Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam od grudnia '04 myche ligitecha mx 510 (blue  :razz:  ), jest jedną z nielicznych rzeczy z którą niemiałem najmniejszego problemu !! <lol> chodzi na każdej powierzchni (creativy, mediatechi i a4techi znajomych gubią się na trudnych powierzchniach). Myszka jest precyzyjna, ma sporo przycisków (8) i fajnie wygląda. Jeśli miałbym teraz coś kupic wybrał bym jakiś nowy model ligitecha lub razera. NAPEWNO NIE MICROSOFTU !!tak nienawidze tej firmy... :)

 

PS. u mnie w domu myszka służy do wszelkich zastosować i sie w nich sprawdza

Widac ze jestes poczatkujacy w temacie. Jakbys troche sie zorientowal - to bys wiedzial ze ie 3.0 to najskuteczniejsza i najbardziej popularna mysz wsrod najlepszych graczy i sa w stanie wydac na nia grube pieniadze. Musi cos w tym byc skora kolesie zgarniajacy gruby szmal na turniejach, wybieraja 600dpi zamiast 2000 i zadaja sobie trud zeby zdobyc niekiedy ta mysz (bo swego czasu z jej dostepnoscia bylo bardzo ciezko). Tak jak ie 4.0 to jzu produkt bardziej przecietny (nie odstajacy od innych nowosci), to ie 3.0 to legenda i mimo ze parametrami nie miazdzy (ale wystarcza w zupelnosci) to ma w sobie, w swojej ergonomii ukryty jakis dziwny szczegol ze wybieraja ja najlepsi zawodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwoli scislosci to nie 600 ,a 400dpi : )

1643101[/snapback]

... a przy 400 dpi nie gra się zbyt komfortowo. W UT muszę dawać czułość 4 a i tak to trochę maławo, a celownik przeskakuje conajmniej co 2 pix. Według mnie rozsądnym minimum do grania to 800 dpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lul ? nie gra sie komfortowo ? ja w windzie mam ustawiony sens na 4 pozycji i w cs'ie sens 3 + mousefix,kiedys gralem na sensie 1.6 i tez gralo sie super,wiec nie rozumiem dlaczego piszesz,ze gra sie mało komfortowo.Gdyby rzeczywiscie tak bylo to sadze,ze tylu graczy niewybralo by ie 3.0.No ale jeszcze kwestia tego,ze UT jest grą zdecydowanie szybszą od cs.

Edytowane przez gib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lul ? nie gra sie komfortowo ? ja  w windzie mam ustawiony sens na 4 pozycji i w cs'ie sens 3 + mousefix,kiedys gralem na sensie 1.6 i tez gralo sie super,wiec nie rozumiem dlaczego piszesz,ze gra sie mało komfortowo.Gdyby rzeczywiscie tak bylo to sadze,ze tylu graczy niewybralo by ie 3.0.No ale jeszcze kwestia tego,ze UT jest grą zdecydowanie szybszą od cs.

1643224[/snapback]

Problem polega na tym że przy takiej czułości jakiej potrzebuję (naprawdę znowu nie tak dużej) celownik przeskakuje o więcej niż 1 pix (nawet do 3) co powoduje że precyzja i komfort podczas grania jest mniejszy (mowa o myszy 400dpi). Nie mogę grać z akceleracją bo wtedy jest dość trudno w ekstremalnych sytuacjach (przy superszybkich ruchach celownik mija cel. Natomiast tzw. rozmywanie to nic innego jak wybieranie wartości pośrednich co precyzji nie zwiększa. Tak więc 800dpi to jak powiedziałem rozsądne minimum. Swoją drogą ciekawą propozycję ma microsoft ze swoimi nowymi myszkami (1000 dpi wystarczy).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie roznicy miedzy 400,a 800 w ogole nie odczulem grajac na pozyczonej mx500 od kolegi - nie powiem fajna mysz i dobrze mi sie grało.Ja jednak nie potwierdze Twojej teorii ze 800dpi to optymalne miniumum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wersja 3.0 klasyfikacji myszek.

 

1)Razer Copperhead-- 2000dpi, 6,3 Mpix/s, 7000 fps

1)Logitech G5---------- 2000dpi, 6,3 Mpix/s, 7000 fps

2)Razer Diamondback- 1600dpi, 5,8 Mpix/s, 6500 fps

2)Logitech MX 518----- 1600dpi, 5,8 Mpix/s, 6500 fps

3)MicrosoftOptical3000-1000dpi, 5,35Mpix/s ,6000 fps

4)Logitech MX 510------- 800dpi, 5,8 Mpix/s, 6500 fps

5)Logitech MX 500------- 800dpi, 4,7 Mpix/s, 5250 fps

6)SaitekGamingMouse-- 800dpi, 0,75Mpix/s, 3000 fps *

7)A4tech swop 80-------- 800dpi,1,35 Mpix/s, 1500 fps

 

* Ja wykryłem że mysz ma 800dpi a tomshardware że ma sensor 16x16 (ale ja nie zaglądałem pod maskę :wink: )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob testowales ilosc dpi?

1646568[/snapback]

Użyłem super-zaawansowanego sprzętu klasy biała kartka papieru + długopis typu niebieski na mniej niż 50 ... groszy i linijki model : zwyczajna.

 

Procedura testowa:

Po ustawieniu w sterach maksymalnej czułości nie akcelerowanej, i narysowaniu na kartce linii o dł 25,4 mm położyłem moje dzieło pod testowaną myszką. Następnie uruchomiłem ciężki do zdobycia wysokiej klasy program o nazwie PAINT. Wybrałem następnie narzędzie do rysowania linii i rysując prostą linię przeciągając powoli mysz po tej z kartki otrzymałem na jej końcu 800 pix (na Logitech M-BA47 400 pix). Ilość otrzymanych pixeli po przejechaniu jednego cala to właśnie ilość punktów na cal.

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyfikacja - v4.1

 

1) Razer Copperhead -- 2000dpi, 6,3 Mpix/s, 7000 fps, sensor 30x30

--- Logitech G5 ---------- 2000dpi, 6,3 Mpix/s, 7000 fps, sensor 30x30

2) Razer Diamondback- 1600dpi, 5,8 Mpix/s, 6500 fps, sensor 30x30

--- A4tech X716 --------- 1600dpi, 5,8 Mpix/s ,6500 fps, sensor 30x30 - nowość

--- Logitech MX 518----- 1600dpi, 5,8 Mpix/s, 6500 fps, sensor 30x30

3) MicrosoftOptical3000 -1000dpi, 5,4 Mpix/s ,6000 fps, sensor 30x30

4) A4tech X708 ----------- 800dpi, 5,8 Mpix/s ,6500 fps, sensor 30x30 - nowość

--- Logitech MX 510 ------ 800dpi, 5,8 Mpix/s, 6500 fps, sensor 30x30

5) Logitech MX 500 ------- 800dpi, 4,7 Mpix/s, 5250 fps, sensor 30x30

6) SaitekGamingMouse --- 800dpi, 0,8 Mpix/s, 3000 fps, sensor 16x16

7) A4tech swop 80 -------- 800dpi,-------------, 1500 fps,----------------

 

------------------------------------------------------------------------------

 

A4tech X 708:

Dołączona grafika

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka cena tego a4 techa. Ale a4 tech mnie denerwują scrolle, nie w każdych ale tam gdzie sa ogumione to potem się tak dzieje że kręci się sama gumka a nie rolka. Najlepszym przykładem jest swop-3 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, dlaczego najnowszy Razer jest na pierwszym miejscu, a Logitech na drugim?

Czy jakość Razera jest zdecydowanie lepsza? Zamierzam niedługo zmieniać myszkę i dlatego zastanawiam się nad wyborem :)

Byłem zdecydowany już prawie na Razera, ale przeczytałem o Logim i muszę przyznać, zrobił na mnie wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, dlaczego najnowszy Razer jest na pierwszym miejscu, a Logitech na drugim?

Czy jakość Razera jest zdecydowanie lepsza? Zamierzam niedługo zmieniać myszkę i dlatego zastanawiam się nad wyborem :)

Byłem zdecydowany już prawie na Razera, ale przeczytałem o Logim i muszę przyznać, zrobił na mnie wrażenie.

1649269[/snapback]

 

Dokładnie popatrz na numerki po lewej stronie - nie mogłem wpisać jednego na drugim nie ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pewnie jako jeden z pierwszych mam tą myszkę:

http://www.a4tech.com/en/product1.asp?CID=102&SCID=103

I powiem że pierwsze wrażenia co do sensora są świetne. (na codzien uzywam IE 3.0 więc mam z czym poroównać).

Zero akcleracji wstecznej. Myszka ma ładne opakowanie i fajne sterowniki.

Jedyne co mnie drażni to jej wielkość = jest dla mnie za mała...

Pozatym przycisk "forward" pod kciukiem jest dla mnie bezuzyteczny bo jest za daleko "do przodu"

Reszta jest jak najbardziej OK :]

Ide w cosik pograć, może poźniej jeszcze coś napoiszę natomiast to co mogę obiecać to że cena myszki będzie "dobra" :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pewnie jako jeden z pierwszych mam tą myszkę:

1650461[/snapback]

Ooooooo super - lubię małe myszki. Ja właśnie oddałem Saitek Gaming Mouse która niestety naprawdę ma 800 dpi i jest duża - ale to nie był powód tylko klawisze boczne nie są ciągłe i nie działają równolegle z przednimi. W Saitek kiedy nacisnąć przycisk tradycyjny lewy + dodatkowy boczny to boczny nie reaguje. Ponadto klawisze boczne są na dwa - czyli nie ma reakcji podczas wciskania tylko podczas puszczania - i dzięki temu nie dają impulsu ciągłego. Mogę Ciebie letrev prosić o sprawdzenie czy w tym A4tech jest możliwość równoczesnego wcisku wszystkich klawiszy? (np. UT lewy klawisz strzał + podskok klawisz dodatkowy boczny). I czy można zdefiniować kółko jako akcję w grze?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pewnie jako jeden z pierwszych mam tą myszkę:

http://www.a4tech.com/en/product1.asp?CID=102&SCID=103

I powiem że pierwsze wrażenia co do sensora są świetne. (na codzien uzywam IE 3.0 więc mam z czym poroównać).

Zero akcleracji wstecznej. Myszka ma ładne opakowanie i fajne sterowniki.

Jedyne co mnie drażni to jej wielkość = jest dla mnie za mała...

Pozatym przycisk "forward" pod kciukiem jest dla mnie bezuzyteczny bo jest za daleko "do przodu"

Reszta jest jak najbardziej OK :]

Ide w cosik pograć, może poźniej jeszcze coś napoiszę natomiast to co mogę obiecać to że cena myszki będzie "dobra" :]

A nie odczuwasz ze jest zrobiona z tego takiego tandetnego plasticzku? jak inne modele z gorszym sensorem? Bo wszystkie a4techy jakie mialem byly okropne w dotyku i robily wrazenie jakby mialy peknac (cienka obudowa kiepskiej jakosci). No ale tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jawna dyskryminacja praworęcznych, hehe.

1651182[/snapback]

Dyskryminacja zacznie sie jak zaczna wypuszczac myszy dla leworecznych :wink:

Mi calkiem pasuja symetryczne modele, z zalozenia mozna budowac wtedy mniejsze myszy i daje to efekt lepszego wywazenia. Coprawda przesiadka z MX5XX jest bolesna, ale po pierwszym bolu mozna na nowo nauczyc sie danego symetrycznego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.

Myszka jest dla praworęcznych tylko pod tym względem że ma przyciski dodatkowe po lewej stronie. Oprucz tego jest prawie symetryczna.

To prawie to np "szortstki plastik" w miejscu gdzie trzyma się kciuk (lewa strona myszki) natomiast po prawej ten obszar "szorstki" jest sporo większy.

 

Co do wad myszki to aż żal dupsko ściska bo spasowanie jest dobre nic nie skrzypi etc ale plastik z jakiego została wykonana myszka jest śliski = w moim mniemaniu marny...

Jeżeli nie poci wam się reka podczas gry to śmiało polecam ale jezeli tak to myszka wylatuje z ręki. (jak ktoś ma duże rece jak ja a przypomnę że myszka jest mała)

Natomiast moja nażeczona (małe rączki) była w niej absolutnie zakochana :]

 

PS. Za myszkę nic nie zapłaciłem... dostałem ją od A4TECH'a :)

 

Teraz bawie się A4TECH Wireless Optical Mouse (BATTERY FREE) i też jest fajna :]

Albo nawet BARDZO FAJNA :]

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest sliska to moze sprobuj grip'a?

 

Dołączona grafika

 

Mi wpadl zupelnie przypadkowo w rece ten wynalazek (za free jako promocja) i stwierdzilem ze nie oplaca sie sprzedawac tego za grosze i okleilem mx310 (po minimalnych przerobkach, chociaz rysunki sugeruja jakoby to bylo stworzone pod ta mysz...) i narazie po 2 miesiacach uzytkowania jest w niezlym stanie i pocenie sie dloni jest naprawde zniwelowane. A mx310 wlasnie ma taki ksztalt i sliski plastik ze strasnie sie "natluszcza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...