Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witka, który z subów byście polecili ? http://www.allegro.pl/item109583020_yamaha...y_ystsw030.html

 

http://www.allegro.pl/item109469473_yamaha...ep_wroclaw.html

 

http://www.allegro.pl/item111244528_subwoo...ep_wroclaw.html

 

lub inne propozycje w podobnej cenie, nie musi być z allegro.

 

A słyszał może ktoś ten zestaw ? : http://www.aspio.pl/cgibin/shop?info=kodkolav51f

Edytowane przez GIANNI86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Nie wiedziałem gdzie napisać a nowego topicu nie ma po co zakłądać to piszę tutaj... Już mówię o co chodzi... Potrzebuję porady w wyborze interkonetora do podpięcia wzmaka słuchawkowego do kompa ( czyli mały jack -> 2 x RCA ) ... Cena do 60 zeta... Wzmak to będzie Holdegron wersja podstawowa a słuchawkami są narazie KOSS UR-40... Na oku mam:

http://www.allegro.pl/item109327840_profig..._1_2m_hit_.html

http://www.allegro.pl/item110364991_kabel_..._link_1_0m.html

Więcej na allegro nie znalazłem ale nie samym allegro człowiek żyje :)

Za wszelką pomoc z góry dzięki...

POZDRO...

Ja kupilem te przewody: http://allegro.pl/item111182807_kable_glos...yki_srebro.html i http://allegro.pl/item110674468_klotz_la_g...rca_cinch_.html Po podlaczeniu nic dodac, nic ujac, szczena mi opadla. Cos pieknego. Wczesniej mialem zwykle pzrewodu za 1.5zl/m Polecam naprawde.

Dodam jeszcze ze gora pasma to jest po prostu miod. Wszystko jest teraz tak wyraziste. Cala moja muzyka odzyla na nowo. Natomiast dol jest nizszy choc cichszy.

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka...

Jestem w trakcie sprzedazy ALTUSów 140.

Musze sprawić sobie nowe kolumny, oczywiscie mniejsze od Altusów,bo te sa zbyt duże...

 

Poczatkowo myslalem nad PARADIGM 3v4,ale ich cena jest dla mnie o duzo za duzą...

Później DALI CONCEPT 2 i WD Diamond 9.1.

 

Mam ok. 800zł na kolumny. bedą zasilane wzmacnaiczem PIONEER A-441.

 

Co polecacie? Tak,zebym nie był zbytnio rozczarowany mniejszym bassem nowych kolumn i glosnoscią...

Edytowane przez dayus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku lepiej polować na 3v4 - wiem co mowie, wiem, bo mam ;]

 

21cm głosnik + wysoka efektywnosc to to, czego szukasz :)

 

Moze znajdziesz gdzies uzywane, nie przegladaj tylko Allegro, ale tez ogłoszenia przy roznych forach :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinie,ze mają dosyc ostry bass:)

Ale jak sie mają do 3v4 DALI CONCEPT 2 (nizej schodza chyba niż 3v4)

Nie wiem co wegług Ciebie znaczy "ostry bass" ;] Wiem jednak, ze jest wystarczająco niski i energiczny, mnie osobiscie sie bardzo podoba i mimo mojej małej manii ganiania króliczka i ciaglej zmiany sprzetu, to przy zestawieniu Denon + Paradigm wytrwalem naprawde dlugo i ani mysle o zmianie :)

 

Dali nie sluchałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszły do mnie Paradigmy Monitory 3v1 i mam jeden problem.

Denon DRA 435R nie pasuje do tych kolumn objawia się tym że brakuje basu!

Bardzo słabo słychać podkład. Dziwne bo wcześniej ten Denon dobrze sobie radził z kolumnami

Jamo i Tannoyami tak z Paradigmami już nie.

Pytanie brzmi jaki wzmacniacz polecacie do Paradigmów?

Cena to maks 400zł

Czy NAD 7020e będzie właśicwym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszły do mnie Paradigmy Monitory 3v1 i mam jeden problem.

Denon DRA 435R nie pasuje do tych kolumn objawia się tym że brakuje basu!

Bardzo słabo słychać podkład. Dziwne bo wcześniej ten Denon dobrze sobie radził z kolumnami

Jamo i Tannoyami tak z Paradigmami już nie.

Pytanie brzmi jaki wzmacniacz polecacie do Paradigmów?

Cena to maks 400zł

Czy NAD 7020e będzie właśicwym wyborem?

7020 to amplituner oparty na 3020. Sam mam 3020 (niestety dzięki ostatnim upałom zdechła końcówka mocy i czekam na tranzystory), więc pożyczyłem od kolegi 7020. Niestety 7020, mimo, że teoretycznie nie powinno być różnicy, gra gorzej - wszystko się zlewa, basu jest mniej. Nie jest źle, ale po czyściutkim dźwięku z 3020 czuję pewien niedosyt. Zajrzałem pod obudowę i widać, że sekcja wzmacniacza nie jest tak dopracowana jak w 3020 - choćby pary tranzystorów w końcówce różnych firm. Moje kolumny do Wharfdale Diamond 9.1.

Na Twoim miejscy szukałbym NADa 3020, Protona 520, Luxmana 230 lub 430, Cambridge Audio (chyba A2). Coś z tych, które wymieniłem, powinno dobrze grać. Z Denona możesz szukać PMA-560, ale raczej za 400zł nie wyrwiesz.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyslalem to troche i postanowilem wydac max 800-900zł na kolumny,czyli Paradigmów nie kupię (no moze minimonitorki jakies),bo cena w czerwcu wzrosła dosyć sporo.

 

Hmm...

Tannoy M2 ~500zł

Dali Concept 2 ~600-700zł

WH Diamond 9.1 ~550zł

Paradigm Mini Monitor v2 ~600zł

 

Co o tym powiecie, zalezy mi na bassie, zeby zbytnio nie odstawac od Altusów i głosnosci,choc to moge nadrobić wzmakiem (ma 550W poboru)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to ma być koniecznie 5.1 czy może być stereo?

Edit: no w sumie troche poczytałem i niekoniecznie musi być 5.1, chce wywalić te pierdziawki co mam w podpisie i niedrogo złozyć jakiś zestawa do słuchania muzy, na początek może byc stereo.... co byś mi polecił z niedrogich wzmacniaczy i jakiś nie za dużych kolumn, tylko coś naprawde niedrogiego bo mam ograniczony budzet, powiedzmy za zestaw stereo moge dać ok 600zł...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już ktoś miał podobny problem...mianowicie zrobiłem sobie własnego suba i mam problem z obudową. Trochę mi nie wyszła :) Płyty mdf ciąłem ręcznie i jest troszku krzywo :D Da radę to jakoś zniwelować, żeby się to dało okleić czymś drewnopodobnym? Myślałem, że może szpachlą samochodową ale pewnie by od drgań odpadła, za to ostatnio wpadłem na pomysł, że może pianką uszczelniającą a jak wyschnie to sciąć do równości. Macie jakieś pomysły? Tą konstrukcję traktuję jako doświadczalną bo pierwszy raz coś takiego zmontowałem i troche spaprałem właśnie obudowę :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już ktoś miał podobny problem...mianowicie zrobiłem sobie własnego suba i mam problem z obudową. Trochę mi nie wyszła :) Płyty mdf ciąłem ręcznie i jest troszku krzywo :D Da radę to jakoś zniwelować, żeby się to dało okleić czymś drewnopodobnym? Myślałem, że może szpachlą samochodową ale pewnie by od drgań odpadła, za to ostatnio wpadłem na pomysł, że może pianką uszczelniającą a jak wyschnie to sciąć do równości. Macie jakieś pomysły? Tą konstrukcję traktuję jako doświadczalną bo pierwszy raz coś takiego zmontowałem i troche spaprałem właśnie obudowę :unsure:

A może żywicą do drewna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: no w sumie troche poczytałem i niekoniecznie musi być 5.1, chce wywalić te pierdziawki co mam w podpisie i niedrogo złozyć jakiś zestawa do słuchania muzy, na początek może byc stereo.... co byś mi polecił z niedrogich wzmacniaczy i jakiś nie za dużych kolumn, tylko coś naprawde niedrogiego bo mam ograniczony budzet, powiedzmy za zestaw stereo moge dać ok 600zł...

2214287[/snapback]

Mam pytanie odnosnie tych kolumienek:

http://www.allegro.pl/item113543283_koda_a...1zl_krakow.html

nie mam mozliwości ich odsłuchu, a po cenie wydaje mi sie, że powinny "dobrze" grać. Co o nich myślicie ?

 

Nie bierz Kody ani Voice Krafta - to tani niemiecki szajs. W tej cenie możesz już mieć przyzwoite nowe monitory, np. Wharfedale Diamond 9.2, TANNOY MERCURY F2, Dali Concept 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Kody ani Voice Krafta - to tani niemiecki szajs. W tej cenie możesz już mieć przyzwoite nowe monitory, np. Wharfedale Diamond 9.2, TANNOY MERCURY F2, Dali Concept 2.

Niby tak, ale akurat KODA AV-702 są dość chwalonymi podłogówkami i w cenie < 1000 nic lepszego się ni kupi jeśli chodzi o podłogówki. Są jeszcze ciekawe Jamo E660 - ale to już około raczej troszke > 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale akurat KODA AV-702 są dość chwalonymi podłogówkami i w cenie < 1000 nic lepszego się ni kupi jeśli chodzi o podłogówki. Są jeszcze ciekawe Jamo E660 - ale to już około raczej troszke > 1000zł.

A gdzie je chwalą? No offence - po prostu gdzie nie spojrzę na opinie ludzi, którzy mają trochę suchu, to odradzają Kody - owszem, ścianami to może potrafi zatrząść, ale z czystością dźwięku to już nie jest tak różowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie jaki sprzęcior wyszperałem na strychu :lol:

 

Dołączona grafika

 

 

 

i mam w związku z tym pytanko, czy lepiej kupić nowe kolumny czy w tych wymienić głośniki na jakieś lepsze?

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by daleko nie szukać:

http://www.hi-fi.com.pl/testy_hifi_kolumny.php oraz ich forum.

W zasadzie AV-702 to jedyne Kody o których pozytywnie się wypowiadają - biorąc pod uwagę oczywiście ich cenę. A zdaje się, że nie rozmawiamy w wartościach bezwzględnych ,ale właśnie w stosunku do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...