Skocz do zawartości
CyriC

Czyszczenie nagrzewnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie- kret działa na "młody" brud. No i musiał byś sypać do każdego kanału z osobna. Nie wiem też jakiej grubości masz kanały i jakich rozmiarów są granulki kreta- czy fizycznie wejdą.

Z rozpuszczalnikiem chodzi o to, że zmiękczy Ci te zatory (chyba) i będziesz mógł "bez stresu" i większej siły (co grozi uszkodzenime kanału) przetkać je brzeszczotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie kąpałem ją w octcie, i nic nie tało, jak wbijam brzeszczot w ten kanał to słychac dzwiek jakby sie po winach szczoteczką do zębów jezdziło. Spróbuje z nitro ale niewiem czy to cos da. Dodam jeszcze ze nagrzewnice są po elektrolizie.

 

a co do fiata, który nie jest zatkany, przechodzi przez niego brzeszczot bez problemu.. czy jak przelece po kilka razy brzeszczotem, tak że nie bedzie juz na nim zostawał ten brązowy syf, to moge uznac ze dany kanał jest juz czysty i kąpac w octcie, czy musze jeszcze nawlekac papier scierny na brzeszczot i od nowa?? Tylko że nie wiem czy sie zmiesci w kanał brzeszczot z papierem sciernym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy dobze zrobie zaklejając baaaardzo mocno zatkane kanały w nagrzewnicy?? Jest ich 3 na całą nagrzewnice. Są tak zatkane ze nawet sypnełem kretem, potem zalałem cilitem, potem nitro z całej syły pchałem brzeszczotem i nic. Planuje je zakleic z distalem, aby przez nie woda nie przepływała bo moze sie wypłukiwac syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy dobze zrobie zaklejając baaaardzo mocno zatkane kanały w nagrzewnicy?? Jest ich 3 na całą nagrzewnice. Są tak zatkane ze nawet sypnełem kretem, potem zalałem cilitem, potem nitro z całej syły pchałem brzeszczotem i nic. Planuje je zakleic z distalem, aby przez nie woda nie przepływała bo moze sie wypłukiwac syf.

a sa drozne, czy tylko cos je przytkalo, ze brzeszczot nie przechodzi? bo moenie ma sensu ich calkowicie zatykac....

 

btw, tak Twoj sig jest nieregulaminowy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli by udało mi się dostać nagrzewnice, która nie była nigdy używana, ale leżała od dłuższego czasu to też trzeba ją jakoś specjalnie czyścić?

 

Tzn poza brudem i kurzem. Bo kamienia nie będzie miała, ale czy miedź po takim dłuższym czasie nie pokrywa się jakimś syfem?

Chodzi oczywiście o środek nagrzewnicy. Podobno miedziana z LandRovera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam szybko bo w sumie nie chce mi sie szukac

 

trzeba rozcienczyc cilit kamien i rdza przed zamoczeniem w nim /wlaniem go do nagrzewnicy ? jesli tak to jaka iloscia wody ?

 

aha jest to rekord - nawet nie wiem z czego jest zrobiony -_-

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cilit to jakas farba... -.- ? mi sie wydawalo ze plyn do plukania

Ups pomyłeczka, sorki.

 

Ale jak już oczyszczeniu mowa, to najtaniej / najlepiej jest kupić elektrolit, wlać do garnka do tego chłodniczka i pogotować 10 min i wyjdzie cacy:

Np tak u mnie wyszło:

post-119456-1147694929_thumb.jpg]

 

Teraz trochę szczoteczką i będzie błysk.

A i wśrodku tęż dobrze się wsio rozpuści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

poszukiwane zdjęcie gołej narzewnicy od Suzuki Maruti bądź Toyoty Corolli (rocznik 91) :)

 

Z góry Thx! :)

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Tą widziałem ale to raczej nie ta która poszukuje :)

 

Chodzi o nagrzewnice budową i rozmiarem praktycznie całkowicie pasującymi do BIXa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wyczyscic jezeli brzeszczot za krotki? Używana w wc była przez reeda i mnie. Zadne syfy nie pływały. Wiec moze wystarczy jakas chemia potraktowac?

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha jest to rekord - nawet nie wiem z czego jest zrobiony -_-

Konstrukcja typu Harrison czyli miedz + mosiadz..

 

A ja całem życie myslalem ze to Syrena ;]

I dobrze myślałes..

 

Dołączona grafika

 

Syrena

 

Dołączona grafika

 

Żuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może syrena, może warszawa, może nysa/żuk. Do wszystkich tych aut ładowano takie konstrukcje- jeśli chodzi o nysę/żuka to mówię tu o wersjach "Van" ;-) (osobowych znaczy)- w wersjach ze skrzyniami ładunkowymi były mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może syrena, może warszawa, może nysa/żuk. Do wszystkich tych aut ładowano takie konstrukcje- jeśli chodzi o nysę/żuka to mówię tu o wersjach "Van" ;-) (osobowych znaczy)- w wersjach ze skrzyniami ładunkowymi były mniejsze.

No właśnie bo ja takie 2 chłodnice wyciągnąłem z żuków (bez skrzyni)

 

post-119456-1147712546_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

wasnie.. mam gdzies w piwnicy zuka tego mniejszego co ma wyloty z twoch stron. Moj dziadek tez ma na wsi nagrzewnice od zuka i jest taaka wielka...

Wasnie on kiedys zomowal osobowego, tzn nie osobowy tylko bus a nie skrzyniowy.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ląc i sie nie zastanawiac, do mojeje wlałem do pełna cilita bang, i nic sie nie stało (poza tym ze usuneło psoro syfu), ale i tak nie da to ci tyle co rozlutowanie. Ja czysciłem tak nagrzewnice płynami itp, syf nie wypływał, ale jak została rozlutowana to jak wsadziłem brzeszczot.... :lol:

Normalnie pełno takiej staki trawdej było w srodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Po obejrzeniu zdjęć kupiłem jednak tą nagrzewnice ;)

 

Corolla rocznik 91 :)

 

Cena: 30zł

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Urzekła mnie jej budowa (BIX), stan, wydajność oraz cena ;)

 

Myśle że wpakuje na nią 2x120mm i zrobie jakiś przemyślany shroud ;) A jak się nie sprawdzi to odpicuje i sprzedam.

 

Zna ktoś jej dokładne wymiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...