Jump to content
Sign in to follow this  
Kilokush

AMD Ryzen AM4

Recommended Posts

U mnie też zrównoważone, bo faktycznie na tym planie najlepsze jest zarządzanie. Sterowniki są. W teście R5 3600 Liptona na YT miał podczas testu 82 stopnie bez obudowy... Czyli fabryczne chłodzenie nie jest wystarczające.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Oczywiście, że nie jest. W dodatku mogli tam powkładać coolery, które mieli na "stanie" od dawna i pasta mogła stracić swoje wartości. na takiego ryśka to najlepiej Arctic Freezer 34 eSports Duo wrzucić, będzie cicho i chłodno.

37 minut temu, Michikun napisał:

A instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej?

Komputer po restarcie zazwyczaj się nie uruchomił ponownie, więc nie było mi dane wykonać pełnej instalacji.

Oczywiście, że nie jest. W dodatku mogli tam powkładać coolery, które mieli na "stanie" od dawna i pasta mogła stracić swoje wartości. na takiego ryśka to najlepiej Arctic Freezer 34 eSports Duo wrzucić, będzie cicho i chłodno.

Zdejmowałem, wyczyściłem i nałożyłem swoją srebrną pastę, ale nic to nie dało. Także będę musiał kupić lepsze chłodzenie, ale coś tańszego.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Zastanawiałem się nad AMD Ryzen 9 3950X. Ale z tego co widać w sklepach, a raczej nie widać... :) Dostępność tego CPU identyczna jak 3900X zaraz po premierze, czyli żadna :(

Ktoś z tu obecnych z własnego doświadczenia wie, kiedy realnie można spodziewać się 3950X w jakimś sklepie? Mam nastawiać się na połowę stycznia czy może nawet luty?

Może jest tutaj osoba, która już zamówiła powyższy CPU i dostała rzeczowe informacje ze sklepu?

Pytanie do posiadaczy 3700/3800/3900/3950 bo zakładam, że każdy z 3600 robi oc all core :)

Na jakich ustawieniach PBO macie najlepsze wyniki?

Próbowałem różne tryby Enhanced, PBO +200 i na razie najlepiej wychodzi na zwykłym PBO Auto z offsetem -0,05V. 

Ale w CB20 boostuje wtedy ok 4000-4050 all core na 12 jajkach

Edited by Michaelius

ja mam ustawione na AUTO - w CB20 dobija do 4050 na wszystkich rdzeniach, a przy obciążeniu jednego dobija do 4430

Coś mnie podkusiło by postawić nowy BIOS na mojej MSI X470 gaming pro carbon...

I samsungów B-DIE za cholerę nie moge teraz ustawić. Ci w changelogu pitolą o poprawieniu stabilności i kompatybilności, a jest znacznie gorzej. Chodziły sobie pamięci na 3800/3733/3600CL16 bez problemu. Teraz mam problem by je odpalić wyżej jak 3200CL14.

Żenada jakaś.

A ja dzisiaj wgrałem nowy bios i jestem praktycznie zadowolony. na szybko ustawiłem w biosie i wyszło coś takiego. Oczywiście muszę dopieścić vcore, oraz timingi będzie cacy 😄

bf301ec498f2.jpg

9bacdd05aaee.jpg

Edited by Pitt_34