Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Co do FSB jak na razie udalo mi się wyciagnąć na tej płycie jak niżej:

 

http://www.kskiba.republika.pl/AN7_FSB242stabilnie.jpg

 

http://www.kskiba.republika.pl/sandra2004.jpg

 

Przy FSB 250 odpala Windows jednak nie ma szans zrobienia screen`u

Wdlug mnie nie powinienes uczestniczyc w tej dyskusji poniewaz nie jestes

bezstronny. Dlaczego? Bo sprzedajesz owe plyty na Allegro. Screen numer 1

mogl byc wykonany, np. na plycie ABIT NF7-S 2.0 lub plycie oparatej o chipset

nForce2 innego producenta ewentualnie skads go sciagnales i podstawiles

jako swoj. Zrob pelnego screen'a (desktop z Twojego komputera). Aby dostarczyc

wiarygodnych informacji o plycie, na ktorej wykonujesz testy skorzystaj z programu

CPU-Z 1.20a, przestaw "zakladke" na Mainboard. Dodatkowo zapusc WCPUID x.xx

a w tle niech dziala SiSoft Sandra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shorty wez troche zluzuj :? ,w ostatnich postach albo z kogos drwisz,albo zachowujesz sie jak wielki mastaha ,troche pokory chlopie i traktuj ludzi z szacunkiem jesli sam chcesz byc tak traktowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shorty wez troche zluzuj  :? ,w ostatnich postach albo z kogos drwisz,albo zachowujesz sie jak wielki mastaha ,troche pokory chlopie i traktuj ludzi z szacunkiem jesli sam chcesz byc tak traktowany

Świete słowa!! Brawo!!

To jak z tym Bartonem co trzeba połaczyc zeby szło zmniejszyc mnoznik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do FSB jak na razie udalo mi się wyciagnąć na tej płycie jak niżej:

 

http://www.kskiba.republika.pl/AN7_FSB242stabilnie.jpg

 

http://www.kskiba.republika.pl/sandra2004.jpg

 

Przy FSB 250 odpala Windows jednak nie ma szans zrobienia screen`u

Wdlug mnie nie powinienes uczestniczyc w tej dyskusji poniewaz nie jestes

bezstronny. Dlaczego? Bo sprzedajesz owe plyty na Allegro. Screen numer 1

mogl byc wykonany, np. na plycie ABIT NF7-S 2.0 lub plycie oparatej o chipset

nForce2 innego producenta ewentualnie skads go sciagnales i podstawiles

jako swoj. Zrob pelnego screen'a (desktop z Twojego komputera). Aby dostarczyc

wiarygodnych informacji o plycie, na ktorej wykonujesz testy skorzystaj z programu

CPU-Z 1.20a, przestaw "zakladke" na Mainboard. Dodatkowo zapusc WCPUID x.xx

a w tle niech dziala SiSoft Sandra.

dlatego nie chciałem uczestniczyć w tej "dyskusji" jak i w wielu innych - choć już nie raz miałem na to wielką ochotę - wiedziałem że znajdzie się zawsze ktoś taki jak Ty - kto będzie potrzebował żebym przyjechał do niego domu - odpalił sprzet i naocznie udowodnił że to rzeczywiście działa - więc ok, już się zamykam a jak będziesz chciał żeby ktoś Ci przetestował sprzet z najwyższej półki - szukaj www.google.com powodzenia ..... a co do sprzedaży / kupna tych płyt - przecież jeżeli napiszę tu że miałem FSB240 - ktoś kupi ode mnie te płytę - następnie opisze że to totalna kicha a ja jestem totalnym kłamcą - to chyba nie przysporzy mi reklamy co ? Pozatym dawno minął mi ten wiek kiedy za wszelką cenę chciałem pokzazać wszystkim kolegom jaki to mój sprzęt jest niezawodny i najlepszy ... po prostu dyskutowaliście tu o max FSB jaki da się wyciągnąc na tym ABIC`ie więc sprawdziłem to - wierz lub nie to nie jest nic innego jak ABIT AN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shorty wez troche zluzuj  :? ,w ostatnich postach albo z kogos drwisz,albo zachowujesz sie jak wielki mastaha ,troche pokory chlopie i traktuj ludzi z szacunkiem jesli sam chcesz byc tak traktowany

_Vip_ "obronco ucisnionych" po prostu staram sie dociec prawdy, czy to zle?

Interesuja mnie konkrety a nie "co by bylo gdyby bacia miala wasy ..." i inne

tego typu wyssane z palca opowiesci i historie nadwornych bajarzy.

Przy okazji udzielam rzeczowych odpowiedzi, to tyle. Sposob w jaki to robie,

faktycznie moze czasami wydac sie dziwny, coz nie zmienisz tego. Mam dosyc

czytania beznadziejnie glupich odpowiedzi, pytan, itd. Osoba, ktora dostanie

taka uszczypliwa odpowiedz moze w przyszlosci zastanowi sie 10x zanim zada

kolejne pytanie (na ktore odpowiedz znajduje sie w temacie obok) i poszuka

sama. Dzieki temu forum nie straci co najwyzej moze zyskac.

 

dlatego nie chciałem uczestniczyć w tej "dyskusji" jak i w wielu innych - choć już nie raz miałem na to wielką ochotę - wiedziałem że znajdzie  się zawsze ktoś taki jak Ty - kto będzie potrzebował żebym przyjechał do niego domu - odpalił sprzet i naocznie udowodnił że to rzeczywiście działa - więc ok, już się zamykam a jak będziesz chciał żeby ktoś Ci przetestował sprzet z najwyższej półki - szukaj www.google.com   powodzenia .....  a co do sprzedaży / kupna tych płyt - przecież jeżeli napiszę tu że miałem FSB240 -  ktoś kupi ode mnie te płytę - następnie opisze że to totalna kicha a ja jestem totalnym kłamcą - to chyba nie przysporzy mi reklamy co ? Pozatym dawno minął mi ten wiek kiedy za wszelką cenę chciałem pokzazać wszystkim kolegom jaki to mój sprzęt jest niezawodny i najlepszy ... po prostu dyskutowaliście tu o max FSB jaki da się wyciągnąc na tym ABIC`ie więc sprawdziłem to - wierz lub nie to nie jest nic innego jak ABIT AN7

Stary ja chce tylko uczciwego screen'a bo ten mozesz sobie o kant d*** obic.

Czy napisalem gdzies, ze ma sie zgromadzic "komisja" i masz wykonace testy

pod jej nadzorem? Nie wydaje "mnie sie"! Chce screen'a z CPU-Z to wszystko.

I naprawde nie interesuje mnie jaki byles w mlodosci owe historie zostaw dla

wnukow.

 

Tak, dyskutujemy nadal dziwi mnie tylko, ze wiekszosc osob na tej plycie ma

problemy z osiagnieciem stabilnego FSB rzedu 220-230 (maksymalny wynik

jaki widzialem to bylo FSB 240) a tu nagle pojawia sie Pan z Allegro ze swoim

stabilnym FSB 242, domagam sie screen'a!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to strasznie fajnie ,a nawet powiem super ,ale ja Cie prosze tylko o troszke delikatniejszy ton wypowiedzi.Jesli masz jakas tam wiedza to podziel sie nia z "nami biednymi glupcami" ale nie w sposob "co wy ku*** pie******** ,domagam sie tego czy owego " nie przesadzajmy.Chyba za bardzo emocjonalnie do tego podchodzisz

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam żem wiare Waszą na próbę wystawił - niniejszym błąd swój naprawiam a za wszystkie grzechy serdecznie przepraszam ;-)

 

..... a Ty shorty to do piekła kiedyś pójdziesz jak tak w nic nie będziesz wierzył ;-) ... przecież w piśmie jest napisane ..... zbawieni będą Ci co nie widzieli a uwierzyli .... ;-)

 

http://www.kskiba.republika.pl/Image1.jpg

 

http://www.kskiba.republika.pl/Image2.jpg

 

http://www.kskiba.republika.pl/Image3.jpg

 

http://www.kskiba.republika.pl/Image4_1.jpg

 

Wentylator poszedł na MAX obrotów - słychać go chyba u sąsiadów - ale udało mi się podciągnąć FSB na 249

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci Hynix nie są przystosowane to tak niskich timingów jak 2-2-2-11 ,przy takich ustawieniach nie osiągniesz duzych FSB ,

 

jestem bardzo zaskoczony ze one wogóle ci chodzą przy tych timingach i to jeszcze przy 230 Mhz , ale to nic tylko sie cieszyć  :lol:

aaa to pewnie dlatego OCZ i Corsair używają ich w kościach Ultra i EL :lol: zwłaszcza modułów 4.3 i 4ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak z tym Bartonem co trzeba połaczyc zeby szło zmniejszyc mnoznik??

Bartona nie można odblokować.Mnożnik musi być fabrycznie odblokowany

da sie jest sposób tylko jest sporo trudniejszy niz połaczenie mostków ołówiem poszukaj sobie w necie jest na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to strasznie fajnie ,a nawet powiem super ,ale ja Cie prosze tylko o troszke delikatniejszy ton wypowiedzi.Jesli masz jakas tam wiedza to podziel sie nia z "nami biednymi glupcami" ale nie w sposob "co wy ku*** pie******** ,domagam sie tego czy owego " nie przesadzajmy.Chyba za bardzo emocjonalnie do tego podchodzisz

 

:wink:

Przezabawny z Ciebie gosc :o ( tylko nie odpowiadaj "i vice versa" 8) )...

 

Przepraszam żem wiare Waszą na próbę wystawił - niniejszym błąd swój naprawiam a za wszystkie grzechy serdecznie przepraszam  

 

..... a Ty shorty to do piekła kiedyś pójdziesz jak tak w nic nie będziesz wierzył  ... przecież w piśmie jest napisane ..... zbawieni będą Ci co nie widzieli a uwierzyli ....  

 

Wentylator poszedł na MAX obrotów - słychać go chyba u sąsiadów - ale udało mi się podciągnąć FSB na 249

Kaznodzieja sie znalazl :lol: moze przeksztalcimy to forum w forum religijne?

Co ma wiara do konkretnej, rzeczowej odpowiedzi (w tym wypadku screen'a),

o ktora Cie prosilem? Jak bylo ustawione CPU Interface? Jezeli powiesz, ze na

Enabled to nie uwierze. Plyta AN7 ma taki sam problem z mnoznikami 10x i 10.5x

jaki pojawia sie na plytach ABIT NF7/NF7-M/NF7-S (-SL) przy CPU Interface: Enabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to ja juz sam nie wiem przymiezalem sie do kupna Abita NF7-S ale zonbaczylem tego Abita AN7 i mam teraz dylemat:> ktora z tych plyt wybrac?? Nastepnym moim pytaniem jest to czy aktualnie do kupienia plyty maja przecieta sciezke na laminacie? Chce na niej zamontowac Zalmana 7000A-Cu ale nie wiem czy bedzie pasowac na stronie zalmana jest napisane ze ta plyta jest niekompatybilna?? To chyba na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te cpu interface mam wyłaczone ,gdy je włącze komp jest niestabilny w windzie zwiechy.Wydajnosc prawie ta sama.Gdy włączy się tę opcję to nie uzyska się zbyt wysokie FSB.

Naprawdę - bo wydaje mi się że jest ZNACZĄCA ... (chyba że to mobo jest całkiem inne od NF7) ...

Rzuć jakimiś wynikami - Super PI, Aida, Sandra ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to ja juz sam nie wiem przymiezalem sie do kupna Abita NF7-S ale zonbaczylem tego Abita AN7 i mam teraz dylemat:> ktora z tych plyt wybrac?? Nastepnym moim pytaniem jest to czy aktualnie do kupienia plyty maja przecieta sciezke na laminacie? Chce na niej zamontowac Zalmana 7000A-Cu ale nie wiem czy bedzie pasowac na stronie zalmana jest napisane ze ta plyta jest niekompatybilna?? To chyba na tyle.

Płyta ktorą aktualnie mam ( wersja 0.31 ) nie ma już tej przeciętej ścieżki. Zalmana mozna zamontować po obcięciu zapinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh.... tak naprawde roznica miedzy AN7 a NF7 to nowy mostek poludniowy z zintegrowanym SATA. Plytka ma takie same problemy z przelamaniem FSB powyzej 220 jak jej poprzedniczka bez L12 moda (moze ktos probowal na AN7??), wiec nie jest to dla mnie zadna rewelka. Cos mi sie wydaje ze obecnie pale pierszenstwa nosi DFI, ale NF7 mu nie ustepuje :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no by zapomniałem cpu interface jest enable na fsb 220 vcore 1.97

na fsb 225 cpu interface disable vcore 2.031 i rezultaty identyczne. Wiec lepiej miec chyba nizsze fsb i nizsze vcore.

Jeszcze jedno pytanko w biosie mam ustawione fsb220 a w aida32 pokazuje mi ze mam 215 .Czemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh.... tak naprawde roznica miedzy AN7 a NF7 to nowy mostek poludniowy z zintegrowanym SATA. Plytka ma takie same problemy z przelamaniem FSB powyzej 220 jak jej poprzedniczka bez L12 moda (moze ktos probowal na AN7??), wiec nie jest to dla mnie zadna rewelka. Cos mi sie wydaje ze obecnie pale pierszenstwa nosi DFI, ale NF7 mu nie ustepuje :D.

 

Hm albo coś przespałem albo masz kiepskie informacje bo z tego co mi wiadomo to mimo zapowiedzi ze South Bridge bedzie miał zintegrowany SATA nic takiego sie nie stało i dalej jest osobny kontroler na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru AN7 / NF7-S to chyba niedlugo nie bedzie zadnego. Kupilem swojego AN7 w piatek w Action. Byl 9 zeta drozszy niz ostatnia cena NF7-S. NF7-S byl niedostepny i niewiadomo kiedy przyjedzie. Wali mnie to czy mozna na niej wyciagnac 250 czy 300 fsb. Napewno moge powiedziec ze plytka jest stabilna dobrze wykonana (nie ma zadnej przecietej sciezki). Brakuje mi tylko przejsciowki Serriel i sledzi z FW i USB. To drobne szczegoly przejsciowki mam 4 a i sledzie sie znajda.

A z ocena tej plyty poczekajmy kilka tygodni moze 2 miesiace. Bo jak narazie posiada je niewiele osob i jeszcze nie do konca poznalo jej mozliwosci. Nie oszukujmy sie nikt przy zdrowych zmyslach nie zmieni NF7-S na AN7 jesli plyta pracuje stabilnie, a moze poprostu nowi uzytkownicy nie potrafia wycisnac z niej wszystkiego?. A co do tego jak sie udalo puscic proca to najlepiej zapodac compare'a z 3dmarka 2003. U mnie jak wol stoi napisane MOBO AN7 / FSB 180, 2265 MHz. To chyba najlepszy dowod. A nie jakies screeny. Niech przejdzie caly 3DMark i wtedy mozna powiedziec ze system chociaz troche chodzi na danym FSB.

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Co do wyboru AN7 / NF7-S to chyba niedlugo nie bedzie zadnego. Kupilem swojego AN7 w piatek w Action. Byl 9 zeta drozszy niz ostatnia cena NF7-S. NF7-S byl niedostepny i niewiadomo kiedy przyjedzie. Wali mnie to czy mozna na niej wyciagnac 250 czy 300 fsb. Napewno moge  powiedziec ze plytka jest stabilna dobrze wykonana (nie ma zadnej przecietej sciezki). Brakuje mi tylko przejsciowki Serriel i sledzi z FW i USB. To drobne szczegoly przejsciowki mam 4 a i sledzie sie znajda.  

A z ocena tej plyty poczekajmy kilka tygodni moze 2 miesiace. Bo jak narazie posiada je niewiele osob i jeszcze nie do konca poznalo jej mozliwosci. Nie oszukujmy sie nikt przy zdrowych zmyslach nie zmieni NF7-S na AN7 jesli plyta pracuje stabilnie, a moze poprostu nowi uzytkownicy nie potrafia wycisnac z niej wszystkiego?. A co do tego jak sie udalo puscic proca to najlepiej zapodac compare'a z 3dmarka 2003. U mnie jak wol stoi napisane MOBO AN7 / FSB 180, 2265 MHz. To chyba najlepszy dowod. A nie jakies screeny. Niech przejdzie caly 3DMark i wtedy mozna powiedziec ze system chociaz troche chodzi na danym FSB.

 

 

Pozdro

Brawo dla teogo pana

Niech tylko nam pan napisze czy zmienili rev czy to dalej jest 1.0 tylko juz bez ryski, jak sie prawuje uguru, czemu nie próbujesz wiekszego fsb, i napisz o co chodzi z tymi śledziami i przejściówkami bo tego całkowicie nie skumalme co do linków na compare zgadzam sie w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Co do wyboru AN7 / NF7-S to chyba niedlugo nie bedzie zadnego. Kupilem swojego AN7 w piatek w Action. Byl 9 zeta drozszy niz ostatnia cena NF7-S. NF7-S byl niedostepny i niewiadomo kiedy przyjedzie. Wali mnie to czy mozna na niej wyciagnac 250 czy 300 fsb. Napewno moge  powiedziec ze plytka jest stabilna dobrze wykonana (nie ma zadnej przecietej sciezki). Brakuje mi tylko przejsciowki Serriel i sledzi z FW i USB. To drobne szczegoly przejsciowki mam 4 a i sledzie sie znajda.  

A z ocena tej plyty poczekajmy kilka tygodni moze 2 miesiace. Bo jak narazie posiada je niewiele osob i jeszcze nie do konca poznalo jej mozliwosci. Nie oszukujmy sie nikt przy zdrowych zmyslach nie zmieni NF7-S na AN7 jesli plyta pracuje stabilnie, a moze poprostu nowi uzytkownicy nie potrafia wycisnac z niej wszystkiego?. A co do tego jak sie udalo puscic proca to najlepiej zapodac compare'a z 3dmarka 2003. U mnie jak wol stoi napisane MOBO AN7 / FSB 180, 2265 MHz. To chyba najlepszy dowod. A nie jakies screeny. Niech przejdzie caly 3DMark i wtedy mozna powiedziec ze system chociaz troche chodzi na danym FSB. Pozdro

Faktycznie, w Polsce na dzien dzisiejszy plyte AN7 ma malo osob. Jednak dlaczego

mamy sie ograniczac do wypowiedzi tylko polskich user'ow na temat owej mobo?

Sa zagraniczne forum gdzie znajdziesz wiele ciekawych topic'ow dotyczacych tej

plyty. Chociazby ABIT USA Forum oraz Xtreme Systems Forum. W SEARCH prosze

wpisac "AN7*". Wyswietli sie Wam lista, lista problemow, skarg, narzekan z jakimi

spotkali sie do tej pory uzytkownicy AN7. Najgorsze jest to, iz sytuacja wyglada

podobnie na pozostalych forum. Dla mnie daje to do myslenia. Reasumujac, bede

unikal kontaktu z AN7 do momentu az wszystko sie wyjasni (mobo bedzie USER

FRIENDLY). Zycze Ci* pomyslnego uzytkowania nowo zakupionej plyty; niech moc

bedzie z Toba - GooD LucK!

 

* a _Vip_ mnie nie lubi; mowi, ze jestem niegrzeczny i sie zle zachowuje :o LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja AN7 ma PCB 1.3. GURU sprawuje sie dobrze. Podkrecanie za pomoca tego narzedzia wyglada tak:

Ustawiasz jakies fsb i jedziesz co jeden az do zwisu. Podnosisz napiecia wracasz do windy i jedziesz dalej. Jak dla mnie bomba poprostu nie pierdzielisz sie z ciaglymi restartami. Uklad pozwala regulowanie napiec na wiatrakach w zakresie 8-12V. Ogolnie narzedzia dolaczone do plyty sa bardzo fajne. Niestety nie moge sprawdzic do konca jak wygladaja mozliwosci OC tego sprzetu z braku dobrego proca. Powiem tylko ze egzemplarz ktory poszedl mi na niej na 180 na NF7 bez S chodzil na 170 Max. Co do dziwnego tekstu o przejsciowkach to chodzi o to ze pracuje w sklepie komputerowym i poprostu troche mi tego zostalo. Jutro koles odda mi mojego XP1700 ktory na EPOXIE 8RDA chodzil na 219*11,5 i zobacze ile da sie wycisnac z tej plyty. Nie mam niestety aktualnie dostepu do jakiegos bartona z odblokowanym mnoznikiem i nie moge sprawdzic jakie FSB da sie z tej plyty wycisnac. Znajde troche kasy to go kupie aktualnie wsadzilem kilka ladnych baniek z gadzety Zalmana i mam maly deficyt budzetowy.

Re: Shorty zle mnie zrozumiales. AKTUALNIE mnie wali ile ta plyta wyciagnie FSB bo nie mam odpowiedniego proca. Co do postow z zagranicznych boardow to mam nadzieje ze kolesie wsciekali sie na plytke ver. 1.0 . Czasami dobrze mieszkac w Polsce gdzie wszystko dociera z opoznieniem.

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...