Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dostane w tym tydniu Corsairy PC3500 to będzie dopiero kręcenie

Mysle ze FSB250 spokojnie uda mi się wycisnac

Trzeba zakładac radiatorki na miejsca obok socketa bo sątam czy kłady które bardzo mocno si grzeją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobier mysle ze chbya se odpuszcze :). Wole sobie poszukac moze jakiegos sprawdzonego nf7-s ktory dochdozi do 240 mhz na przyklad i ok bede miec spokoj. Do tego ta zajefajna przejsciowke z ide na serial ata :>. Too much risky for me ;> no chyba z edo lutego faktycznie sie cos drastycznie zmieni...ale watpie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie kuamma czemu ona tak róznie w tych testach wypada. Niech ja ktoś po prostu pozadnie dogłębnie przetestuje porówna z paroma innymi płytkami wyciagnie fsb zapoda wszedzie takie napiecia jak sie da ustawić zobaczyć gdzie sie grzeje i w ogóle a t e co sa to tak jak by na szybkiego te recenzje ale na pewno tez coś tam obrazuja hociaz czesto jedna 2 zaprzecz - nic nie kumam czaekam na pozadna recke na tweaku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, niech sie tweak postara :) to chbya nie powinien byc problem dla tak swietnego i duzego serwisu, w ktorym pisza najlepsi recenzenci , w doskonaly i DOGŁĘBNY :lol: sposob oceniajac najnowszy sprzet - o czyms zapomnialem? :) hehehe ja chetnei bym taka przeczytal :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostane w tym tydniu Corsairy PC3500 to będzie dopiero kręcenie

Mysle ze FSB250 spokojnie uda mi się wycisnac

Trzeba zakładac radiatorki na miejsca obok socketa bo sątam czy kłady które bardzo mocno si grzeją

Masz proca z zablokowanym mnożnikiem ??

Corsairy PC3500 2 x 512 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca z zablokowanym mnożnikiem

Corsair PC3500 (bez radiatorów) narazie jedna kosc 512mb (nima kasy)

Pamięc jest juz u kumpla i on ma Asusa na Nforce 2 i pamięc biega mu na 250FSB CL2.ABIT ma w biosie MAX 300FSB to mysle tak o 270-280z CL2.5 :P :lol: :? :twisted:

Muszę radiator na pamięc jeszcze załatwić. W poniedziałek zapodam screena z prime,sandry,wcpuid.

Kumpel pamięc mi do szkoły przyniesie w poniedziałek chyba ze jutro pojade po nią bo nie umie sie doczekac :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AN7 nie rozni sie zbytnio od NF7 i nie liczcie na cos specjalnego - ciekawe ile tej plycie dalby L12 mod :P, jak ktos juz teraz nie moze sie doczekac to niech lepiej bierze NF7 - sprawdzone i dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeca jest juz do kupienia AN7 i mówie ze wszystko chodzi elegancko

FSB235 na Kingstonach 333. Zero problemów z płytą.Nie musiałem nic łaczyć.Rysa z tyłu PCB jest ale nic z nią nie robiłem.

Płytę kupiłem na allegro za 560zł

Moim zdaniem najlepsza płyta na AMD

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jutro zamieszcze moje wyniki na tej płycie.

Mysle ze osiągne FSB 250 bez problemu.

Mam jeszcze małe pytynie wokół socketa są układy (niewiem jak to się nazywa) jest ich 6 które się cholernie grzeją.Czy ma to wpływ na podkręcanie FSB. Mam zamówione radiatorki ale dopiero przyjda w wtorek albo srode.

Pamieci które jutro bede miał nie mają radiatorów "są gołe" u kumpla na asusie chodzą na FSB250 ,CL2 i podobno nie grzeją się. Czy opłaca się kupic radiator na pamięć czy dzięki niemu osiągne wyzsze FSB

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jutro zamieszcze moje wyniki na tej płycie.

Mysle ze osiągne FSB 250 bez problemu.

Mam jeszcze małe pytynie wokół socketa są układy (niewiem jak to się nazywa) jest ich 6 które się cholernie grzeją.Czy ma to wpływ na podkręcanie FSB. Mam zamówione radiatorki ale dopiero przyjda w wtorek albo srode.

Pamieci które jutro bede miał nie mają radiatorów "są gołe" u kumpla na asusie chodzą na FSB250 ,CL2 i podobno nie grzeją się. Czy opłaca się kupic radiator na pamięć czy dzięki niemu osiągne wyzsze FSB

pozdro

Skoncz pier*****, ok? Zebys czasami FSB 300 nie osiagnal! Twoj Barton

ma zablokowany mnoznik (sam tak powiedziales), czyli default'owy x11.

Liczymy x11 * FSB 250, wychodzi 2750MHz. Zapomnij o takim rezultacie

na chlodzeniu WC. Mozliwe, iz komus udalo sie osiagnac podobny wynik

kozystajac z dobrodziejstw WC w Twoim przypadku jest to niewykonalne.

Dlaczego? Prosta sprawa, po pierwsze nie wiesz czym sa MOSFET'y, jakie

spelniaja zadanie (dlaczego sie grzeja), czy nalezy je chlodzic, itp. Druga

sprawa, temperatura pamieci nie zalezy od ustawionego FSB, zalezy od

dostarczonego pamieciom napiecia. Kto Ci powiedzial, ze ryse na PCB

nalezy laczyc? Przeciez to (hot) FIX! Jezeli ja polaczysz to spalisz 3 slot

DIMM prawdopodobnie razem z zawartoscia :wink:

 

Na przyszlosc radze przestac sie tak ekscytowac. Zapomnij o FSB 250

na plycie AN7. Na jakiej podstawie twierdzisz, ze plyta AN7 jest najlepsza

plyta Socket A? Przeciez to Twoja pierwsza plyta tego typu?! Czytajac

wypowiedzi uzytkownikow tej plyty (na zachodnich forum) stwierdzam, ze

wiekszosc z nich narzeka i oddaje ja do RMA (wymiana, zwrot pieniedzy).

Jednym slowem plyta jest do bani. Rownie dobrze ABIT moglby wydac

NF7-S 3.0. Czy dla uGURU oplaca sie zmieniac mobo? ... i don't think so!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gościu **********!!

Moja pierwsza płyta na nforce2 (hahahaha) miałem juz 4.

Ta jest zdecydowanie najlepsza.

Po drugie wiem od czego sie pamięci grzeją!!!

A co do FSB powiedziałem że przymierzam się do osiągniecia FSB250 i mysle ze mi się uda. Jutro się okaże. Narazie na kingstonach333 jest 235 na więcej pamięc nie pozwala!!!!

 

* - niecenzuralne slowo zmienione przez ->> Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A asynchro n ile Ci proc leci ?? A może asynchro dalej nie działa na abicie (u mnie max post to ok 235 asynchro) ?? Bo jak działa to nie pamięci Cię ograniczają ... (sprawdzałeś chociaż że proc wstaje asynchro 2.75GHz ??) Na jakim napięciu masz stabilne 2,585GHz ?? Czy ty w ogóle wiesz jakie fsb osiągają ludzie na Nforce2, że liczysz na 280 - może jeszcze bez modów ??

Tak w ogóle to rzuć jakimś screenem z Prime @ 2585MHz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gościu **********!!

Moja pierwsza płyta na nforce2 (hahahaha) miałem juz 4.

Ta jest zdecydowanie najlepsza.

Po drugie wiem od czego sie pamięci grzeją!!!

A co do FSB powiedziałem że przymierzam się do osiągniecia FSB250 i mysle ze mi się uda. Jutro się okaże. Narazie na kingstonach333 jest 235 na więcej pamięc nie pozwala!!!!

 

* - niecenzuralne slowo zmienione przez ->> Lagier

Blue to moje pierwsze i ostatnie ostrzezenie nastepnym razem bedzie... oooovoc :evil: Wyluzujcie troche.

Wracajac do tematu glownego shoorty2001 ma absolutna racaj zreszta ja rowniez Ci juz mowilem ze NF7 poki co zawiesil poprzeczke bardzo wysoko i ciekawe czy AN7 zdaola ja przeskoczyc na dzien dzisiejszy tego nie robi. Narazie nie mozemy powiedziec o an7 ze jest najlepsza moze kiedys bedzie ale poki co sory duzo jej brakuje. Ekscytujesz sie fsb 235 nie wiesz co z fsb 250 ktore praktycznie na kazdej nf7 po odpowieniej konfiguracji bezproblemowo osiagasz a nawet i wiecej. A czy miales wogole moze u siebie NF7(s) rev. 2.0???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.585GHz mam na napięciu 2.066.Jutro zrzuce screenami jak dostane nowe pamieci.Jutro się okaze czy będzie FSB250 czy nie.

Sorry Lagier ale zdenerwował mnie shorty2001.

Miałem Epoxa RDA+,Abita NF7 rev.1 ,Solteka 75FRN2-RL i w tej chwili mam AN7.Jutro się okaze ile max wyciągne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.585GHz mam na napięciu 2.066.Jutro zrzuce screenami jak dostane nowe pamieci.Jutro się okaze czy będzie FSB250 czy nie.  

Sorry Lagier ale zdenerwował mnie shorty2001.

Miałem Epoxa RDA+,Abita NF7 rev.1 ,Solteka 75FRN2-RL i w tej chwili mam AN7.Jutro się okaze ile max wyciągne

Funny MAN :o Chcesz osiagnac rzecz, ktora jeszcze nikomu na tej plycie

sie nie udala. Zdaje sie, iz mamy do czynienia z kolejnym "pionierem" III

RP. Sadze, ze ludzie z Zachodu, dalekiej Azji (Chiny, Japonia, Korea, itd.)

maja wieksze mozliwosci od nas, chodzi mi o dostep do podzespolow PC.

Niestety nie udalo sie im przeskoczyc FSB 240 na tej plycie nie wazne jak

markowych komponentow by uzyli, np. pamieci Mushkin PC3200, PC3500

Black-Level 2, OCZ 3500 EL Platinum Ltd. Edition, kosci na chip'ach BH-5;

rozne procesory na Socket A. Chlodznie przez nich uzyte to high-end'owe

cooler'y, np. Thermalright'y SLK oraz porzadne zestawy WC i co, kupa ...

Przeczytaj sobie to: Solving the AN7 issue mozesz zaczac od konca 8) :wink:

Ani jeden uzytkownik tej plyty z owego temu nie jest z niej zadowolony!

Zdaje sie, iz o czyms to swiadczy, przyklad z jednego forum.

Na kilku innych sytuacja wyglada podobnie.

 

Tworzy sie dosyc ciekawa sytuacja, mianowicie kilku uzytkownikow plyty

ABIT AN7 bedzie chcialo lub pozwie firme ABIT gdyz ta lekcewazy swoich

klientow dostarczajac im wadliwy od samego poczatku produkt. Osoby

te poprosily o pomoc organizacje Better Business Bureau odpowiednik

polskiej Federacji Konsumentow z tym ze dzialajacy w USA i Kanadzie.

Prosta sprawa, organizacja tego pokroju moze zdzialac wiecej (w tym

wypadku) od pojedynczego konsumenta. Niestety ABIT olal i BBB :? :?

Nie chodzi tu o jeden przypadek a o kilka innych wczesniejszych spraw

jakimi BBB sie zajmowalo, a ktore to dotyczyly ABIT'a. Podobno ABIT

prowadzi antyamerykanska polityke, gdzie niegdzie padaja tego typu

lub podobne wypowiedzi. Czy jest to prawda nie wiem, nie rozumiem :?:

Miejmy nadzieje, ze wszystko zakonczy sie pomyslnie z korzyscia dla

konsumentow.

 

... TO BE CONTINUED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.585GHz mam na napięciu 2.066.Jutro zrzuce screenami jak dostane nowe pamieci.Jutro się okaze czy będzie FSB250 czy nie.  

Sorry Lagier ale zdenerwował mnie shorty2001.

Miałem Epoxa RDA+,Abita NF7 rev.1 ,Solteka 75FRN2-RL i w tej chwili mam AN7.Jutro się okaze ile max wyciągne

Ciesze sie zesmy sie zrozumieli :) :)

Wracajac do glownego watku widzisz sory ale Twoja wiedza na temat o/c na NF7S rev 2.0 jest prawie zadna. Rev 1.x nienadawaly sie kompletnie do extreme o/c zreszta wtedy nie bylo jeszcze hacked biosow i L12 moda bo byly to poczatki nf2 jak i NF7(S) teraz ta sytuacja ulegla zmianie i to diametralnie. Wyszlo multum biosow goscia skapowali L12 moda co umozliwilo bezproblemowe osiaganie high fsb do tego wszystkiego vdim mod i NF7(S) kladzie AN7 niczym sie nie rozni a jest nawet lepszy. Mowisz "cudowny bios do o/c" NF7(S) rev 2.0 ma identyczny myslisz ze skad sformuowanie ze AN7 to NF7(S) rev 3.0?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze na AN7 nie trzeba zadnego vdimm moda robic.

poczekajmy do jutro.moze okaze się ze rzeczywiscie max. do tej płyty to 240.

pozdRo

no wlasnie probojemy Ci to powiedziec ze to glowna roznica tych biosow jak i tych dwoch mobos (jesli chodzi o mozliwosci oczywiscie). Ale testy jaknajbardziej mile widziane gdyby AN7 okazalo sie lepsza to dlaczego by jej nie kupowac :D chcoiaz watpie zeby tak sie okazalo :) chyba ze masz farta i trafiles na cudowny egzemplarz tej plyty :lol: co nie zmienia faktu iz pozostane raczej wierny mojemu NF7(S) jedyne co jeszcze mu zapodam to vdimm moda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue, jak dla mnie to zabawa z nf2 przy Twojej wiedzy może się skonczyć tragicznie :evil:

Że tak Cię zacytuję "Pamięc jest juz u kumpla i on ma Asusa na Nforce 2 i pamięc biega mu na 250FSB CL2". 8O Czy ty tego A7N8X to na oczy widziałeś w ogóle? NIE MA WAŁA BY BEZ MODYFIKACJI TA PŁYTA DZIAŁAŁA POPRAWNIE NA FSB250!!! Miałem tych płyt kilka na warsztacie i tylko znikoma ilość fikała powyżej 232-235. Beno21 wydusił 247 ze swojego egzemplarza i to z wielkim trudem, na raczej średnich timingach. A ty jeszcze tu prawisz, że na CL 2 :lol: . Poproszę potwierdzenie osiągów "Twojego kumpla".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze na AN7 nie trzeba zadnego vdimm moda robic.

poczekajmy do jutro.moze okaze się ze rzeczywiscie max. do tej płyty to 240.

pozdRo

Nie mówiąc o tym, że proc może nie dociągnąć do tych 240fsb (zablokowany mnożnik - a 11x240 to 2640MHz ) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze na AN7 nie trzeba zadnego vdimm moda robic.

poczekajmy do jutro.moze okaze się ze rzeczywiscie max. do tej płyty to 240.

pozdRo

Nie mówiąc o tym, że proc może nie dociągnąć do tych 240fsb (zablokowany mnożnik - a 11x240 to 2640MHz ) ...

jednym słowem buahahahaha kolejny wałek czemu ludzie wałkują akurat z w tym temacie kurde przeciez na palcach 1 reki moznal policzyć ludzi w polsce z fsb 250 i cl2 a tu koleś majacy co najmniej mierne pojecie wyjezdza z taki mi tekstami no nie moge. Na dodatek tyle dni sie upiera przy swoim nie zamieszczając nawet 1 screna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...