasz. Jednak jeśli na upartego chcesz GTX285 to kup wersje podstawową (za ~1200zł) a podkręcisz sobie sam bo te , które wybrałeś są drogie (drogi sklep , droga firma , fabryczne oc także podnosi cenę) Chociaż wcześniej powinniśmy się zapytać jaką masz resztę sprzętu (bo może się okazać że nie opłaca się kupować tak szybkiej karty) i co najważniejsze jaki masz zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieram po trochu części do nowego kompa,zasilacz ten mam na oku:

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...XEU_-_850W.html

 

budę już kupiłem:

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=42460

 

budżet bez budy ok.8000 zł.,po prostu chcę mieć sprzęt,który wystarczy mi spokojnie na kilka bezstresowych lat.

Wracając do pytania,karta 1gb czy 2 gb?

Mam sentyment do GF więc Radeony nie wchodzą w rachubę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core i7 920 - 1159 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II - 170 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : DFI LanParty DK X58 - 899 zł

RAM : OCZ 3x2GB 1600MHZ Reaper - 560 zł

Karta Graficzna : Gainward Radeon HD4870x2 2GB GoesLikeHell - 1599 zł

Zasilacz: Chieftec CFT-700-14CS Cable Management - 379 zł

HDD : Samsung 1TB 32MB Cache F2EG - 305 zł

SSD : OCZ Solid SSD 60GB - 699 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

 

RAZEM : 5885 zł

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj no jednak corsair hxeu 850 jest dużo lepszy niż szef ostatnimi czasy szefy ostro podpadły na jakości a zasilator corsarza to jest nowiutka konstrukcja która ma nawet złoty certyfikat 80plus. jeśli nie radeon to gf gtx295 na jednym pcb. monitor też?

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komp ma mieć jakieś zastosowanie produkcyjne czy też ma być to mocny komp do gier na długie lata. Bo jeśli to drugie to niestety chybiony pomysł , gdyż i tak za 2-3 lata zestaw o większych możliwościach będzie kosztował w okolicach 2k (oczywiście przypuszczenie , ale do tej pory się sprawdzało). Chcesz mocnego kompa weź zestaw zaproponowany przez andrew'a , zmień grafę na GTX275/GTX280 (skoro nie chcesz radków) , ewentualnie szefa na korsarza i tak prawdę powiedziawszy nie musisz kupować ssd. Masz zestaw za około 5k , który powinien pozwolić Ci cieszyć się grami przez najbliższe 2 lata (o ile nie zmienisz monitora na większy) , dołożenie kolejnych 3k zwiększy czas eksploatacji może o pół roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Waszym zdaniem która karta lepsza do poniższego konfigu:

- C2D E7200@3,6Ghz

- IP-35E

- 4 Gb Ram

- Amarox Warrior AX-500A 500 W

Ja zastanawiam się pomiędzy radkiem 4890 ,a GF Gtx 275 - z przewagą na tego pierwszego ze względu na lepszą cenę(fundusze na kartę to max. 1100 zł).

Mam nadzieje że moja zasiłka uciągnie te karty(na razie brak funduszy na wymianę) :lol: , i czy porocek nie będzie zamulał( tu to go można jeszcze trochę podgonić w razie czego). Dodam żę interesuje mnie gra w rozdzielczości 1600/900 do 1920/1080(podłączony telewizor fullhd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co na PCI-E w cenie do 150zł.Rozdzielczość 1024x768.Czy w tej cenie będzie coś co zapewni mi w tej rozdzielczości full detale i AAx3 ? Procek to AMD x2 5200+ na AM2+

Edytowane przez Serekzolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam cichego Radeona do następującego zestawu

c2d E4500 2,2GHz (będzie kręcony, chłodzony Scythe-Z Samurai)

Foxconn P35A-S

3 x 1GB GoodRam DDR2 900MHz PRO

Tagan 380W (do wymiany na Be Quiet Dark Power 550W lub Corsair HXEU 450W)

Radeon 3870 Gigabyte 512MB (do zmiany na...)

dwa dyski WD Caviar - jeden na sata, jeden ata, nagrywarka LG.

 

Szukam karty w cenie do 550zł.

Myślę o Radku 4850, ale czy procek nie będzie jej dusił - nawet po podkręceniu do 2,8-3,0?

Jeśli chodzi o ciszę to dużo dobrego słyszałem o HIS Radeon 4850 z chłodzeniem ICEQ4 - czy ktoś mógłby po potwierdzić.

A jeśli ona to lepiej wersję z pamięcią 1GB czy fabrycznie podkręconą wersję Turbo z 512MB.

Docelowa rozdziałka - póki co 1280x1024.

 

 

I wiem, że to poza tematem, ale czy planowany 450W Corsair starczy do tego? Czy lepiej 520/550 (choć tu kasowo na styk)?

Z góry dzięki za rady. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość nabyć gtx295 w przystępnej cenie tyle że nie wiem czy nadaje sie do tego zestawu:

 

CPU: Intel E67502.66@3.20 + Mugen

Mobo: ASUS P5K Premium Black Pearl edition

RAM: 2x1GB OCZ Rev2

GPU: EVGA 8800 GT

Nagrywarka: Pionier DVR-212

HDD: 500GB Seagate 7200Rpm 16MB Sata II NCQ

Obudowa: Thermaltake Soprano

Zasilacz: Corsair 520W

LCD: Dell 2407WFP

Mysz: A5 Logitech

Muza: SB X-Fi

Głośniki: Logitech Z5500

 

Jest sens go brać jako zastępstwo 8800 gt? Bardzo proszę o radę. Dodam że monitor na którym gram to dell 24' 1980x1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...