Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gram we wszystkie ważne tytuły np. Mass Effect 3, Wiedżmin 2, czekam oczywiscie na GTA 5 oraz Fifa i PES rzecz jasna! Do tej pory nie spotkałem się z grą, która by nie latała na najwyższej grafice, ale powoli się rozglądam bo spodziewam się, że juz niedługo spotkają mnie poważniejsze "lagi". Do jakości graficznej przywiązuje bardzo dużą wagę, stąd też moje zainteresowanie odnowieniem mojego sprzętu. Raczej nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy, że być może lepiej będzie kupić niedługo cały nowiutki zestaw, ale cóż...

 

@Neoheresy - raczej nie mam takiej mozliwości, moi znajomi używają kompa do pracy, kosztem rozrywki.

Edytowane przez rabbit211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos juz nowe gry nie chodza mi tak jakbym chcial, wiec chyba czas wymienic grafike. Czy 560Ti bedzie ok? Czy nie spokojnie pyknie 460?

W sumie wydaje mi sie ze lepiej ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> cos z zapasem zeby potem przy jakiejs zmianie platformy nie miec znowu tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój procesor to C2D E8500, to nie ma sensu brać nic powyżej HD6850, lepsze karty będą zbyt mocno przez niego ograniczane. Przydałoby się również podkręcić tego E8500. HD6850 można teraz dostać w dobrej cenie, poza tym do starszych dwurdzeniowych procesorów lepiej jest brać Radeona niż GeForce'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuebk nie podałeś jaki masz budżet , ogólnie wśród najczęściej polecanych gpu na forach są:

 

Asus Radeon HD 6850 DirectCU 1GB 256-bit DDR5 PCI-E BOX v2 / 509 zł

 

Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB 256-bit DDR5 PCI-E BOX / 525 zł

 

Karta graficzna XFX HD6870 Dual Heatpipe 1GB GDDR5/256bit (HD-687A-ZDFC) / 644 zł

 

tylko z myślą o HD6850 i HD6870 najrozsądniej byłoby mieć minimum Q6600 @3.3GHz dla HD6850 i @3.8GHz dla HD6870

 

 

a jak coś w najnowszym procesie technologicznym to polecam:

 

Radeon 7850 HIS 2GB GDDR5 256-bit HDMI&DVI&2xminiDP (PCI-E) / 830 zł

 

lub farbycznie podkręconą wersje która wydajnościowo zbliżona jest do stockowego HD7870:

Gigabyte Radeon HD7850 2GB GDDR5 256-bit GV-R785OC-2GD DVI HDMI 2xDP , OC ( 975 MHz / 4800 MHz) / 945 zł

 

tylko tutaj przydałby się porządny czterordzeniowy procek

 

karty o dużym potencjale OC , przy tym o niewielkim zapotrzebowaniu na energie

Dołączona grafika

Edytowane przez ken26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta bylaby do pierwszego kompa z sygnaturki, co do AMD to jakos nie specjalnie mam przekonanie do tej marki.

Co do podkrecania to trzymam na defaulcie bo mam cicho i w miare chlodno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że HD6850 przy niekręconym C2D E8500 będzie jeszcze mocniej ograniczany. Co do AMD - może po lekturze tych dwóch artykułów nabierzesz przekonania do tej firmy:

2-rdzeniowy procesor i karta graficzna NVIDIA GeForce? Nigdy! : NVISION.pl

Radeon i GeForce na procesorze 2- i 4-rdzeniowym - Runda II. Wprowadzenie. benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeczytalem i chyba jednak nie ma wyboru. Podkrecic widze ze procka bedzie trzeba no ale to akurat problem nie jest, tylko kurde widze ze tak czy siak nadaloby sie cos czterordzeniowego. Zmiana obecnego c2d na c2q wydaje sie raczej bez sensu - w takim wypadku byloby juz chyba lepiej zmienic cala platforme tylko koszta juz nie te.

 

Bo zakladajac ze udaloby mi sie bujnac go tak gdzies na 9x450 to juz chyba byloby spoko pod takiego 6850/6870? A co ewentualnie z 5870?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi kupili synowi kompa w rtvEUROagd :D Myślałem, że będzie to jakaś porażka ale o dziwno wszystko w sumie ok bo konfiguracja taka Core i3 2100, Gigabyte GA-H61M-S2-B3, DDR3 4GB, ale karta integra. Chłopak chce pograć w Battlefielda 3 i Diablo 3 no i na tej integrze to nic z tego. Zdecydowali się wyłożyć do 400 zł z wysyłką na kartę.

 

Czy coś lepszego niż HD6770 w tej cenie da się kupić?

 

Rozdzielczość monitora 1280x1024. Zasilacz jakiś Logic 400W (14A i 13A na 12V). Wiem, że to nie rewelacja ale jakiś czas pociągnie a jak nazbierają kasę to wymienią. W końcu reszta sprzętu nie jest prądożerna a sprzęt ma 5 miesięcy.

 

Wypatrzyłem w morele.net takie karty.

 

Gigabyte

Asus

MSI

 

Sapphire odpuszczam bo widzę, że krótsza gwarancja. A znowu nie wiem co z tym Gigabyte bo w komentarzach dwie osoby napisały, że trafiły na jaką wadliwą sztukę.

 

I takie pytanie co do sklepu. Czy poleci ktoś jakiś lepszy sklep niż morele.net? Bo u nich w sumie często kupuję ale mają długi czas wysyłki bo nie mają wszystkiego w jednym miejscu i niekiedy czekam 3-4 zanim wyślą paczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jakiś Logic 400W (14A i 13A na 12V).

 

Ciekawe ile z tego to prawda, 324W na linii 12 V to nawet by było sporo jak na Logica.

Koniecznie musi być 36-miesięczna gwarancja? Jeśli nie, to celowałbym raczej w mniej prądożernego niż HD6770 i podobnego wydajnościowo HD7750, np. od Sapphire:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7750-1gb-ddr5128bit-dvihdmidp-pci-express,31135.html

Przy tym zasilaczu sprawdzi się lepiej niż HD6770, poza tym podane przez Ciebie modele HD6770 od Gigabyte oraz MSI mają poobniżane taktowania ze standardowych 850MHz na rdzeniu. Jeśli chodzi o 36-miesięczną gwarancję, to tutaj można dać za przykład HD7750 od Gigabyte z lekkim fabrycznym OC, tyle, że on jest już trochę droższy:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd7750-1gb-ddr5128bit-dvihdmid-sub-pci-express,31091.html

W ostateczności można jeszcze pomyśleć nad podanym przez Ciebie HD6770 od Asusa.

Co do sklepów, to sprawdź może techplanet.pl / agito / proline. Najszerszy wybór jest w techplanet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

pewnie ten, ja bym nie ryzykował pakowania mocniejszej karty - te zasilacze nijak markowe nie są, pozatym nie stracił przypadkiem gwarancji jak mu rozebrałeś kompa ?

 

no i nie ma on 324W na 12v - nie będzie więcej jak 200W, a i przy tej wartości może wyzionąć ducha :>

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dokładnie taki zasilacz.

 

A z gwarancją to nie będzie problemu bo te plomby co były to tak odstawały, że w ogóle nie były przyklejone do boków obudowy i zdjąłem boki bez naruszania plomb. A poza tym stwierdzili, że nie chce im się jechać z kompem 60 km do sklepu gdzie kupowali, żeby tam założyli i nie zależy im na gwarancji zbytnio.

 

To co chyba lepiej by rzeczywiście było 7750. Z tego co patrzę po testach, to on pobiera około 40 watów mniej pod obciążeniem niż 6770. A wydajność niewiele mniejsza. Tylko zastanawia mnie z tym Sapphire bo gdzieś czytałem, że oni mają serwis na Tajwanie czy coś i że trzeba tam odsyłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plomby co były to tak odstawały

Co nie zmienia faktu że mogą nie uznać gwarancji, a samo dołożenie jakiejkolwiek z wymienionych kart spowoduje conajmniej dwukrotny wzrost poboru prądu - a do tego ta marketówka nie jest przystosowana - może zdechnąć i coś ze sobą zabrać. Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja podjąłem decyzję o otwieraniu obudowy i nie ja na tym tracę. Pomińmy ten temat. Ich sprawa. Ostrzegłem ich, że coś może paść i nie będą mieli gwarancji. Zdecydowali się podjąć to ryzyko.

 

A wracając do sprawy.

 

Poczytałem jeszcze kilka testów i zdecydowałem że na pewno będzie 7750. W zależności od testu albo on albo 6770 jest szybszy ale różnice niewielkie. Zresztą wszystkie testy jakie widziałem porównywały 7750 z 6770 taktowanym na pamięciach 4800 a widzę, że wszystkie te tańsze 6770 mają pamieci taktowane 4000 więc pewnie bedzię na równi z 7750.

 

Zastanawiam się tylko nad modelem. Sapphire odrzucam z uwagi na tą 2 letnią gwarancję. 10 zł można dołożyć i będzie albo MSI albo Gigabyte.

 

Miał ktoś w ręku którąś z tych kart? Ciekawe czy GB nie będzie jakaś taka wadliwa jak 6770 co ludzie piszą w komentarzach na morele.net, że trafili na uszkodzoną sztukę.

 

Pewnie wezmę MSI. Mam nadzieję, że nie będzie jakoś szczególnie głośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karta w okolicach 1000zł?

Główni kandydaci to HD7850 i GTX570. Na korzyść Radeona przemawia niższy pobór mocy, niższe temperatury, lepsze OC. Plusy Geforce to CUDA/Physix i to w zasadzie chyba wszystko...

1. Jak wygląda wykorzystanie CUDA w praktyce, przydaje się to w grach?

2. Niektórzy producenci np. Sapphire wydają karty podkręcone i nie. Te pierwsze są z reguły droższe (wyglądają tak samo). Czy podkręcając samemu kartę z fabrycznym OC i bez osiągnie się ten sam wynik? Jeśli np. max taktowanie dla danej karty to 1050MHz, karta niepodkręcona ma 870MHz a podkręcona fabrycznie 950MHz to obie karty i tak będzie można jeszcze kręcić na 1050MHz? Czy karty HD7850 od różnych producentów np. Asus, XFX będą miały inne możliwości OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CUDA wykorzystasz w programach, a nie grach. Z tych dwóch bardziej się sprawdzi 7850. Co do OC to jest to pewna loteria. Jedne się bardziej podkręcą, a drugie nie. Zależy też jakie chłodzenie zastosowano, jaka sekcja zasilania. Tu głównie tyczy się wersji niereferencyjnch. Nie ma większego sensu brać wersji OC o ile nie zależy Ci na dobrym chłodzeniu ( bo to zwykle idzie w parze) gdyż najczęściej można samemu do tej wartości podkręcić kosztem głośniejszej pracy w referencyjnych konstrukcjach. Ale jak chcesz lepsze chlodzenie to musisz dopłacić. I standardowo dostajesz jeszcze OC fabryczne, które przecież nie musi być granicą. Często idzie podkręcić jeszcze wyżej.

 

Poczytaj temat o 7850. Sprawdź jakie karty ludzie kupują. Dobre chłodzenie daje MSI i Gigabyte. Więc warto brać któryś z tych. Gigabyte można dostać za ok 1000 zł, podobnie jak MSI z Twin Frozr. Gigabyte ma większe taktowanie GPU, ale za to MSI chyba lepsze chłodzenie. Możliwe że pójdzie jeszcze wyżej niż 900 mhz..

 

Przykładowe oferty z różnych sklepów.

 

http://www.electro.p..._-599898,1.html

 

http://www.saturion....P_PCI_E_OC.html

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam karty zeby ozywic taki zestaw, tylko zeby proc jej nie zwalnial. Tak 250-400 pln. Zasilacz zostaje, co moc troche ogranicza. Myslalem nah hd7750 i hd5670. Pytanie gdzie jest granica przy ktorej procesor zacznie spowalniac karte.

 

Pozd,

 

AMD Athlon x2 7750 BE

OCZ 2x2GB DDR2 800Mhz

Asrock A780GHX/128

Fortron 350W ( model do sprawdzenia)

2x HDD ( 1TB samsung, 60GB Seagate jakis)

 

Ah i fajnie gdyby nowy hitman dal sie na tym odpalic, ale to zachcianka. jesli sie nie da, to przeboleje.

Edytowane przez mhm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do tego procesora nie opłaca się inwestować w kartę więcej niż 200zł. Proponuję coś takiego: Karta Graficzna Nvidia GeForce 9800GT 512mb ddr3 (2350143541) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor jest słaby do większości współczesnych gier i żadna karta nie rozwinie pełni możliwości. Niemniej jednak 7750 możesz kupić.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor jest słaby do większości współczesnych gier i żadna karta nie rozwinie pełni możliwości. Niemniej jednak 7750 możesz kupić.

 

pełnia, pełnią ale czy jest sens tego radeona 7750 kupowac (zasilacz 350W, procesor średni).

Rozumiem, że mimo wszystko bez wymiany procesora jeszcze sobie troche pogram.

 

bo 450 pln w nowego phenoma II wkladac to raczej slaba inwestycja, wtedy juz lepiej wymienic od razu MOB+CPU+RAM - ale na dzis to juz poza budzetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dam dosyć już starego PC-ta.

 

CPU: Athlon 64 x2 Dual Core 4800+ 2.5 Ghz

GPU: Geforce GT 240

Pamięć: 3GB RAM

Płyta główna: MSI K9N SLI-2F

 

Kupiłem DIABLO III i chodzi na niskich detalach, jednak to nie jest przyjemność z grania, chciałbym zmienić grafikę, powiedzmy na Radeon HD6790 1GB (czy może wystarczyłaby Radeon HD5770 / HD6770 zgodnie z propozycjami na kwiecień, to zawsze trochę taniej). Może proponowalibyście inny wybór?

 

1. Czy skok wydajnościowy będzie duży?

2. Czy jednak procesor będzie ograniczał możliwości tej karty?

3. Na jakich detalach mógłbym grać gdybym zmienił samą kartę?

 

Dzięki za pomoc, bajks.

Edytowane przez mkbajkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup tą kartę: http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd4850-1gb-ddr5-px-256bit-dvi-hdmi-ds-box-471250502-9191-436170

 

I tak będzie ograniczana przez procesor, ale będziesz mógł grać na wysokich ustawieniach. Tyle, że jak będzie dużo się działo to będziesz miał spadki fps przez procesor. Jakbyś dołożył trochę kasy to możesz kupić pentiuma G620, 4GB DDR3 i najtańszą płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądząc po zestawie to całkiem możliwe że siedzi tam jakiś noname zasilacz :) czy może się myle ? :)

4850 po OC zje ze smakiem z 200W z linii 12v :)

 

pozatym teraz wszystko podrożało, ten 4850 zaczyna stawać się nieopłacalny - lepiej kupić używke na allegro za ~150zł.

Są to w miare wytrzymałe karty, nie uszkadzają im się luty jak w GF8xxx/9xxx więc nikt ich nie grzeje w piekarniku ;p

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję niedrogiej karty graficznej, 150-200zł, w grę jak najbardziej wchodzą karty używane.

Moja specyfikacja w podpisie, aktualnie jest to zintegrowany HD 4250, potrzebuję karty do Diablo III, Starcraft II, najlepiej na max. detalach, aczkolwiek może być i mniej. Aktualnie Starcraft chodzi fajnie na low, natomiast Diablo koszmarnie...

 

Dodatkowo mam pytanie, jak wiadomo, karta pobiera sporo prądu, robi to głównie podczas intensywnej pracy czyli gry, ale czy także czas?

W gry grać będę bardzo rzadko i chciałbym, aby pobór mocy został na tym samym/podobnym poziomie co mam teraz przy normalnym użytkowaniu internet, muzyka itd. Może da się włączać/wyłączać kartę wedle potrzeby?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma chyba żadnej platformy dla desktopów pozwalającej wylączyc karte graficzną - mogą ją zdezaktywowac ale i tak pobiera prąd.

 

z resztą nadrabiasz prądożernym prockiem - wielkiej różnicy nie będzie :)

 

za 200zł nic sensownego poza HD4850/70 albo GF8800/9800 nie kupisz - a te karty to jedne z najbardziej prądożernych i to bez trybu oszczędzania energii. Chyba że jakiegoś http://allegro.pl/gainward-geforce-gts-450-512mb-ddr5-gts450-hdmi-i2351941497.html

trafisz taniej.

Zawsze jak ci sie D3 znudzi możesz ją wyciągnąć ;p

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...