Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

guziq

 

Mnie się wydaję że spokojnie idzie się dogadać z nimi. Pójdź tam w

poniedziałek i powiedz ,że masz ważny wyjazd. Możesz coś tam na kolorować że ważne sprawy rodzinne czy coś. Samo przełożenie doniesienia dokumentów jest praktycznie bezproblemowe ,bo ostatnio zmieniałem termin ,bo uczelnia nie chciała teraz wydać zaświadczenia i dopiero jak semestr się zacznie czyli jutro.

 

Bo chyba Ty nie idziesz na komisję lekarską tylko do WKU ? Skoro każą Ci przynieść zaświadczenie. Jak na komisję to może być trudniej.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisali mi ze:

"wyzwam pana do osobistego zgłoszenia się do poboru w dniu 02.03.2007r o godzinie 8.00"

 

Na odwrocie mam napisane że:

Poborowy zgłaszajac sie do poboru pierwszy raz przedstawia wójtowi lub burmistrzowi dowód osobisty, (...), komisji lekarskiej posiadane dokumenty lekarskie dotyczace stanu zdrowia.

No i jeszcze pisze o tym zaswiadczeniu oraz o zdjeciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie.

Dzisiaj na mnie przyszła kolej (komisje mam 2 marca) i mam takie pytania:

na odwrocie swistka jest napisane, że mam im przyniesc jakies zaswiadczenie stwierdzajace poziom wykształcenia lub pobierane nauki.

- Czyli tak prostym jezykiem co mam im przyniesc?

już chyba prościej sie nie da.... sry zniszczyłeś mnie z rana =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z komisji. Boże co za tępaki tam siedzą. Na komisji najlepszy tekst to usłyszałem na komisji lekarskiej: My tu proszę Pana dajmy tylko A i B, a jak coś się nie podoba to może Pan się odwoływać. No i trzeba będzie teraz jeździć i załatwiać... Wrrrrr... Idioci!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z basha:

<Marcin> byłeś juz na wojskowej komisji lekarskiej?:f

<Piotr> nie, jeszcze mnie nie wezwali

<Marcin> ja już byłem

<Piotr> jaka kategoria?

<Marcin> i kazali mi iśc do okulisty i psychiatryka

<Marcin> jeszcze nie mam

<Piotr> psychiatryka?

<Marcin> :D

<Piotr> a za co? :D

<Marcin> no nie, bo mam to zaświadczenie o dysleksji itp

<Marcin> no ale poszedłem tam

<Marcin> i tam wchodze do psychologa i jakas starsza babcia

<Marcin> coś tam się mnie pyta

<Piotr> Ach, myślałem że rozmazałeś sobie kupę na twarzy albo wleciałeś nago

<Marcin> jaki jestem, czy biore, pije itp

<Marcin> jakąś tam ankiete rozwiązałem

<Marcin> pyta sie czy chce isc do wojska

<Marcin> ja ze nie

<Marcin> coś tam pisze, i mowi ze nie wiele moze, ale cos napisala

<Marcin> i dala mi papiery i mowi ze teraz mam isc jeszcze do psychiatryka, bo dwoch lekarzy musi coś tam orzec

<Marcin> no i ide do psychiatryka, tym razem dziadek taki

<Piotr> oszkur**, lepiej sprawdź co ci tam wpisała!

<Marcin> on bierze te papiery

<Piotr> bo potem mogą Ci nie zabrać prawo jazdy

<Marcin> bierze tylko skeirowanie z wojska, reszte gdizes tam rzuca

<Marcin> i pyta sie

<Marcin> chciesz isc do wosjka?

<Marcin> nie

<Marcin> i bardzo dobrze

<Marcin> i zaczyna pisac "jest niedojzaly psychicznie blebleble"

<Marcin> masz D, starczy?

<Marcin> xD

<Piotr> lol

<Marcin> i potem mowi, ze jak sie przyczepia do prawa jazdy to przyjde do niego, a on mi spojzy gleboko w oczy i powie ze juz dojzalem

<Piotr> o łoooo, jaki lol :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się spytam czy ktoś był na tym 6 tygodniowym przeszkoleniu w wakacje? chodzi o tryb odrobienia wojska przez studentów w trakcie studiów :)

Jeśli tak to piszcie gdzie byliście, jak tam było i w ogóle i w szczególe ;)

Bo w przyszłym roku się wybieram :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i te po*ebane sku*wysyny dali mi A z paragrafami:

- skolioza

- arytmia serca nie przeszkadzajaca w odbyciu służby

Nosz ku*wa mac - puls spoczynkowy mam 120 a te ku*asy mnie do woja chca.

Mam prawo odwołania sie od decyzji w 14 dni. Przez ten czas jednak nie mam mozliwosci załatwic sobie papierów, a poza tym to by głupio wygladało ze miałem tylko schorzenie serca a nagle zarobiła mi sie np. alergia i astma.

 

Czy po tym okresie moge wystąpic o zmiane kategorii/ponowna komisje czy juz nie mam takiej mozliwosci i zostanie mi A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz w każdej chwili złożyć papier o zmiane kat. zdrowia.

Nawet jak już bilet Ci wciskaja ;p masz takie prawo ;p ze mozesz dac wtedy papier o zmiane kat. zdrowia i musza ja przyjac i wyslac Cie na komisje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie? chyba nie chcesz mi powiedzieć, że pracodawca na to patrzy? jeżeli tak to albo ma coś z głową nie tak, chociaż w tym kraju to wszystko jest możliwe skoro szuka się sprzątaczek z wyższym wykształceniem i angielskim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie tez tego nie rozumiem jjak kumpel szedł na rozmowę o prace to gość się pytał o książeczkę wojskową którą chciał zobaczyć. :blink:

i to jest właśnie beton

 

Oj patrzą , jak chcesz mieć dobrą , prace w zagranicznej firmie , to pytaja sie o to . A E no soryy , wole swoje A i przeniesiony do rezerwy :D

na jakie stanowisko? żołnierz us army?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zabuzenia osobowosci chyba nie przeszkadzaja jezdzic samochodem. przy zabieraniu prawka chyba bardziej patrza na to co jest przyczyna a nie na sama kategorie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... komisje lekarską i przydzielenie kategorii(A) miałem rok temu, w końcu załatwiłem sobie papiery i ile teraz będzie trwać zmiana kategorii na D? Tak orientacyjnie jakby mógł mi ktoś powiedzieć, nie będę ukrywał że trochę mi sie z tym śpieszy i teraz żałuję że nie zrobiłem tego od razu no ale nasza służba zdrowia troszkę mi to utrudniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej taka dziwna sprawa umnie w klasie to juz wszyscy byli na komisji ale o mnie to chyba zapomnieli bo jeszcze nawet listu nie dostalem kiedy mam sie zglosic na komisje . A podobno przychodzi miesiac przed komisja sam juz nie wiem , mi to na reke :P , nawet fajnie jak by zapomnieli bo do woja mnie nie ciagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej taka dziwna sprawa umnie w klasie to juz wszyscy byli na komisji ale o mnie to chyba zapomnieli bo jeszcze nawet listu nie dostalem kiedy mam sie zglosic na komisje . A podobno przychodzi miesiac przed komisja sam juz nie wiem , mi to na reke :P , nawet fajnie jak by zapomnieli bo do woja mnie nie ciagnie.

No więc teraz czekaj na wezwanie z komendy i tam to samo powiedz i pojdziesz sobie na komisje za rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinni przyslac polecony. kolega nie poszedl 2 razy i za kazdym razem przysylali polecony ze ma przyjsc. dopiero za 3 napisali ze jak nie przyjdzie to zawiadamiaja policje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...