Skocz do zawartości
McQueen

ATHLON FX-51 ROZNIÓSŁ P4 3,2GHz !!!! NARESZCIE!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jestem bardzo ciekawy co Intel na to... No i jaka cena :lol: Nawet jakbyśmy mieli teraz takie procki to czy wykorzystalibyśmy ich możliwości? Na razie to chyba z Winshita bety byśmy się cieszyli... Poczekamy rok-1,5 i wtedy 64 bitowy proc będzie kosztował tyle ile puszka piwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieźle jednak amd stoi w miejscu pod względem ilosci MHz ten proc jest o 1 GHz niżej taktowany od p4 3.2 to pomyślcie sobie co by było gdyby był taktowany 3GHz (pewnie by potrzebował wc z siła wodospadu :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieźle jednak amd stoi w miejscu pod względem ilosci MHz ten proc jest o 1 GHz niżej taktowany od p4 3.2 to pomyślcie sobie co by było gdyby był taktowany 3GHz (pewnie by potrzebował wc z siła wodospadu :)  )

Co by bylo gdyby? :lol:

Jak bysmy tak gdybali, to coby bylo gdyby Polska byla mistrzem swiata w Pilce Noznej :lol:

 

Nie mozna tak gdybac bo to gowno warte jest... 8O :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieźle jednak amd stoi w miejscu pod względem ilosci MHz ten proc jest o 1 GHz niżej taktowany od p4 3.2 to pomyślcie sobie co by było gdyby był taktowany 3GHz (pewnie by potrzebował wc z siła wodospadu :)  )

Co by bylo gdyby? :lol:

Jak bysmy tak gdybali, to coby bylo gdyby Polska byla mistrzem swiata w Pilce Noznej :lol:

 

Nie mozna tak gdybac bo to qpa warte jest... 8O :evil:

a nie jest??????? OCYGANILI MNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieźle jednak amd stoi w miejscu pod względem ilosci MHz ten proc jest o 1 GHz niżej taktowany od p4 3.2 to pomyślcie sobie co by było gdyby był taktowany 3GHz (pewnie by potrzebował wc z siła wodospadu :)  )

Co by bylo gdyby? :lol:

Jak bysmy tak gdybali, to coby bylo gdyby Polska byla mistrzem swiata w Pilce Noznej :lol:

 

Nie mozna tak gdybac bo to qpa warte jest... 8O :evil:

a nie jest??????? OCYGANILI MNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:lol:

N/C :lol: :lol: :lol: :P ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem bardzo ciekawy co Intel na to... No i jaka cena  :lol: Nawet jakbyśmy mieli teraz takie procki to czy wykorzystalibyśmy ich możliwości? Na razie to chyba z Winshita bety byśmy się cieszyli... Poczekamy rok-1,5 i wtedy 64 bitowy proc będzie kosztował tyle ile puszka piwa :)

no to sobie porownaj 64-bitowego itanium i bedziesz wiedzial co intel na to!!!

albo inny procek 64-bit od intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba okazja na zorganizowanie swieta, co?

"Nareszcie"... jest czym sie podniecac... ja poczekam na kolejny krok Intela.

Nie wiem czy zauwazyles, ale Athlon FX ma architekture 64-bitowa.

 

Pozdro...

Moze i nie ma się czym podniecać ale chyba zapomniałeś ze q3 czy aida to aplikacje 32 bitowe więc architektura 64 bitowa nie byłą przy nich użyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem bardzo ciekawy co Intel na to... No i jaka cena  :lol: Nawet jakbyśmy mieli teraz takie procki to czy wykorzystalibyśmy ich możliwości? Na razie to chyba z Winshita bety byśmy się cieszyli... Poczekamy rok-1,5 i wtedy 64 bitowy proc będzie kosztował tyle ile puszka piwa :)

no to sobie porownaj 64-bitowego itanium i bedziesz wiedzial co intel na to!!!

albo inny procek 64-bit od intela

i tez spojz na cene Itanium :]

 

to sa proce na inny rynek..

 

Intel niema teraz odpowiedzi na proc 64bit i 32bit w jednym

ale mam nadzieje ze cos wypusci.. choc pewnie bedzie narazie rozwijaj proce 32bit.. :roll:

moze poczeka az aplikacje 64bit beda powszechne i wypusci taniego(w porownaniu do itanium) proca 64bitowego... tylko w miedzy czasie straci pare(nascie) procent rynku(?) :roll:

 

zobaczymy.. ale jak kazdy chyba wole zeby byla zdrowa konkurencja na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem bardzo ciekawy co Intel na to... No i jaka cena  :lol: Nawet jakbyśmy mieli teraz takie procki to czy wykorzystalibyśmy ich możliwości? Na razie to chyba z Winshita bety byśmy się cieszyli... Poczekamy rok-1,5 i wtedy 64 bitowy proc będzie kosztował tyle ile puszka piwa :)

no to sobie porownaj 64-bitowego itanium i bedziesz wiedzial co intel na to!!!

albo inny procek 64-bit od intela

No to żeś wyjechał.

Mówimy o prockach dla użytkownika domowego a nie na serwery. Może zaraz zaczniemy porównywać procki na Macach i platformach Suna co?

Poza tym to nie jest procek stricte 64-bit, ale także 32-bit.

 

Ponadto to nie są testy w 64 bitach!!!

To są testy na platformach 32bit, więc tu A64 FX nie ma żadnych dodatkowych korzyści poza szerszym gardłem transferu pomiędzy chipsetem i pamięciami.

 

Piszesz "jaka cena". A64 FX kosztuje niecały tydzień po premierze 733$, a P4 3,2GHz (nie Extreme Edition tylko zwykły) 600$, a już jakiś czas na rynku sobie siedzi.

 

Jakby porównać to wszystko to AMD w tej chwili zdmuchnął procki Intela, który będzie się musiał bardzo starać, żeby pobić konkurenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... fajnie ze amd leje po lbie intela [mowie to chociaz mam p4] ale jestem za zdrowa konkurencja , czyli za wyrownaniem osiagow /cen. fakt, amd jest wydajniejszy mimo mniejszej ilosci mhz i mniejszej ceny .. fajnie by bylo jakby amd opracowalo ht dla swoich prockow:) wtedy by byla jazdaaaaaa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle nieźle... tylko ta cena

Cena jest wysoka w porównaniu z procesorami XP ale nie jest wygórowana w porównaniu do P4 3.2Ghz.

 

Anandtech.com przetestował nowego ATHLONA na LINUX w trybie 64bitowym. Z testów wynika że można się spodziewać 20-30% poprawienia prędkości w działaniu aplikacji jak Windows XP 64-bit edition zostanie wydana.

 

http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1884&p=17

 

Tak swoją drogą to ile rynku ma teraz INTEL a ile AMD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD rozniósł konkurencję, boże drogi to chyba intel się teraz spakuje i przeprosi wszystkich za produkowane procesory

 

Jest to nowość na rynku, wiec radzę poczekać na odpowiedź intela. Presscot jest już gotowy od jakiegoś czasu a intel go nie wprowadza własnie z uwagi na to że AMD z athlonem 64 to się zapowiadała i zapowiadała i nie było go widać.

 

Gdy rzeczywiście 64 bitowa architektura oprogramowania będzie na tyle rozpowszechniona że A 64 zacznie być zbyt popularny to wtedy okaże się że intel odblokuje 64 bity w PRESSCOCIE

 

to trochę podobnie jak z samochodami dwa kompakty GOLF 5 i nowa astra oba miały premierę na ostatnim salonie samochodowym. Golf wchodzi zaraz do sprzedaży. Ale szefostwo OPLA postanowiło poczekać ze sprzedażą astry do nowego roku, aby zobaczyć jak na rynku przyjmie się jej najwiekszy konkurent czyli nowy Golf (aby mieć możliwość jeszcze coś zmienić, poprawić)

 

Zywot Pentium 4 został i tak już bardzo przedłużony ponieważ AMD niepotrafiło poradzić sobie z ATHLONEM 64 i co chwila przesuwało jego premierę. A skoro sprzedaż Pentiuma 4 szła dobrze intel nie widział potrzeby zakończenia produkcji tego procka

 

Pazatym z wraz z nastaniem ATHLONA 3200+ skończyło się to czym AMD zachwycało czyli niska cena

 

tutaj są też testy wszystkich procesorowych nowości i tytanów rynku i jakoś nie widzę aby nowy FX AMD miażdżył konkurencje

 

oryginalny artykuł

http://www.x86-secret.com/popups/articlesw...indow.php?id=91

 

i tłumaczenie na angielski

http://translate.google.com/translate?sour...2Ephp%3Fid%3D91

 

i po analizie artykułu jakie tak naprawdę są różnice procentowe w wydajności między A64 FX 51; Athlon64 3200+; pentium4 3,2; Pentium4 3,2 EE. przecież to są różnice minimalne. raz wygrywa jeden procek raz drogi i jakoś nie widzę aby A64 miażdzył pentiumy.

 

pzrcież wszyscy wiesdzą że Amd ma lepsza konstrukcje bo jask maja taki sam mno zżnik i tą samą magistrale i ten csam catch e amd jest o wielelepsza

a tego to już nawet nie ma sensu komentować, pórównywanie dwóch tak różnych konstrukcji które w zupełnie inny sposób realizują poszczególne funkcje i dlatego każdy ma inną optymalizację to dopiero LOL :lol:

 

no nieźle jednak amd stoi w miejscu pod względem ilosci MHz ten proc jest o 1 GHz niżej taktowany od p4 3.2 to pomyślcie sobie co by było gdyby był taktowany 3GHz (pewnie by potrzebował wc z siła wodospadu :)  )

i przykład kolejnej radosnej twórczości. Jak by procki AMD mogły stabilnie pracować przy takich samych częstotliwościach jak Pentiumy czyli np. 3,6 Ghz to by pracowały. tylko że te układy są technologicznie i konstrukcyjnie tak różne od P4 że nie są wstanie osiągać takich prędkości i to koniec tematu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD rozniósł konkurencję, boże drogi to chyba intel się teraz spakuje i przeprosi wszystkich za produkowane procesory

 

Jest to nowość na rynku, wiec radzę poczekać na odpowiedź intela. Presscot jest już gotowy od jakiegoś czasu a intel go nie wprowadza własnie z uwagi na to że AMD z athlonem 64 to się zapowiadała i zapowiadała i nie było go widać.

 

Gdy rzeczywiście 64 bitowa architektura oprogramowania będzie na tyle rozpowszechniona że A 64 zacznie być zbyt popularny to wtedy okaże się że intel odblokuje 64 bity w PRESSCOCIE

 

to trochę podobnie jak z samochodami dwa kompakty GOLF 5 i nowa astra oba miały premierę na ostatnim salonie samochodowym. Golf wchodzi zaraz do sprzedaży. Ale szefostwo OPLA postanowiło poczekać ze sprzedażą astry do nowego roku, aby zobaczyć jak na rynku przyjmie się jej najwiekszy konkurent czyli nowy Golf (aby mieć możliwość jeszcze coś zmienić, poprawić)

 

Zywot Pentium 4 został i tak już bardzo przedłużony ponieważ AMD niepotrafiło poradzić sobie z ATHLONEM 64 i co chwila przesuwało jego premierę. A skoro sprzedaż Pentiuma 4 szła dobrze intel nie widział potrzeby zakończenia produkcji tego procka

 

Pazatym z wraz z nastaniem ATHLONA 3200+ skończyło się to czym AMD zachwycało czyli niska cena

 

tutaj są też testy wszystkich procesorowych nowości i tytanów rynku i jakoś nie widzę aby nowy FX  AMD miażdżył konkurencje

 

oryginalny artykuł  

http://www.x86-secret.com/popups/articlesw...indow.php?id=91  

 

i tłumaczenie na angielski  

http://translate.google.com/translate?sour...2Ephp%3Fid%3D91

 

 

pzrcież wszyscy wiesdzą że Amd ma lepsza konstrukcje bo jask maja taki sam mno zżnik i tą samą magistrale i ten csam catch e amd jest o wielelepsza

a tego to już nawet nie ma sensu komentować, pórównywanie dwóch tak różnych konstrukcji które w zupełnie inny sposób realizują poszczególne funkcje i dlatego każdy ma inną optymalizację to dopiero LOL :lol:

 

no nieźle jednak amd stoi w miejscu pod względem ilosci MHz ten proc jest o 1 GHz niżej taktowany od p4 3.2 to pomyślcie sobie co by było gdyby był taktowany 3GHz (pewnie by potrzebował wc z siła wodospadu :)  )

i przykład kolejnej radosnej twórczości. Jak by procki AMD mogły stabilnie pracować przy takich samych częstotliwościach jak Pentiumy czyli np. 3,6 Ghz to by pracowały. tylko że te układy są technologicznie i konstrukcyjnie tak różne od P4 że nie są wstanie osiągać takich prędkości i to koniec tematu,

tak się troszkę rozmażyłem a co nie wolno :) a o tym że "te układy są technologicznie i konstrukcyjnie tak różne od P4 " to ja (my) wiem(y) ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylo pytanko... Czemu Intel zaprzestal prac nad 64bitowa jednostka w presscocie? lub czemu ja zablokowal?

przypomnialo mi sie: kiedys czytalem ze intel zaprzestal prace nad procem 32/64bit.. i tam byl jakis powod.. tylko jaki?

jesli ktos pamietas to prosze o info.

 

Pytam z ciekawosci.. nie po to zeby zaczynac jakakolwiek klutnie.. wiec spokuj :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Intel z czymś wyjedzie, ale nie widzi mi się, żeby miał w zanadrzu procka "dwusystemowego" ;). Prescott przyjdzie i będzie taktowany bardzo wysoko, ale nie spodziewałbym się zbyt wielu bajerów. Pozycja Intela jest za dobra, żeby się jakoś wysilali.

Aha, błagam, przestańcie pieprzyć o taktowaniu... Dobrze, że AMD zrezygnowało w FX'ach z PR, najlepiej, żeby w ogóle o częstotliwości zapomnieć, bo już przestała się liczyć. AMD postawił na optymalizację każdego MHz, co na szczęście doskonale sprawdza się np. w grach, ale już nie w dekompresji DivX i zipowaniou plików gdzie wygrywa Intel - dlatego FX'a z góry kierują do graczy. Gdyby te proce latały na 3GHz to by była moc, ale póki co tak nie jest.

 

Co do samej premiery, to rzeczywiście już w 2001r. mówiło się, że AMD ma gotowego Hammera i rozsyła próbki po różnych redakcjach. Rynek był chyba jednak jeszcze za świeży i poczekali, dopracowując konstrukcję.

Teraz to myślę, że nowe Antki wypuścili tak prowokacyjnie, żeby zobaczyć co zrobi ich największy konkurent - no i Intel rzucił P4 3,2GHz EE żeby uniknąć kompromitacji. Coprawda nowe Antki są w sprzedaży, ale myślę, że AMD będzie na razie puszczać małe partie w 0,13um i przygotowuje się do przestawienia produkcji na 0,09um, żeby tym razem Intel ich nie wyprzedził. Fabryki dwóch gigantów pójdą na max produkcji i zacznie się otwarta wojna (jak zwykle zresztą ;)) tylko, że AMD ma coraz więcej szans :). Może wreszcie i Intel opuści ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy rzeczywiście 64 bitowa architektura oprogramowania będzie na tyle rozpowszechniona że A 64 zacznie być zbyt popularny to wtedy okaże się że intel odblokuje 64 bity w PRESSCOCIE

Bzdura. Model x86-64 amd znamy już od ponad roku. Od tego czasu są już robione kompilatory na 64 bit wraz z ich testowaniem na emulatorach. O tym jak może wyglądać 64 bit prescotta nie wiemy nic. Nie da się tak po prostu "odblokować" czegoś i nagle wszyscy się na to rzucą.

 

Intel na pewno nie przeniesie architektury Itanium do Prescotta - po pierwsze dlatego, że nie ma na to miejsca, po drugie dlatego, że to zamorduje zegary a po trzecie nie po to spędził pięć lat nad jego konstrukcją aby potem sprzedawać lamerom (to my :P) za śmieszne pieniądze.

 

Jeżeli model x86-64 AMD się przyjmie (a na to się zanosi) to po raz pierwszy Intel obudzi się z ręką w nocniku i będzie zmuszony do implementacji tej architektury u siebie co najwyżej rozszerzając ją, ale zachowując zgodność z oprogramowaniem które pojawi się na A64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzurpator

 

co do PRESCOTTA

 

coś z polskich zasobow www:

 

"Prescott zadebiutuje na jesieni tego roku. Układ będzie produkowany w 90-nanometrowym wymiarze technologicznym, z wykorzystaniem technologii "rozciąganego krzemu". Tak wytworzone procesory zdolne będą do pracy z zegarem przekraczającym nawet 5 GHz. Marnie na tym tle wypada Athlon 64, który w technologii 0.09 mikrona produkowany będzie dopiero w drugiej połowie przyszłego roku. I raczej dopiero wtedy spodziewać się możemy Athlona 64 o zegarze przekraczającym... 3 GHz.

 

Prescott posiadać będzie 16 kB pamięci cache L1 (obecny P4 ma 8 KB) oraz 1 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu (P4 posiada 512 kB). Procesor charakteryzować się będzie znacznie skuteczniejszym systemem predykcji rozgałęzień programów, a także usprawnionym systemem pobrań wyprzedzających. W nowym procesorze Intela znacznie sprawniej przebiegać ma też praca w trybie współbieżnej wielowątkowości. Dwie z trzynastu nowych instrukcji, w które wyposażony będzie Prescott, odpowiedzialne będą właśnie za Hyper-Threading. Początkowo Prescott obsługiwany będzie przez chipsety Springdale (865) oraz Canterwood (875P). W przyszłym roku pojawić ma się jednak chipset o kodowej nazwie Grantsdale, który oprócz obsługi pamięci DDR II, umożliwi Prescottowi pracę z magistralą FSB 1066, a nawet 1200 MHz! Płyty z chipsetem Grantsdale wyposażone będą w nowy typ gniazda o nazwie LGA (Land Grid Array). Umożliwi on instalacje Prescotta wyposażonego w aż 755... płaskich powierzchni stykowych. Charakteryzujący się dużą powierzchnią styków socket pozwoli na dostarczenie procesorowi prądu o bardzo dużym natężeniu"

 

 

Presscot i 64 Bity???

 

"Technologia współbieżnej wielowątkowości (HT) obecna była w procesorach Pentium 4 od samego początku. Jednak dopiero niedawno Intel zdecydował się na jej fizyczne odblokowanie. Wiele wskazuje na to, że Intel w podobny sposób postanowił ukryć w następcy obecnego P4 technologię Yamhill (pod tą nazwą kryje się projekt przystosowania architektury Pentium 4 do pracy w trybie 64 bitowym). Prescott ma szerszy potok wykonawczy, a także dodaną drugą jednostkę ALU, której zadaniem z powodzeniem może być rozszerzenie do 64 bitów długości słowa danych jednostki podstawowej. Wygląda więc na to, że Intel bardzo dobrze przygotował się na premierę 64-bitowego procesora firmy AMD. Pozostaje tylko pytanie, kiedy w końcu na tę premierę będzie przygotowana sama firma AMD?... "

 

i coś z zachodnich serwisów

 

http://www.theinquirer.net/?article=11668 (a tam jak poszukasz znajdziesz poro różnych linków)

 

tutaj ładnie widac 2 jednostki arytmetyczno-logiczne czyli ALU w jądrze Prescotta:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...